"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Miza za dva. Pol Belgije rezervira prav to.
Koliko gostov pride, katere dni prihajajo velike skupine in kaj to pomeni za razporeditev miz.
HappyChef Datahub
Tipična rezervacija v belgijski restavraciji je za dve osebi: polovica vseh rezervacij je prav takih. Skupine so redke, a zahtevne, zgostijo se ob nedeljah in skoraj vedno potrebujejo združene mize. Družine z otroki so majhen delež, ki se ob vikendih poveča, in jedo prej. Teh šest vpogledov pokaže, kdo sedi za mizo in kako velika mora biti ta miza.
Vpogledi v tem članku
Vpogled 1 od 6
Polovica vseh rezervacij je za natanko dva
Mediana družbe je 2 gosta: 50 % rezervacij je za dve osebi. Štiri osebe predstavljajo 20 %, tri osebe pa 12 %. Zaradi občasnih velikih skupin je povprečje višje, 3,7 gosta.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 2 | 49,7 % | 22.367 |
| 3 | 12 % | 5560 |
| 4 | 19,6 % | 9736 |
| 5–6 | 9,3 % | 4819 |
| 7–8 | 3,7 % | 1766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 41
- Metoda
- Število gostov na rezervacijo (od 1 do 60). Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 2 od 6
Gostje, ki jedo sami, so redki: 1,4 % rezervacij
Samo 1,4 % rezervacij je za eno osebo. Na drugem koncu je 8 % za sedem ali več gostov in 4,3 % za devet ali več.
| Skupina | Delež | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 7–8 | 3,7 % | 1766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 41
- Metoda
- Število gostov na rezervacijo (od 1 do 60). Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 3 od 6
Velike skupine imajo raje nedeljo
Skupno je 6,1 % rezervacij za osem gostov ali več. Ob nedeljah se to dvigne na 6,9 %, najmanj skupin pa ima torek, 2,9 %.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Ponedeljek | 6,2 % |
| Torek | 3 % |
| Sreda | 3,5 % |
| Četrtek | 6,8 % |
| Petek | 4,7 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Nedelja | 6,9 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 44.887
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 29
- Metoda
- Delež rezervacij z 8 ali več gosti, po dnevih v tednu. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 4 od 6
4,8 % rezervacij vključuje otroke
Pri obrazcih za rezervacijo, ki sprašujejo po otrocih, 4,8 % rezervacij vključuje vsaj enega otroka ali dojenčka. Ob nedeljah je to 7,6 %. Miza z otroki povprečno šteje 5,2 gostov.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Ponedeljek | 4,1 % |
| Torek | 3,4 % |
| Sreda | 2,4 % |
| Četrtek | 3 % |
| Petek | 4,1 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Nedelja | 7,6 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 26.835
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 34
- Metoda
- Delež rezervacij z vsaj enim otrokom ali dojenčkom, samo pri obrazcih za rezervacijo, ki sprašujejo po otrocih. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 5 od 6
Družine rezervirajo večerjo ob 18:39, odrasli ob 18:52
Mize z otroki začnejo večerjo prej: povprečno ob 18:39, v primerjavi z 18:52 pri mizah samo z odraslimi.
| Skupina | Ura |
|---|---|
| Z otroki | 18:39 |
| Samo odrasli | 18:52 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 26.835
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 34
- Metoda
- Delež rezervacij z vsaj enim otrokom ali dojenčkom, samo pri obrazcih za rezervacijo, ki sprašujejo po otrocih. Vsaka restavracija šteje enako: najprej se izračuna njena lastna številka, nato povprečje, tako da ena zelo obiskana restavracija ne more prevladati. Restavracije z manj kot 30 rezervacijami v obdobju niso vključene.
Vpogled 6 od 6
71 % skupin s sedmimi ali osmimi gosti potrebuje združene mize
Skupno je 12,6 % rezervacij posedenih za dve ali več miz. Pri petih ali šestih gostih je to 38 %, pri sedmih ali osmih 71 % in pri devetih ali več 84 %.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| 1–2 | 0,2 % |
| 3–4 | 15,8 % |
| 5–6 | 38,2 % |
| 7–8 | 71,3 % |
| 9+ | 84,1 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 20.076
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 16
- Metoda
- Delež rezervacij, posedenih za dve ali več združenih miz, po velikosti družbe. Restavracije, ki ne dodeljujejo miz, niso vključene.
Kako je nastal ta članek
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
Podatkovne točke
Vpogledi: 6, vsak temelji na vsaj 20.076 podatkovnih točkah (največji na 46.408), iz 16–41 belgijskih restavracij.
Metoda
Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.
O teh podatkih
Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 16–41 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.
Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.
Več iz Datahuba
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji
HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.