HappyChef Datahub

Apák napja veri a Valentin-napot. Toronymagasan.

A hónapok, hetek és ünnepek, amelyek megtöltik a belga éttermeket, egész évben ugyanazokon az éttermeken mérve.

HappyChef Datahub

Kérdezzen meg bárkit, melyik az év legforgalmasabb éttermi napja, és azt fogja mondani: Valentin-nap. Az adatok mást mutatnak. Apák napján a belga éttermek egy átlagos vasárnap vendégszámának több mint másfélszeresét fogadják, és az anyák napja sincs sokkal lemaradva. Az év során az augusztus a legerősebb és a szeptember a legcsendesebb hónap, a terasz pedig néhány hónap alatt nulláról a foglalások több mint felére ugrik. Ez a kilenc megállapítás egy belga étterem naptárát rajzolja meg.

  • Belga éttermek
  • 9 megállapítás
  • Adatok 2026. szeptember 30-ig

A cikk megállapításai

  1. Az augusztus a legforgalmasabb, a szeptember a legcsendesebb hónap
  2. A legforgalmasabb hét 122, a legcsendesebb 76 pontot ér el
  3. Apák napja 59%-kal több vendéget hoz, mint egy átlagos vasárnap
  4. Valentin-napon az asztalok 78%-a kétszemélyes
  5. Anyák és apák napján nagyobbak az asztalok is
  6. Húsvétvasárnap 26%-kal több vendéget hoz
  7. A munkaszüneti napok segítenek, de kevésbé, mint az ünnepek
  8. Januári 0,3%-ról júliusra 59% a terasz aránya
  9. A hónap közepe 5%-kal forgalmasabb az átlagnál

1. megállapítás / 9

Az augusztus a legforgalmasabb, a szeptember a legcsendesebb hónap

Egy 23 étteremből álló, minden hónapban azonos mintán mérve az augusztus 113 pontot ér el, szemben az átlagos hónap 100 pontjával. A szeptember 90 pontra esik vissza, ahogy véget érnek a szabadságok és visszatér a hétköznapi rutin.

92Jan103Febr100Márc99Ápr111Máj94Jún98Júl113Aug90Szept
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 46 112 adatpont
Az adatok: Az augusztus a legforgalmasabb, a szeptember a legcsendesebb hónap
CsoportIndex (100 = átlagos)
Január92
Február103
Március100
Április99
Május111
Június94
Július98
Augusztus113
Szeptember90
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 112
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
23 étteremből álló állandó minta, amelynek minden hónapban volt foglalása; minden étterem havi vendégszámát a saját átlagos hónapjához (100) viszonyítjuk, majd átlagolunk. A nyers összegeket soha nem hasonlítjuk össze, mert az éttermek száma nőtt.
Az adatok letöltése (CSV)

2. megállapítás / 9

A legforgalmasabb hét 122, a legcsendesebb 76 pontot ér el

Hétről hétre nagyobbak a kilengések. Az év legforgalmasabb hete, az apák napja hete, 122 pontot ér el egy átlagos héthez képest. Január második hete a legcsendesebb, 76 ponttal: 24%-kal az átlag alatt.

762. hét7. hét12. hét17. hét22. hét12227. hét32. hét37. hét
Forrás: HappyChef Datahub · 2026 2–39. hete · 20 belga étterem · 33 548 adatpont
Az adatok: A legforgalmasabb hét 122, a legcsendesebb 76 pontot ér el
CsoportIndex (100 = átlagos)
2. hét76
3. hét89
4. hét99
5. hét105
6. hét95
7. hét120
8. hét113
9. hét116
10. hét105
11. hét96
12. hét101
13. hét108
14. hét99
15. hét110
16. hét106
17. hét98
18. hét105
19. hét112
20. hét108
21. hét101
22. hét88
23. hét99
24. hét122
25. hét101
26. hét91
27. hét105
28. hét104
29. hét103
30. hét98
31. hét120
32. hét102
33. hét121
34. hét116
35. hét121
36. hét102
37. hét91
38. hét103
39. hét111
Időszak
2026 2–39. hete
Adatpontok
33 548
Éttermek
20 belga étterem
Módszer
Olyan éttermek állandó mintája, amelyeknek a hetek legalább 35-ében volt foglalása; minden étterem heti vendégszámát a saját átlagos hetéhez (100) viszonyítjuk, majd a mediánt vesszük.
Az adatok letöltése (CSV)

