HappyChef Datahub

Drie Op Vier Reserveren Online. Vaak Na Sluitingstijd.

Wie online reserveert, wie nog belt, en op welk uur de reservaties binnenkomen.

HappyChef Datahub

De meeste Belgen reserveren een tafel niet meer via de telefoon. Bijna drie op de vier reservaties maakt de gast zelf online, en één op de acht daarvan komt laat op de avond binnen, wanneer toch niemand de telefoon had kunnen opnemen. De telefoon houdt één rol: grote groepen en tafels op het laatste moment. Deze negen inzichten tonen hoe reservaties bij Belgische restaurants binnenkomen, en wanneer.

  • Belgische Restaurants
  • 9 Inzichten
  • Data Tot 30 September 2026

De Inzichten In Dit Artikel

  1. 73% Van De Reservaties Maakt De Gast Zelf Online
  2. Het Online Aandeel Blijft Tussen 73% En 78%
  3. Koppels Reserveren Online, Grote Groepen Bellen
  4. Donderdag Heeft Het Hoogste Online Aandeel
  5. Voor Een Tafel Vandaag Wordt Nog Vaker Gebeld
  6. 12,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Vanaf 21:00
  7. 36,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Tijdens De Dienst
  8. Vrijdag Is De Dag Waarop Gasten Het Meest Reserveren
  9. De Reservatiepagina Converteert 18,6%, De Websitewidget 3,8%

Inzicht 1 van 9

73% Van De Reservaties Maakt De Gast Zelf Online

Gasten maken 73% van de reservaties zelf, via een reservatiepagina, een widget op de website of Google. De overige 27% voert het restaurant in na een telefoontje, een e-mail of een walk-in.

  • Online door de gast72,7%
  • Ingevoerd door het restaurant27,3%
Bron: HappyChef Datahub · Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026 · 38 Belgische restaurants · 37.644 datapunten
De data: 73% Van De Reservaties Maakt De Gast Zelf Online
GroepAandeel
Online door de gast72,7%
Ingevoerd door het restaurant27,3%
Periode
Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026
Datapunten
37.644
Restaurants
38 Belgische restaurants
Methode
Online betekent dat de gast reserveerde via de reservatiepagina, de widget op de website van het restaurant of Reserve with Google; de rest werd door het restaurant ingevoerd (telefoon, walk-in, e-mail). Geïmporteerde reservaties zonder kanaal vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 2 van 9

Het Online Aandeel Blijft Tussen 73% En 78%

Maand per maand schommelt het online aandeel tussen 73% en 78%. Online reserveren is geen trend die er nog aankomt: het is al de normale manier om te reserveren.

72,5%Jan74,8%Feb75,1%Mrt77,8%Apr76%Mei73,9%Jun73,4%Jul76,1%Aug74,3%Sep
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 42 Belgische restaurants · 37.680 datapunten
De data: Het Online Aandeel Blijft Tussen 73% En 78%
GroepAandeel
Januari72,5%
Februari74,8%
Maart75,1%
April77,8%
Mei76%
Juni73,9%
Juli73,4%
Augustus76,1%
September74,3%
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
37.680
Restaurants
42 Belgische restaurants
Methode
Online aandeel per restaurant per maand van het bezoek (minstens 20 reservaties), gemiddeld over de restaurants die die maand actief waren.
Download De Data (CSV)

Inzicht 3 van 9

Koppels Reserveren Online, Grote Groepen Bellen

Voor twee gasten wordt 78% van de reservaties online gemaakt. Voor zeven of acht zakt dat naar 52%, en van de groepen van negen of meer reserveert maar 21% online: grote groepen willen nog altijd iemand spreken.

1: 65,1%65,1%12: 77,7%77,7%23–4: 76,8%76,8%3–45–6: 74,2%74,2%5–67–8: 52%52%7–89+: 21%21%9+
Bron: HappyChef Datahub · Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026 · 42 Belgische restaurants · 37.680 datapunten
De data: Koppels Reserveren Online, Grote Groepen Bellen
GroepAandeelDatapunten
165,1%369
277,7%18.045
3–476,8%12.388
5–674,2%3.970
7–852%1.467
9+21%1.441
Periode
Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026
Datapunten
37.680
Restaurants
42 Belgische restaurants
Methode
Online aandeel per tafelgrootte, berekend binnen elk restaurant (minstens 10 reservaties per groep), daarna gemiddeld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 4 van 9

Donderdag Heeft Het Hoogste Online Aandeel

Bezoeken op donderdag worden het vaakst online gereserveerd (76%). Zondag heeft het laagste online aandeel (68%), met meer gezinnen en groepen die bellen.

