HappyChef Datahub

Vsak peti gost ima željo. Alergije so na prvem mestu.

Kaj gostje vpišejo v polje za opombe, prešteto, nikoli prebrano na glas.

HappyChef Datahub

Polje za opombe v obrazcu za rezervacijo je mesto, kjer gostje restavraciji povedo, kaj jim je pomembno. Uporabi ga vsak peti spletni gost, najpogostejši razlog pa je alergija ali intoleranca, pred željo po terasi in rojstnim dnem. Ribe in školjke vodijo seznam alergenov, vegetarijanske želje so pogostejše od veganskih, nekateri gostje pa preprosto vprašajo, ali lahko pride tudi pes. Teh osem vpogledov prešteje, kaj gostje želijo. Same opombe se nikoli ne objavijo.

  • Belgijske restavracije
  • Vpogledi: 8
  • Podatki do 30. septembra 2026

Vpogledi v tem članku

  1. 20 % spletnih gostov pusti opombo
  2. Ena od 25 rezervacij omenja alergijo
  3. Alergije, terasa in rojstni dnevi vodijo med opombami
  4. Ribe in školjke vodijo seznam alergenov z 6,7 %
  5. Vegetarijanskih želja je trikrat več kot veganskih
  6. 8,3 % opomb omenja rojstni dan
  7. Terasa je najbolj želeno mesto, z 12,4 %
  8. Kadar je na voljo, 38 % gostov izbere meni ob rezervaciji

Vpogled 1 od 8

20 % spletnih gostov pusti opombo

20 % gostov, ki rezervirajo na spletu, vpiše opombo: približno eden od 5. Nadomestni odgovori, kot sta pomišljaj ali "ne", se ne štejejo.

  • Vpisali opombo20,3 %
  • Brez opombe79,7 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 40 belgijskih restavracij · 27.568 podatkovnih točk
Podatki: 20 % spletnih gostov pusti opombo
SkupinaDelež
Vpisali opombo20,3 %
Brez opombe79,7 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
27.568
Restavracije
Belgijske restavracije: 40
Metoda
Delež spletnih rezervacij, pri katerih je gost vpisal opombo, brez nadomestnih odgovorov, kot sta pomišljaj ali "ne". Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 2 od 8

Ena od 25 rezervacij omenja alergijo

4 % vseh spletnih rezervacij omenja alergijo ali intoleranco. Med rezervacijami z opombo je to 19 %: najpogostejši razlog, da sploh napišejo opombo.

  • Od vseh spletnih rezervacij4 %
  • Od rezervacij z opombo19,1 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 40 belgijskih restavracij · 27.568 podatkovnih točk
Podatki: Ena od 25 rezervacij omenja alergijo
SkupinaDelež
Od vseh spletnih rezervacij4 %
Od rezervacij z opombo19,1 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
27.568
Restavracije
Belgijske restavracije: 40
Metoda
Delež vseh spletnih rezervacij, katerih opomba omenja alergijo ali intoleranco (iskanje ključnih besed v nizozemščini, francoščini in angleščini), po restavraciji, povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 3 od 8

Alergije, terasa in rojstni dnevi vodijo med opombami

Od vseh opomb jih 19 % omenja alergijo ali intoleranco, 12 % sprašuje po terasi, 8 % pa omenja rojstni dan.

  • Alergija ali intoleranca (katera koli)19,1 %
  • Terasa12,4 %
  • Rojstni dan8,3 %
  • Školjke, raki ali ribe6,7 %
  • Okno ali določena miza4,9 %
  • Gluten4,3 %
  • Vegetarijansko3,7 %
  • Mirna miza2,9 %
  • Oreščki ali arašidi2,9 %
  • Laktoza ali mlečni izdelki2,8 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 5944 podatkovnih točk
Podatki: Alergije, terasa in rojstni dnevi vodijo med opombami
SkupinaDeležPodatkovne točke
Alergija ali intoleranca (katera koli)19,1 %1245
Terasa12,4 %591
Rojstni dan8,3 %543
Školjke, raki ali ribe6,7 %497
Okno ali določena miza4,9 %294
Gluten4,3 %264
Vegetarijansko3,7 %189
Mirna miza2,9 %180
Oreščki ali arašidi2,9 %186
Laktoza ali mlečni izdelki2,8 %186
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
5944
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Iskanje ključnih besed (nizozemščina, francoščina in angleščina) v opombah, ki so jih gostje vpisali pri spletni rezervaciji; delež opomb, ki omenjajo posamezno temo, po restavraciji, povprečje. Same opombe se nikoli ne objavijo.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 4 od 8

Ribe in školjke vodijo seznam alergenov z 6,7 %

Ribe in školjke se pojavijo v 6,7 % opomb, gluten v 4,3 %, oreščki v 2,9 %, laktoza ali mlečni izdelki pa v 2,8 %.

