"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
Zaterdagavond, 19:00. De Drukste Tafel Van België.
Wanneer Belgen echt uit eten gaan: dag per dag, dienst per dienst, uur per uur.
HappyChef Datahub
Een restaurantweek bestaat niet uit zeven gelijke dagen. In Belgische restaurants dragen vrijdag en zaterdag samen meer dan de helft van alle gereserveerde gasten, maandag valt nauwelijks op, en zondag wordt stilletjes de grootste lunch van de week. Het diner klontert samen rond één enkel uur, en op zaterdag is zeven op de tien plaatsen al geboekt voor de deuren opengaan. Deze elf inzichten tonen wanneer de zaal volloopt, en wanneer niet.
De Inzichten In Dit Artikel
- Zaterdag Brengt 28,5% Van De Gasten Van De Week, Maandag Amper 4,7%
- Voor Het Diner Neemt Zaterdag Alleen Al 34,6%
- Zondag Is Lunchdag: 31% Van Alle Lunchgasten
- Op Zondag Is 46,6% Van De Reservaties Voor De Lunch
- Twee Derde Van Alle Reservaties Is Voor Het Diner
- 19:00 Is Het Populairste Dineruur, Met 31,4%
- 12:30 En 12:00 Nemen 62% Van De Lunchreservaties
- Het Diner Start Het Vroegst Op Zondag, Gemiddeld Om 18:30
- 48,5% Van De Reservaties Start Op Het Hele Uur
- Een Zaterdag Brengt 42 Gereserveerde Gasten, Een Woensdag 19
- Op Zaterdag Is 71% Van De Plaatsen Op Voorhand Geboekt
Inzicht 1 van 11
Zaterdag Brengt 28,5% Van De Gasten Van De Week, Maandag Amper 4,7%
Zaterdag is veruit de drukste dag, met 28,5% van alle gereserveerde gasten, gevolgd door vrijdag met 23,1%. Samen dragen de twee weekendavonden 52% van de week. Een zaterdag brengt 3,7× zoveel gasten als een dinsdag.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 4,7% |
| Dinsdag | 7,6% |
| Woensdag | 7,1% |
| Donderdag | 12,2% |
| Vrijdag | 23,1% |
| Zaterdag | 28,5% |
| Zondag | 16,7% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.020
- Restaurants
- 35 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de wekelijkse gasten (couverts) van elk restaurant dat op elke weekdag valt, gemiddeld over de restaurants. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 2 van 11
Voor Het Diner Neemt Zaterdag Alleen Al 34,6%
Het diner is nog geconcentreerder dan de week als geheel: 34,6% van alle dinergasten komt op zaterdag en 24,8% op vrijdag, tegenover amper 4% op maandag.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 4% |
| Dinsdag | 7,4% |
| Woensdag | 6,4% |
| Donderdag | 12,2% |
| Vrijdag | 24,8% |
| Zaterdag | 34,6% |
| Zondag | 10,6% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 31.453
- Restaurants
- 36 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de dinergasten van elk restaurant per weekdag, gemiddeld over de restaurants. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 3 van 11
Zondag Is Lunchdag: 31% Van Alle Lunchgasten
De lunch volgt een ander ritme. Zondag brengt 31% van de lunchgasten van de week, 1,6× zoveel als vrijdag (19,1%), de drukste lunch op een weekdag.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 5,5% |
| Dinsdag | 7,8% |
| Woensdag | 7,6% |
| Donderdag | 13,2% |
| Vrijdag | 19,1% |
| Zaterdag | 15,8% |
| Zondag | 31% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 13.650
- Restaurants
- 28 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de lunchgasten van elk restaurant per weekdag, gemiddeld over de restaurants. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 5 van 11
Twee Derde Van Alle Reservaties Is Voor Het Diner
Het diner is goed voor 67,6% van alle reservaties en de lunch voor 25,5%. De namiddag tussen lunch en diner is bijna leeg, met 1,2% van de reservaties.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| Ontbijt | 5,6% | 662 |
| Lunch | 25,5% | 13.794 |
| Namiddag | 1,2% | 417 |
| Diner | 67,6% | 31.535 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.408
- Restaurants
- 41 Belgische restaurants
- Methode
- Gereserveerd startuur ingedeeld als ontbijt (voor 11:00), lunch (11:00–14:59), namiddag (15:00–16:59) of diner (17:00 en later). Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 6 van 11
19:00 Is Het Populairste Dineruur, Met 31,4%
Bijna een derde van de dinerreservaties start om precies 19:00 (31,4%). 19:30 volgt met 14,9%, net voor 18:30 met 14,5%. Weinig gasten reserveren een diner na 20:00.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 19:00 | 31,4% | 8.743 |
| 19:30 | 14,9% | 4.122 |
| 18:30 | 14,5% | 4.908 |
| 18:00 | 11,4% | 4.101 |
| 20:00 | 5,9% | 1.562 |
| 19:15 | 5,2% | 1.836 |
