HappyChef Datahub

Trije od štirih rezervirajo na spletu. Pogosto po zaprtju.

Kdo rezervira na spletu, kdo še vedno kliče in ob kateri uri prihajajo rezervacije.

HappyChef Datahub

Telefon ni več način, kako večina Belgijcev rezervira mizo. Skoraj tri od štirih rezervacij gost opravi sam na spletu, vsaka osma od teh pa prispe pozno zvečer, ko se na telefon tako ali tako nihče ne bi oglasil. Telefonu ostaja ena vloga: velike skupine in mize v zadnjem trenutku. Teh devet vpogledov pokaže, kako in kdaj rezervacije pridejo do belgijskih restavracij.

  • Belgijske restavracije
  • Vpogledi: 9
  • Podatki do 30. septembra 2026

Vpogledi v tem članku

  1. Gostje sami na spletu opravijo 73 % rezervacij
  2. Spletni delež ostaja med 73 % in 78 %
  3. Pari rezervirajo na spletu, velike skupine kličejo
  4. Četrtek ima največji spletni delež
  5. Mize za isti dan se še vedno pogosteje rezervirajo po telefonu
  6. 12,5 % spletnih rezervacij prispe od 21:00 naprej
  7. 36,5 % spletnih rezervacij prispe med izmeno
  8. Petek je dan, ko gostje največ rezervirajo
  9. Stran za rezervacije pretvori 18,6 %, gradnik na spletni strani 3,8 %

Vpogled 1 od 9

Gostje sami na spletu opravijo 73 % rezervacij

Gostje sami opravijo 73 % rezervacij, prek strani za rezervacije, gradnika na spletni strani ali Googla. Preostalih 27 % vnese restavracija po klicu, e-sporočilu ali obisku brez rezervacije.

  • Gost prek spleta72,7 %
  • Vnesla restavracija27,3 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 38 belgijskih restavracij · 37.644 podatkovnih točk
Podatki: Gostje sami na spletu opravijo 73 % rezervacij
SkupinaDelež
Gost prek spleta72,7 %
Vnesla restavracija27,3 %
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.644
Restavracije
Belgijske restavracije: 38
Metoda
Spletno pomeni, da je gost rezerviral prek strani za rezervacije, gradnika na spletni strani restavracije ali Reserve with Google; preostanek je vnesla restavracija (telefon, gost brez rezervacije, e-pošta). Uvožene rezervacije brez kanala niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 2 od 9

Spletni delež ostaja med 73 % in 78 %

Iz meseca v mesec se spletni delež giblje med 73 % in 78 %. Spletno rezerviranje ni trend, ki šele prihaja: je že običajen način rezerviranja.

72,5 %Jan74,8 %Feb75,1 %Mar77,8 %Apr76 %Maj73,9 %Jun73,4 %Jul76,1 %Avg74,3 %Sep
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.680 podatkovnih točk
Podatki: Spletni delež ostaja med 73 % in 78 %
SkupinaDelež
Januar72,5 %
Februar74,8 %
Marec75,1 %
April77,8 %
Maj76 %
Junij73,9 %
Julij73,4 %
Avgust76,1 %
September74,3 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.680
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Spletni delež na restavracijo na mesec obiska (vsaj 20 rezervacij), povprečje po restavracijah, aktivnih v tistem mesecu.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 3 od 9

Pari rezervirajo na spletu, velike skupine kličejo

Za dva gosta je 78 % rezervacij opravljenih na spletu. Za sedem ali osem to pade na 52 %, za devet ali več pa na spletu rezervira le 21 %: velike skupine še vedno želijo govoriti z nekom.

1: 65,1 %65,1 %12: 77,7 %77,7 %23–4: 76,8 %76,8 %3–45–6: 74,2 %74,2 %5–67–8: 52 %52 %7–89+: 21 %21 %9+
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.680 podatkovnih točk
Podatki: Pari rezervirajo na spletu, velike skupine kličejo
SkupinaDeležPodatkovne točke
165,1 %369
277,7 %18.045
3–476,8 %12.388
5–674,2 %3970
7–852 %1467
9+21 %1441
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.680
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Spletni delež po velikosti družbe, izračunan znotraj vsake restavracije (vsaj 10 rezervacij na skupino), nato povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 4 od 9

Četrtek ima največji spletni delež

Obiski ob četrtkih so najpogosteje rezervirani na spletu (76 %). Nedelja ima najmanjši spletni delež (68 %), z več družinami in skupinami, ki kličejo.

