HappyChef Datahub

Rezervirano dva dni vnaprej. Ali dve uri.

Koliko vnaprej Belgijci rezervirajo in kako se to spreminja glede na skupino, dan in sezono.

HappyChef Datahub

Belgijci obiskov restavracij ne načrtujejo daleč vnaprej. Tipična rezervacija je opravljena le dva dni pred obiskom, skoraj vsaka četrta je za isti dan, le vsaka deseta pa je opravljena več kot mesec dni vnaprej. Velike skupine so izjema: načrtujejo tedne vnaprej. Teh osem vpogledov pokaže, koliko vnaprej restavracija v resnici izve za goste.

  • Belgijske restavracije
  • Vpogledi: 8
  • Podatki do 30. septembra 2026

Vpogledi v tem članku

  1. Mediana rezervacije je opravljena 2 dni vnaprej
  2. 30,7 % rezervacij je opravljenih manj kot 24 ur vnaprej
  3. Spletni gostje rezervirajo 3 dni vnaprej, telefonski 1
  4. Skupine z devetimi ali več gosti rezervirajo 17,5 dni vnaprej
  5. Sobota je rezervirana najbolj vnaprej: 3 dni
  6. Zajtrk se rezervira 9 dni vnaprej, večerja 2,5
  7. Pozimi in spomladi gostje rezervirajo 4 dni vnaprej, poleti 2
  8. 3,5 % spletnih rezervacij je opravljenih manj kot dve uri vnaprej

Vpogled 1 od 8

Mediana rezervacije je opravljena 2 dni vnaprej

Polovica vseh rezervacij je opravljena 2 dni ali manj pred obiskom. 22,9 % jih je za isti dan, le 10,2 % pa je opravljenih več kot mesec dni vnaprej.

  • Isti dan22,9 %
  • Naslednji dan15,2 %
  • 2–7 dni30 %
  • 8–14 dni10,6 %
  • 15–30 dni11,1 %
  • 31–60 dni6,9 %
  • 60+ dni3,3 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 38 belgijskih restavracij · 37.373 podatkovnih točk
Podatki: Mediana rezervacije je opravljena 2 dni vnaprej
SkupinaDeležPodatkovne točke
Isti dan22,9 %7206
Naslednji dan15,2 %5022
2–7 dni30 %10.689
8–14 dni10,6 %4212
15–30 dni11,1 %4766
31–60 dni6,9 %3436
60+ dni3,3 %2042
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.373
Restavracije
Belgijske restavracije: 38
Metoda
Dnevi med opravljeno rezervacijo (po belgijskem času) in obiskom. Mediana po restavraciji, nato mediana vseh restavracij; deleži so povprečeni po restavraciji. Uvožene rezervacije niso vključene, ker nimajo dejanskega časa nastanka.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 2 od 8

30,7 % rezervacij je opravljenih manj kot 24 ur vnaprej

22,9 % rezervacij je za danes, in če štejemo po urah, je 30,7 % opravljenih manj kot 24 ur pred prihodom gosta.

  • Isti dan22,9 %
  • Manj kot 24 ur vnaprej30,7 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 38 belgijskih restavracij · 37.373 podatkovnih točk
Podatki: 30,7 % rezervacij je opravljenih manj kot 24 ur vnaprej
SkupinaDelež
Isti dan22,9 %
Manj kot 24 ur vnaprej30,7 %
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.373
Restavracije
Belgijske restavracije: 38
Metoda
Dnevi med opravljeno rezervacijo (po belgijskem času) in obiskom. Mediana po restavraciji, nato mediana vseh restavracij; deleži so povprečeni po restavraciji. Uvožene rezervacije niso vključene, ker nimajo dejanskega časa nastanka.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 3 od 8

Spletni gostje rezervirajo 3 dni vnaprej, telefonski 1

Gostje, ki rezervirajo na spletu, to storijo 3 dni vnaprej (mediana). Rezervacije, ki jih vnese restavracija, so opravljene 1 dni vnaprej: 33,2 % jih je za isti dan, v primerjavi z 20,1 % na spletu.

  • Vnesla restavracija33,2 %
  • Gost prek spleta20,1 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Spletni gostje rezervirajo 3 dni vnaprej, telefonski 1
SkupinaDelež
Vnesla restavracija33,2 %
Gost prek spleta20,1 %
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana časa vnaprej po restavraciji za vsak kanal, nato mediana vseh restavracij; deleži za isti dan povprečeni po restavraciji.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 4 od 8

Skupine z devetimi ali več gosti rezervirajo 17,5 dni vnaprej

Večja ko je skupina, prej rezervira: en ali dva gosta rezervirata 2 dni vnaprej, sedem ali osem gostov 9,5 dni, skupine z devetimi ali več pa 17,5 dni.

