"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
Een Tafel Voor Twee. Half België Reserveert Hem.
Met hoeveel gasten ze komen, op welke dagen de grote groepen komen, en wat dat betekent voor je tafelplan.
HappyChef Datahub
De typische reservatie in een Belgisch restaurant is voor twee personen: de helft van alle boekingen is precies dat. Groepen zijn zeldzaam maar zwaar, ze komen vooral op zondag en hebben bijna altijd aangeschoven tafels nodig. Gezinnen met kinderen zijn een klein aandeel dat groeit in het weekend en vroeger eet. Deze zes inzichten tonen wie er aan tafel zit, en hoe groot die tafel moet zijn.
De Inzichten In Dit Artikel
- De Helft Van Alle Reservaties Is Voor Precies Twee
- Solo-Eters Zijn Zeldzaam: 1,4% Van De Reservaties
- Grote Groepen Kiezen Voor Zondag
- 4,8% Van De Reservaties Is Met Kinderen
- Gezinnen Reserveren Het Diner Om 18:39, Volwassenen Om 18:52
- 71% Van De Groepen Van Zeven Of Acht Heeft Aangeschoven Tafels Nodig
Inzicht 1 van 6
De Helft Van Alle Reservaties Is Voor Precies Twee
De mediane tafel telt 2 gasten: 50% van de reservaties is voor twee personen. Vier personen zijn goed voor 20% en drie personen voor 12%. Door de occasionele grote groep ligt het gemiddelde hoger, op 3,7 gasten.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 1 | 1,4% | 411 |
| 2 | 49,7% | 22.367 |
| 3 | 12% | 5.560 |
| 4 | 19,6% | 9.736 |
| 5–6 | 9,3% | 4.819 |
| 7–8 | 3,7% | 1.766 |
| 9–12 | 1,9% | 1.095 |
| 13+ | 2,4% | 654 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.408
- Restaurants
- 41 Belgische restaurants
- Methode
- Aantal gasten per reservatie (1 tot 60). Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 2 van 6
Solo-Eters Zijn Zeldzaam: 1,4% Van De Reservaties
Maar 1,4% van de reservaties is voor één persoon. Aan de andere kant is 8% voor zeven of meer gasten, en 4,3% voor negen of meer.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 1 | 1,4% | 411 |
| 7–8 | 3,7% | 1.766 |
| 9–12 | 1,9% | 1.095 |
| 13+ | 2,4% | 654 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 46.408
- Restaurants
- 41 Belgische restaurants
- Methode
- Aantal gasten per reservatie (1 tot 60). Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 3 van 6
Grote Groepen Kiezen Voor Zondag
In het algemeen is 6,1% van de reservaties voor acht gasten of meer. Op zondag stijgt dat naar 6,9%, terwijl dinsdag de minste groepen heeft, met 2,9%.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 6,2% |
| Dinsdag | 3% |
| Woensdag | 3,5% |
| Donderdag | 6,8% |
| Vrijdag | 4,7% |
| Zaterdag | 6,1% |
| Zondag | 6,9% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 44.887
- Restaurants
- 29 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de reservaties met 8 of meer gasten, per weekdag. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 4 van 6
4,8% Van De Reservaties Is Met Kinderen
In reservatieformulieren die naar kinderen vragen, heeft 4,8% van de reservaties minstens één kind of baby. Op zondag is dat 7,6%. Een tafel met kinderen telt gemiddeld 5,2 gasten.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Maandag | 4,1% |
| Dinsdag | 3,4% |
| Woensdag | 2,4% |
| Donderdag | 3% |
| Vrijdag | 4,1% |
| Zaterdag | 6,1% |
| Zondag | 7,6% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 26.835
- Restaurants
- 34 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de reservaties met minstens één kind of baby, alleen in reservatieformulieren die naar kinderen vragen. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 5 van 6
Gezinnen Reserveren Het Diner Om 18:39, Volwassenen Om 18:52
Tafels met kinderen beginnen vroeger aan het diner: gemiddeld om 18:39, tegenover 18:52 voor tafels met alleen volwassenen.
| Groep | Tijdstip |
|---|---|
| Met kinderen | 18:39 |
| Alleen volwassenen | 18:52 |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 26.835
- Restaurants
- 34 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de reservaties met minstens één kind of baby, alleen in reservatieformulieren die naar kinderen vragen. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Inzicht 6 van 6
71% Van De Groepen Van Zeven Of Acht Heeft Aangeschoven Tafels Nodig
In het algemeen zit 12,6% van de reservaties aan twee of meer tafels. Voor vijf of zes gasten is dat 38%, voor zeven of acht 71%, en voor negen of meer 84%.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| 1–2 | 0,2% |
| 3–4 | 15,8% |
| 5–6 | 38,2% |
| 7–8 | 71,3% |
| 9+ | 84,1% |
- Periode
- Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
- Datapunten
- 20.076
- Restaurants
- 16 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de reservaties aan twee of meer tegen elkaar geschoven tafels, per tafelgrootte. Restaurants die geen tafels toewijzen, vallen weg.
Hoe We Dit Artikel Maakten
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
6 inzichten, elk gebaseerd op minstens 20.076 datapunten (het grootste op 46.408), uit 16–41 Belgische restaurants.
Methode
Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.
Over Deze Data
Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 16–41 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.
Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.
Meer Uit De Datahub
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak
HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.