HappyChef Datahub

Asztal két főre. Fél Belgium ezt foglalja.

Hány vendég jön együtt, mely napokon érkeznek a nagy társaságok, és mit jelent ez az ültetési rendre nézve.

HappyChef Datahub

Egy tipikus belga éttermi foglalás két főre szól: a foglalások fele pontosan ilyen. A csoportok ritkák, de nagy súlyúak, vasárnapra koncentrálódnak, és szinte mindig összetolt asztalokat igényelnek. A gyerekes családok kis hányadot tesznek ki, amely hétvégén megnő, és korábban vacsoráznak. Ez a hat megállapítás megmutatja, ki ül az asztalnál, és mekkora asztalra van szükség.

  • Belga éttermek
  • 6 megállapítás
  • Adatok 2026. szeptember 30-ig

A cikk megállapításai

  1. A foglalások fele pontosan két főre szól
  2. Az egyedül étkezők ritkák: a foglalások 1,4%-a
  3. A nagy társaságok a vasárnapot kedvelik
  4. A foglalások 4,8%-ában gyerekek is vannak
  5. A családok 18:39-kor, a felnőttek 18:52-kor foglalnak vacsorát
  6. A hét-nyolc fős csoportok 71%-ának összetolt asztal kell

1. megállapítás / 6

A foglalások fele pontosan két főre szól

A medián társaság 2 fős: a foglalások 50%-a két főre szól. A négyfős foglalások 20%-ot, a háromfősek 12%-ot tesznek ki. Az alkalmi nagy csoportok miatt az átlag magasabb, 3,7 fő.

1: 1,4%1,4%12: 49,7%49,7%23: 12%12%34: 19,6%19,6%45–6: 9,3%9,3%5–67–8: 3,7%3,7%7–89–12: 1,9%1,9%9–1213+: 2,4%2,4%13+
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 41 belga étterem · 46 408 adatpont
Az adatok: A foglalások fele pontosan két főre szól
CsoportArányAdatpontok
11,4%411
249,7%22 367
312%5560
419,6%9736
5–69,3%4819
7–83,7%1766
9–121,9%1095
13+2,4%654
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 408
Éttermek
41 belga étterem
Módszer
Vendégek száma foglalásonként (1–60). Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

2. megállapítás / 6

Az egyedül étkezők ritkák: a foglalások 1,4%-a

A foglalásoknak csak 1,4%-a szól egy főre. A skála másik végén 8% hét vagy több vendégre, 4,3% pedig kilenc vagy több vendégre szól.

  • 11,4%
  • 7–83,7%
  • 9–121,9%
  • 13+2,4%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 41 belga étterem · 46 408 adatpont
Az adatok: Az egyedül étkezők ritkák: a foglalások 1,4%-a
CsoportArányAdatpontok
11,4%411
7–83,7%1766
9–121,9%1095
13+2,4%654
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 408
Éttermek
41 belga étterem
Módszer
Vendégek száma foglalásonként (1–60). Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

3. megállapítás / 6

A nagy társaságok a vasárnapot kedvelik

Összességében a foglalások 6,1%-a szól nyolc vagy több vendégre. Vasárnap ez 6,9%-ra nő, míg kedden a legkevesebb a csoport, 2,9%.

Hétfő: 6,2%6,2%HKedd: 3%3%KSzerda: 3,5%3,5%SzeCsütörtök: 6,8%6,8%CsPéntek: 4,7%4,7%PSzombat: 6,1%6,1%SzoVasárnap: 6,9%6,9%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 29 belga étterem · 44 887 adatpont
Az adatok: A nagy társaságok a vasárnapot kedvelik
CsoportArány
Hétfő6,2%
Kedd3%
Szerda3,5%
Csütörtök6,8%
Péntek4,7%
Szombat6,1%
Vasárnap6,9%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
44 887
Éttermek
29 belga étterem
Módszer
A 8 vagy több vendéges foglalások aránya a hét napjai szerint. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

4. megállapítás / 6

A foglalások 4,8%-ában gyerekek is vannak

A gyerekekre rákérdező foglalási űrlapokon a foglalások 4,8%-ában legalább egy gyerek vagy baba is szerepel. Vasárnap ez 7,6%. Egy gyerekes asztalnál átlagosan 5,2 vendég ül.

Hétfő: 4,1%4,1%HKedd: 3,4%3,4%KSzerda: 2,4%2,4%SzeCsütörtök: 3%3%CsPéntek: 4,1%4,1%PSzombat: 6,1%6,1%SzoVasárnap: 7,6%7,6%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 34 belga étterem · 26 835 adatpont
Az adatok: A foglalások 4,8%-ában gyerekek is vannak
CsoportArány
Hétfő4,1%
Kedd3,4%
Szerda2,4%
Csütörtök3%
Péntek4,1%
Szombat6,1%
Vasárnap7,6%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
26 835
Éttermek
34 belga étterem
Módszer
Azon foglalások aránya, amelyekben legalább egy gyermek vagy baba szerepel, csak a gyermekekre rákérdező foglalási űrlapok alapján. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

5. megállapítás / 6

A családok 18:39-kor, a felnőttek 18:52-kor foglalnak vacsorát

A gyerekes asztalok korábban kezdik a vacsorát: átlagosan 18:39-kor, szemben a csak felnőttekből álló asztalok 18:52-kor kezdődő vacsorájával.

  • Gyerekekkel18:39
  • Csak felnőttek18:52
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 34 belga étterem · 26 835 adatpont
Az adatok: A családok 18:39-kor, a felnőttek 18:52-kor foglalnak vacsorát
CsoportIdőpont
Gyerekekkel18:39
Csak felnőttek18:52
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
26 835
Éttermek
34 belga étterem
Módszer
Azon foglalások aránya, amelyekben legalább egy gyermek vagy baba szerepel, csak a gyermekekre rákérdező foglalási űrlapok alapján. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

6. megállapítás / 6

A hét-nyolc fős csoportok 71%-ának összetolt asztal kell

Összességében a foglalások 12,6%-a két vagy több asztalnál ül. Öt-hat vendégnél ez 38%, hét-nyolcnál 71%, kilenc vagy több vendégnél pedig 84%.

  • 1–20,2%
  • 3–415,8%
  • 5–638,2%
  • 7–871,3%
  • 9+84,1%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 16 belga étterem · 20 076 adatpont
Az adatok: A hét-nyolc fős csoportok 71%-ának összetolt asztal kell
CsoportArány
1–20,2%
3–415,8%
5–638,2%
7–871,3%
9+84,1%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
20 076
Éttermek
16 belga étterem
Módszer
Két vagy több összetolt asztalhoz ültetett foglalások aránya társaságméret szerint. Az asztalokat nem kiosztó éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

Így készült ez a cikk

Időszak

Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között

Adatpontok

6 megállapítás, mindegyik legalább 20 076 adatponton alapul (a legnagyobb 46 408 adatponton), 16–41 belga étteremből.

Módszer

Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.

Az adatokról

Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 16–41 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.

Még több a Datahubból

"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Budapest
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében

A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.

Kezdj ingyen · válj tulajdonossá egyetlen egyszeri fizetéssel · nincs előfizetés