"De ideale oplossing voor de restauranthouder! Kan het iedereen aanbevelen. Prijs/kwaliteit top, met vele functionaliteiten"
Gemiddeld 4,56 Sterren. Het Eten Beslist De Rest.
Wat gasten scoren, schrijven en aanbevelen na een bezoek, uit het eigen reviewformulier van het restaurant.
HappyChef Datahub
Gasten zijn gul voor Belgische restaurants: twee op drie geven vijf sterren, en de Net Promoter Score ligt ver boven wat de meeste bedrijven halen. Vriendelijkheid scoort het hoogst van allemaal. Maar als een bezoek misloopt, is het eten wat gasten eerst afstraffen, en die ontevreden gasten schrijven drie keer zoveel als de tevreden. Deze elf inzichten komen uit het reviewformulier dat restaurants na het bezoek sturen, waarbij elk commentaar privé blijft.
De Inzichten In Dit Artikel
- Gasten Geven Gemiddeld 4,56 Sterren
- Een Net Promoter Score Van +74
- Vriendelijkheid Scoort Het Hoogst, Met 4,8
- In Lage Reviews Scoort Het Eten Het Laagst: 3,35
- Ontevreden Gasten Schrijven 3 Keer Zoveel
- Het Hoofdgerecht Is De Favoriet Voor 71%
- Weinig Klachten, Met Eten Dat Niet Verrassend Genoeg Is Op Kop
- Grote Groepen Scoren Iets Lager: 4,54
- Bezoeken Op Vrijdag Scoren Het Hoogst, Op Zondag Het Laagst
- De Scores Klimmen Van 4,34 In Januari Naar 4,67 In April
- 26% Van De Tevreden Gasten Zet Zijn Review Ook Publiek Online
Inzicht 1 van 11
Gasten Geven Gemiddeld 4,56 Sterren
De gemiddelde score is 4,56 op 5. 67% van de gasten geeft vijf sterren, en maar 2,8% geeft twee sterren of minder.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 5 ★ | 66,8% | 8.116 |
| 4 ★ | 26,1% | 2.666 |
| 3 ★ | 4,3% | 480 |
| 2 ★ | 1,5% | 144 |
| 1 ★ | 1,2% | 119 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 11.525
- Restaurants
- 29 Belgische restaurants
- Methode
- De algemene sterrenscore (1 tot 5) die gasten gaven in het reviewformulier dat het restaurant na het bezoek stuurt. Per restaurant met minstens 30 reviews, gemiddeld. Reviews die uit andere platformen geïmporteerd werden, vallen weg.
Inzicht 2 van 11
Een Net Promoter Score Van +74
Op de vraag hoe waarschijnlijk het is dat ze het restaurant aanbevelen, antwoordt 80% van de gasten 9 of 10 en maar 5,2% 6 of lager: een Net Promoter Score van +74.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| 0 | 1,3% | 82 |
| 1 | 0,2% | 13 |
| 2 | 0,3% | 19 |
| 3 | 0,2% | 14 |
| 4 | 0,4% | 26 |
| 5 | 0,9% | 57 |
| 6 | 1,1% | 71 |
| 7 | 2,6% | 170 |
| 8 | 10,7% | 695 |
| 9 | 20,5% | 1.333 |
| 10 | 61,9% | 4.021 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 6.406
- Restaurants
- 26 Belgische restaurants
- Methode
- Net Promoter Score op basis van “Hoe waarschijnlijk is het dat je ons aanbeveelt?” (0 tot 10): het aandeel dat 9 of 10 antwoordt min het aandeel dat 0 tot 6 antwoordt, per restaurant, gemiddeld. De grafiek toont alle antwoorden samengeteld.
Inzicht 3 van 11
Vriendelijkheid Scoort Het Hoogst, Met 4,8
Van de drie aspecten die gasten scoren, komen vriendelijkheid en bediening bovenaan met 4,8, voor het eten (4,66) en het interieur en de sfeer (4,54).
| Groep | Gemiddelde score |
|---|---|
| Eten | 4,66 |
| Vriendelijkheid en bediening | 4,8 |
| Interieur en sfeer | 4,54 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 9.760
- Restaurants
- 38 Belgische restaurants
- Methode
- Gemiddelde score van 1 tot 5 per aspect, per restaurant met minstens 30 reviews, gemiddeld.
