"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Povprečno 4,56 zvezdice. O ostalem odloča hrana.
Kako gostje ocenjujejo, kaj pišejo in priporočajo po obisku, iz lastnega obrazca za oceno restavracije.
HappyChef Datahub
Gostje so do belgijskih restavracij radodarni: dva od treh dasta pet zvezdic, Net Promoter Score pa je daleč nad tistim, kar doseže večina podjetij. Prijaznost dobi najvišjo oceno od vsega. Ko pa gre pri obisku kaj narobe, gostje najprej znižajo oceno hrani, ti nezadovoljni gostje pa napišejo trikrat več kot zadovoljni. Teh enajst vpogledov prihaja iz obrazca za oceno, ki ga restavracije pošljejo po obisku, vsak komentar pa ostane zaseben.
Vpogledi v tem članku
- Gostje povprečno dajo 4,56 zvezdice
- Net Promoter Score +74
- Prijaznost dobi najvišjo oceno, 4,8
- Pri nizkih ocenah ima hrana najnižjo oceno: 3,35
- Nezadovoljni gostje napišejo 3-krat več
- Glavna jed je najljubša za 71 %
- Malo pritožb, na čelu hrana, ki ni dovolj presenetljiva
- Velike skupine ocenjujejo nekoliko nižje: 4,54
- Petkovi obiski dobijo najvišje ocene, nedeljski najnižje
- Ocene se dvignejo z 4,34 januarja na 4,67 aprila
- 26 % zadovoljnih gostov oceno objavi tudi javno
Vpogled 1 od 11
Gostje povprečno dajo 4,56 zvezdice
Povprečna ocena je 4,56 od 5. 67 % gostov da pet zvezdic, le 2,8 % pa dve zvezdici ali manj.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 5 ★ | 66,8 % | 8116 |
| 4 ★ | 26,1 % | 2666 |
| 3 ★ | 4,3 % | 480 |
| 2 ★ | 1,5 % | 144 |
| 1 ★ | 1,2 % | 119 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 11.525
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 29
- Metoda
- Skupna ocena z zvezdicami (od 1 do 5), ki so jo gostje dali v obrazcu za oceno, ki ga restavracija pošlje po obisku. Po restavraciji z vsaj 30 ocenami, povprečje. Ocene, uvožene z drugih platform, niso vključene.
Vpogled 2 od 11
Net Promoter Score +74
Na vprašanje, kako verjetno bi restavracijo priporočili, 80 % gostov odgovori 9 ali 10, le 5,2 % pa 6 ali manj: Net Promoter Score +74.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 0 | 1,3 % | 82 |
| 1 | 0,2 % | 13 |
| 2 | 0,3 % | 19 |
| 3 | 0,2 % | 14 |
| 4 | 0,4 % | 26 |
| 5 | 0,9 % | 57 |
| 6 | 1,1 % | 71 |
| 7 | 2,6 % | 170 |
| 8 | 10,7 % | 695 |
| 9 | 20,5 % | 1333 |
| 10 | 61,9 % | 4021 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 6406
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 26
- Metoda
- Net Promoter Score iz vprašanja "Kako verjetno je, da bi nas priporočili?" (od 0 do 10): delež odgovorov 9 ali 10 minus delež odgovorov od 0 do 6, po restavraciji, povprečje. Graf prikazuje vse odgovore skupaj.
Vpogled 3 od 11
Prijaznost dobi najvišjo oceno, 4,8
Od treh vidikov, ki jih gostje ocenjujejo, sta prijaznost in postrežba na vrhu z 4,8, pred hrano (4,66) ter notranjostjo in vzdušjem (4,54).
| Skupina | Povprečna ocena |
|---|---|
| Hrana | 4,66 |
| Prijaznost in postrežba | 4,8 |
| Notranjost in vzdušje | 4,54 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 9760
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 38
- Metoda
- Povprečna ocena od 1 do 5 po vidiku, po restavraciji z vsaj 30 ocenami, povprečje.
Vpogled 4 od 11
Pri nizkih ocenah ima hrana najnižjo oceno: 3,35
Pri ocenah s tremi zvezdicami ali manj hrana dobi 3,35, manj kot notranjost (3,82) in postrežba (3,96). Ko obisk razočara, je razlog običajno na krožniku.
| Skupina | Povprečna ocena |
|---|---|
| Hrana | 3,35 |
| Prijaznost in postrežba | 3,96 |
| Notranjost in vzdušje | 3,82 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 9760
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 38
- Metoda
- V 503 ocenah s tremi zvezdicami ali manj (od 9.760): povprečna ocena vsakega vidika. Vidik z najnižjo oceno je najverjetnejši vzrok. Skupno, ker so nizke ocene v posamezni restavraciji redke.