Maandag: 71,7%71,7%MaDinsdag: 71,4%71,4%DiWoensdag: 70,6%70,6%WoDonderdag: 75,8%75,8%DoVrijdag: 75,4%75,4%VrZaterdag: 72,1%72,1%ZaZondag: 68%68%Zo
Bron: HappyChef Datahub · Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026 · 42 Belgische restaurants · 37.680 datapunten
De data: Donderdag Heeft Het Hoogste Online Aandeel
GroepAandeel
Maandag71,7%
Dinsdag71,4%
Woensdag70,6%
Donderdag75,8%
Vrijdag75,4%
Zaterdag72,1%
Zondag68%
Periode
Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026
Datapunten
37.680
Restaurants
42 Belgische restaurants
Methode
Online aandeel per weekdag van het bezoek, berekend binnen elk restaurant (minstens 10 reservaties per groep), daarna gemiddeld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 5 van 9

Voor Een Tafel Vandaag Wordt Nog Vaker Gebeld

Voor een tafel vandaag wordt 61% van de reservaties online gemaakt, tegenover 77% voor een bezoek twee tot zeven dagen later: bij de tafel op het laatste moment telt de telefoon het meest.

  • Dezelfde dag61,4%
  • Volgende dag74,8%
  • 2–7 dagen76,8%
  • 8–30 dagen73,5%
  • 30+ dagen71,7%
Bron: HappyChef Datahub · Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026 · 42 Belgische restaurants · 37.409 datapunten
De data: Voor Een Tafel Vandaag Wordt Nog Vaker Gebeld
GroepAandeelDatapunten
Dezelfde dag61,4%7.213
Volgende dag74,8%5.036
2–7 dagen76,8%10.704
8–30 dagen73,5%8.978
30+ dagen71,7%5.478
Periode
Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026
Datapunten
37.409
Restaurants
42 Belgische restaurants
Methode
Online aandeel volgens hoe lang op voorhand gereserveerd werd, berekend binnen elk restaurant (minstens 10 reservaties per groep), daarna gemiddeld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 6 van 9

12,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Vanaf 21:00

Online reservaties pieken om 17:00, wanneer gasten hun avond plannen. Maar 12,5% komt binnen vanaf 21:00, wanneer de keuken sluit en niemand nog een telefoon zou opnemen.

00:00: 0,5%0,5%001:00: 0,1%0,1%02:00: 0%0%03:00: 0%0%304:00: 0,1%0,1%05:00: 0,1%0,1%06:00: 0,5%0,5%607:00: 1,7%08:00: 3,3%09:00: 5,6%910:00: 6%11:00: 6,5%12:00: 6,8%1213:00: 6,7%14:00: 5,8%15:00: 6,4%1516:00: 7,3%17:00: 8,5%18:00: 8,3%1819:00: 7,9%20:00: 6,7%21:00: 5,7%5,7%2122:00: 4%4%23:00: 1,4%1,4%
Bron: HappyChef Datahub · Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026 · 34 Belgische restaurants · 27.048 datapunten
De data: 12,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Vanaf 21:00
GroepAandeelDatapunten
00:000,5%131
01:000,1%45
02:000%14
03:000%11
04:000,1%17
05:000,1%21
06:000,5%135
07:001,7%432
08:003,3%898
09:005,6%1.667
10:006%1.701
11:006,5%1.829
12:006,8%1.877
13:006,7%1.807
14:005,8%1.539
15:006,4%1.544
16:007,3%1.780
17:008,5%2.171
18:008,3%2.202
19:007,9%2.148
20:006,7%1.909
21:005,7%1.586
22:004%1.187
23:001,4%397
Periode
Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026
Datapunten
27.048
Restaurants
34 Belgische restaurants
Methode
Het uur (Belgische tijd) waarop gasten online reserveerden. De diensturen zijn 12:00–13:59 en 18:00–20:59. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 7 van 9

36,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Tijdens De Dienst

36,5% van de online reservaties wordt gemaakt tijdens de lunch (12:00–13:59) of de dinerdienst (18:00–20:59), precies de uren waarop het team geen hand vrij heeft voor de telefoon.

