"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Átlagosan 4,56 csillag. A többit a tányér dönti el.
Mit pontoznak, írnak és ajánlanak a vendégek egy látogatás után, az étterem saját értékelőlapja alapján.
HappyChef Datahub
A vendégek nagyvonalúak a belga éttermekkel: háromból kettő öt csillagot ad, és a Net Promoter Score messze meghaladja azt, amit a legtöbb vállalkozás elér. A kedvesség kapja a legmagasabb pontszámot. Ha viszont egy látogatás rosszul sül el, a vendégek elsőként az ételt pontozzák le, és az elégedetlen vendégek háromszor annyit írnak, mint az elégedettek. Ez a tizenegy megállapítás az éttermek által a látogatás után küldött értékelőlapból származik, és minden megjegyzés bizalmas marad.
A cikk megállapításai
- A vendégek átlagosan 4,56 csillagot adnak
- Net Promoter Score: +74
- A kedvesség kapja a legmagasabb pontszámot: 4,8
- Az alacsony értékelésekben az étel a leggyengébb: 3,35
- Az elégedetlen vendégek 3× annyit írnak
- A főétel a kedvenc, 71%-kal
- Kevés panasz, az élen a nem elég meglepő ételekkel
- A nagy társaságok kicsit alacsonyabbra értékelnek: 4,54
- A pénteki látogatások kapják a legjobb, a vasárnapiak a leggyengébb értékelést
- Az értékelés januárban 4,34, áprilisban már 4,67
- Az elégedett vendégek 26%-a nyilvánosan is közzéteszi értékelését
1. megállapítás / 11
A vendégek átlagosan 4,56 csillagot adnak
Az átlagos értékelés 4,56 az 5-ből. A vendégek 67%-a öt csillagot ad, és csak 2,8% ad két csillagot vagy kevesebbet.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 5 ★ | 66,8% | 8116 |
| 4 ★ | 26,1% | 2666 |
| 3 ★ | 4,3% | 480 |
| 2 ★ | 1,5% | 144 |
| 1 ★ | 1,2% | 119 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 11 525
- Éttermek
- 29 belga étterem
- Módszer
- Az összesített csillagos értékelés (1–5), amelyet a vendégek az étterem által a látogatás után küldött értékelőlapon adtak. Legalább 30 értékeléssel rendelkező éttermenként, átlagolva. A más platformokról importált értékelések kimaradnak.
2. megállapítás / 11
Net Promoter Score: +74
Arra a kérdésre, mennyire valószínű, hogy ajánlanák az éttermet, a vendégek 80%-a 9-et vagy 10-et válaszol, és csak 5,2% válaszol 6-ot vagy kevesebbet: a Net Promoter Score tehát +74.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 0 | 1,3% | 82 |
| 1 | 0,2% | 13 |
| 2 | 0,3% | 19 |
| 3 | 0,2% | 14 |
| 4 | 0,4% | 26 |
| 5 | 0,9% | 57 |
| 6 | 1,1% | 71 |
| 7 | 2,6% | 170 |
| 8 | 10,7% | 695 |
| 9 | 20,5% | 1333 |
| 10 | 61,9% | 4021 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 6406
- Éttermek
- 26 belga étterem
- Módszer
- Net Promoter Score a „Mennyire valószínű, hogy ajánlana minket?” kérdés alapján (0–10): a 9-et vagy 10-et válaszolók aránya mínusz a 0–6-ot válaszolók aránya, éttermenként, átlagolva. A grafikon az összes választ összesítve mutatja.
3. megállapítás / 11
A kedvesség kapja a legmagasabb pontszámot: 4,8
A vendégek által pontozott három szempont közül a kedvesség és a kiszolgálás áll az élen 4,8 ponttal, megelőzve az ételt (4,66) és a belső teret és hangulatot (4,54).
| Csoport | Átlagos pontszám |
|---|---|
| Étel | 4,66 |
| Kedvesség és kiszolgálás | 4,8 |
| Belső tér és hangulat | 4,54 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 9760
- Éttermek
- 38 belga étterem
- Módszer
- Átlagos pontszám 1-től 5-ig szempontonként, legalább 30 értékeléssel rendelkező éttermenként, átlagolva.
4. megállapítás / 11
Az alacsony értékelésekben az étel a leggyengébb: 3,35
A legfeljebb háromcsillagos értékelésekben az étel 3,35 pontot kap, kevesebbet, mint a belső tér (3,82) és a kiszolgálás (3,96). Ha egy látogatás csalódást okoz, általában a tányéron van a hiba.
| Csoport | Átlagos pontszám |
|---|---|
| Étel | 3,35 |
| Kedvesség és kiszolgálás | 3,96 |
| Belső tér és hangulat | 3,82 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 9760
- Éttermek
- 38 belga étterem
- Módszer
- A legfeljebb háromcsillagos 503 értékelésben (a 9760-ból): az egyes szempontok átlagos pontszáma. A legalacsonyabb szempont a legvalószínűbb ok. Összesítve, mert az alacsony értékelés egy-egy étteremben ritka.
5. megállapítás / 11
Az elégedetlen vendégek 3× annyit írnak
Az értékelések 35%-a tartalmaz írásos megjegyzést, jellemzően 10 szó hosszút. A legfeljebb háromcsillagos értékelések 31 szóra rúgnak, szemben az ötcsillagosak 10 szavával.
| Csoport | Átlag |
|---|---|
| Legfeljebb 3 csillagos értékelések | 30,5 |
| 5 csillagos értékelések | 10 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 11 636
- Éttermek
- 38 belga étterem
- Módszer
- Az írásos megjegyzést tartalmazó értékelések aránya, és a megjegyzés hossza szavakban (éttermenkénti medián, majd a medián). Magukat a megjegyzéseket soha nem tesszük közzé.
