"Idealna rešitev za lastnike restavracij! Priporočam vsem. Odlično razmerje cene in kakovosti s številnimi funkcijami."
Očetovski dan premaga valentinovo. In to krepko.
Meseci, tedni in prazniki, ki polnijo belgijske restavracije, merjeni na istih restavracijah vse leto.
HappyChef Datahub
Vprašajte kogar koli, kateri je najbolj obiskan restavracijski dan v letu, in rekel bo valentinovo. Podatki pravijo drugače. Na očetovski dan belgijske restavracije sprejmejo več kot poldrugkrat toliko gostov kot ob običajni nedelji, materinski dan pa ni daleč zadaj. Skozi leto je avgust najmočnejši mesec, september najmirnejši, terasa pa v nekaj mesecih zraste od nič do več kot polovice vseh rezervacij. Teh devet vpogledov izriše koledar belgijske restavracije.
Vpogledi v tem članku
- Avgust je najbolj obiskan mesec, september najmirnejši
- Najbolj obiskan teden doseže 122, najmirnejši 76
- Očetovski dan prinese 59 % več gostov kot običajna nedelja
- Na valentinovo je 78 % miz za dva
- Materinski in očetovski dan prineseta tudi večje mize
- Velika noč prinese 26 % več gostov
- Dela prosti dnevi pomagajo, a manj kot dnevi praznovanja
- Od 0,3 % januarja do 59 % na terasi julija
- Sredina meseca je za 5 % bolj obiskana kot običajno
Vpogled 1 od 9
Avgust je najbolj obiskan mesec, september najmirnejši
Merjeno na istih 23 restavracijah v vsakem mesecu avgust doseže 113 glede na povprečni mesec s 100. September pade na 90, ko se počitnice končajo in se vrne vsakdan.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| Januar | 92 |
| Februar | 103 |
| Marec | 100 |
| April | 99 |
| Maj | 111 |
| Junij | 94 |
| Julij | 98 |
| Avgust | 113 |
| September | 90 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.112
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 44
- Metoda
- Stalen vzorec 23 restavracij z rezervacijami v vsakem mesecu; mesečni gostje vsake restavracije so indeksirani glede na njen povprečni mesec (100), nato povprečeni. Skupni seštevki se nikoli ne primerjajo neposredno, ker je število restavracij naraščalo.
Vpogled 2 od 9
Najbolj obiskan teden doseže 122, najmirnejši 76
Iz tedna v teden so nihanja večja. Najbolj obiskan teden v letu doseže 122 glede na povprečni teden, in to je teden očetovskega dne. Drugi teden januarja je najmirnejši, z 76: 24 % pod običajnim.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| T2 | 76 |
| T3 | 89 |
| T4 | 99 |
| T5 | 105 |
| T6 | 95 |
| T7 | 120 |
| T8 | 113 |
| T9 | 116 |
| T10 | 105 |
| T11 | 96 |
| T12 | 101 |
| T13 | 108 |
| T14 | 99 |
| T15 | 110 |
| T16 | 106 |
| T17 | 98 |
| T18 | 105 |
| T19 | 112 |
| T20 | 108 |
| T21 | 101 |
| T22 | 88 |
| T23 | 99 |
| T24 | 122 |
| T25 | 101 |
| T26 | 91 |
| T27 | 105 |
| T28 | 104 |
| T29 | 103 |
| T30 | 98 |
| T31 | 120 |
| T32 | 102 |
| T33 | 121 |
| T34 | 116 |
| T35 | 121 |
| T36 | 102 |
| T37 | 91 |
| T38 | 103 |
| T39 | 111 |
- Obdobje
- Tedni od 2 do 39 leta 2026
- Podatkovne točke
- 33.548
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 20
- Metoda
- Stalen vzorec restavracij z rezervacijami v vsaj 35 tednih; tedenski gostje vsake restavracije so indeksirani glede na njen povprečni teden (100), nato se vzame mediana.
Vpogled 3 od 9
Očetovski dan prinese 59 % več gostov kot običajna nedelja
V primerjavi z istim dnem v tednu v sosednjih tednih očetovski dan prinese 59 % več gostov, materinski dan pa 41 % več. Valentinovo, ki pade na že tako obiskano soboto, doda 18 %.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| Očetovski dan (ned., 14. jun.) | 159 |
| Materinski dan (ned., 10. maj) | 141 |
| Velika noč (5. apr.) | 126 |
| Valentinovo (sob., 14. feb.) | 118 |
| Praznik dela (pet., 1. maj) | 112 |
| Veliki šmaren (sob., 15. avg.) | 105 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 10.274
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 30
- Metoda
- Za vsak praznik in vsako restavracijo, ki je bila ta dan odprta: gostje tistega dne, deljeni s povprečjem restavracije za isti dan v tednu dva, tri in štiri tedne prej in pozneje. Mediana po restavracijah; 100 je običajen dan tega dne v tednu.
Vpogled 4 od 9
Na valentinovo je 78 % miz za dva
Valentinovo bolj spremeni, kdo pride, kot koliko jih pride: 78 % rezervacij je za natanko dve osebi, v primerjavi z 42 % ob primerljivih sobotah. Sam dan prinese 18 % več gostov.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Valentinovo | 78 % |
| Primerljive sobote | 42 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 2245
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 44
- Metoda
- Velikost družb na praznik v primerjavi z istimi restavracijami na isti dan v tednu dva do štiri tedne prej in pozneje.