Inzicht 4 van 11
In Lage Reviews Scoort Het Eten Het Laagst: 3,35
In reviews van drie sterren of minder scoort het eten 3,35, onder het interieur (3,82) en de bediening (3,96). Als een bezoek tegenvalt, ligt het meestal aan het bord.
| Groep | Gemiddelde score |
|---|---|
| Eten | 3,35 |
| Vriendelijkheid en bediening | 3,96 |
| Interieur en sfeer | 3,82 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 9.760
- Restaurants
- 38 Belgische restaurants
- Methode
- In de 503 reviews van drie sterren of minder (op 9.760): de gemiddelde score van elk aspect. Het laagste aspect is de meest waarschijnlijke oorzaak. Samengeteld, omdat lage reviews in één restaurant zeldzaam zijn.
Inzicht 5 van 11
Ontevreden Gasten Schrijven 3 Keer Zoveel
35% van de reviews bevat een geschreven commentaar, meestal 10 woorden lang. Reviews van drie sterren of minder tellen 31 woorden, tegenover 10 bij reviews van vijf sterren.
| Groep | Gemiddelde |
|---|---|
| Reviews van 3 sterren of minder | 30,5 |
| Reviews van 5 sterren | 10 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 11.636
- Restaurants
- 38 Belgische restaurants
- Methode
- Aandeel van de reviews met een geschreven commentaar, en de lengte ervan in woorden (mediaan per restaurant, daarna de mediaan). De commentaren zelf worden nooit gepubliceerd.
Inzicht 6 van 11
Het Hoofdgerecht Is De Favoriet Voor 71%
Op de vraag welke gang ze het lekkerst vonden, noemt 71% van de gasten het hoofdgerecht, 25% het voorgerecht en amper 4,1% het dessert.
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| Hoofdgerecht | 71,4% | 774 |
| Voorgerecht | 24,5% | 384 |
| Dessert | 4,1% | 57 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 1.215
- Restaurants
- 19 Belgische restaurants
- Methode
- Antwoorden op de optionele vraag “Welke gang vond je het lekkerst?”, per restaurant, gemiddeld.
Inzicht 7 van 11
Weinig Klachten, Met Eten Dat Niet Verrassend Genoeg Is Op Kop
Maar 3,1% van de reviewformulieren vinkt een opmerking over het interieur aan en 2,8% over het eten. Het vaakst aangevinkt: eten dat niet verrassend genoeg is (1,2%), voor een zaal die te lawaaierig is (0,8%).
| Groep | Aandeel | Datapunten |
|---|---|---|
| Eten niet verrassend genoeg | 1,2% | 79 |
| Te lawaaierig | 0,8% | 51 |
| Niet gezellig genoeg | 0,7% | 49 |
| Te donker | 0,6% | 42 |
| Porties te klein | 0,6% | 40 |
| Te druk | 0,4% | 26 |
| Te weinig variatie | 0,4% | 23 |
| Te koud | 0,3% | 21 |
| Te zout | 0,2% | 16 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 6.587
- Restaurants
- 38 Belgische restaurants
- Methode
- De optionele vinkjes in het reviewformulier (“wat kan beter?”): het aandeel van de reviewformulieren met elke opmerking.
Inzicht 8 van 11
Grote Groepen Scoren Iets Lager: 4,54
Tafels van drie of vier geven gemiddeld 4,66; groepen van zeven of meer geven 4,54. Grote tafels zijn moeilijker perfect te bedienen.
| Groep | Gemiddelde score | Datapunten |
|---|---|---|
| 1–2 | 4,65 | 1.231 |
| 3–4 | 4,66 | 791 |
| 5–6 | 4,63 | 202 |
| 7+ | 4,54 | 102 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 2.326
- Restaurants
- 36 Belgische restaurants
- Methode
- Gemiddelde algemene score volgens de tafelgrootte van de reservatie die aan de review gekoppeld is. Samengeteld.
