"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Vsak deveti gost se vrne. Dva meseca pozneje.
Gostje, ki se vračajo, jeziki in kontaktni podatki, od januarja do septembra 2026.
HappyChef Datahub
Večina gostov restavracije pride enkrat. Med januarjem in septembrom 2026 se je približno vsak deveti gost vrnil v isto restavracijo, običajno dva meseca po prvem obisku, gostje, ki se vračajo, pa predstavljajo vsako sedmo rezervacijo. Kdo so ti gostje? Večinoma starejši od 45 let, večinoma rezervirajo v nizozemščini, skoraj vsi so dosegljivi po e-pošti in mobilnem telefonu, redko pa so naročeni na e-novice. Teh enajst vpogledov opiše gosta za rezervacijo.
Vpogledi v tem članku
- 10,8 % gostov se vrne v devetih mesecih
- Gostje, ki se vračajo, predstavljajo 15,1 % rezervacij
- Gostje, ki se vračajo, pridejo spet po 63 dneh
- Največja starostna skupina je od 55 do 64 let, z 23,8 %
- 88,6 % spletnih rezervacij je opravljenih v nizozemščini
- Rezervacije v tujih jezikih dosežejo vrh marca, z 12 %
- 5 % gostov pusti tujo telefonsko številko
- 69 % rezervacij ima belgijsko mobilno številko
- Gmail vodi z 32,6 %, pred Hotmailom in Telenetom
- Le 18 % telefonskih rezervacij ima e-naslov
- Le 4,7 % spletnih gostov želi prejemati e-novice
Vpogled 1 od 11
10,8 % gostov se vrne v devetih mesecih
Med januarjem in septembrom 2026 se je 10,8 % gostov vsaj enkrat vrnilo v isto restavracijo. Med gosti, katerih prvi obisk je bil pred julijem in so imeli vsaj tri mesece za vrnitev, je to 13,9 %.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Vsi gostje | 10,8 % |
| Prvi obisk pred julijem | 13,9 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 27.529
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 23
- Metoda
- Gostje so prepoznani po e-naslovu ali telefonski številki znotraj ene restavracije, nikoli med restavracijami. Stalen vzorec 23 restavracij z rezervacijami v vseh devetih mesecih. Delež gostov z dvema ali več obiski, po restavraciji, povprečje. Druga številka zajema samo goste, katerih prvi obisk je bil pred 1. julijem 2026, tako da so imeli vsaj tri mesece časa za vrnitev.
Vpogled 2 od 11
Gostje, ki se vračajo, predstavljajo 15,1 % rezervacij
89 % gostov je v obdobju obiskalo restavracijo enkrat, a gostje, ki se vračajo, predstavljajo 15,1 % vseh rezervacij, ker se nekateri vrnejo večkrat.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 1 | 89,2 % | 24.481 |
| 2 | 7,8 % | 2200 |
| 3 | 1,8 % | 509 |
| 4–5 | 0,9 % | 243 |
| 6+ | 0,3 % | 96 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 32.624
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 23
- Metoda
- Delež rezervacij, ki so drugi ali poznejši obisk istega gosta v isti restavraciji v obdobju, in razdelitev gostov po številu obiskov. Isti stalni vzorec; po restavraciji, povprečje.
Vpogled 3 od 11
Gostje, ki se vračajo, pridejo spet po 63 dneh
Tipičen gost, ki se vrača, pride spet 63 dni po prvem obisku (mediana). 25 % se jih vrne v enem mesecu.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| V 2 tednih | 11,1 % | 326 |
| 2–4 tedni | 13,3 % | 421 |
| 1–2 meseca | 21,5 % | 650 |
| 2–3 mesece | 16,9 % | 513 |
| 3–6 mesecev | 29,2 % | 898 |
| 6+ mesecev | 7,9 % | 231 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 3039
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 22
- Metoda
- Za goste, ki se vračajo: dnevi med njihovim prvim in drugim obiskom v obdobju. Mediana po restavraciji, nato mediana vseh restavracij.
Vpogled 4 od 11
Največja starostna skupina je od 55 do 64 let, z 23,8 %
Med gosti, ki so delili datum rojstva, je skupina od 55 do 64 let največja (23,8 %), tik pred skupino od 45 do 54 let (23 %). Gostje, mlajši od 25 let, predstavljajo 3,8 %, mediana starosti pa je 50.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 16–24 | 3,8 % | 103 |
| 25–34 | 15 % | 353 |
| 35–44 | 17,8 % | 470 |
| 45–54 | 22,9 % | 565 |
| 55–64 | 23,8 % | 542 |
| 65+ | 16,7 % | 381 |
- Obdobje
- Kartoteka gostov na dan 12. oktobra 2026
- Podatkovne točke
- 2414
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 26
- Metoda
- Starostne skupine gostov, ki so se odločili deliti datum rojstva (za rojstnodnevne ponudbe). Objavljene so samo skupine. Ti gostje so se za to odločili sami, zato niso naključni vzorec.
