HappyChef Datahub

Minden ötödik vendégnek van kérése. Elsőként az allergia.

Mit írnak a vendégek a megjegyzés mezőbe: megszámolva, soha nem felolvasva.

HappyChef Datahub

A foglalási űrlap megjegyzés mezője az a hely, ahol a vendégek elmondják az étteremnek, mi fontos nekik. Minden ötödik online vendég használja, és a leggyakoribb ok az allergia vagy intolerancia, megelőzve a teraszkérést és a születésnapot. Az allergének listáját a hal és a tenger gyümölcsei vezetik, a vegetáriánus kérések gyakoribbak a vegánoknál, és néhány vendég egyszerűen csak azt kérdezi, jöhet-e a kutya is. Ez a nyolc megállapítás azt számolja meg, mit kérnek a vendégek. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.

  • Belga éttermek
  • 8 megállapítás
  • Adatok 2026. szeptember 30-ig

A cikk megállapításai

  1. Az online vendégek 20%-a ír megjegyzést
  2. Minden 25. foglalás allergiát említ
  3. Allergia, terasz és születésnap vezeti a megjegyzéseket
  4. A hal és a tenger gyümölcsei vezetik az allergének listáját, 6,7%-kal
  5. Háromszor annyi a vegetáriánus kérés, mint a vegán
  6. A megjegyzések 8,3%-a születésnapot említ
  7. A terasz a legkeresettebb hely, 12,4%-kal
  8. Ha van rá lehetőség, a vendégek 38%-a foglaláskor választ menüt

1. megállapítás / 8

Az online vendégek 20%-a ír megjegyzést

Az online foglaló vendégek 20%-a ír megjegyzést: nagyjából minden 5. vendég. A kitöltő válaszok, például egy kötőjel vagy egy „nem” nem számítanak.

  • Írt megjegyzést20,3%
  • Nincs megjegyzés79,7%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 40 belga étterem · 27 568 adatpont
Az adatok: Az online vendégek 20%-a ír megjegyzést
CsoportArány
Írt megjegyzést20,3%
Nincs megjegyzés79,7%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
27 568
Éttermek
40 belga étterem
Módszer
Azon online foglalások aránya, amelyekhez a vendég megjegyzést írt; a kitöltő válaszok, például egy kötőjel vagy egy „nem” nem számítanak. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

2. megállapítás / 8

Minden 25. foglalás allergiát említ

Az összes online foglalás 4%-a említ allergiát vagy intoleranciát. A megjegyzéses foglalások között ez 19%: ez a leggyakoribb ok a megjegyzésírásra.

  • Az összes online foglalásból4%
  • A megjegyzéses foglalásokból19,1%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 40 belga étterem · 27 568 adatpont
Az adatok: Minden 25. foglalás allergiát említ
CsoportArány
Az összes online foglalásból4%
A megjegyzéses foglalásokból19,1%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
27 568
Éttermek
40 belga étterem
Módszer
Azon online foglalások aránya, amelyek megjegyzése allergiát vagy intoleranciát említ (kulcsszavas keresés hollandul, franciául és angolul), éttermenként, átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

3. megállapítás / 8

Allergia, terasz és születésnap vezeti a megjegyzéseket

Az összes megjegyzés 19%-a említ allergiát vagy intoleranciát, 12%-a a teraszról kérdez, 8%-a pedig születésnapot említ.

  • Allergia vagy intolerancia (bármilyen)19,1%
  • Terasz12,4%
  • Születésnap8,3%
  • Kagyló, rák vagy hal6,7%
  • Ablak melletti vagy adott asztal4,9%
  • Glutén4,3%
  • Vegetáriánus3,7%
  • Csendes asztal2,9%
  • Diófélék vagy földimogyoró2,9%
  • Laktóz vagy tejtermék2,8%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 39 belga étterem · 5944 adatpont
Az adatok: Allergia, terasz és születésnap vezeti a megjegyzéseket
CsoportArányAdatpontok
Allergia vagy intolerancia (bármilyen)19,1%1245
Terasz12,4%591
Születésnap8,3%543
Kagyló, rák vagy hal6,7%497
Ablak melletti vagy adott asztal4,9%294
Glutén4,3%264
Vegetáriánus3,7%189
Csendes asztal2,9%180
Diófélék vagy földimogyoró2,9%186
Laktóz vagy tejtermék2,8%186
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
5944
Éttermek
39 belga étterem
Módszer
Kulcsszavas keresés (holland, francia és angol nyelven) a vendégek online foglaláskor írt megjegyzéseiben; az egyes témákat említő megjegyzések aránya éttermenként, átlagolva. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
Az adatok letöltése (CSV)

4. megállapítás / 8

A hal és a tenger gyümölcsei vezetik az allergének listáját, 6,7%-kal

A hal és a tenger gyümölcsei a megjegyzések 6,7%-ában szerepelnek, a glutén 4,3%-ában, a diófélék 2,9%-ában, a laktóz vagy tejtermék pedig 2,8%-ában.

