HappyChef Datahub

Vsak štirinajsti odpove. Največkrat dan prej.

Kako pogosto, kako pozno in katere dni so rezervacije odpovedane ter kaj čakalni seznam pridobi nazaj.

HappyChef Datahub

Večina rezervacij zdrži, a ne vse. V belgijskih restavracijah je vsaka štirinajsta rezervacija odpovedana pred obiskom, štiri od desetih teh odpovedi pa pridejo v zadnjih 24 urah, prepozno, da bi mizo zlahka zapolnili. Spletne rezervacije so odpovedane pogosteje kot telefonske, četrtek pa je dan, ko se načrti najpogosteje spremenijo. Čakalni seznam del tega pridobi nazaj: skoraj tri od desetih zahtev postanejo rezervacija. Teh sedem vpogledov pokaže, kaj se zgodi z rezervacijo, preden gost prispe.

  • Belgijske restavracije
  • Vpogledi: 7
  • Podatki do 30. septembra 2026

Vpogledi v tem članku

  1. 7 % rezervacij je odpovedanih
  2. 40 % odpovedi pride v zadnjih 24 urah
  3. Spletne rezervacije so odpovedane pogosteje: 10,6 %
  4. Pari in velike skupine odpovedo največ
  5. Četrtek ima največ odpovedi, sreda najmanj
  6. 28 % zahtev s čakalnega seznama postane rezervacija
  7. 82 % zahtev s čakalnega seznama je za petek ali soboto

Vpogled 1 od 7

7 % rezervacij je odpovedanih

7 % rezervacij je odpovedanih pred obiskom, s strani gosta ali restavracije: približno ena od 14.

  • Ohranjene93 %
  • Odpovedane7 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 35 belgijskih restavracij · 49.605 podatkovnih točk
Podatki: 7 % rezervacij je odpovedanih
SkupinaDelež
Ohranjene93 %
Odpovedane7 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
49.605
Restavracije
Belgijske restavracije: 35
Metoda
Odpoved je rezervacija, odstranjena pred obiskom, bodisi s strani gosta prek povezave v potrditvi bodisi s strani restavracije. Stopnja = odpovedane ÷ (odpovedane + ohranjene), po restavraciji z vsaj 100 rezervacijami, povprečje. Čas = ure med odpovedjo in rezerviranim terminom.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 2 od 7

40 % odpovedi pride v zadnjih 24 urah

35 % odpovedi prispe manj kot 24 ur pred rezerviranim terminom, nadaljnjih 5 % pa šele po tem, ko je termin že minil. Skupaj je to 40 %. Le 5 % jih je odpovedanih več kot štiri tedne vnaprej.

  • Po rezerviranem terminu5 %
  • Manj kot 24 ur prej35,3 %
  • 1–3 dni prej20,9 %
  • 3–7 dni prej15,3 %
  • 1–4 tedne prej18 %
  • Več kot 4 tedne prej5,5 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 35 belgijskih restavracij · 49.605 podatkovnih točk
Podatki: 40 % odpovedi pride v zadnjih 24 urah
SkupinaDeležPodatkovne točke
Po rezerviranem terminu5 %297
Manj kot 24 ur prej35,3 %1085
1–3 dni prej20,9 %665
3–7 dni prej15,3 %488
1–4 tedne prej18 %632
Več kot 4 tedne prej5,5 %242
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
49.605
Restavracije
Belgijske restavracije: 35
Metoda
Odpoved je rezervacija, odstranjena pred obiskom, bodisi s strani gosta prek povezave v potrditvi bodisi s strani restavracije. Stopnja = odpovedane ÷ (odpovedane + ohranjene), po restavraciji z vsaj 100 rezervacijami, povprečje. Čas = ure med odpovedjo in rezerviranim terminom.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 3 od 7

Spletne rezervacije so odpovedane pogosteje: 10,6 %

Odpovedanih je 10,6 % rezervacij, ki jih gost opravi na spletu, v primerjavi z 7,1 % rezervacij, ki jih vnese restavracija. Telefonski klic se zdi bolj zavezujoč kot klik.

  • Gost prek spleta10,6 %
  • Vnesla restavracija7,1 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 44 belgijskih restavracij · 50.030 podatkovnih točk
Podatki: Spletne rezervacije so odpovedane pogosteje: 10,6 %
SkupinaDelež
Gost prek spleta10,6 %
Vnesla restavracija7,1 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
50.030
Restavracije
Belgijske restavracije: 44
Metoda
Stopnja odpovedi po kanalu rezervacije, znotraj vsake restavracije (vsaj 20 rezervacij na skupino), povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 4 od 7

Pari in velike skupine odpovedo največ

Družbe z eno ali dvema osebama odpovedo v 8,5 % primerov, skupine z devetimi ali več pa v 8,7 %. Mize za tri ali štiri so najbolj zanesljive, z 6,6 %.

