HappyChef Datahub

Sobota zvečer, 19:00. Najbolj iskana miza v Belgiji.

Kdaj Belgijci res hodijo jest ven: dan za dnem, izmena za izmeno, termin za terminom.

HappyChef Datahub

Restavracijski teden ni sedem enakih dni. V belgijskih restavracijah petek in sobota skupaj prineseta več kot polovico vseh rezerviranih gostov, ponedeljek se komaj pozna, nedelja pa se tiho spremeni v največje kosilo v tednu. Večerja se zgosti okoli enega samega termina, ob sobotah pa je sedem od desetih sedežev rezerviranih, še preden se odprejo vrata. Teh enajst vpogledov pokaže, kdaj se jedilnica napolni in kdaj ne.

  • Belgijske restavracije
  • Vpogledi: 11
  • Podatki do 30. septembra 2026

Vpogledi v tem članku

  1. Sobota prinese 28,5 % tedenskih gostov, ponedeljek le 4,7 %
  2. Pri večerji sama sobota pobere 34,6 %
  3. Nedelja je dan kosila: 31 % vseh gostov na kosilu
  4. Ob nedeljah je 46,6 % rezervacij za kosilo
  5. Dve tretjini vseh rezervacij sta za večerjo
  6. 19:00 je najbolj rezervirana ura za večerjo, z 31,4 %
  7. 12:30 in 12:00 pobereta 62 % rezervacij za kosilo
  8. Večerja se najprej začne ob nedeljah, povprečno ob 18:30
  9. 48,5 % rezervacij se začne ob polni uri
  10. Sobota prinese 42 rezerviranih gostov, sreda 19
  11. Ob sobotah je 71 % sedežev rezerviranih vnaprej

Vpogled 1 od 11

Sobota prinese 28,5 % tedenskih gostov, ponedeljek le 4,7 %

Sobota je z naskokom najbolj obiskan dan z 28,5 % vseh rezerviranih gostov, sledi ji petek z 23,1 %. Skupaj ta dva vikend večera prineseta 52 % tedna. Sobota prinese 3,7× več gostov kot torek.

Ponedeljek: 4,7 %4,7 %PonTorek: 7,6 %7,6 %TorSreda: 7,1 %7,1 %SreČetrtek: 12,2 %12,2 %ČetPetek: 23,1 %23,1 %PetSobota: 28,5 %28,5 %SobNedelja: 16,7 %16,7 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 35 belgijskih restavracij · 46.020 podatkovnih točk
Podatki: Sobota prinese 28,5 % tedenskih gostov, ponedeljek le 4,7 %
SkupinaDelež
Ponedeljek4,7 %
Torek7,6 %
Sreda7,1 %
Četrtek12,2 %
Petek23,1 %
Sobota28,5 %
Nedelja16,7 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
46.020
Restavracije
Belgijske restavracije: 35
Metoda
Delež tedenskih gostov vsake restavracije, ki odpade na posamezni dan v tednu, povprečje po restavracijah. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 2 od 11

Pri večerji sama sobota pobere 34,6 %

Večerja je še bolj zgoščena kot teden kot celota: 34,6 % vseh gostov na večerji pride v soboto in 24,8 % v petek, v ponedeljek pa le 4 %.

Ponedeljek: 4 %4 %PonTorek: 7,4 %7,4 %TorSreda: 6,4 %6,4 %SreČetrtek: 12,2 %12,2 %ČetPetek: 24,8 %24,8 %PetSobota: 34,6 %34,6 %SobNedelja: 10,6 %10,6 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 36 belgijskih restavracij · 31.453 podatkovnih točk
Podatki: Pri večerji sama sobota pobere 34,6 %
SkupinaDelež
Ponedeljek4 %
Torek7,4 %
Sreda6,4 %
Četrtek12,2 %
Petek24,8 %
Sobota34,6 %
Nedelja10,6 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
31.453
Restavracije
Belgijske restavracije: 36
Metoda
Delež gostov na večerji vsake restavracije po dnevih v tednu, povprečje po restavracijah. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 3 od 11

Nedelja je dan kosila: 31 % vseh gostov na kosilu

Kosilo sledi drugačnemu ritmu. Nedelja prinese 31 % tedenskih gostov na kosilu, 1,6× več kot petek (19,1 %), ki je najbolj obiskano kosilo med tednom.

