HappyChef Datahub

Szombat este, 19:00. Belgium legkeresettebb asztala.

Mikor járnak valójában étterembe a belgák: napról napra, étkezésről étkezésre, időpontról időpontra.

HappyChef Datahub

Egy étterem hete nem hét egyforma napból áll. A belga éttermekben a péntek és a szombat együtt hozza a foglalással érkező vendégek több mint felét, a hétfő szinte meg sem jelenik, a vasárnap pedig csendben a hét legnagyobb ebédnapjává válik. A vacsora egyetlen időpont köré tömörül, és szombaton tízből hét hely már ajtónyitás előtt foglalt. Ez a tizenegy megállapítás megmutatja, mikor telik meg az étterem, és mikor nem.

  • Belga éttermek
  • 11 megállapítás
  • Adatok 2026. szeptember 30-ig

A cikk megállapításai

  1. Szombatra esik a heti vendégek 28,5%-a, hétfőre csak 4,7%
  2. Vacsoránál egyedül a szombat 34,6%-ot visz
  3. A vasárnap az ebéd napja: az ebédvendégek 31%-a
  4. Vasárnap a foglalások 46,6%-a ebédre szól
  5. A foglalások kétharmada vacsorára szól
  6. 19:00 a legnépszerűbb vacsoraidőpont, 31,4%-kal
  7. 12:30 és 12:00 viszik az ebédfoglalások 62%-át
  8. Vasárnap kezdődik legkorábban a vacsora, átlagosan 18:30-kor
  9. A foglalások 48,5%-a egész órakor kezdődik
  10. Szombaton 42, szerdán 19 foglalással érkező vendég
  11. Szombaton a helyek 71%-a előre foglalt

1. megállapítás / 11

Szombatra esik a heti vendégek 28,5%-a, hétfőre csak 4,7%

A szombat messze a legforgalmasabb nap: a foglalással érkező vendégek 28,5%-a ekkor jön, ezt követi a péntek 23,1%-kal. A hétvége két estéje együtt a hét 52%-át hozza. Egy szombat 3,7× annyi vendéget hoz, mint egy kedd.

Hétfő: 4,7%4,7%HKedd: 7,6%7,6%KSzerda: 7,1%7,1%SzeCsütörtök: 12,2%12,2%CsPéntek: 23,1%23,1%PSzombat: 28,5%28,5%SzoVasárnap: 16,7%16,7%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 35 belga étterem · 46 020 adatpont
Az adatok: Szombatra esik a heti vendégek 28,5%-a, hétfőre csak 4,7%
CsoportArány
Hétfő4,7%
Kedd7,6%
Szerda7,1%
Csütörtök12,2%
Péntek23,1%
Szombat28,5%
Vasárnap16,7%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 020
Éttermek
35 belga étterem
Módszer
Az egyes éttermek heti vendégszámának (terítékeinek) az egyes napokra eső aránya, az éttermek átlagában. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

2. megállapítás / 11

Vacsoránál egyedül a szombat 34,6%-ot visz

A vacsora még koncentráltabb, mint a hét egésze: a vacsoravendégek 34,6%-a szombaton, 24,8%-a pénteken érkezik, hétfőn viszont csak 4%.

Hétfő: 4%4%HKedd: 7,4%7,4%KSzerda: 6,4%6,4%SzeCsütörtök: 12,2%12,2%CsPéntek: 24,8%24,8%PSzombat: 34,6%34,6%SzoVasárnap: 10,6%10,6%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 36 belga étterem · 31 453 adatpont
Az adatok: Vacsoránál egyedül a szombat 34,6%-ot visz
CsoportArány
Hétfő4%
Kedd7,4%
Szerda6,4%
Csütörtök12,2%
Péntek24,8%
Szombat34,6%
Vasárnap10,6%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
31 453
Éttermek
36 belga étterem
Módszer
Az egyes éttermek vacsoravendégeinek aránya a hét napjai szerint, az éttermek átlagában. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

3. megállapítás / 11

A vasárnap az ebéd napja: az ebédvendégek 31%-a

Az ebéd más ritmust követ. Vasárnapra esik a hét ebédvendégeinek 31%-a, 1,6× annyi, mint pénteken (19,1%), ami a legforgalmasabb hétköznapi ebéd.

Hétfő: 5,5%5,5%HKedd: 7,8%7,8%KSzerda: 7,6%7,6%SzeCsütörtök: 13,2%13,2%CsPéntek: 19,1%19,1%PSzombat: 15,8%15,8%SzoVasárnap: 31%31%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 28 belga étterem · 13 650 adatpont
Az adatok: A vasárnap az ebéd napja: az ebédvendégek 31%-a
CsoportArány
Hétfő5,5%
Kedd7,8%
Szerda7,6%
Csütörtök13,2%
Péntek19,1%
Szombat15,8%
Vasárnap31%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
13 650
Éttermek
28 belga étterem
Módszer
Az egyes éttermek ebédvendégeinek aránya a hét napjai szerint, az éttermek átlagában. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

4. megállapítás / 11

Vasárnap a foglalások 46,6%-a ebédre szól

Az ebédet és vacsorát is kínáló éttermekben a vasárnapi foglalások csaknem fele (46,6%) ebédre szól. Szombaton ez csak 14,4%: a szombat a vacsoráé. Hét közben nagyjából minden negyedik foglalás ebédre szól (szerdán 27,1%).

