"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
11:00 En 17:00. De Twee Spitsuren Van Een Zaak.
De werkdag van een Belgisch restaurantteam, afgeleid uit wanneer het in het dashboard werkt en reservaties invoert.
HappyChef Datahub
Nog voor de eerste gast aan tafel zit, is het werk al begonnen. Belgische restaurantteams zijn het actiefst in hun reservatiedashboard om 11:00, als ze de lunch voorbereiden, en opnieuw rond 17:00, net voor het diner, en dan voeren ze ook de meeste telefonische reservaties in. Maandag is de vaakste sluitingsdag, en het gemiddelde restaurant neemt vijf dagen per week reservaties aan. Deze drie inzichten tonen het ritme achter de zaal.
De Inzichten In Dit Artikel
Inzicht 1 van 3
Het Dashboard Is Het Drukst Om 11:00
Restaurantteams zijn het actiefst in het dashboard om 11:00 (8,8% van de activiteit van de dag), als ze de lunch voorbereiden, met een tweede piek rond 17:00. 9% van de activiteit gebeurt voor 9:00 en 6% na 22:00, wanneer de laatste tafels afgeruimd worden.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| 00:00 | 1,6% |
| 01:00 | 0,8% |
| 02:00 | 0,3% |
| 03:00 | 0,2% |
| 04:00 | 0,2% |
| 05:00 | 0,3% |
| 06:00 | 0,6% |
| 07:00 | 1,6% |
| 08:00 | 3,5% |
| 09:00 | 4,5% |
| 10:00 | 6,9% |
| 11:00 | 8,8% |
| 12:00 | 7,2% |
| 13:00 | 5,9% |
| 14:00 | 6,7% |
| 15:00 | 6,8% |
| 16:00 | 6,9% |
| 17:00 | 8,7% |
| 18:00 | 8,5% |
| 19:00 | 5,3% |
| 20:00 | 4,3% |
| 21:00 | 4,1% |
| 22:00 | 3,7% |
| 23:00 | 2,6% |
- Periode
- Activiteit in het dashboard van 28 maart tot 11 oktober 2026
- Datapunten
- 844.970
- Restaurants
- 42 Belgische restaurants
- Methode
- Het uur van de dag (Belgische tijd) van activiteit in het restaurantdashboard, als aandeel per restaurant, gemiddeld.
Inzicht 2 van 3
Telefonische Reservaties Worden Het Meest Ingevoerd Om 17:00
Restaurants voeren zelf de meeste reservaties in om 17:00, met 12% van het dagtotaal: het uur voor het diner, wanneer de telefoon rinkelt en het team er is om op te nemen.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 00:00 | 1,3% | 36 |
| 01:00 | 0,4% | 17 |
| 02:00 | 0% | 3 |
| 03:00 | 0% | |
| 04:00 | 0,1% | 1 |
| 05:00 | 0,1% | 1 |
| 06:00 | 0% | 4 |
| 07:00 | 0,6% | 41 |
| 08:00 | 1,2% | 88 |
| 09:00 | 3,2% | 335 |
| 10:00 | 7% | 751 |
| 11:00 | 9,9% | 1.147 |
| 12:00 | 8,5% | 971 |
| 13:00 | 7,3% | 791 |
| 14:00 | 7,6% | 860 |
| 15:00 | 7,5% | 877 |
| 16:00 | 8,3% | 878 |
| 17:00 | 12,4% | 1.059 |
| 18:00 | 9,1% | 900 |
| 19:00 | 4,4% | 471 |
| 20:00 | 4,4% | 369 |
| 21:00 | 3,7% | 300 |
| 22:00 | 2,3% | 162 |
| 23:00 | 0,8% | 82 |
- Periode
- Reservaties ingevoerd door restaurants van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 10.144
- Restaurants
- 29 Belgische restaurants
- Methode
- Het uur (Belgische tijd) waarop het personeel van het restaurant reservaties invoerde (telefoon, walk-in, e-mail). Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 3 van 3
58% Van De Restaurants Sluit Op Maandag
58% van de restaurants neemt gewoonlijk geen reservaties aan op maandag en 48% geen op dinsdag. Op zondag blijft 26% dicht, terwijl elk restaurant opengaat op vrijdag en zaterdag. Het gemiddelde restaurant neemt 5,1 dagen per week reservaties aan.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 58,1% |
| Dinsdag | 48,4% |
| Woensdag | 38,7% |
| Donderdag | 19,4% |
| Vrijdag | 0% |
| Zaterdag | 0% |
| Zondag | 25,8% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.441
- Restaurants
- 31 Belgische restaurants
- Methode
- Een restaurant telt als gewoonlijk gesloten op een weekdag wanneer minder dan 20% van die weekdagen in de periode een reservatie heeft. Afgeleid uit de reservaties, niet uit de ingestelde openingsuren.
Hoe We Dit Artikel Maakten
Periode
Activiteit in het dashboard van 28 maart tot 11 oktober 2026 · Reservaties ingevoerd door restaurants van 1 oktober 2025 tot 30 september 2026 · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
3 inzichten, elk gebaseerd op minstens 10.144 datapunten (het grootste op 844.970), uit 29–42 Belgische restaurants.
Methode
Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.
Over Deze Data
Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 29–42 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.
Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.
Meer Uit De Datahub
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak
HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.