HappyChef Datahub

Tizennégyből egy lemondja. Többnyire előző nap.

Milyen gyakran, mennyire későn és mely napokon mondják le a foglalásokat, és mit nyer vissza egy várólista.

HappyChef Datahub

A legtöbb foglalás megmarad, de nem mind. A belga éttermekben minden tizennegyedik foglalást lemondják a látogatás előtt, és ezeknek a lemondásoknak tízből négy az utolsó 24 órában érkezik, túl későn ahhoz, hogy az asztalt könnyen újra meg lehessen tölteni. Az online foglalásokat gyakrabban mondják le, mint a telefonon felvetteket, és csütörtökön változnak meg a legtöbben a tervek. Egy várólista ebből valamennyit visszanyer: a kérések közel tízből három foglalássá válik. Ez a hét megállapítás megmutatja, mi történik egy foglalással, mielőtt a vendég megérkezik.

  • Belga éttermek
  • 7 megállapítás
  • Adatok 2026. szeptember 30-ig

A cikk megállapításai

  1. A foglalások 7%-át lemondják
  2. A lemondások 40%-a az utolsó 24 órában érkezik
  3. Az online foglalásokat gyakrabban mondják le: 10,6%
  4. A párok és a nagy társaságok mondanak le a legtöbbször
  5. Csütörtökön a legtöbb, szerdán a legkevesebb a lemondás
  6. A várólista-kérések 28%-ából foglalás lesz
  7. A várólista-kérések 82%-a péntekre vagy szombatra szól

1. megállapítás / 7

A foglalások 7%-át lemondják

A foglalások 7%-át a látogatás előtt lemondja a vendég vagy az étterem: nagyjából minden 14. foglalást.

  • Megtartott93%
  • Lemondott7%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 35 belga étterem · 49 605 adatpont
Az adatok: A foglalások 7%-át lemondják
CsoportArány
Megtartott93%
Lemondott7%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
49 605
Éttermek
35 belga étterem
Módszer
Lemondásnak számít minden olyan foglalás, amelyet a látogatás előtt töröltek: a vendég a visszaigazoló linkjén keresztül vagy az étterem. Arány = lemondott ÷ (lemondott + megtartott), legalább 100 foglalással rendelkező éttermenként, átlagolva. Időzítés = a lemondás és a foglalt időpont között eltelt órák.
Az adatok letöltése (CSV)

2. megállapítás / 7

A lemondások 40%-a az utolsó 24 órában érkezik

A lemondások 35%-a kevesebb mint 24 órával a foglalt időpont előtt érkezik, további 5% pedig csak azután, hogy az időpont már elmúlt. Ez együtt 40%. Csak 5% érkezik több mint négy héttel előre.

  • A foglalt időpont után5%
  • Kevesebb mint 24 órával előtte35,3%
  • 1–3 nappal előtte20,9%
  • 3–7 nappal előtte15,3%
  • 1–4 héttel előtte18%
  • Több mint 4 héttel előtte5,5%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 35 belga étterem · 49 605 adatpont
Az adatok: A lemondások 40%-a az utolsó 24 órában érkezik
CsoportArányAdatpontok
A foglalt időpont után5%297
Kevesebb mint 24 órával előtte35,3%1085
1–3 nappal előtte20,9%665
3–7 nappal előtte15,3%488
1–4 héttel előtte18%632
Több mint 4 héttel előtte5,5%242
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
49 605
Éttermek
35 belga étterem
Módszer
Lemondásnak számít minden olyan foglalás, amelyet a látogatás előtt töröltek: a vendég a visszaigazoló linkjén keresztül vagy az étterem. Arány = lemondott ÷ (lemondott + megtartott), legalább 100 foglalással rendelkező éttermenként, átlagolva. Időzítés = a lemondás és a foglalt időpont között eltelt órák.
Az adatok letöltése (CSV)

3. megállapítás / 7

Az online foglalásokat gyakrabban mondják le: 10,6%

A vendég által online leadott foglalások 10,6%-át mondják le, szemben az étterem által rögzített foglalások 7,1%-ával. Egy telefonhívás kötelezőbbnek érződik egy kattintásnál.