6. megállapítás / 11
A főétel a kedvenc, 71%-kal
Arra a kérdésre, melyik fogás ízlett a legjobban, a vendégek 71%-a a főételt, 25%-a az előételt, és csak 4,1%-a a desszertet nevezi meg.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Főétel | 71,4% | 774 |
| Előétel | 24,5% | 384 |
| Desszert | 4,1% | 57 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 1215
- Éttermek
- 19 belga étterem
- Módszer
- Válaszok az opcionális „Melyik fogás ízlett a legjobban?” kérdésre, éttermenként, átlagolva.
7. megállapítás / 11
Kevés panasz, az élen a nem elég meglepő ételekkel
Az értékelőlapoknak csak 3,1%-án jelölnek be észrevételt a belső térről és 2,8%-án az ételről. A leggyakoribb a nem elég meglepő étel (1,2%), megelőzve a túl zajos termet (0,8%).
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Nem elég meglepő ételek | 1,2% | 79 |
| Túl zajos | 0,8% | 51 |
| Nem elég hangulatos | 0,7% | 49 |
| Túl sötét | 0,6% | 42 |
| Túl kicsi adagok | 0,6% | 40 |
| Túl zsúfolt | 0,4% | 26 |
| Túl kevés választék | 0,4% | 23 |
| Túl hideg | 0,3% | 21 |
| Túl sós | 0,2% | 16 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 6587
- Éttermek
- 38 belga étterem
- Módszer
- Az értékelőlap opcionális jelölőnégyzetei („mi lehetne jobb?”): az egyes észrevételeket tartalmazó értékelőlapok aránya.
8. megállapítás / 11
A nagy társaságok kicsit alacsonyabbra értékelnek: 4,54
A három-négy fős asztalok átlagosan 4,66 pontot adnak, a hét vagy több fős csoportok 4,54 pontot. A nagy asztalokat nehezebb tökéletesen kiszolgálni.
| Csoport | Átlagos pontszám | Adatpontok |
|---|---|---|
| 1–2 | 4,65 | 1231 |
| 3–4 | 4,66 | 791 |
| 5–6 | 4,63 | 202 |
| 7+ | 4,54 | 102 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 2326
- Éttermek
- 36 belga étterem
- Módszer
- Átlagos összesített értékelés az értékeléshez kapcsolt foglalás társaságmérete szerint. Összesítve.
9. megállapítás / 11
A pénteki látogatások kapják a legjobb, a vasárnapiak a leggyengébb értékelést
A pénteken érkezett vendégek átlagosan 4,69, a vasárnap érkezettek 4,57 pontot adnak.
| Csoport | Átlagos pontszám | Adatpontok |
|---|---|---|
| Hétfő | 4,6 | 136 |
| Kedd | 4,68 | 227 |
| Szerda | 4,62 | 190 |
| Csütörtök | 4,63 | 298 |
| Péntek | 4,69 | 537 |
| Szombat | 4,66 | 552 |
| Vasárnap | 4,57 | 386 |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 2326
- Éttermek
- 36 belga étterem
- Módszer
- Átlagos összesített értékelés a látogatás napja szerint. Összesítve.
10. megállapítás / 11
Az értékelés januárban 4,34, áprilisban már 4,67
Az átlagos értékelés a januári 4,34 pontról áprilisra 4,67 pontra emelkedik, júniusig magas marad, majd szeptemberre 4,52 ponton állapodik meg.
| Csoport | Átlagos pontszám |
|---|---|
| Január | 4,34 |
| Február | 4,4 |
| Március | 4,54 |
| Április | 4,67 |
| Május | 4,65 |
| Június | 4,67 |
| Július | 4,53 |
| Augusztus | 4,59 |
| Szeptember | 4,52 |
- Időszak
- Értékelések 2026 januárja és szeptembere között
- Adatpontok
- 7539
- Éttermek
- 30 belga étterem
- Módszer
- Átlagos értékelés éttermenként, havonta (legalább 10 értékelés), az éttermek átlagában.
11. megállapítás / 11
Az elégedett vendégek 26%-a nyilvánosan is közzéteszi értékelését
Amikor a magas értékelést adó vendégeket arra kérik, hogy osszák meg azt a Google-on vagy a Tripadvisoron, 26% rákattint: nagyjából minden 4. vendég.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Nyilvánosan is közzétette | 26,3% |
| Megtartotta magának | 73,7% |
- Időszak
- Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között
- Adatpontok
- 1455
- Éttermek
- 22 belga étterem
- Módszer
- A magas értékelést adó vendégeket arra is felkérjük, hogy tegyék közzé értékelésüket a Google-on vagy a Tripadvisoron. A linkre kattintók aránya, legalább 20 felkéréssel rendelkező éttermenként, átlagolva.
Így készült ez a cikk
Időszak
Értékelések 2025. január 1. és 2026. szeptember 30. között · Értékelések 2026 januárja és szeptembere között
Adatpontok
11 megállapítás, mindegyik legalább 1215 adatponton alapul (a legnagyobb 11 636 adatponton), 19–38 belga étteremből.
Módszer
Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.
Az adatokról
Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 19–38 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.
Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.
Még több a Datahubból
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében
A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.