Vpogled 5 od 9
Materinski in očetovski dan prineseta tudi večje mize
Na materinski dan povprečna miza šteje 4,3 gostov, na očetovski dan 4,2, v primerjavi z 4 ob primerljivih nedeljah. Več miz in večje mize: očetovski dan pristane pri indeksu 159, materinski dan pri 141.
| Skupina | Povprečna ocena |
|---|---|
| Očetovski dan | 4,18 |
| Materinski dan | 4,26 |
| Primerljive nedelje | 3,95 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 3030
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 44
- Metoda
- Velikost družb na praznik v primerjavi z istimi restavracijami na isti dan v tednu dva do štiri tedne prej in pozneje.
Vpogled 6 od 9
Velika noč prinese 26 % več gostov
Velika noč je tretji veliki družinski dan v letu: restavracije sprejmejo 26 % več gostov kot ob sosednjih nedeljah.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| Velika noč | 126 |
| Primerljive nedelje | 100 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 1206
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 30
- Metoda
- Za vsak praznik in vsako restavracijo, ki je bila ta dan odprta: gostje tistega dne, deljeni s povprečjem restavracije za isti dan v tednu dva, tri in štiri tedne prej in pozneje. Mediana po restavracijah; 100 je običajen dan tega dne v tednu.
Vpogled 7 od 9
Dela prosti dnevi pomagajo, a manj kot dnevi praznovanja
Praznik dela prinese 12 % več gostov kot običajen petek, veliki šmaren pa 5 % več kot običajna sobota. Prost dan napolni mize, razlog za praznovanje pa jih napolni še bolj.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| Praznik dela | 112 |
| Veliki šmaren | 105 |
| Običajen dan | 100 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 3793
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 30
- Metoda
- Za vsak praznik in vsako restavracijo, ki je bila ta dan odprta: gostje tistega dne, deljeni s povprečjem restavracije za isti dan v tednu dva, tri in štiri tedne prej in pozneje. Mediana po restavracijah; 100 je običajen dan tega dne v tednu.
Vpogled 8 od 9
Od 0,3 % januarja do 59 % na terasi julija
V restavracijah, ki ponujajo sedenje na prostem, delež terase zraste od 0,3 % januarja do 27 % maja in doseže vrh z 59 % julija, ko več kot polovica gostov izbere sedenje zunaj.
| Skupina | Delež |
|---|---|
| Januar | 0,3 % |
| Februar | 0,8 % |
| Marec | 2,4 % |
| April | 3,9 % |
| Maj | 27 % |
| Junij | 34 % |
| Julij | 59,1 % |
| Avgust | 43,5 % |
| September | 37 % |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 8758
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 9
- Metoda
- Delež rezervacij z izbiro terase ali sedenja na prostem, samo v restavracijah, katerih obrazec za rezervacijo to ponuja, po mesecih.
Vpogled 9 od 9
Sredina meseca je za 5 % bolj obiskana kot običajno
Od 11. do 15. dne v mesecu je obisk za 5 % večji kot na povprečni dan istega dne v tednu. Prvi dnevi meseca so za 3 % mirnejši: učinek plače obstaja, a je majhen.
| Skupina | Indeks (100 = običajno) |
|---|---|
| 1–5 | 97 |
| 6–10 | 99 |
| 11–15 | 105 |
| 16–20 | 99 |
| 21–25 | 100 |
| 26–31 | 100 |
- Obdobje
- Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restavracije
- Belgijske restavracije: 31
- Metoda
- Gostje vsakega dne v primerjavi s povprečjem iste restavracije za ta dan v tednu (s čimer se izloči vpliv razporeda dni), povprečje po skupini dni, nato po restavracijah. 100 je običajno.
Kako je nastal ta članek
Obdobje
Obiski od 1. januarja do 30. septembra 2026 · Tedni od 2 do 39 leta 2026
Podatkovne točke
Vpogledi: 9, vsak temelji na vsaj 1206 podatkovnih točkah (največji na 46.441), iz 9–44 belgijskih restavracij.
Metoda
Anonimni seštevki belgijskih restavracij HappyChef, vsaka restavracija z enako težo, vsaka številka pa zajema vsaj pet restavracij in 1.000 podatkovnih točk.
O teh podatkih
Ta analiza temelji na belgijskih restavracijah, ki uporabljajo HappyChef: 9–44 restavracij, odvisno od vpogleda. Restavracije, ki so se pridružile med obdobjem, so normalizirane, da naraščajoče število restavracij nikoli ne napihne trenda, demo in testni računi niso vključeni, nadomestne vrednosti (prazno polje, shranjeno kot nič) pa se ne upoštevajo.
Vsaka številka je anonimen seštevek. Vsaka združuje vsaj pet restavracij in vsaj 1.000 podatkovnih točk, nobena restavracija ni imenovana ali izpostavljena, ime, e-naslov, telefonska številka ali opomba gosta pa se nikoli ne objavijo.
Več iz Datahuba
"Izjemno pregledna mobilna aplikacija in namizna različica, deluje intuitivno. Zelo prijazna za uporabo in enostavna za nastavitev."
"Odlična storitev za gostinske podjetnike. HappyChef lahko le priporočim — po bistveno nižji ceni kot veliki ponudniki."
Uporabite te vpoglede v svoji restavraciji
HappyChef vam pokaže iste številke za vašo restavracijo: vaše najbolj obiskane dni, vaše odpovedi, vaše goste, ki se vračajo.