  • Školjke, raki ali ribe6,7 %
  • Gluten4,3 %
  • Oreščki ali arašidi2,9 %
  • Laktoza ali mlečni izdelki2,8 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 5944 podatkovnih točk
Podatki: Ribe in školjke vodijo seznam alergenov z 6,7 %
SkupinaDelež
Školjke, raki ali ribe6,7 %
Gluten4,3 %
Oreščki ali arašidi2,9 %
Laktoza ali mlečni izdelki2,8 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
5944
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Iskanje ključnih besed (nizozemščina, francoščina in angleščina) v opombah, ki so jih gostje vpisali pri spletni rezervaciji; delež opomb, ki omenjajo posamezno temo, po restavraciji, povprečje. Same opombe se nikoli ne objavijo.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 5 od 8

Vegetarijanskih želja je trikrat več kot veganskih

3,7 % opomb prosi za vegetarijansko možnost, 1,2 % pa za vegansko. Nosečnost, ki spremeni, kaj gost sme jesti, se pojavi v 2,3 %.

  • Vegetarijansko3,7 %
  • Nosečnost2,3 %
  • Vegansko1,2 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 5944 podatkovnih točk
Podatki: Vegetarijanskih želja je trikrat več kot veganskih
SkupinaDelež
Vegetarijansko3,7 %
Nosečnost2,3 %
Vegansko1,2 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
5944
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Iskanje ključnih besed (nizozemščina, francoščina in angleščina) v opombah, ki so jih gostje vpisali pri spletni rezervaciji; delež opomb, ki omenjajo posamezno temo, po restavraciji, povprečje. Same opombe se nikoli ne objavijo.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 6 od 8

8,3 % opomb omenja rojstni dan

Rojstni dan se pojavi v 8,3 % opomb, 8-krat pogosteje kot poroka ali obletnica (1 %).

  • Rojstni dan8,3 %
  • Poroka ali obletnica1 %
  • Presenečenje0,4 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 5944 podatkovnih točk
Podatki: 8,3 % opomb omenja rojstni dan
SkupinaDelež
Rojstni dan8,3 %
Poroka ali obletnica1 %
Presenečenje0,4 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
5944
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Iskanje ključnih besed (nizozemščina, francoščina in angleščina) v opombah, ki so jih gostje vpisali pri spletni rezervaciji; delež opomb, ki omenjajo posamezno temo, po restavraciji, povprečje. Same opombe se nikoli ne objavijo.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 7 od 8

Terasa je najbolj želeno mesto, z 12,4 %

12,4 % opomb prosi za teraso, 4,9 % pa za okno ali določeno mizo. 2,9 % želi mirno mizo, 2,7 % omenja psa, 2,1 % potrebuje otroški stolček, 1,2 % pa omenja invalidski voziček ali omejeno gibljivost.

  • Terasa12,4 %
  • Okno ali določena miza4,9 %
  • Mirna miza2,9 %
  • Pes2,7 %
  • Otroški stolček ali dojenček2,1 %
  • Invalidski voziček ali omejena gibljivost1,2 %
  • Poznejši ali zgodnejši prihod1 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 5944 podatkovnih točk
Podatki: Terasa je najbolj želeno mesto, z 12,4 %
SkupinaDelež
Terasa12,4 %
Okno ali določena miza4,9 %
Mirna miza2,9 %
Pes2,7 %
Otroški stolček ali dojenček2,1 %
Invalidski voziček ali omejena gibljivost1,2 %
Poznejši ali zgodnejši prihod1 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
5944
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Iskanje ključnih besed (nizozemščina, francoščina in angleščina) v opombah, ki so jih gostje vpisali pri spletni rezervaciji; delež opomb, ki omenjajo posamezno temo, po restavraciji, povprečje. Same opombe se nikoli ne objavijo.
Prenesi podatke (CSV)

Kako je nastal ta članek

Obdobje

Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026

Podatkovne točke

Vpogledi: 8, vsak temelji na vsaj 5944 podatkovnih točkah (največji na 27.568), iz 7–40 belgijskih restavracij.

Metoda

Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.

O teh podatkih

Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 7–40 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.

Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.

Več iz Datahuba

"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Ljubljana
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Maribor
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Celje

Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji

HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.

Začnite brezplačno · z enim samim plačilom postanete lastnik · brez naročnine