"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
11:00 in 17:00. Dve konični uri restavracije.
Delovni dan ekipe belgijske restavracije, prebran iz tega, kdaj dela na nadzorni plošči in vnaša rezervacije.
HappyChef Datahub
Preden prvi gost sede, se je delo že začelo. Ekipe belgijskih restavracij so na svoji nadzorni plošči za rezervacije najbolj dejavne ob 11:00, ko pripravljajo kosilo, in znova okoli 17:00, tik pred večerjo, ko vnesejo tudi največ telefonskih rezervacij. Ponedeljek je najpogostejši zaprti dan, povprečna restavracija pa sprejema rezervacije pet dni na teden. Ti trije vpogledi pokažejo ritem za jedilnico.
Vpogledi v tem članku
Vpogled 1 od 3
Nadzorna plošča je najbolj zasedena ob 11:00
Ekipe restavracij so na nadzorni plošči najbolj dejavne ob 11:00 (8,8 % dnevne dejavnosti), ko pripravljajo kosilo, z drugim vrhom okoli 17:00. 9 % dejavnosti poteka pred 9:00, 6 % pa po 22:00, ko pospravljajo zadnje mize.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| 00:00 | 1,6 % |
| 01:00 | 0,8 % |
| 02:00 | 0,3 % |
| 03:00 | 0,2 % |
| 04:00 | 0,2 % |
| 05:00 | 0,3 % |
| 06:00 | 0,6 % |
| 07:00 | 1,6 % |
| 08:00 | 3,5 % |
| 09:00 | 4,5 % |
| 10:00 | 6,9 % |
| 11:00 | 8,8 % |
| 12:00 | 7,2 % |
| 13:00 | 5,9 % |
| 14:00 | 6,7 % |
| 15:00 | 6,8 % |
| 16:00 | 6,9 % |
| 17:00 | 8,7 % |
| 18:00 | 8,5 % |
| 19:00 | 5,3 % |
| 20:00 | 4,3 % |
| 21:00 | 4,1 % |
| 22:00 | 3,7 % |
| 23:00 | 2,6 % |
- Obdobje
- Dejavnost na nadzorni plošči od 28. marca do 11. oktobra 2026
- Podatkovne točke
- 844.970
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 42
- Metoda
- Ura dneva (po belgijskem času) dejavnosti na nadzorni plošči restavracije, kot delež po restavraciji, povprečje.
Vpogled 2 od 3
Telefonske rezervacije se največ vnašajo ob 17:00
Restavracije same vnesejo največ rezervacij ob 17:00, s 12 % dnevnega skupnega števila: ura pred večerjo, ko telefon zvoni in je ekipa tam, da se oglasi.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 00:00 | 1,3 % | 36 |
| 01:00 | 0,4 % | 17 |
| 02:00 | 0 % | 3 |
| 03:00 | 0 % | |
| 04:00 | 0,1 % | 1 |
| 05:00 | 0,1 % | 1 |
| 06:00 | 0 % | 4 |
| 07:00 | 0,6 % | 41 |
| 08:00 | 1,2 % | 88 |
| 09:00 | 3,2 % | 335 |
| 10:00 | 7 % | 751 |
| 11:00 | 9,9 % | 1147 |
| 12:00 | 8,5 % | 971 |
| 13:00 | 7,3 % | 791 |
| 14:00 | 7,6 % | 860 |
| 15:00 | 7,5 % | 877 |
| 16:00 | 8,3 % | 878 |
| 17:00 | 12,4 % | 1059 |
| 18:00 | 9,1 % | 900 |
| 19:00 | 4,4 % | 471 |
| 20:00 | 4,4 % | 369 |
| 21:00 | 3,7 % | 300 |
| 22:00 | 2,3 % | 162 |
| 23:00 | 0,8 % | 82 |
- Obdobje
- Rezervacije, ki so jih restavracije vnesle od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 10.144
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 29
- Metoda
- Ura (po belgijskem času), ob kateri je osebje restavracije vnašalo rezervacije (telefon, gost brez rezervacije, e-pošta). Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 3 od 3
58 % restavracij je zaprtih ob ponedeljkih
58 % restavracij ob ponedeljkih običajno ne sprejema rezervacij, 48 % pa ob torkih. Ob nedeljah jih je zaprtih 26 %, medtem ko je vsaka restavracija odprta ob petkih in sobotah. Povprečna restavracija sprejema rezervacije 5,1 dni na teden.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Ponedeljek | 58,1 % |
| Torek | 48,4 % |
| Sreda | 38,7 % |
| Četrtek | 19,4 % |
| Petek | 0 % |
| Sobota | 0 % |
| Nedelja | 25,8 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 31
- Metoda
- Restavracija velja za običajno zaprto na določen dan v tednu, kadar ima manj kot 20 % teh dni v obdobju kakršno koli rezervacijo. Prebrano iz rezervacij, ne iz nastavitev delovnega časa.
Kako je nastal ta članek
Obdobje
Dejavnost na nadzorni plošči od 28. marca do 11. oktobra 2026 · Rezervacije, ki so jih restavracije vnesle od 1. oktobra 2025 do 30. septembra 2026 · Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
Vpogledi: 3, vsak temelji na vsaj 10.144 podatkovnih točkah (največji na 844.970), iz 29–42 belgijskih restavracij.
Metoda
Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.
O teh podatkih
Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 29–42 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.
Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.
Več iz Datahuba
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji
HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.