00:00: 0,5%001:00: 0,1%02:00: 0%03:00: 0%304:00: 0,1%05:00: 0,1%06:00: 0,5%607:00: 1,7%08:00: 3,3%09:00: 5,6%910:00: 6%11:00: 6,5%12:00: 6,8%6,8%1213:00: 6,7%6,7%14:00: 5,8%15:00: 6,4%1516:00: 7,3%17:00: 8,5%18:00: 8,3%8,3%1819:00: 7,9%7,9%20:00: 6,7%6,7%21:00: 5,7%2122:00: 4%23:00: 1,4%
Bron: HappyChef Datahub · Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026 · 34 Belgische restaurants · 27.048 datapunten
De data: 36,5% Van De Online Reservaties Komt Binnen Tijdens De Dienst
GroepAandeelDatapunten
00:000,5%131
01:000,1%45
02:000%14
03:000%11
04:000,1%17
05:000,1%21
06:000,5%135
07:001,7%432
08:003,3%898
09:005,6%1.667
10:006%1.701
11:006,5%1.829
12:006,8%1.877
13:006,7%1.807
14:005,8%1.539
15:006,4%1.544
16:007,3%1.780
17:008,5%2.171
18:008,3%2.202
19:007,9%2.148
20:006,7%1.909
21:005,7%1.586
22:004%1.187
23:001,4%397
Periode
Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026
Datapunten
27.048
Restaurants
34 Belgische restaurants
Methode
Het uur (Belgische tijd) waarop gasten online reserveerden. De diensturen zijn 12:00–13:59 en 18:00–20:59. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 8 van 9

Vrijdag Is De Dag Waarop Gasten Het Meest Reserveren

Gasten maken de meeste online reservaties op vrijdag (16,5%) en de minste op maandag (12,8%).

Maandag: 12,8%12,8%MaDinsdag: 12,9%12,9%DiWoensdag: 13,9%13,9%WoDonderdag: 14,8%14,8%DoVrijdag: 16,5%16,5%VrZaterdag: 16,2%16,2%ZaZondag: 13%13%Zo
Bron: HappyChef Datahub · Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026 · 34 Belgische restaurants · 27.048 datapunten
De data: Vrijdag Is De Dag Waarop Gasten Het Meest Reserveren
GroepAandeelDatapunten
Maandag12,8%3.801
Dinsdag12,9%3.609
Woensdag13,9%4.077
Donderdag14,8%4.001
Vrijdag16,5%4.191
Zaterdag16,2%3.799
Zondag13%3.570
Periode
Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026
Datapunten
27.048
Restaurants
34 Belgische restaurants
Methode
De weekdag waarop gasten online reserveerden. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 9 van 9

De Reservatiepagina Converteert 18,6%, De Websitewidget 3,8%

Van de reservatiesessies op de reservatiepagina van HappyChef eindigt 18,6% in een reservatie. Op de widget in de eigen website van een restaurant is dat 3,8%, waarschijnlijk omdat veel bezoekers hem alleen openen om te kijken of er nog plaats is.

  • Reservatiepagina van HappyChef18,6%
  • Widget op de website van het restaurant3,8%
Bron: HappyChef Datahub · Reservatiesessies van 12 augustus tot 13 oktober 2026 · 39 Belgische restaurants · 99.634 datapunten
De data: De Reservatiepagina Converteert 18,6%, De Websitewidget 3,8%
GroepAandeelDatapunten
Reservatiepagina van HappyChef18,6%32.312
Widget op de website van het restaurant3,8%66.943
Periode
Reservatiesessies van 12 augustus tot 13 oktober 2026
Datapunten
99.634
Restaurants
39 Belgische restaurants
Methode
Afgeronde online reservaties gedeeld door geopende reservatiesessies, per restaurant en per toegangspunt (minstens 100 sessies), gemiddeld: de reservatiepagina van HappyChef tegenover de widget op de eigen website van het restaurant.
Download De Data (CSV)

Hoe We Dit Artikel Maakten

Periode

Reservaties gemaakt vanaf 1 oktober 2025 voor bezoeken tot 30 september 2026 · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · Online reservaties gemaakt van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026 · Reservatiesessies van 12 augustus tot 13 oktober 2026

Datapunten

9 inzichten, elk gebaseerd op minstens 27.048 datapunten (het grootste op 99.634), uit 34–42 Belgische restaurants.

Methode

Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.

Over Deze Data

Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 34–42 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.

Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.

Meer Uit De Datahub

"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
Leenken Vervliet Soul Kitchen Gent
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak

HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.

Start gratis · word eigenaar met één eenmalige betaling · geen abonnement