3. megállapítás / 9

Apák napja 59%-kal több vendéget hoz, mint egy átlagos vasárnap

A környező hetek azonos napjaihoz képest apák napja 59%-kal, anyák napja 41%-kal több vendéget hoz. A Valentin-nap, amely egy amúgy is forgalmas szombatra esik, 18%-kal növeli a vendégszámot.

  • Apák napja (jún. 14., vas.)159
  • Anyák napja (máj. 10., vas.)141
  • Húsvétvasárnap (ápr. 5.)126
  • Valentin-nap (febr. 14., szo.)118
  • A munka ünnepe (máj. 1., p.)112
  • Nagyboldogasszony (aug. 15., szo.)105
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 30 belga étterem · 10 274 adatpont
Az adatok: Apák napja 59%-kal több vendéget hoz, mint egy átlagos vasárnap
CsoportIndex (100 = átlagos)
Apák napja (jún. 14., vas.)159
Anyák napja (máj. 10., vas.)141
Húsvétvasárnap (ápr. 5.)126
Valentin-nap (febr. 14., szo.)118
A munka ünnepe (máj. 1., p.)112
Nagyboldogasszony (aug. 15., szo.)105
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
10 274
Éttermek
30 belga étterem
Módszer
Minden ünnepnapra és minden aznap nyitva tartó étteremre: az aznapi vendégszám osztva az étterem átlagával ugyanazon a napon két, három és négy héttel előtte és utána. Az éttermek mediánja; a 100 az adott hétköznap egy átlagos napja.
Az adatok letöltése (CSV)

4. megállapítás / 9

Valentin-napon az asztalok 78%-a kétszemélyes

A Valentin-nap inkább azt változtatja meg, ki jön, mint azt, hogy hányan: a foglalások 78%-a pontosan két főre szól, szemben a hasonló szombatok 42%-ával. Maga a nap 18%-kal több vendéget hoz.

  • Valentin-nap78%
  • Hasonló szombatok42%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 2245 adatpont
Az adatok: Valentin-napon az asztalok 78%-a kétszemélyes
CsoportArány
Valentin-nap78%
Hasonló szombatok42%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
2245
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
A társaságok mérete az ünnepnapon, összevetve ugyanazokkal az éttermekkel ugyanazon a napon két–négy héttel előtte és utána.
Az adatok letöltése (CSV)

5. megállapítás / 9

Anyák és apák napján nagyobbak az asztalok is

Anyák napján egy átlagos asztalnál 4,3 vendég ül, apák napján 4,2, szemben a hasonló vasárnapok 4 fős átlagával. Több asztal, és nagyobbak is: apák napja 159, anyák napja 141 indexpontot ér el.

  • Apák napja4,18
  • Anyák napja4,26
  • Hasonló vasárnapok3,95
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 3030 adatpont
Az adatok: Anyák és apák napján nagyobbak az asztalok is
CsoportÁtlagos pontszám
Apák napja4,18
Anyák napja4,26
Hasonló vasárnapok3,95
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
3030
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
A társaságok mérete az ünnepnapon, összevetve ugyanazokkal az éttermekkel ugyanazon a napon két–négy héttel előtte és utána.
Az adatok letöltése (CSV)

6. megállapítás / 9

Húsvétvasárnap 26%-kal több vendéget hoz

A húsvétvasárnap az év harmadik nagy családi napja: az éttermek 26%-kal több vendéget fogadnak, mint a környező vasárnapokon.

