"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
11:00 és 17:00. Az étterem két csúcsórája.
Egy belga éttermi csapat munkanapja abból kiolvasva, mikor dolgozik a vezérlőpulton, és mikor rögzít foglalásokat.
HappyChef Datahub
Mielőtt az első vendég leül, a munka már javában tart. A belga éttermi csapatok 11:00-kor a legaktívabbak a foglalási vezérlőpulton, amikor az ebédre készülnek, majd ismét 17:00 körül, közvetlenül vacsora előtt, és ekkor rögzítik a legtöbb telefonos foglalást is. A hétfő a leggyakoribb szünnap, és egy átlagos étterem heti öt napon fogad foglalást. Ez a három megállapítás az étterem mögötti ritmust mutatja meg.
A cikk megállapításai
1. megállapítás / 3
A vezérlőpult 11:00-kor a legforgalmasabb
Az éttermi csapatok 11:00-kor a legaktívabbak a vezérlőpulton (a napi aktivitás 8,8%-a), amikor az ebédre készülnek, egy második csúccsal 17:00 körül. Az aktivitás 9%-a 9:00 előtt, 6%-a 22:00 után történik, amikor az utolsó asztalokat is leszedik.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| 00:00 | 1,6% |
| 01:00 | 0,8% |
| 02:00 | 0,3% |
| 03:00 | 0,2% |
| 04:00 | 0,2% |
| 05:00 | 0,3% |
| 06:00 | 0,6% |
| 07:00 | 1,6% |
| 08:00 | 3,5% |
| 09:00 | 4,5% |
| 10:00 | 6,9% |
| 11:00 | 8,8% |
| 12:00 | 7,2% |
| 13:00 | 5,9% |
| 14:00 | 6,7% |
| 15:00 | 6,8% |
| 16:00 | 6,9% |
| 17:00 | 8,7% |
| 18:00 | 8,5% |
| 19:00 | 5,3% |
| 20:00 | 4,3% |
| 21:00 | 4,1% |
| 22:00 | 3,7% |
| 23:00 | 2,6% |
- Időszak
- Aktivitás a vezérlőpulton 2026. március 28. és október 11. között
- Adatpontok
- 844 970
- Éttermek
- 42 belga étterem
- Módszer
- Az éttermi vezérlőpulton mért aktivitás napszak szerint (belga idő), éttermenkénti arányként, átlagolva.
2. megállapítás / 3
A telefonos foglalásokat leginkább 17:00-kor rögzítik
Az éttermek 17:00-kor rögzítik maguk a legtöbb foglalást, a napi összes 12%-ával: a vacsora előtti órában, amikor csörög a telefon, és a csapat ott van, hogy felvegye.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 00:00 | 1,3% | 36 |
| 01:00 | 0,4% | 17 |
| 02:00 | 0% | 3 |
| 03:00 | 0% | |
| 04:00 | 0,1% | 1 |
| 05:00 | 0,1% | 1 |
| 06:00 | 0% | 4 |
| 07:00 | 0,6% | 41 |
| 08:00 | 1,2% | 88 |
| 09:00 | 3,2% | 335 |
| 10:00 | 7% | 751 |
| 11:00 | 9,9% | 1147 |
| 12:00 | 8,5% | 971 |
| 13:00 | 7,3% | 791 |
| 14:00 | 7,6% | 860 |
| 15:00 | 7,5% | 877 |
| 16:00 | 8,3% | 878 |
| 17:00 | 12,4% | 1059 |
| 18:00 | 9,1% | 900 |
| 19:00 | 4,4% | 471 |
| 20:00 | 4,4% | 369 |
| 21:00 | 3,7% | 300 |
| 22:00 | 2,3% | 162 |
| 23:00 | 0,8% | 82 |
- Időszak
- Az éttermek által rögzített foglalások 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 10 144
- Éttermek
- 29 belga étterem
- Módszer
- Az az óra (belga idő szerint), amikor az étterem személyzete a foglalásokat rögzítette (telefon, betérő vendég, e-mail). Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
3. megállapítás / 3
Az éttermek 58%-a hétfőn zárva tart
Az éttermek 58%-a hétfőn általában nem fogad foglalást, 48%-a kedden sem. Vasárnap 26% marad zárva, pénteken és szombaton viszont minden étterem nyitva van. Egy átlagos étterem heti 5,1 napon fogad foglalást.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Hétfő | 58,1% |
| Kedd | 48,4% |
| Szerda | 38,7% |
| Csütörtök | 19,4% |
| Péntek | 0% |
| Szombat | 0% |
| Vasárnap | 25,8% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 46 441
- Éttermek
- 31 belga étterem
- Módszer
- Egy étterem akkor számít az adott napon általában zárva tartónak, ha az időszakban az ilyen napok kevesebb mint 20%-án volt bármilyen foglalása. A foglalásokból számolva, nem a nyitvatartási beállításokból.
Így készült ez a cikk
Időszak
Aktivitás a vezérlőpulton 2026. március 28. és október 11. között · Az éttermek által rögzített foglalások 2025. október 1. és 2026. szeptember 30. között · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
3 megállapítás, mindegyik legalább 10 144 adatponton alapul (a legnagyobb 844 970 adatponton), 29–42 belga étteremből.
Módszer
Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.
Az adatokról
Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 29–42 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.
Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.
Még több a Datahubból
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében
A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.