1–2: 8,5 %8,5 %1–23–4: 6,6 %6,6 %3–45–6: 6,7 %6,7 %5–67–8: 7,1 %7,1 %7–89+: 8,7 %8,7 %9+
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 44 belgijskih restavracij · 50.030 podatkovnih točk
Podatki: Pari in velike skupine odpovedo največ
SkupinaDelež
1–28,5 %
3–46,6 %
5–66,7 %
7–87,1 %
9+8,7 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
50.030
Restavracije
Belgijske restavracije: 44
Metoda
Stopnja odpovedi po velikosti družbe, znotraj vsake restavracije (vsaj 20 rezervacij na skupino), povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 5 od 7

Četrtek ima največ odpovedi, sreda najmanj

Obiski ob četrtkih so odpovedani najpogosteje (8,1 %), obiski ob sredah najredkeje (5,5 %).

Ponedeljek: 6,3 %6,3 %PonTorek: 6 %6 %TorSreda: 5,5 %5,5 %SreČetrtek: 8,1 %8,1 %ČetPetek: 6,9 %6,9 %PetSobota: 6,9 %6,9 %SobNedelja: 7,4 %7,4 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 44 belgijskih restavracij · 50.030 podatkovnih točk
Podatki: Četrtek ima največ odpovedi, sreda najmanj
SkupinaDelež
Ponedeljek6,3 %
Torek6 %
Sreda5,5 %
Četrtek8,1 %
Petek6,9 %
Sobota6,9 %
Nedelja7,4 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
50.030
Restavracije
Belgijske restavracije: 44
Metoda
Stopnja odpovedi po dnevu obiska v tednu, znotraj vsake restavracije (vsaj 20 rezervacij na skupino), povprečje.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 6 od 7

28 % zahtev s čakalnega seznama postane rezervacija

V restavracijah, ki uporabljajo čakalni seznam, se 28 % zahtev spremeni v potrjeno rezervacijo, ko se sprosti miza. Zahteva s čakalnega seznama povprečno šteje 2,7 gostov.

  • Postala rezervacija28 %
  • Miza se ni sprostila72 %
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 9 belgijskih restavracij · 1775 podatkovnih točk
Podatki: 28 % zahtev s čakalnega seznama postane rezervacija
SkupinaDelež
Postala rezervacija28 %
Miza se ni sprostila72 %
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
1775
Restavracije
Belgijske restavracije: 9
Metoda
Zahteve s čakalnega seznama v restavracijah, ki uporabljajo čakalni seznam (vsaj 20 zahtev). Zahteva, ki je postala potrjena rezervacija, šteje kot uspešna. Konverzija po restavraciji, povprečje; razdelitev po dnevih v tednu je prav tako povprečena po restavraciji.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 7 od 7

82 % zahtev s čakalnega seznama je za petek ali soboto

Gostje se vpišejo na čakalni seznam, ko je restavracija polna: 58 % zahtev je za soboto in 25 % za petek, skupaj 82 %.

Ponedeljek: 0,7 %0,7 %PonTorek: 1,5 %1,5 %TorSreda: 2 %2 %SreČetrtek: 3,8 %3,8 %ČetPetek: 24,7 %24,7 %PetSobota: 57,7 %57,7 %SobNedelja: 9,6 %9,6 %Ned
Vir: HappyChef Datahub · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · 9 belgijskih restavracij · 1775 podatkovnih točk
Podatki: 82 % zahtev s čakalnega seznama je za petek ali soboto
SkupinaDeležPodatkovne točke
Ponedeljek0,7 %6
Torek1,5 %132
Sreda2 %71
Četrtek3,8 %203
Petek24,7 %429
Sobota57,7 %863
Nedelja9,6 %71
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
1775
Restavracije
Belgijske restavracije: 9
Metoda
Zahteve s čakalnega seznama v restavracijah, ki uporabljajo čakalni seznam (vsaj 20 zahtev). Zahteva, ki je postala potrjena rezervacija, šteje kot uspešna. Konverzija po restavraciji, povprečje; razdelitev po dnevih v tednu je prav tako povprečena po restavraciji.
Prenesi podatke (CSV)

Kako je nastal ta članek

Obdobje

Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026

Podatkovne točke

Vpogledi: 7, vsak temelji na vsaj 1775 podatkovnih točkah (največji na 50.030), iz 9–44 belgijskih restavracij.

Metoda

Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.

O teh podatkih

Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 9–44 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.

Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.

Več iz Datahuba

"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Ljubljana
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Maribor
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Celje

Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji

HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.

Začnite brezplačno · z enim samim plačilom postanete lastnik · brez naročnine