"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Négyből három online foglal. Gyakran zárás után.
Ki foglal online, ki telefonál még mindig, és hány órakor érkeznek a foglalások.
HappyChef Datahub
A legtöbb belga már nem telefonon foglal asztalt. A foglalások közel háromnegyedét maga a vendég adja le online, és ezek közül minden nyolcadik késő este érkezik, amikor úgysem venné fel senki a telefont. A telefonnak egy szerepe maradt: a nagy társaságok és az utolsó pillanatos asztalok. Ez a kilenc megállapítás megmutatja, hogyan és mikor érkeznek a foglalások a belga éttermekbe.
A cikk megállapításai
- A foglalások 73%-át a vendég adja le online
- Az online arány 73% és 78% között marad
- A párok online foglalnak, a nagy társaságok telefonálnak
- Csütörtökön a legmagasabb az online arány
- Az aznapi asztalokat még mindig gyakrabban kérik telefonon
- Az online foglalások 12,5%-a 21:00 után érkezik
- Az online foglalások 36,5%-a kiszolgálás közben érkezik
- Pénteken foglalnak a legtöbben
- A foglalási oldal 18,6%-ot, a honlapwidget 3,8%-ot konvertál
2. megállapítás / 9
Az online arány 73% és 78% között marad
Hónapról hónapra az online arány 73% és 78% között mozog. Az online foglalás nem egy még csak érkező trend: már most ez a foglalás megszokott módja.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Január | 72,5% |
| Február | 74,8% |
| Március | 75,1% |
| Április | 77,8% |
| Május | 76% |
| Június | 73,9% |
| Július | 73,4% |
| Augusztus | 76,1% |
| Szeptember | 74,3% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 37 680
- Éttermek
- 42 belga étterem
- Módszer
- Az online arány éttermenként a látogatás hónapja szerint (legalább 20 foglalás), az adott hónapban aktív éttermek átlagában.
3. megállapítás / 9
A párok online foglalnak, a nagy társaságok telefonálnak
Két vendégnél a foglalások 78%-a online történik. Hét-nyolc főnél ez 52%-ra esik, kilenc vagy több főnél pedig csak 21% foglal online: a nagy társaságok még mindig beszélni szeretnének valakivel.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 1 | 65,1% | 369 |
| 2 | 77,7% | 18 045 |
| 3–4 | 76,8% | 12 388 |
| 5–6 | 74,2% | 3970 |
| 7–8 | 52% | 1467 |
| 9+ | 21% | 1441 |
- Időszak
- 2025. október 1-től leadott foglalások, 2026. szeptember 30-ig tartó látogatásokra
- Adatpontok
- 37 680
- Éttermek
- 42 belga étterem
- Módszer
- Az online arány társaságméret szerint, éttermen belül számolva (csoportonként legalább 10 foglalás), majd átlagolva.
4. megállapítás / 9
Csütörtökön a legmagasabb az online arány
A csütörtöki látogatásokat foglalják a leggyakrabban online (76%). Vasárnap a legalacsonyabb az online arány (68%), mert ilyenkor több család és csoport telefonál.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Hétfő | 71,7% |
| Kedd | 71,4% |
| Szerda | 70,6% |
| Csütörtök | 75,8% |
| Péntek | 75,4% |
| Szombat | 72,1% |
| Vasárnap | 68% |
- Időszak
- 2025. október 1-től leadott foglalások, 2026. szeptember 30-ig tartó látogatásokra
- Adatpontok
- 37 680
- Éttermek
- 42 belga étterem
- Módszer
- Az online arány a látogatás napja szerint, éttermen belül számolva (csoportonként legalább 10 foglalás), majd átlagolva.
5. megállapítás / 9
Az aznapi asztalokat még mindig gyakrabban kérik telefonon
Aznapi asztalnál a foglalások 61%-a történik online, szemben a két-hét nappal későbbi látogatások 77%-ával: az utolsó pillanatos asztalnál számít még leginkább a telefon.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Aznap | 61,4% | 7213 |
| Másnap | 74,8% | 5036 |
| 2–7 nap | 76,8% | 10 704 |
| 8–30 nap | 73,5% | 8978 |
| 30+ nap | 71,7% | 5478 |
- Időszak
- 2025. október 1-től leadott foglalások, 2026. szeptember 30-ig tartó látogatásokra
- Adatpontok
- 37 409
- Éttermek
- 42 belga étterem
- Módszer
- Az online arány aszerint, hogy mennyivel előre történt a foglalás, éttermen belül számolva (csoportonként legalább 10 foglalás), majd átlagolva.
