"Idealus sprendimas restoranų savininkams! Galiu rekomenduoti kiekvienam. Puikus kainos ir kokybės santykis, daug funkcijų"
Šeštadienio vakaras, 19:00. Užimčiausias stalas Belgijoje.
Kada belgai iš tikrųjų eina į restoraną: diena po dienos, pamaina po pamainos, laikas po laiko.
HappyChef Datahub
Restorano savaitė nėra septynios vienodos dienos. Belgijos restoranuose penktadienis ir šeštadienis kartu sutraukia daugiau nei pusę visų rezervavusių svečių, pirmadienis vos pastebimas, o sekmadienis tyliai tampa didžiausių savaitės pietų diena. Vakarienė susitelkia apie vieną vienintelį laiką, o šeštadienį septynios vietos iš dešimties būna užsakytos dar prieš atsiveriant durims. Šios vienuolika įžvalgų rodo, kada salė prisipildo, o kada – ne.
Šio straipsnio įžvalgos
- Šeštadienį ateina 28,5 % savaitės svečių, pirmadienį – tik 4,7 %
- Vakarienei vien šeštadienis sutraukia 34,6 %
- Sekmadienis – pietų diena: 31 % visų pietų svečių
- Sekmadienį 46,6 % rezervacijų – pietums
- Du trečdaliai visų rezervacijų – vakarienei
- 19:00 – populiariausias vakarienės laikas (31,4 %)
- 12:30 ir 12:00 tenka 62 % pietų rezervacijų
- Anksčiausiai vakarieniaujama sekmadienį – vidutiniškai 18:30
- 48,5 % rezervacijų prasideda lygiai valandą
- Šeštadienį rezervavusių svečių – 42, trečiadienį – 19
- Šeštadienį 71 % vietų užsakoma iš anksto
Įžvalga 1 iš 11
Šeštadienį ateina 28,5 % savaitės svečių, pirmadienį – tik 4,7 %
Šeštadienis yra neabejotinai judriausia diena: jam tenka 28,5 % visų rezervavusių svečių, po jo eina penktadienis su 23,1 %. Abu savaitgalio vakarai kartu sudaro 52 % savaitės. Šeštadienį svečių ateina 3,7× daugiau nei antradienį.
| Grupė | Dalis |
|---|---|
| Pirmadienis | 4,7 % |
| Antradienis | 7,6 % |
| Trečiadienis | 7,1 % |
| Ketvirtadienis | 12,2 % |
| Penktadienis | 23,1 % |
| Šeštadienis | 28,5 % |
| Sekmadienis | 16,7 % |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 46 020
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 35
- Metodas
- Kiekvieno restorano savaitės svečių dalis, tenkanti kiekvienai savaitės dienai, suvidurkinta pagal restoranus. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 2 iš 11
Vakarienei vien šeštadienis sutraukia 34,6 %
Vakarienė dar labiau sutelkta nei visa savaitė: 34,6 % visų vakarienės svečių ateina šeštadienį ir 24,8 % penktadienį, palyginti su vos 4 % pirmadienį.
| Grupė | Dalis |
|---|---|
| Pirmadienis | 4 % |
| Antradienis | 7,4 % |
| Trečiadienis | 6,4 % |
| Ketvirtadienis | 12,2 % |
| Penktadienis | 24,8 % |
| Šeštadienis | 34,6 % |
| Sekmadienis | 10,6 % |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 31 453
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 36
- Metodas
- Kiekvieno restorano vakarienės svečių dalis pagal savaitės dieną, suvidurkinta pagal restoranus. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 3 iš 11
Sekmadienis – pietų diena: 31 % visų pietų svečių
Pietūs turi kitą ritmą. Sekmadienį ateina 31 % savaitės pietų svečių, 1,6× daugiau nei penktadienį (19,1 %), kai būna judriausi darbo dienos pietūs.
| Grupė | Dalis |
|---|---|
| Pirmadienis | 5,5 % |
| Antradienis | 7,8 % |
| Trečiadienis | 7,6 % |
| Ketvirtadienis | 13,2 % |
| Penktadienis | 19,1 % |
| Šeštadienis | 15,8 % |
| Sekmadienis | 31 % |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 13 650
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 28
- Metodas
- Kiekvieno restorano pietų svečių dalis pagal savaitės dieną, suvidurkinta pagal restoranus. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 5 iš 11
Du trečdaliai visų rezervacijų – vakarienei
Vakarienei tenka 67,6 % visų rezervacijų, pietums – 25,5 %. Popietė tarp pietų ir vakarienės beveik tuščia: 1,2 % rezervacijų.