Ponedeljek: 71,7 %71,7 %PonTorek: 71,4 %71,4 %TorSreda: 70,6 %70,6 %SreČetrtek: 75,8 %75,8 %ČetPetek: 75,4 %75,4 %PetSobota: 72,1 %72,1 %SobNedelja: 68 %68 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.680 podatkovnih točk
Podatki: Četrtek ima največji spletni delež
SkupinaDelež
Ponedeljek71,7 %
Torek71,4 %
Sreda70,6 %
Četrtek75,8 %
Petek75,4 %
Sobota72,1 %
Nedelja68 %
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.680
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Spletni delež po dnevu obiska v tednu, izračunan znotraj vsake restavracije (vsaj 10 rezervacij na skupino), nato povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 5 od 9

Mize za isti dan se še vedno pogosteje rezervirajo po telefonu

Za mizo danes je 61 % rezervacij opravljenih na spletu, v primerjavi z 77 % za obisk dva do sedem dni vnaprej: miza v zadnjem trenutku je tam, kjer telefon še vedno največ šteje.

  • Isti dan61,4 %
  • Naslednji dan74,8 %
  • 2–7 dni76,8 %
  • 8–30 dni73,5 %
  • 30+ dni71,7 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Mize za isti dan se še vedno pogosteje rezervirajo po telefonu
SkupinaDeležPodatkovne točke
Isti dan61,4 %7213
Naslednji dan74,8 %5036
2–7 dni76,8 %10.704
8–30 dni73,5 %8978
30+ dni71,7 %5478
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Spletni delež glede na to, koliko vnaprej je bila rezervacija opravljena, izračunan znotraj vsake restavracije (vsaj 10 rezervacij na skupino), nato povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 6 od 9

12,5 % spletnih rezervacij prispe od 21:00 naprej

Spletne rezervacije dosežejo vrh ob 17:00, ko gostje načrtujejo večer. A 12,5 % jih prispe od 21:00 naprej, ko se kuhinja zapira in se nihče ne bi oglasil na telefon.

00:00: 0,5 %0,5 %001:00: 0,1 %0,1 %02:00: 0 %0 %03:00: 0 %0 %304:00: 0,1 %0,1 %05:00: 0,1 %0,1 %06:00: 0,5 %0,5 %607:00: 1,7 %08:00: 3,3 %09:00: 5,6 %910:00: 6 %11:00: 6,5 %12:00: 6,8 %1213:00: 6,7 %14:00: 5,8 %15:00: 6,4 %1516:00: 7,3 %17:00: 8,5 %18:00: 8,3 %1819:00: 7,9 %20:00: 6,7 %21:00: 5,7 %5,7 %2122:00: 4 %4 %23:00: 1,4 %1,4 %
Vir: HappyChef Datahub · Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026 · 34 belgijskih restavracij · 27.048 podatkovnih točk
Podatki: 12,5 % spletnih rezervacij prispe od 21:00 naprej
SkupinaDeležPodatkovne točke
00:000,5 %131
01:000,1 %45
02:000 %14
03:000 %11
04:000,1 %17
05:000,1 %21
06:000,5 %135
07:001,7 %432
08:003,3 %898
09:005,6 %1667
10:006 %1701
11:006,5 %1829
12:006,8 %1877
13:006,7 %1807
14:005,8 %1539
15:006,4 %1544
16:007,3 %1780
17:008,5 %2171
18:008,3 %2202
19:007,9 %2148
20:006,7 %1909
21:005,7 %1586
22:004 %1187
23:001,4 %397
Obdobje
Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
27.048
Restavracije
Belgijske restavracije: 34
Metoda
Ura (po belgijskem času), ob kateri so gostje opravili spletne rezervacije. Ure obratovanja so 12:00–13:59 in 18:00–20:59. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 7 od 9

36,5 % spletnih rezervacij prispe med izmeno

36,5 % spletnih rezervacij je opravljenih med kosilom (12:00–13:59) ali večerjo (18:00–20:59), ravno v urah, ko ekipa nima proste roke za telefon.