Vpogled 5 od 11
88,6 % spletnih rezervacij je opravljenih v nizozemščini
88,6 % spletnih rezervacij je opravljenih v nizozemščini, 9,5 % v angleščini in 1,9 % v francoščini.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Nizozemščina | 88,6 % | 24.656 |
| Francoščina | 1,9 % | 396 |
| Angleščina | 9,5 % | 2062 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 27.116
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 34
- Metoda
- Jezik, ki ga je gost izbral v spletnem obrazcu za rezervacijo. Samo spletne rezervacije, ker rezervacije, ki jih vnese osebje, prevzamejo jezik restavracije. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 6 od 11
Rezervacije v tujih jezikih dosežejo vrh marca, z 12 %
Delež spletnih rezervacij v jeziku, ki ni nizozemščina, je največji marca (12 %) in najmanjši januarja (9,5 %).
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Januar | 9,5 % |
| Februar | 11,7 % |
| Marec | 12 % |
| April | 11 % |
| Maj | 10 % |
| Junij | 9,9 % |
| Julij | 9,9 % |
| Avgust | 10 % |
| September | 9,8 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 27.232
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 40
- Metoda
- Delež spletnih rezervacij v jeziku, ki ni nizozemščina, po restavraciji na mesec (vsaj 20 rezervacij), povprečje po restavracijah, aktivnih v tistem mesecu.
Vpogled 7 od 11
5 % gostov pusti tujo telefonsko številko
5 % rezervacij ima tujo telefonsko številko. Vodi Nizozemska z 2,6 %, pred Nemčijo, Francijo, Združenim kraljestvom in Luksemburgom.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Nizozemska | 2,6 % | 1159 |
| Druga država | 1 % | 204 |
| Nemčija | 0,5 % | 161 |
| Francija | 0,4 % | 106 |
| Združeno kraljestvo | 0,3 % | 79 |
| Luksemburg | 0,2 % | 59 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 44
- Metoda
- Delež rezervacij s tujo telefonsko številko, po restavraciji, povprečje; razdelitev po državah je skupna.
Vpogled 8 od 11
69 % rezervacij ima belgijsko mobilno številko
Gostje pustijo belgijsko mobilno številko pri 69 % rezervacij, stacionarno pa le pri 2,9 %. 19 % rezervacij sploh nima telefonske številke.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Belgijska mobilna | 69 % | 32.932 |
| Brez telefonske številke | 19 % | 8794 |
| Belgijska stacionarna | 2,9 % | 1280 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 41
- Metoda
- Vrsta telefonske številke na rezervaciji, prebrana iz predpone (belgijske številke z 04 so mobilne). Številke se nikoli ne objavijo. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 9 od 11
Gmail vodi z 32,6 %, pred Hotmailom in Telenetom
Naslovi Gmail predstavljajo 32,6 % e-naslovov gostov, Hotmail in Outlook 27,9 %, Telenet pa 16,2 %. Sledita Proximus in Skynet s 5,4 %.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Gmail | 32,6 % | 10.939 |
| Hotmail / Outlook | 27,9 % | 9797 |
| Telenet | 16,2 % | 5983 |
| Drugo (podjetje ali lastna domena) | 13,1 % | 4085 |
| Proximus / Skynet | 5,4 % | 1954 |
| Apple iCloud | 2,9 % | 935 |
| Yahoo | 1,8 % | 544 |
| Scarlet | 0,2 % | 70 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 34.307
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 37
- Metoda
- Ponudnik e-pošte gosta, združen v velike ponudnike; vse drugo šteje kot drugo. Naslovi se nikoli ne objavijo. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 10 od 11
Le 18 % telefonskih rezervacij ima e-naslov
Na spletu ima vsaka rezervacija e-naslov, ker ga obrazec zahteva. Ko restavracija rezervacijo vnese sama, ga ima le 18 %: ti gostje ne morejo prejeti potrditve ali prošnje za oceno po e-pošti.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Gost prek spleta | 100 % |
| Vnesla restavracija | 18 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 44
- Metoda
- Delež rezervacij z veljavnim e-naslovom, po kanalu rezervacije, po restavraciji, povprečje.
Vpogled 11 od 11
Le 4,7 % spletnih gostov želi prejemati e-novice
Ko obrazec za rezervacijo ponuja neobvezno polje za e-novice, ga označi 4,7 % gostov: približno eden od 21.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Označili polje za e-novice | 4,7 % |
| Pustili prazno | 95,3 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 26.410
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 34
- Metoda
- Delež spletnih gostov, ki so označili neobvezno polje za e-novice, samo v restavracijah, ki to polje prikazujejo. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Kako je nastal ta članek
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · Kartoteka gostov na dan 12. oktobra 2026
Podatkovne točke
Vpogledi: 11, vsak temelji na vsaj 2414 podatkovnih točkah (največji na 46.441), iz 22–44 belgijskih restavracij.
Metoda
Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.
O teh podatkih
Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 22–44 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.
Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.
Več iz Datahuba
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji
HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.