| Grupė | Dalis | Duomenų taškai |
|---|---|---|
| Pusryčiai | 5,6 % | 662 |
| Pietūs | 25,5 % | 13 794 |
| Popietė | 1,2 % | 417 |
| Vakarienė | 67,6 % | 31 535 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 46 408
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 41
- Metodas
- Rezervuotas pradžios laikas priskiriamas pusryčiams (iki 11:00), pietums (11:00–14:59), popietei (15:00–16:59) arba vakarienei (nuo 17:00). Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 6 iš 11
19:00 – populiariausias vakarienės laikas (31,4 %)
Beveik trečdalis vakarienės rezervacijų prasideda lygiai 19:00 (31,4 %). Po jo eina 19:30 su 14,9 %, šiek tiek lenkdamas 18:30 su 14,5 %. Po 20:00 vakarienę rezervuoja nedaugelis.
| Grupė | Dalis | Duomenų taškai |
|---|---|---|
| 19:00 | 31,4 % | 8 743 |
| 19:30 | 14,9 % | 4 122 |
| 18:30 | 14,5 % | 4 908 |
| 18:00 | 11,4 % | 4 101 |
| 20:00 | 5,9 % | 1 562 |
| 19:15 | 5,2 % | 1 836 |
| 17:30 | 3,4 % | 1 431 |
| 18:45 | 3,3 % | 1 186 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 31 485
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 37
- Metodas
- Kiekvieno restorano vakarienės rezervacijų dalis pagal pradžios laiką, suvidurkinta pagal restoranus. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 7 iš 11
12:30 ir 12:00 tenka 62 % pietų rezervacijų
Pietūs rezervuojami dar glaudžiau: 12:30 tenka 34,7 %, o 12:00 – 27,3 %. Du laikai kartu sudaro 62 % visų pietų rezervacijų.
| Grupė | Dalis | Duomenų taškai |
|---|---|---|
| 12:30 | 34,7 % | 4 639 |
| 12:00 | 27,3 % | 3 909 |
| 13:00 | 14,8 % | 1 651 |
| 12:15 | 8,5 % | 1 747 |
| 12:45 | 3,2 % | 541 |
| 13:30 | 2,8 % | 253 |
| 11:30 | 2,3 % | 295 |
| 14:00 | 1,8 % | 138 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 13 694
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 29
- Metodas
- Kiekvieno restorano pietų rezervacijų dalis pagal pradžios laiką, suvidurkinta pagal restoranus. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 8 iš 11
Anksčiausiai vakarieniaujama sekmadienį – vidutiniškai 18:30
Vidutinis rezervuotas vakarienės laikas – 18:52. Anksčiausiai svečiai pradeda sekmadienį (18:30), vėliausiai – penktadienį (18:57), kai prasideda savaitgalis.
| Grupė | Laikas |
|---|---|
| Pirmadienis | 18:34 |
| Antradienis | 18:50 |
| Trečiadienis | 18:46 |
| Ketvirtadienis | 18:50 |
| Penktadienis | 18:57 |
| Šeštadienis | 18:54 |
| Sekmadienis | 18:30 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 31 547
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 33
- Metodas
- Vidutinis rezervuotas vakarienės pradžios laikas pagal savaitės dieną, kiekvienam restoranui, tada suvidurkintas. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 9 iš 11
48,5 % rezervacijų prasideda lygiai valandą
Svečiai mąsto apvaliais skaičiais: 48,5 % rezervacijų prasideda lygiai valandą, o 35,7 % – pusę valandos. Ketvirčio laikams (:15 ir :45) tenka 15,2 %.
| Grupė | Dalis | Duomenų taškai |
|---|---|---|
| Lygiai valanda (:00) | 48,5 % | 21 726 |
| Pusė valandos (:30) | 35,7 % | 16 317 |
| Ketvirtis (:15/:45) | 15,2 % | 7 989 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 46 408
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 41
- Metodas
- Rezervuoto pradžios laiko minutės: lygiai valanda, pusė valandos arba ketvirtis. Kiekvienas restoranas turi vienodą svorį: pirmiausia apskaičiuojamas jo paties rodiklis, o tada vidurkis, todėl vienas judrus restoranas negali nulemti rezultato. Restoranai, kurie per laikotarpį turėjo mažiau nei 30 rezervacijų, neįtraukiami.