  • Online, a vendég által10,6%
  • Az étterem által rögzítve7,1%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 50 030 adatpont
Az adatok: Az online foglalásokat gyakrabban mondják le: 10,6%
CsoportArány
Online, a vendég által10,6%
Az étterem által rögzítve7,1%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
50 030
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
Lemondási arány foglalási csatornánként, éttermen belül (csoportonként legalább 20 foglalás), átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

4. megállapítás / 7

A párok és a nagy társaságok mondanak le a legtöbbször

Az egy- vagy kétfős társaságok az esetek 8,5%-ában, a kilenc vagy több fős csoportok 8,7%-ában mondanak le. A három-négy fős asztalok a legmegbízhatóbbak, 6,6%-kal.

1–2: 8,5%8,5%1–23–4: 6,6%6,6%3–45–6: 6,7%6,7%5–67–8: 7,1%7,1%7–89+: 8,7%8,7%9+
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 50 030 adatpont
Az adatok: A párok és a nagy társaságok mondanak le a legtöbbször
CsoportArány
1–28,5%
3–46,6%
5–66,7%
7–87,1%
9+8,7%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
50 030
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
Lemondási arány társaságméretenként, éttermen belül (csoportonként legalább 20 foglalás), átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

5. megállapítás / 7

Csütörtökön a legtöbb, szerdán a legkevesebb a lemondás

A csütörtöki látogatásokat mondják le a leggyakrabban (8,1%), a szerdaiakat a legritkábban (5,5%).

Hétfő: 6,3%6,3%HKedd: 6%6%KSzerda: 5,5%5,5%SzeCsütörtök: 8,1%8,1%CsPéntek: 6,9%6,9%PSzombat: 6,9%6,9%SzoVasárnap: 7,4%7,4%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 44 belga étterem · 50 030 adatpont
Az adatok: Csütörtökön a legtöbb, szerdán a legkevesebb a lemondás
CsoportArány
Hétfő6,3%
Kedd6%
Szerda5,5%
Csütörtök8,1%
Péntek6,9%
Szombat6,9%
Vasárnap7,4%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
50 030
Éttermek
44 belga étterem
Módszer
Lemondási arány a látogatás napja szerint, éttermen belül (csoportonként legalább 20 foglalás), átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

6. megállapítás / 7

A várólista-kérések 28%-ából foglalás lesz

A várólistát használó éttermekben a kérések 28%-a visszaigazolt foglalássá válik, amikor felszabadul egy asztal. Egy várólista-kérés átlagosan 2,7 főre szól.

  • Foglalás lett belőle28%
  • Nem szabadult fel asztal72%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 9 belga étterem · 1775 adatpont
Az adatok: A várólista-kérések 28%-ából foglalás lesz
CsoportArány
Foglalás lett belőle28%
Nem szabadult fel asztal72%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
1775
Éttermek
9 belga étterem
Módszer
Várólista-kérések a várólistát használó éttermekben (legalább 20 kérés). A visszaigazolt foglalássá vált kérés konvertáltnak számít. A konverzió éttermenként, átlagolva; a napok szerinti megoszlás is éttermenként átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

7. megállapítás / 7

A várólista-kérések 82%-a péntekre vagy szombatra szól

A vendégek akkor iratkoznak fel a várólistára, amikor az étterem tele van: a kérések 58%-a szombatra, 25%-a péntekre szól, együtt 82%.

Hétfő: 0,7%0,7%HKedd: 1,5%1,5%KSzerda: 2%2%SzeCsütörtök: 3,8%3,8%CsPéntek: 24,7%24,7%PSzombat: 57,7%57,7%SzoVasárnap: 9,6%9,6%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 9 belga étterem · 1775 adatpont
Az adatok: A várólista-kérések 82%-a péntekre vagy szombatra szól
CsoportArányAdatpontok
Hétfő0,7%6
Kedd1,5%132
Szerda2%71
Csütörtök3,8%203
Péntek24,7%429
Szombat57,7%863
Vasárnap9,6%71
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
1775
Éttermek
9 belga étterem
Módszer
Várólista-kérések a várólistát használó éttermekben (legalább 20 kérés). A visszaigazolt foglalássá vált kérés konvertáltnak számít. A konverzió éttermenként, átlagolva; a napok szerinti megoszlás is éttermenként átlagolva.
Az adatok letöltése (CSV)

Így készült ez a cikk

Időszak

Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között

Adatpontok

7 megállapítás, mindegyik legalább 1775 adatponton alapul (a legnagyobb 50 030 adatponton), 9–44 belga étteremből.

Módszer

Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.

Az adatokról

Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 9–44 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.

Még több a Datahubból

"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Budapest
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében

A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.

Kezdj ingyen · válj tulajdonossá egyetlen egyszeri fizetéssel · nincs előfizetés