6. megállapítás / 9
Az online foglalások 12,5%-a 21:00 után érkezik
Az online foglalások 17:00-kor tetőznek, amikor a vendégek az estéjüket tervezik. A foglalások 12,5%-a azonban 21:00 után érkezik, amikor a konyha már zár, és senki sem venné fel a telefont.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5% | 131 |
| 01:00 | 0,1% | 45 |
| 02:00 | 0% | 14 |
| 03:00 | 0% | 11 |
| 04:00 | 0,1% | 17 |
| 05:00 | 0,1% | 21 |
| 06:00 | 0,5% | 135 |
| 07:00 | 1,7% | 432 |
| 08:00 | 3,3% | 898 |
| 09:00 | 5,6% | 1667 |
| 10:00 | 6% | 1701 |
| 11:00 | 6,5% | 1829 |
| 12:00 | 6,8% | 1877 |
| 13:00 | 6,7% | 1807 |
| 14:00 | 5,8% | 1539 |
| 15:00 | 6,4% | 1544 |
| 16:00 | 7,3% | 1780 |
| 17:00 | 8,5% | 2171 |
| 18:00 | 8,3% | 2202 |
| 19:00 | 7,9% | 2148 |
| 20:00 | 6,7% | 1909 |
| 21:00 | 5,7% | 1586 |
| 22:00 | 4% | 1187 |
| 23:00 | 1,4% | 397 |
- Időszak
- 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között leadott online foglalások
- Adatpontok
- 27 048
- Éttermek
- 34 belga étterem
- Módszer
- Az az óra (belga idő szerint), amikor a vendégek az online foglalásokat leadták. A kiszolgálási idő 12:00–13:59 és 18:00–20:59. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
7. megállapítás / 9
Az online foglalások 36,5%-a kiszolgálás közben érkezik
Az online foglalások 36,5%-át ebéd (12:00–13:59) vagy vacsora (18:00–20:59) közben adják le, pontosan akkor, amikor a csapatnak nincs szabad keze a telefonhoz.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5% | 131 |
| 01:00 | 0,1% | 45 |
| 02:00 | 0% | 14 |
| 03:00 | 0% | 11 |
| 04:00 | 0,1% | 17 |
| 05:00 | 0,1% | 21 |
| 06:00 | 0,5% | 135 |
| 07:00 | 1,7% | 432 |
| 08:00 | 3,3% | 898 |
| 09:00 | 5,6% | 1667 |
| 10:00 | 6% | 1701 |
| 11:00 | 6,5% | 1829 |
| 12:00 | 6,8% | 1877 |
| 13:00 | 6,7% | 1807 |
| 14:00 | 5,8% | 1539 |
| 15:00 | 6,4% | 1544 |
| 16:00 | 7,3% | 1780 |
| 17:00 | 8,5% | 2171 |
| 18:00 | 8,3% | 2202 |
| 19:00 | 7,9% | 2148 |
| 20:00 | 6,7% | 1909 |
| 21:00 | 5,7% | 1586 |
| 22:00 | 4% | 1187 |
| 23:00 | 1,4% | 397 |
- Időszak
- 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között leadott online foglalások
- Adatpontok
- 27 048
- Éttermek
- 34 belga étterem
- Módszer
- Az az óra (belga idő szerint), amikor a vendégek az online foglalásokat leadták. A kiszolgálási idő 12:00–13:59 és 18:00–20:59. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
8. megállapítás / 9
Pénteken foglalnak a legtöbben
A vendégek pénteken adják le a legtöbb online foglalást (16,5%), hétfőn a legkevesebbet (12,8%).
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Hétfő | 12,8% | 3801 |
| Kedd | 12,9% | 3609 |
| Szerda | 13,9% | 4077 |
| Csütörtök | 14,8% | 4001 |
| Péntek | 16,5% | 4191 |
| Szombat | 16,2% | 3799 |
| Vasárnap | 13% | 3570 |
- Időszak
- 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között leadott online foglalások
- Adatpontok
- 27 048
- Éttermek
- 34 belga étterem
- Módszer
- A hét azon napja, amelyen a vendégek az online foglalásokat leadták. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
9. megállapítás / 9
A foglalási oldal 18,6%-ot, a honlapwidget 3,8%-ot konvertál
A HappyChef foglalási oldalán megnyitott foglalási munkamenetek 18,6%-a végződik foglalással. Az étterem saját honlapjába épített widgeten ez 3,8%, valószínűleg azért, mert sok látogató csak a szabad helyeket nézi meg rajta.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| HappyChef foglalási oldal | 18,6% | 32 312 |
| Widget az étterem honlapján | 3,8% | 66 943 |
- Időszak
- Foglalási munkamenetek 2026. augusztus 12. és október 13. között
- Adatpontok
- 99 634
- Éttermek
- 39 belga étterem
- Módszer
- A sikeresen leadott online foglalások osztva a megnyitott foglalási munkamenetekkel, éttermenként és belépési pontonként (legalább 100 munkamenet), átlagolva: a HappyChef foglalási oldala az étterem saját honlapján lévő widgettel szemben.
Így készült ez a cikk
Időszak
2025. október 1-től leadott foglalások, 2026. szeptember 30-ig tartó látogatásokra · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között leadott online foglalások · Foglalási munkamenetek 2026. augusztus 12. és október 13. között
Adatpontok
9 megállapítás, mindegyik legalább 27 048 adatponton alapul (a legnagyobb 99 634 adatponton), 34–42 belga étteremből.
Módszer
Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.
Az adatokról
Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 34–42 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.
Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.
Még több a Datahubból
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében
A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.