1–2: 221–23–4: 443–45–6: 5,55,55–67–8: 9,59,57–89+: 17,517,59+
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Skupine z devetimi ali več gosti rezervirajo 17,5 dni vnaprej
SkupinaMediana dni
1–22
3–44
5–65,5
7–89,5
9+17,5
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana dni vnaprej po restavraciji po velikosti družbe, nato mediana vseh restavracij.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 5 od 8

Sobota je rezervirana najbolj vnaprej: 3 dni

Obiski ob sobotah so rezervirani 3 dni vnaprej, najdlje v tednu. Obiski ob ponedeljkih so rezervirani 2 dni vnaprej.

Ponedeljek: 22PonTorek: 22TorSreda: 22SreČetrtek: 2,52,5ČetPetek: 2,32,3PetSobota: 33SobNedelja: 2,52,5Ned
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Sobota je rezervirana najbolj vnaprej: 3 dni
SkupinaMediana dni
Ponedeljek2
Torek2
Sreda2
Četrtek2,5
Petek2,3
Sobota3
Nedelja2,5
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana dni vnaprej po restavraciji po dnevu obiska v tednu, nato mediana vseh restavracij.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 6 od 8

Zajtrk se rezervira 9 dni vnaprej, večerja 2,5

Zajtrk se rezervira najbolj vnaprej, 9 dni. Sledi kosilo z 3 dnevi, večerja pa je najbolj spontana, z 2,5 dnevi.

  • Zajtrk9
  • Kosilo3
  • Popoldne3
  • Večerja2,5
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Zajtrk se rezervira 9 dni vnaprej, večerja 2,5
SkupinaMediana dni
Zajtrk9
Kosilo3
Popoldne3
Večerja2,5
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana dni vnaprej po restavraciji po izmeni, nato mediana vseh restavracij.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 7 od 8

Pozimi in spomladi gostje rezervirajo 4 dni vnaprej, poleti 2

Od januarja do aprila je mediana časa vnaprej 4 dni. Julija in avgusta pade na 2: o poletnih izhodih se odloča sproti.

Januar: 44JanFebruar: 44FebMarec: 44MarApril: 44AprMaj: 3,53,5MajJunij: 33JunJulij: 22JulAvgust: 22AvgSeptember: 33Sep
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: Pozimi in spomladi gostje rezervirajo 4 dni vnaprej, poleti 2
SkupinaMediana dni
Januar4
Februar4
Marec4
April4
Maj3,5
Junij3
Julij2
Avgust2
September3
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana dni vnaprej po restavraciji po mesecu obiska, nato mediana vseh restavracij.
Prenesi podatke (CSV)

Vpogled 8 od 8

3,5 % spletnih rezervacij je opravljenih manj kot dve uri vnaprej

3,5 % spletnih rezervacij prispe manj kot dve uri pred prihodom gosta: gost, ki je že na poti in preverja, ali je še kakšna prosta miza.

  • Manj kot 2 uri vnaprej3,5 %
  • Isti dan20,1 %
Vir: HappyChef Datahub · Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026 · 42 belgijskih restavracij · 37.409 podatkovnih točk
Podatki: 3,5 % spletnih rezervacij je opravljenih manj kot dve uri vnaprej
SkupinaDelež
Manj kot 2 uri vnaprej3,5 %
Isti dan20,1 %
Obdobje
Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
37.409
Restavracije
Belgijske restavracije: 42
Metoda
Mediana časa vnaprej po restavraciji za vsak kanal, nato mediana vseh restavracij; deleži za isti dan povprečeni po restavraciji.
Prenesi podatke (CSV)

Kako je nastal ta članek

Obdobje

Rezervacije, opravljene od 1. oktobra 2025, za obiske do 30. septembra 2026

Podatkovne točke

Vpogledi: 8, vsak temelji na vsaj 37.373 podatkovnih točkah (največji na 37.409), iz 38–42 belgijskih restavracij.

Metoda

Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.

O teh podatkih

Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 38–42 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.

Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.

Več iz Datahuba

"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Ljubljana
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Maribor
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Celje

Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji

HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.

Začnite brezplačno · z enim samim plačilom postanete lastnik · brez naročnine