00:00: 0,5 %001:00: 0,1 %02:00: 0 %03:00: 0 %304:00: 0,1 %05:00: 0,1 %06:00: 0,5 %607:00: 1,7 %08:00: 3,3 %09:00: 5,6 %910:00: 6 %11:00: 6,5 %12:00: 6,8 %6,8 %1213:00: 6,7 %6,7 %14:00: 5,8 %15:00: 6,4 %1516:00: 7,3 %17:00: 8,5 %18:00: 8,3 %8,3 %1819:00: 7,9 %7,9 %20:00: 6,7 %6,7 %21:00: 5,7 %2122:00: 4 %23:00: 1,4 %
Vir: HappyChef Datahub · Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026 · 34 belgijskih restavracij · 27.048 podatkovnih točk
Podatki: 36,5 % spletnih rezervacij prispe med izmeno
SkupinaDeležPodatkovne točke
00:000,5 %131
01:000,1 %45
02:000 %14
03:000 %11
04:000,1 %17
05:000,1 %21
06:000,5 %135
07:001,7 %432
08:003,3 %898
09:005,6 %1667
10:006 %1701
11:006,5 %1829
12:006,8 %1877
13:006,7 %1807
14:005,8 %1539
15:006,4 %1544
16:007,3 %1780
17:008,5 %2171
18:008,3 %2202
19:007,9 %2148
20:006,7 %1909
21:005,7 %1586
22:004 %1187
23:001,4 %397
Obdobje
Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
27.048
Restavracije
Belgijske restavracije: 34
Metoda
Ura (po belgijskem času), ob kateri so gostje opravili spletne rezervacije. Ure obratovanja so 12:00–13:59 in 18:00–20:59. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 8 od 9

Petek je dan, ko gostje največ rezervirajo

Gostje največ spletnih rezervacij opravijo v petek (16,5 %), najmanj pa v ponedeljek (12,8 %).

Ponedeljek: 12,8 %12,8 %PonTorek: 12,9 %12,9 %TorSreda: 13,9 %13,9 %SreČetrtek: 14,8 %14,8 %ČetPetek: 16,5 %16,5 %PetSobota: 16,2 %16,2 %SobNedelja: 13 %13 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026 · 34 belgijskih restavracij · 27.048 podatkovnih točk
Podatki: Petek je dan, ko gostje največ rezervirajo
SkupinaDeležPodatkovne točke
Ponedeljek12,8 %3801
Torek12,9 %3609
Sreda13,9 %4077
Četrtek14,8 %4001
Petek16,5 %4191
Sobota16,2 %3799
Nedelja13 %3570
Obdobje
Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
27.048
Restavracije
Belgijske restavracije: 34
Metoda
Dan v tednu, na katerega so gostje opravili spletne rezervacije. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 9 od 9

Stran za rezervacije pretvori 18,6 %, gradnik na spletni strani 3,8 %

Od sej, odprtih na strani za rezervacije HappyChef, se jih 18,6 % konča z rezervacijo. Pri gradniku, vgrajenem v lastno spletno stran restavracije, je to 3,8 %, verjetno zato, ker ga veliko obiskovalcev odpre samo zato, da preveri proste termine.

  • Stran za rezervacije HappyChef18,6 %
  • Gradnik na spletni strani restavracije3,8 %
Vir: HappyChef Datahub · Seje rezervacij od 12. avgusta do 13. oktobra 2026 · 39 belgijskih restavracij · 99.634 podatkovnih točk
Podatki: Stran za rezervacije pretvori 18,6 %, gradnik na spletni strani 3,8 %
SkupinaDeležPodatkovne točke
Stran za rezervacije HappyChef18,6 %32.312
Gradnik na spletni strani restavracije3,8 %66.943
Obdobje
Seje rezervacij od 12. avgusta do 13. oktobra 2026
Podatkovne točke
99.634
Restavracije
Belgijske restavracije: 39
Metoda
Dokončane spletne rezervacije, deljene z odprtimi sejami rezervacij, po restavraciji in vstopni točki (vsaj 100 sej), povprečje: stran za rezervacije HappyChef v primerjavi z gradnikom na lastni spletni strani restavracije.
Prenesi podatke (CSV)

Kako je nastal ta članek

Obdobje

Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · Spletne rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026 · Seje rezervacij od 12. avgusta do 13. oktobra 2026

Podatkovne točke

Vpogledi: 9, vsak temelji na vsaj 27.048 podatkovnih točkah (največji na 99.634), iz 34–42 belgijskih restavracij.

Metoda

Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.

O teh podatkih

Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 34–42 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.

Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.

Več iz Datahuba

"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Ljubljana
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Maribor
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Celje

Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji

HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.

Začnite brezplačno · z enim samim plačilom postanete lastnik · brez naročnine