HappyChef Datahub

Eén Gast Op Negen Komt Terug. Twee Maanden Later.

Terugkerende gasten, talen en contactgegevens, van januari tot september 2026.

HappyChef Datahub

De meeste restaurantgasten komen één keer. Tussen januari en september 2026 kwam ongeveer één gast op negen terug naar hetzelfde restaurant, meestal twee maanden na het eerste bezoek, en de gasten die terugkomen zijn goed voor één reservatie op zeven. Wie zijn die gasten? Meestal ouder dan 45, meestal reserverend in het Nederlands, bijna allemaal bereikbaar via e-mail en gsm, maar zelden ingeschreven op een nieuwsbrief. Deze elf inzichten beschrijven de gast achter de reservatie.

  • Belgische Restaurants
  • 11 Inzichten
  • Data Tot 30 September 2026

De Inzichten In Dit Artikel

  1. 10,8% Van De Gasten Komt Binnen Negen Maanden Terug
  2. Terugkerende Gasten Zijn Goed Voor 15,1% Van De Reservaties
  3. Terugkerende Gasten Komen Na 63 Dagen Terug
  4. De Grootste Leeftijdsgroep Is 55 Tot 64, Met 23,8%
  5. 88,6% Van De Online Reservaties Gebeurt In Het Nederlands
  6. Anderstalige Reservaties Pieken In Maart, Met 12%
  7. 5% Van De Gasten Laat Een Buitenlands Nummer Achter
  8. 69% Van De Reservaties Heeft Een Belgisch Gsm-Nummer
  9. Gmail Leidt Met 32,6%, Voor Hotmail En Telenet
  10. Maar 18% Van De Telefonische Reservaties Heeft Een E-Mailadres
  11. Maar 4,7% Van De Online Gasten Vraagt De Nieuwsbrief

Inzicht 1 van 11

10,8% Van De Gasten Komt Binnen Negen Maanden Terug

Tussen januari en september 2026 kwam 10,8% van de gasten minstens één keer terug naar hetzelfde restaurant. Bij gasten van wie het eerste bezoek voor juli viel, met minstens drie maanden om terug te komen, is dat 13,9%.

  • Alle gasten10,8%
  • Eerste bezoek voor juli13,9%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 23 Belgische restaurants · 27.529 datapunten
De data: 10,8% Van De Gasten Komt Binnen Negen Maanden Terug
GroepAandeel
Alle gasten10,8%
Eerste bezoek voor juli13,9%
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
27.529
Restaurants
23 Belgische restaurants
Methode
Gasten worden herkend aan hun e-mailadres of telefoonnummer binnen één restaurant, nooit over restaurants heen. Een vast panel van 23 restaurants met reservaties in alle negen maanden. Aandeel van de gasten met twee of meer bezoeken, per restaurant, gemiddeld. Het tweede cijfer telt alleen gasten van wie het eerste bezoek voor 1 juli 2026 viel, zodat ze minstens drie maanden hadden om terug te komen.
Download De Data (CSV)

Inzicht 2 van 11

Terugkerende Gasten Zijn Goed Voor 15,1% Van De Reservaties

89% van de gasten kwam één keer in de periode, maar de gasten die terugkomen zijn goed voor 15,1% van alle reservaties, omdat sommigen meerdere keren terugkomen.

1: 89,2%89,2%12: 7,8%7,8%23: 1,8%1,8%34–5: 0,9%0,9%4–56+: 0,3%0,3%6+
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 23 Belgische restaurants · 32.624 datapunten
De data: Terugkerende Gasten Zijn Goed Voor 15,1% Van De Reservaties
GroepAandeelDatapunten
189,2%24.481
27,8%2.200
31,8%509
4–50,9%243
6+0,3%96
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
32.624
Restaurants
23 Belgische restaurants
Methode
Aandeel van de reservaties dat een tweede of later bezoek is van dezelfde gast in hetzelfde restaurant in de periode, en hoe de gasten zich verdelen volgens aantal bezoeken. Zelfde vaste panel; per restaurant, gemiddeld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 3 van 11

Terugkerende Gasten Komen Na 63 Dagen Terug

De typische terugkerende gast komt 63 dagen na het eerste bezoek terug (mediaan). 25% komt binnen een maand terug.