Ponedeljek: 5,5 %5,5 %PonTorek: 7,8 %7,8 %TorSreda: 7,6 %7,6 %SreČetrtek: 13,2 %13,2 %ČetPetek: 19,1 %19,1 %PetSobota: 15,8 %15,8 %SobNedelja: 31 %31 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 28 belgijskih restavracij · 13.650 podatkovnih točk
Podatki: Nedelja je dan kosila: 31 % vseh gostov na kosilu
SkupinaDelež
Ponedeljek5,5 %
Torek7,8 %
Sreda7,6 %
Četrtek13,2 %
Petek19,1 %
Sobota15,8 %
Nedelja31 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
13.650
Restavracije
Belgijske restavracije: 28
Metoda
Delež gostov na kosilu vsake restavracije po dnevih v tednu, povprečje po restavracijah. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 4 od 11

Ob nedeljah je 46,6 % rezervacij za kosilo

V restavracijah, ki strežejo kosilo in večerjo, je skoraj polovica nedeljskih rezervacij (46,6 %) za kosilo. Ob sobotah je to le 14,4 %: sobota pripada večerji. Sredi tedna je približno vsaka četrta rezervacija za kosilo (27,1 % v sredo).

Ponedeljek: 42,3 %42,3 %PonTorek: 27 %27 %TorSreda: 27,1 %27,1 %SreČetrtek: 28,3 %28,3 %ČetPetek: 23,4 %23,4 %PetSobota: 14,4 %14,4 %SobNedelja: 46,6 %46,6 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 34 belgijskih restavracij · 45.352 podatkovnih točk
Podatki: Ob nedeljah je 46,6 % rezervacij za kosilo
SkupinaDelež
Ponedeljek42,3 %
Torek27 %
Sreda27,1 %
Četrtek28,3 %
Petek23,4 %
Sobota14,4 %
Nedelja46,6 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
45.352
Restavracije
Belgijske restavracije: 34
Metoda
Kosilo kot delež vseh rezervacij za kosilo in večerjo skupaj, po dnevih v tednu. Štejejo samo restavracije, ki sprejemajo rezervacije za kosilo in večerjo. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 5 od 11

Dve tretjini vseh rezervacij sta za večerjo

Večerja predstavlja 67,6 % vseh rezervacij, kosilo pa 25,5 %. Popoldne med kosilom in večerjo je skoraj prazno, z 1,2 % rezervacij.

  • Zajtrk5,6 %
  • Kosilo25,5 %
  • Popoldne1,2 %
  • Večerja67,6 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 41 belgijskih restavracij · 46.408 podatkovnih točk
Podatki: Dve tretjini vseh rezervacij sta za večerjo
SkupinaDeležPodatkovne točke
Zajtrk5,6 %662
Kosilo25,5 %13.794
Popoldne1,2 %417
Večerja67,6 %31.535
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
46.408
Restavracije
Belgijske restavracije: 41
Metoda
Rezervirana ura začetka, razvrščena kot zajtrk (pred 11:00), kosilo (11:00–14:59), popoldne (15:00–16:59) ali večerja (17:00 in pozneje). Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 6 od 11

19:00 je najbolj rezervirana ura za večerjo, z 31,4 %

Skoraj tretjina rezervacij za večerjo se začne točno ob 19:00 (31,4 %). Sledi 19:30 s 14,9 %, tik pred 18:30 s 14,5 %. Malo gostov rezervira večerjo po 20:00.

  • 19:0031,4 %
  • 19:3014,9 %
  • 18:3014,5 %
  • 18:0011,4 %
  • 20:005,9 %
  • 19:155,2 %
  • 17:303,4 %
  • 18:453,3 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 37 belgijskih restavracij · 31.485 podatkovnih točk
Podatki: 19:00 je najbolj rezervirana ura za večerjo, z 31,4 %
SkupinaDeležPodatkovne točke
19:0031,4 %8743
19:3014,9 %4122
18:3014,5 %4908
18:0011,4 %4101
20:005,9 %1562
19:155,2 %1836
17:303,4 %1431
18:453,3 %1186
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
31.485
Restavracije
Belgijske restavracije: 37
Metoda
Delež rezervacij za večerjo vsake restavracije po uri začetka, povprečje po restavracijah. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 7 od 11

12:30 in 12:00 pobereta 62 % rezervacij za kosilo

Kosilo se rezervira še bolj strnjeno: 12:30 pobere 34,7 %, 12:00 pa 27,3 %. Skupaj dva termina prineseta 62 % vseh rezervacij za kosilo.

  • 12:3034,7 %
  • 12:0027,3 %
  • 13:0014,8 %
  • 12:158,5 %
  • 12:453,2 %
  • 13:302,8 %
  • 11:302,3 %
  • 14:001,8 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 29 belgijskih restavracij · 13.694 podatkovnih točk
Podatki: 12:30 in 12:00 pobereta 62 % rezervacij za kosilo
SkupinaDeležPodatkovne točke
12:3034,7 %4639
12:0027,3 %3909
13:0014,8 %1651
12:158,5 %1747
12:453,2 %541
13:302,8 %253
11:302,3 %295
14:001,8 %138
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
13.694
Restavracije
Belgijske restavracije: 29
Metoda
Delež rezervacij za kosilo vsake restavracije po uri začetka, povprečje po restavracijah. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 8 od 11

Večerja se najprej začne ob nedeljah, povprečno ob 18:30

Povprečna rezervirana ura večerje je 18:52. Gostje začnejo najprej ob nedeljah (18:30) in najpozneje ob petkih (18:57), ko se začne vikend.