  • Húsvétvasárnap126
  • Hasonló vasárnapok100
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 30 belga étterem · 1206 adatpont
Az adatok: Húsvétvasárnap 26%-kal több vendéget hoz
CsoportIndex (100 = átlagos)
Húsvétvasárnap126
Hasonló vasárnapok100
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
1206
Éttermek
30 belga étterem
Módszer
Minden ünnepnapra és minden aznap nyitva tartó étteremre: az aznapi vendégszám osztva az étterem átlagával ugyanazon a napon két, három és négy héttel előtte és utána. Az éttermek mediánja; a 100 az adott hétköznap egy átlagos napja.
Az adatok letöltése (CSV)

7. megállapítás / 9

A munkaszüneti napok segítenek, de kevésbé, mint az ünnepek

A munka ünnepe 12%-kal több vendéget hoz egy átlagos péntekhez képest, Nagyboldogasszony pedig 5%-kal többet egy átlagos szombathoz képest. Egy szabadnap megtölti az asztalokat, de egy ok az ünneplésre még többet.

  • A munka ünnepe112
  • Nagyboldogasszony105
  • Átlagos nap100
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 30 belga étterem · 3793 adatpont
Az adatok: A munkaszüneti napok segítenek, de kevésbé, mint az ünnepek
CsoportIndex (100 = átlagos)
A munka ünnepe112
Nagyboldogasszony105
Átlagos nap100
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
3793
Éttermek
30 belga étterem
Módszer
Minden ünnepnapra és minden aznap nyitva tartó étteremre: az aznapi vendégszám osztva az étterem átlagával ugyanazon a napon két, három és négy héttel előtte és utána. Az éttermek mediánja; a 100 az adott hétköznap egy átlagos napja.
Az adatok letöltése (CSV)

8. megállapítás / 9

Januári 0,3%-ról júliusra 59% a terasz aránya

A kültéri ülőhelyet kínáló éttermekben a terasz aránya januári 0,3%-ról májusra 27%-ra nő, és júliusban 59%-on tetőzik, amikor a vendégek több mint fele a kinti ülést választja.

0,3%Jan0,8%Febr2,4%Márc3,9%Ápr27%Máj34%Jún59,1%Júl43,5%Aug37%Szept
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 9 belga étterem · 8758 adatpont
Az adatok: Januári 0,3%-ról júliusra 59% a terasz aránya
CsoportArány
Január0,3%
Február0,8%
Március2,4%
Április3,9%
Május27%
Június34%
Július59,1%
Augusztus43,5%
Szeptember37%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
8758
Éttermek
9 belga étterem
Módszer
A teraszt vagy kültéri ülőhelyet választó foglalások aránya, csak azokban az éttermekben, amelyek foglalási űrlapja felkínálja ezt, havonta.
Az adatok letöltése (CSV)

9. megállapítás / 9

A hónap közepe 5%-kal forgalmasabb az átlagnál

A hónap 11–15. napja 5%-kal forgalmasabb, mint ugyanazon hétköznap egy átlagos napja. A hónap első napjai 3%-kal csendesebbek: a fizetésnap hatása létezik, de kicsi.

1–5: 97971–56–10: 99996–1011–15: 10510511–1516–20: 999916–2021–25: 10010021–2526–31: 10010026–31
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 31 belga étterem · 46 441 adatpont
Az adatok: A hónap közepe 5%-kal forgalmasabb az átlagnál
CsoportIndex (100 = átlagos)
1–597
6–1099
11–15105
16–2099
21–25100
26–31100
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 441
Éttermek
31 belga étterem
Módszer
Az egyes napok vendégszáma ugyanazon étterem adott hétköznapra vonatkozó átlagához viszonyítva (ez kiszűri a hét napjainak hatását), napsávonként átlagolva, majd az éttermek átlagában. A 100 az átlagos.
Az adatok letöltése (CSV)

Így készült ez a cikk

Időszak

Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 2026 2–39. hete

Adatpontok

9 megállapítás, mindegyik legalább 1206 adatponton alapul (a legnagyobb 46 441 adatponton), 9–44 belga étteremből.

Módszer

Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.

Az adatokról

Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 9–44 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.

Még több a Datahubból

"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Budapest
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében

A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.

Kezdj ingyen · válj tulajdonossá egyetlen egyszeri fizetéssel · nincs előfizetés