| 17:30 | 3,4% | 1.431 |
| 18:45 | 3,3% | 1.186 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 31.485
- Restaurants
- 37 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de dinerreservaties van elk restaurant per startuur, gemiddeld over de restaurants. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 7 van 11
12:30 En 12:00 Nemen 62% Van De Lunchreservaties
De lunch wordt nog strakker geboekt: 12:30 neemt 34,7% en 12:00 neemt 27,3%. Samen dragen twee tijdstippen 62% van alle lunchreservaties.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 12:30 | 34,7% | 4.639 |
| 12:00 | 27,3% | 3.909 |
| 13:00 | 14,8% | 1.651 |
| 12:15 | 8,5% | 1.747 |
| 12:45 | 3,2% | 541 |
| 13:30 | 2,8% | 253 |
| 11:30 | 2,3% | 295 |
| 14:00 | 1,8% | 138 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 13.694
- Restaurants
- 29 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de lunchreservaties van elk restaurant per startuur, gemiddeld over de restaurants. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 8 van 11
Het Diner Start Het Vroegst Op Zondag, Gemiddeld Om 18:30
Het gemiddelde gereserveerde dineruur is 18:52. Gasten beginnen het vroegst op zondag (18:30) en het laatst op vrijdag (18:57), wanneer het weekend begint.
| Groep | Tijdstip |
|---|---|
| Maandag | 18:34 |
| Dinsdag | 18:50 |
| Woensdag | 18:46 |
| Donderdag | 18:50 |
| Vrijdag | 18:57 |
| Zaterdag | 18:54 |
| Zondag | 18:30 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 31.547
- Restaurants
- 33 Belgische restaurants
- Methode
- Gemiddeld gereserveerd startuur van het diner per weekdag, per restaurant, daarna gemiddeld. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 9 van 11
48,5% Van De Reservaties Start Op Het Hele Uur
Gasten denken in ronde getallen: 48,5% van de reservaties start op het hele uur en 35,7% op het halve uur. Kwartieren (:15 en :45) zijn goed voor 15,2%.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| Op het hele uur (:00) | 48,5% | 21.726 |
| Halfuur (:30) | 35,7% | 16.317 |
| Kwartier (:15/:45) | 15,2% | 7.989 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.408
- Restaurants
- 41 Belgische restaurants
- Methode
- De minuten van het gereserveerde startuur: op het hele uur, op het halve uur of op een kwartier. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 10 van 11
Een Zaterdag Brengt 42 Gereserveerde Gasten, Een Woensdag 19
Op een dag met reservaties ontvangt een restaurant gemiddeld 33 gereserveerde gasten. Dat stijgt naar 42 op zaterdag en zakt naar 19 op woensdag, nog voor er één walk-in binnenkomt.
| Groep | Gemiddelde |
|---|---|
| Maandag | 22,3 |
| Dinsdag | 21,4 |
| Woensdag | 18,7 |
| Donderdag | 25,1 |
| Vrijdag | 35,8 |
| Zaterdag | 41,7 |
| Zondag | 39,3 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.441
- Restaurants
- 31 Belgische restaurants
- Methode
- Vooraf gereserveerde gasten per restaurant op dagen met minstens één reservatie, per weekdag, gemiddeld over de restaurants. Walk-ins zitten niet in de data, dus dit telt alleen gereserveerde gasten.
Inzicht 11 van 11
Op Zaterdag Is 71% Van De Plaatsen Op Voorhand Geboekt
Vergeleken met het aantal plaatsen dat restaurants opgaven, is op zaterdagavond al 71% van de plaatsen gereserveerd en op vrijdag 56%. Op maandag is dat 27%; over de hele week 47%.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 26,9% |
| Dinsdag | 43,3% |
| Woensdag | 34,7% |
| Donderdag | 38% |
| Vrijdag | 55,8% |
| Zaterdag | 71,1% |
| Zondag | 42,2% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 31.547
- Restaurants
- 35 Belgische restaurants
- Methode
- Vooraf gereserveerde dinergasten gedeeld door het aantal plaatsen dat het restaurant in zijn instellingen opgaf, bij dinerdiensten met minstens één reservatie. Restaurants zonder aantal plaatsen, of met minder dan 10 plaatsen, vallen weg.
Hoe We Dit Artikel Maakten
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
11 inzichten, elk gebaseerd op minstens 13.650 datapunten (het grootste op 46.441), uit 28–41 Belgische restaurants.
Methode
Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.
Over Deze Data
Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 28–41 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.
Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.
Meer Uit De Datahub
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak
HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.