Inzicht 9 van 11
Bezoeken Op Vrijdag Scoren Het Hoogst, Op Zondag Het Laagst
Gasten die op vrijdag kwamen, geven gemiddeld 4,69, wie op zondag kwam 4,57.
| Groep | Gemiddelde score | Datapunten |
|---|---|---|
| Maandag | 4,6 | 136 |
| Dinsdag | 4,68 | 227 |
| Woensdag | 4,62 | 190 |
| Donderdag | 4,63 | 298 |
| Vrijdag | 4,69 | 537 |
| Zaterdag | 4,66 | 552 |
| Zondag | 4,57 | 386 |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 2.326
- Restaurants
- 36 Belgische restaurants
- Methode
- Gemiddelde algemene score volgens de weekdag van het bezoek. Samengeteld.
Inzicht 10 van 11
De Scores Klimmen Van 4,34 In Januari Naar 4,67 In April
De gemiddelde score stijgt van 4,34 in januari naar 4,67 in april en blijft hoog tot in juni, om in september uit te komen op 4,52.
| Groep | Gemiddelde score |
|---|---|
| Januari | 4,34 |
| Februari | 4,4 |
| Maart | 4,54 |
| April | 4,67 |
| Mei | 4,65 |
| Juni | 4,67 |
| Juli | 4,53 |
| Augustus | 4,59 |
| September | 4,52 |
- Periode
- Reviews van januari tot september 2026
- Datapunten
- 7.539
- Restaurants
- 30 Belgische restaurants
- Methode
- Gemiddelde score per restaurant per maand (minstens 10 reviews), gemiddeld over de restaurants.
Inzicht 11 van 11
26% Van De Tevreden Gasten Zet Zijn Review Ook Publiek Online
Wanneer gasten die een hoge score gaven, uitgenodigd worden om die op Google of Tripadvisor te delen, klikt 26% door: ongeveer één op 4.
| Groep | Aandeel |
|---|---|
| Ook publiek gepost | 26,3% |
| Privé gehouden | 73,7% |
- Periode
- Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026
- Datapunten
- 1.455
- Restaurants
- 22 Belgische restaurants
- Methode
- Gasten die een hoge score gaven, worden uitgenodigd om hun review ook op Google of Tripadvisor te zetten. Aandeel dat doorklikte, per restaurant met minstens 20 uitnodigingen, gemiddeld.
Hoe We Dit Artikel Maakten
Periode
Reviews van 1 januari 2025 tot 30 september 2026 · Reviews van januari tot september 2026
Datapunten
11 inzichten, elk gebaseerd op minstens 1.215 datapunten (het grootste op 11.636), uit 19–38 Belgische restaurants.
Methode
Anonieme totalen over Belgische HappyChef-restaurants, elke zaak even zwaar gewogen, met elk cijfer over minstens vijf restaurants en 1.000 datapunten.
Over Deze Data
Deze analyse steunt op Belgische restaurants die met HappyChef werken: 19–38 restaurants, afhankelijk van het inzicht. Zaken die tijdens de periode instapten, worden genormaliseerd, zodat het groeiende aantal restaurants nooit een trend opblaast. Demo- en testaccounts vallen weg, en opvulwaarden (een leeg veld dat als nul werd opgeslagen) tellen niet mee.
Elk cijfer is een anoniem totaal. Elk cijfer bundelt minstens vijf restaurants en minstens 1.000 datapunten, geen enkele zaak wordt genoemd of apart belicht, en geen naam, e-mailadres, telefoonnummer of opmerking van een gast wordt ooit gepubliceerd.
Meer Uit De Datahub
"Super overzichtelijke mobiele app en desktop versie, voelt natuurlijk aan. Heel gebruiksvriendelijk en makkelijk in te stellen"
"Top service naar horeca-ondernemers. Ik kan HappyChef alleen maar aanraden — voor een veel lagere prijs dan de grote spelers."
Zet Deze Inzichten Aan Het Werk In Je Eigen Zaak
HappyChef toont je dezelfde cijfers voor je eigen zaak: je drukste dagen, je annulaties, je terugkerende gasten.