Ponedeljek: 18:3418:34PonTorek: 18:5018:50TorSreda: 18:4618:46SreČetrtek: 18:5018:50ČetPetek: 18:5718:57PetSobota: 18:5418:54SobNedelja: 18:3018:30Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 33 belgijskih restavracij · 31.547 podatkovnih točk
Podatki: Večerja se najprej začne ob nedeljah, povprečno ob 18:30
SkupinaUra
Ponedeljek18:34
Torek18:50
Sreda18:46
Četrtek18:50
Petek18:57
Sobota18:54
Nedelja18:30
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
31.547
Restavracije
Belgijske restavracije: 33
Metoda
Povprečna rezervirana ura začetka večerje po dnevih v tednu, po restavraciji, nato povprečje. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 9 od 11

48,5 % rezervacij se začne ob polni uri

Gostje razmišljajo v okroglih številkah: 48,5 % rezervacij se začne ob polni uri in 35,7 % ob pol. Termini ob četrt (:15 in :45) poberejo 15,2 %.

  • Ob polni uri (:00)48,5 %
  • Ob pol (:30)35,7 %
  • Ob četrt (:15/:45)15,2 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 41 belgijskih restavracij · 46.408 podatkovnih točk
Podatki: 48,5 % rezervacij se začne ob polni uri
SkupinaDeležPodatkovne točke
Ob polni uri (:00)48,5 %21.726
Ob pol (:30)35,7 %16.317
Ob četrt (:15/:45)15,2 %7989
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
46.408
Restavracije
Belgijske restavracije: 41
Metoda
Minute rezervirane ure začetka: ob polni uri, ob pol ali ob četrt. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 10 od 11

Sobota prinese 42 rezerviranih gostov, sreda 19

Na dan z rezervacijami restavracija povprečno sprejme 33 rezerviranih gostov. Ob sobotah se to dvigne na 42, ob sredah pa pade na 19, še pred gosti brez rezervacije.

Ponedeljek: 22,322,3PonTorek: 21,421,4TorSreda: 18,718,7SreČetrtek: 25,125,1ČetPetek: 35,835,8PetSobota: 41,741,7SobNedelja: 39,339,3Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 31 belgijskih restavracij · 46.441 podatkovnih točk
Podatki: Sobota prinese 42 rezerviranih gostov, sreda 19
SkupinaPovprečje
Ponedeljek22,3
Torek21,4
Sreda18,7
Četrtek25,1
Petek35,8
Sobota41,7
Nedelja39,3
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
46.441
Restavracije
Belgijske restavracije: 31
Metoda
Vnaprej rezervirani gostje na restavracijo v dneh z vsaj eno rezervacijo, po dnevih v tednu, povprečje po restavracijah. Gostov brez rezervacije ni v podatkih, zato se štejejo samo rezervirani gostje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 11 od 11

Ob sobotah je 71 % sedežev rezerviranih vnaprej

Glede na število sedežev, ki so ga nastavile restavracije, je v soboto zvečer že rezerviranih 71 % sedežev, v petek pa 56 %. V ponedeljek je to 27 %; v celem tednu 47 %.

Ponedeljek: 26,9 %26,9 %PonTorek: 43,3 %43,3 %TorSreda: 34,7 %34,7 %SreČetrtek: 38 %38 %ČetPetek: 55,8 %55,8 %PetSobota: 71,1 %71,1 %SobNedelja: 42,2 %42,2 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 35 belgijskih restavracij · 31.547 podatkovnih točk
Podatki: Ob sobotah je 71 % sedežev rezerviranih vnaprej
SkupinaDelež
Ponedeljek26,9 %
Torek43,3 %
Sreda34,7 %
Četrtek38 %
Petek55,8 %
Sobota71,1 %
Nedelja42,2 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
31.547
Restavracije
Belgijske restavracije: 35
Metoda
Vnaprej rezervirani gostje na večerji, deljeni s številom sedežev, ki ga je restavracija nastavila v nastavitvah, za večerne izmene z vsaj eno rezervacijo. Restavracije brez števila sedežev ali z manj kot 10 sedeži niso vključene.
Prenesi podatke (CSV)

Kako je nastal ta članek

Obdobje

Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026

Podatkovne točke

Vpogledi: 11, vsak temelji na vsaj 13.650 podatkovnih točkah (največji na 46.441), iz 28–41 belgijskih restavracij.

Metoda

Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.

O teh podatkih

Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 28–41 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.

Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.

Več iz Datahuba

"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Ljubljana
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Maribor
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Celje

Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji

HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.

Začnite brezplačno · z enim samim plačilom postanete lastnik · brez naročnine