Vpogled 5 od 11
Nezadovoljni gostje napišejo 3-krat več
35 % ocen vsebuje pisni komentar, običajno dolg 10 besed. Ocene s tremi zvezdicami ali manj imajo 31 besed, v primerjavi z 10 pri ocenah s petimi zvezdicami.
| Skupina | Povprečje |
|---|---|
| Ocene s 3 zvezdicami ali manj | 30,5 |
| Ocene s 5 zvezdicami | 10 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 11.636
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 38
- Metoda
- Delež ocen s pisnim komentarjem in njegova dolžina v besedah (mediana po restavraciji, nato mediana). Sami komentarji se nikoli ne objavijo.
Vpogled 6 od 11
Glavna jed je najljubša za 71 %
Na vprašanje, kateri hod jim je bil najbolj všeč, 71 % gostov navede glavno jed, 25 % predjed in le 4,1 % sladico.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Glavna jed | 71,4 % | 774 |
| Predjed | 24,5 % | 384 |
| Sladica | 4,1 % | 57 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 1215
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 19
- Metoda
- Odgovori na neobvezno vprašanje "Kateri hod vam je bil najbolj všeč?", po restavraciji, povprečje.
Vpogled 7 od 11
Malo pritožb, na čelu hrana, ki ni dovolj presenetljiva
Le 3,1 % obrazcev za oceno vsebuje pripombo o notranjosti in 2,8 % o hrani. Najpogosteje označena je hrana, ki ni dovolj presenetljiva (1,2 %), pred prehrupnim prostorom (0,8 %).
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Hrana premalo presenetljiva | 1,2 % | 79 |
| Prehrupno | 0,8 % | 51 |
| Premalo prijetno | 0,7 % | 49 |
| Pretemno | 0,6 % | 42 |
| Premajhne porcije | 0,6 % | 40 |
| Prenatrpano | 0,4 % | 26 |
| Premalo izbire | 0,4 % | 23 |
| Premrzlo | 0,3 % | 21 |
| Preslano | 0,2 % | 16 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 6587
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 38
- Metoda
- Neobvezna polja v obrazcu za oceno ("kaj bi lahko bilo boljše?"): delež obrazcev s posamezno pripombo.
Vpogled 8 od 11
Velike skupine ocenjujejo nekoliko nižje: 4,54
Mize za tri ali štiri povprečno dajo 4,66; skupine s sedmimi ali več dajo 4,54. Velike mize je težje popolno postreči.
| Skupina | Povprečna ocena | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 1–2 | 4,65 | 1231 |
| 3–4 | 4,66 | 791 |
| 5–6 | 4,63 | 202 |
| 7+ | 4,54 | 102 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 2326
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 36
- Metoda
- Povprečna skupna ocena po velikosti družbe v rezervaciji, povezani z oceno. Skupno.
Vpogled 9 od 11
Petkovi obiski dobijo najvišje ocene, nedeljski najnižje
Gostje, ki so prišli v petek, povprečno dajo 4,69, tisti, ki so prišli v nedeljo, pa 4,57.
| Skupina | Povprečna ocena | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Ponedeljek | 4,6 | 136 |
| Torek | 4,68 | 227 |
| Sreda | 4,62 | 190 |
| Četrtek | 4,63 | 298 |
| Petek | 4,69 | 537 |
| Sobota | 4,66 | 552 |
| Nedelja | 4,57 | 386 |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 2326
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 36
- Metoda
- Povprečna skupna ocena po dnevu obiska v tednu. Skupno.
Vpogled 10 od 11
Ocene se dvignejo z 4,34 januarja na 4,67 aprila
Povprečna ocena se dvigne z 4,34 januarja na 4,67 aprila in ostane visoka do junija, nato pa se septembra ustali pri 4,52.
| Skupina | Povprečna ocena |
|---|---|
| Januar | 4,34 |
| Februar | 4,4 |
| Marec | 4,54 |
| April | 4,67 |
| Maj | 4,65 |
| Junij | 4,67 |
| Julij | 4,53 |
| Avgust | 4,59 |
| September | 4,52 |
- Obdobje
- Ocene od januarja do septembra 2026
- Podatkovne točke
- 7539
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 30
- Metoda
- Povprečna ocena po restavraciji na mesec (vsaj 10 ocen), povprečje po restavracijah.
Vpogled 11 od 11
26 % zadovoljnih gostov oceno objavi tudi javno
Ko so gostje, ki so dali visoko oceno, povabljeni, da jo delijo na Googlu ali Tripadvisorju, jih 26 % klikne naprej: približno eden od 4.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Objavili tudi javno | 26,3 % |
| Obdržali zase | 73,7 % |
- Obdobje
- Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 1455
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 22
- Metoda
- Gostje, ki so dali visoko oceno, so povabljeni, da jo objavijo tudi na Googlu ali Tripadvisorju. Delež tistih, ki so kliknili naprej, po restavraciji z vsaj 20 povabili, povprečje.
Kako je nastal ta članek
Obdobje
Ocene od 1. januarja 2025 do 30. septembra 2026 · Ocene od januarja do septembra 2026
Podatkovne točke
Vpogledi: 11, vsak temelji na vsaj 1215 podatkovnih točkah (največji na 11.636), iz 19–38 belgijskih restavracij.
Metoda
Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.
O teh podatkih
Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 19–38 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.
Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.
Več iz Datahuba
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji
HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.