  • Binnen 2 weken11,1%
  • 2–4 weken13,3%
  • 1–2 maanden21,5%
  • 2–3 maanden16,9%
  • 3–6 maanden29,2%
  • 6+ maanden7,9%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 22 Belgische restaurants · 3.039 datapunten
De data: Terugkerende Gasten Komen Na 63 Dagen Terug
GroepAandeelDatapunten
Binnen 2 weken11,1%326
2–4 weken13,3%421
1–2 maanden21,5%650
2–3 maanden16,9%513
3–6 maanden29,2%898
6+ maanden7,9%231
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
3.039
Restaurants
22 Belgische restaurants
Methode
Voor terugkerende gasten: dagen tussen hun eerste en tweede bezoek in de periode. Mediaan per restaurant, daarna de mediaan over de restaurants.
Download De Data (CSV)

Inzicht 4 van 11

De Grootste Leeftijdsgroep Is 55 Tot 64, Met 23,8%

Bij gasten die een geboortedatum deelden, is 55 tot 64 de grootste groep (23,8%), net voor 45 tot 54 (23%). Gasten jonger dan 25 zijn goed voor 3,8%, en de mediane leeftijd is 50.

16–24: 3,8%3,8%16–2425–34: 15%15%25–3435–44: 17,8%17,8%35–4445–54: 22,9%22,9%45–5455–64: 23,8%23,8%55–6465+: 16,7%16,7%65+
Bron: HappyChef Datahub · Gastenfiches op 12 oktober 2026 · 26 Belgische restaurants · 2.414 datapunten
De data: De Grootste Leeftijdsgroep Is 55 Tot 64, Met 23,8%
GroepAandeelDatapunten
16–243,8%103
25–3415%353
35–4417,8%470
45–5422,9%565
55–6423,8%542
65+16,7%381
Periode
Gastenfiches op 12 oktober 2026
Datapunten
2.414
Restaurants
26 Belgische restaurants
Methode
Leeftijdsgroepen van gasten die zelf een geboortedatum deelden (voor verjaardagsacties). Alleen de groepen worden gepubliceerd. Deze gasten kozen er zelf voor, dus ze vormen geen willekeurige steekproef.
Download De Data (CSV)

Inzicht 5 van 11

88,6% Van De Online Reservaties Gebeurt In Het Nederlands

88,6% van de online reservaties gebeurt in het Nederlands, 9,5% in het Engels en 1,9% in het Frans.

  • Nederlands88,6%
  • Frans1,9%
  • Engels9,5%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 34 Belgische restaurants · 27.116 datapunten
De data: 88,6% Van De Online Reservaties Gebeurt In Het Nederlands
GroepAandeelDatapunten
Nederlands88,6%24.656
Frans1,9%396
Engels9,5%2.062
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
27.116
Restaurants
34 Belgische restaurants
Methode
De taal die de gast koos op het online reservatieformulier. Alleen online reservaties, omdat reservaties die het personeel invoert de eigen taal van het restaurant krijgen. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 6 van 11

Anderstalige Reservaties Pieken In Maart, Met 12%

Het aandeel online reservaties in een andere taal dan het Nederlands piekt in maart (12%) en is het laagst in januari (9,5%).

9,5%Jan11,7%Feb12%Mrt11%Apr10%Mei9,9%Jun9,9%Jul10%Aug9,8%Sep
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 40 Belgische restaurants · 27.232 datapunten
De data: Anderstalige Reservaties Pieken In Maart, Met 12%
GroepAandeel
Januari9,5%
Februari11,7%
Maart12%
April11%
Mei10%
Juni9,9%
Juli9,9%
Augustus10%
September9,8%
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
27.232
Restaurants
40 Belgische restaurants
Methode
Aandeel van de online reservaties in een andere taal dan het Nederlands, per restaurant per maand (minstens 20 reservaties), gemiddeld over de restaurants die die maand actief waren.
Download De Data (CSV)

Inzicht 7 van 11

5% Van De Gasten Laat Een Buitenlands Nummer Achter

5% van de reservaties heeft een buitenlands telefoonnummer. Nederland leidt met 2,6%, voor Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Luxemburg.

  • Nederland2,6%
  • Ander land1%
  • Duitsland0,5%
  • Frankrijk0,4%
  • Verenigd Koninkrijk0,3%
  • Luxemburg0,2%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 44 Belgische restaurants · 46.441 datapunten
De data: 5% Van De Gasten Laat Een Buitenlands Nummer Achter
GroepAandeelDatapunten
Nederland2,6%1.159
Ander land1%204
Duitsland0,5%161
Frankrijk0,4%106
Verenigd Koninkrijk0,3%79
Luxemburg0,2%59
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
46.441
Restaurants
44 Belgische restaurants
Methode
Aandeel van de reservaties met een buitenlands telefoonnummer, per restaurant, gemiddeld; de verdeling per land is samengeteld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 8 van 11

69% Van De Reservaties Heeft Een Belgisch Gsm-Nummer

Gasten laten een Belgisch gsm-nummer achter bij 69% van de reservaties en een vast nummer bij amper 2,9%. 19% van de reservaties heeft helemaal geen telefoonnummer.