Įžvalga 10 iš 11
Šeštadienį rezervavusių svečių – 42, trečiadienį – 19
Dieną, kai yra rezervacijų, restoranas vidutiniškai sutinka tiek rezervavusių svečių: 33. Šeštadienį šis skaičius pakyla iki 42, o trečiadienį nukrenta iki 19 – dar neįskaitant užėjusių be rezervacijos.
| Grupė | Vidurkis |
|---|---|
| Pirmadienis | 22,3 |
| Antradienis | 21,4 |
| Trečiadienis | 18,7 |
| Ketvirtadienis | 25,1 |
| Penktadienis | 35,8 |
| Šeštadienis | 41,7 |
| Sekmadienis | 39,3 |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 46 441
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 31
- Metodas
- Iš anksto užsiregistravę svečiai vienam restoranui dienomis, kai buvo bent viena rezervacija, pagal savaitės dieną, suvidurkinta pagal restoranus. Užėjusių be rezervacijos duomenyse nėra, todėl skaičiuojami tik rezervavę svečiai.
Įžvalga 11 iš 11
Šeštadienį 71 % vietų užsakoma iš anksto
Palyginti su restoranų nurodytu vietų skaičiumi, šeštadienio vakarą iš anksto užsakyta 71 % vietų, penktadienį – 56 %. Pirmadienį – 27 %; per visą savaitę – 47 %.
| Grupė | Dalis |
|---|---|
| Pirmadienis | 26,9 % |
| Antradienis | 43,3 % |
| Trečiadienis | 34,7 % |
| Ketvirtadienis | 38 % |
| Penktadienis | 55,8 % |
| Šeštadienis | 71,1 % |
| Sekmadienis | 42,2 % |
- Laikotarpis
- Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
- Duomenų taškai
- 31 547
- Restoranai
- Belgijos restoranų: 35
- Metodas
- Iš anksto užsiregistravę vakarienės svečiai, padalyti iš vietų skaičiaus, kurį restoranas nurodė nustatymuose, vakarienės pamainose su bent viena rezervacija. Restoranai be nurodyto vietų skaičiaus arba turintys mažiau nei 10 vietų neįtraukiami.
Kaip sukūrėme šį straipsnį
Laikotarpis
Apsilankymai nuo 2026 m. sausio 1 d. iki rugsėjo 30 d.
Duomenų taškai
Įžvalgų: 11; kiekviena remiasi bent 13 650 duomenų taškais (didžiausia – 46 441), surinktais iš 28–41 Belgijos restoranų.
Metodas
Anoniminės suvestinės iš Belgijos restoranų, naudojančių HappyChef; kiekvienas restoranas turi vienodą svorį, o kiekvienas skaičius apima bent penkis restoranus ir 1 000 duomenų taškų.
Apie šiuos duomenis
Ši analizė remiasi Belgijos restoranais, kurie naudoja HappyChef: priklausomai nuo įžvalgos, restoranų skaičius – 28–41. Per laikotarpį prisijungę restoranai normalizuojami, kad augantis restoranų skaičius niekada neišpūstų tendencijos, demonstracinės ir bandomosios paskyros neįtraukiamos, o laikinosios reikšmės (tuščias laukas, išsaugotas kaip nulis) ignoruojamos.
Kiekvienas skaičius yra anoniminė suvestinė. Kiekviena apima bent penkis restoranus ir bent 1 000 duomenų taškų, joks restoranas neįvardijamas ir neišskiriamas, o svečio vardas, el. pašto adresas, telefono numeris ar pastaba niekada neskelbiami.
Daugiau iš Datahub
"Puiki mobilioji programa ir darbalaukio versija, jaučiasi natūraliai. Labai patogi naudoti ir lengva nustatyti"
"Puikus aptarnavimas gastronomams. Galiu rekomenduoti HappyChef — daug mažesnė kaina nei pas didelius tiekėjus."
Pritaikykite šias įžvalgas savo restorane
HappyChef parodo tuos pačius skaičius jūsų restoranui: judriausias dienas, atšaukimus, sugrįžtančius svečius.