  • Kagyló, rák vagy hal6,7%
  • Glutén4,3%
  • Diófélék vagy földimogyoró2,9%
  • Laktóz vagy tejtermék2,8%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 39 belga étterem · 5944 adatpont
Az adatok: A hal és a tenger gyümölcsei vezetik az allergének listáját, 6,7%-kal
CsoportArány
Kagyló, rák vagy hal6,7%
Glutén4,3%
Diófélék vagy földimogyoró2,9%
Laktóz vagy tejtermék2,8%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
5944
Éttermek
39 belga étterem
Módszer
Kulcsszavas keresés (holland, francia és angol nyelven) a vendégek online foglaláskor írt megjegyzéseiben; az egyes témákat említő megjegyzések aránya éttermenként, átlagolva. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
Az adatok letöltése (CSV)

5. megállapítás / 8

Háromszor annyi a vegetáriánus kérés, mint a vegán

A megjegyzések 3,7%-a kér vegetáriánus, 1,2%-a vegán lehetőséget. A várandósság, amely befolyásolja, mit ehet a vendég, 2,3%-ban szerepel.

  • Vegetáriánus3,7%
  • Várandósság2,3%
  • Vegán1,2%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 39 belga étterem · 5944 adatpont
Az adatok: Háromszor annyi a vegetáriánus kérés, mint a vegán
CsoportArány
Vegetáriánus3,7%
Várandósság2,3%
Vegán1,2%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
5944
Éttermek
39 belga étterem
Módszer
Kulcsszavas keresés (holland, francia és angol nyelven) a vendégek online foglaláskor írt megjegyzéseiben; az egyes témákat említő megjegyzések aránya éttermenként, átlagolva. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
Az adatok letöltése (CSV)

6. megállapítás / 8

A megjegyzések 8,3%-a születésnapot említ

A születésnap a megjegyzések 8,3%-ában szerepel, 8× olyan gyakran, mint egy esküvő vagy évforduló (1%).

  • Születésnap8,3%
  • Esküvő vagy évforduló1%
  • Meglepetés0,4%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 39 belga étterem · 5944 adatpont
Az adatok: A megjegyzések 8,3%-a születésnapot említ
CsoportArány
Születésnap8,3%
Esküvő vagy évforduló1%
Meglepetés0,4%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
5944
Éttermek
39 belga étterem
Módszer
Kulcsszavas keresés (holland, francia és angol nyelven) a vendégek online foglaláskor írt megjegyzéseiben; az egyes témákat említő megjegyzések aránya éttermenként, átlagolva. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
Az adatok letöltése (CSV)

7. megállapítás / 8

A terasz a legkeresettebb hely, 12,4%-kal

A megjegyzések 12,4%-a teraszt, 4,9%-a ablak melletti vagy adott asztalt kér. 2,9% csendes asztalt szeretne, 2,7% kutyát említ, 2,1% etetőszéket kér, 1,2% pedig kerekesszéket vagy mozgáskorlátozottságot említ.

  • Terasz12,4%
  • Ablak melletti vagy adott asztal4,9%
  • Csendes asztal2,9%
  • Kutya2,7%
  • Etetőszék vagy baba2,1%
  • Kerekesszék vagy mozgáskorlátozottság1,2%
  • Késői vagy korai érkezés1%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 39 belga étterem · 5944 adatpont
Az adatok: A terasz a legkeresettebb hely, 12,4%-kal
CsoportArány
Terasz12,4%
Ablak melletti vagy adott asztal4,9%
Csendes asztal2,9%
Kutya2,7%
Etetőszék vagy baba2,1%
Kerekesszék vagy mozgáskorlátozottság1,2%
Késői vagy korai érkezés1%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
5944
Éttermek
39 belga étterem
Módszer
Kulcsszavas keresés (holland, francia és angol nyelven) a vendégek online foglaláskor írt megjegyzéseiben; az egyes témákat említő megjegyzések aránya éttermenként, átlagolva. Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
Az adatok letöltése (CSV)

Így készült ez a cikk

Időszak

Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között

Adatpontok

8 megállapítás, mindegyik legalább 5944 adatponton alapul (a legnagyobb 27 568 adatponton), 7–40 belga étteremből.

Módszer

Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.

Az adatokról

Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 7–40 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.

Még több a Datahubból

"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Budapest
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében

A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.

Kezdj ingyen · válj tulajdonossá egyetlen egyszeri fizetéssel · nincs előfizetés