  • Belgisch gsm-nummer69%
  • Geen telefoonnummer19%
  • Belgisch vast nummer2,9%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 41 Belgische restaurants · 46.408 datapunten
De data: 69% Van De Reservaties Heeft Een Belgisch Gsm-Nummer
GroepAandeelDatapunten
Belgisch gsm-nummer69%32.932
Geen telefoonnummer19%8.794
Belgisch vast nummer2,9%1.280
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
46.408
Restaurants
41 Belgische restaurants
Methode
Soort telefoonnummer op de reservatie, afgeleid uit het voorvoegsel (Belgische 04-nummers zijn gsm-nummers). Nummers worden nooit gepubliceerd. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 9 van 11

Gmail Leidt Met 32,6%, Voor Hotmail En Telenet

Gmail-adressen zijn goed voor 32,6% van de e-mailadressen van gasten, Hotmail en Outlook voor 27,9% en Telenet voor 16,2%. Proximus en Skynet volgen met 5,4%.

  • Gmail32,6%
  • Hotmail / Outlook27,9%
  • Telenet16,2%
  • Andere (bedrijf of eigen domein)13,1%
  • Proximus / Skynet5,4%
  • Apple iCloud2,9%
  • Yahoo1,8%
  • Scarlet0,2%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 37 Belgische restaurants · 34.307 datapunten
De data: Gmail Leidt Met 32,6%, Voor Hotmail En Telenet
GroepAandeelDatapunten
Gmail32,6%10.939
Hotmail / Outlook27,9%9.797
Telenet16,2%5.983
Andere (bedrijf of eigen domein)13,1%4.085
Proximus / Skynet5,4%1.954
Apple iCloud2,9%935
Yahoo1,8%544
Scarlet0,2%70
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
34.307
Restaurants
37 Belgische restaurants
Methode
De e-mailprovider van de gast, gegroepeerd in de grote providers; al de rest telt als andere. Adressen worden nooit gepubliceerd. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Inzicht 10 van 11

Maar 18% Van De Telefonische Reservaties Heeft Een E-Mailadres

Online heeft elke reservatie een e-mailadres, omdat het formulier erom vraagt. Wanneer het restaurant zelf een reservatie invoert, heeft maar 18% er een: die gasten kunnen geen bevestiging of reviewvraag per e-mail krijgen.

  • Online door de gast100%
  • Ingevoerd door het restaurant18%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 44 Belgische restaurants · 46.441 datapunten
De data: Maar 18% Van De Telefonische Reservaties Heeft Een E-Mailadres
GroepAandeel
Online door de gast100%
Ingevoerd door het restaurant18%
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
46.441
Restaurants
44 Belgische restaurants
Methode
Aandeel van de reservaties met een geldig e-mailadres, per reservatiekanaal, per restaurant, gemiddeld.
Download De Data (CSV)

Inzicht 11 van 11

Maar 4,7% Van De Online Gasten Vraagt De Nieuwsbrief

Wanneer het reservatieformulier een optioneel vakje voor de nieuwsbrief toont, vinkt 4,7% van de gasten het aan: ongeveer één op 21.

  • Vinkte de nieuwsbrief aan4,7%
  • Liet het leeg95,3%
Bron: HappyChef Datahub · Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · 34 Belgische restaurants · 26.410 datapunten
De data: Maar 4,7% Van De Online Gasten Vraagt De Nieuwsbrief
GroepAandeel
Vinkte de nieuwsbrief aan4,7%
Liet het leeg95,3%
Periode
Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026
Datapunten
26.410
Restaurants
34 Belgische restaurants
Methode
Aandeel van de online gasten dat het optionele vakje voor de nieuwsbrief aanvinkte, alleen in restaurants die dat vakje tonen. Elk restaurant telt even zwaar: eerst berekenen we het cijfer van elke zaak apart, daarna het gemiddelde. Zo kan één drukke zaak het beeld niet kleuren. Restaurants met minder dan 30 reservaties in de periode vallen weg.
Download De Data (CSV)

Hoe We Dit Artikel Maakten

Periode

Bezoeken van 1 januari tot 30 september 2026 · Gastenfiches op 12 oktober 2026

Datapunten

11 inzichten, elk gebaseerd op minstens 2.414 datapunten (het grootste op 46.441), uit 22–44 Belgische restaurants.

Methode

Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.

Over Deze Data

Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 22–44 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.

Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.

Meer Uit De Datahub

"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
Leenken Vervliet Soul Kitchen Gent
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak

HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.

Start gratis · word eigenaar met één eenmalige betaling · geen abonnement