Hétfő: 42,3%42,3%HKedd: 27%27%KSzerda: 27,1%27,1%SzeCsütörtök: 28,3%28,3%CsPéntek: 23,4%23,4%PSzombat: 14,4%14,4%SzoVasárnap: 46,6%46,6%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 34 belga étterem · 45 352 adatpont
Az adatok: Vasárnap a foglalások 46,6%-a ebédre szól
CsoportArány
Hétfő42,3%
Kedd27%
Szerda27,1%
Csütörtök28,3%
Péntek23,4%
Szombat14,4%
Vasárnap46,6%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
45 352
Éttermek
34 belga étterem
Módszer
Az ebéd aránya az ebéd- és vacsorafoglalások együttes számán belül, a hét napjai szerint. Csak az ebédre és vacsorára is foglalást fogadó éttermek számítanak. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

5. megállapítás / 11

A foglalások kétharmada vacsorára szól

Az összes foglalás 67,6%-a vacsorára, 25,5%-a ebédre szól. Az ebéd és a vacsora közötti délután szinte üres, a foglalások 1,2%-ával.

  • Reggeli5,6%
  • Ebéd25,5%
  • Délután1,2%
  • Vacsora67,6%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 41 belga étterem · 46 408 adatpont
Az adatok: A foglalások kétharmada vacsorára szól
CsoportArányAdatpontok
Reggeli5,6%662
Ebéd25,5%13 794
Délután1,2%417
Vacsora67,6%31 535
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 408
Éttermek
41 belga étterem
Módszer
A foglalt kezdési időpont besorolása: reggeli (11:00 előtt), ebéd (11:00–14:59), délután (15:00–16:59) vagy vacsora (17:00-tól). Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

6. megállapítás / 11

19:00 a legnépszerűbb vacsoraidőpont, 31,4%-kal

A vacsorafoglalások csaknem harmada pontosan 19:00-kor kezdődik (31,4%). Ezt követi 19:30 14,9%-kal, épphogy megelőzve a 18:30-at (14,5%). 20:00 után kevesen foglalnak vacsorát.

  • 19:0031,4%
  • 19:3014,9%
  • 18:3014,5%
  • 18:0011,4%
  • 20:005,9%
  • 19:155,2%
  • 17:303,4%
  • 18:453,3%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 37 belga étterem · 31 485 adatpont
Az adatok: 19:00 a legnépszerűbb vacsoraidőpont, 31,4%-kal
CsoportArányAdatpontok
19:0031,4%8743
19:3014,9%4122
18:3014,5%4908
18:0011,4%4101
20:005,9%1562
19:155,2%1836
17:303,4%1431
18:453,3%1186
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
31 485
Éttermek
37 belga étterem
Módszer
Az egyes éttermek vacsorafoglalásainak aránya kezdési időpont szerint, az éttermek átlagában. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

7. megállapítás / 11

12:30 és 12:00 viszik az ebédfoglalások 62%-át

Az ebédet még szorosabban foglalják: 12:30 viszi a foglalások 34,7%-át, 12:00 pedig 27,3%-át. Két időpont együtt az összes ebédfoglalás 62%-át adja.

  • 12:3034,7%
  • 12:0027,3%
  • 13:0014,8%
  • 12:158,5%
  • 12:453,2%
  • 13:302,8%
  • 11:302,3%
  • 14:001,8%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 29 belga étterem · 13 694 adatpont
Az adatok: 12:30 és 12:00 viszik az ebédfoglalások 62%-át
CsoportArányAdatpontok
12:3034,7%4639
12:0027,3%3909
13:0014,8%1651
12:158,5%1747
12:453,2%541
13:302,8%253
11:302,3%295
14:001,8%138
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
13 694
Éttermek
29 belga étterem
Módszer
Az egyes éttermek ebédfoglalásainak aránya kezdési időpont szerint, az éttermek átlagában. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

8. megállapítás / 11

Vasárnap kezdődik legkorábban a vacsora, átlagosan 18:30-kor

A foglalt vacsorák átlagos kezdési ideje 18:52. A vendégek vasárnap kezdenek a legkorábban (18:30), pénteken a legkésőbb (18:57), amikor beindul a hétvége.

Hétfő: 18:3418:34HKedd: 18:5018:50KSzerda: 18:4618:46SzeCsütörtök: 18:5018:50CsPéntek: 18:5718:57PSzombat: 18:5418:54SzoVasárnap: 18:3018:30V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 33 belga étterem · 31 547 adatpont
Az adatok: Vasárnap kezdődik legkorábban a vacsora, átlagosan 18:30-kor
CsoportIdőpont
Hétfő18:34
Kedd18:50
Szerda18:46
Csütörtök18:50
Péntek18:57
Szombat18:54
Vasárnap18:30
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
31 547
Éttermek
33 belga étterem
Módszer
A foglalt vacsora átlagos kezdési időpontja a hét napjai szerint, éttermenként, majd átlagolva. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

9. megállapítás / 11

A foglalások 48,5%-a egész órakor kezdődik

A vendégek kerek számokban gondolkodnak: a foglalások 48,5%-a egész órakor, 35,7%-a fél órakor kezdődik. A negyedórás időpontok (:15 és :45) 15,2%-ot visznek.

  • Egész óra (:00)48,5%
  • Fél óra (:30)35,7%
  • Negyedóra (:15/:45)15,2%
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 41 belga étterem · 46 408 adatpont
Az adatok: A foglalások 48,5%-a egész órakor kezdődik
CsoportArányAdatpontok
Egész óra (:00)48,5%21 726
Fél óra (:30)35,7%16 317
Negyedóra (:15/:45)15,2%7989
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 408
Éttermek
41 belga étterem
Módszer
A foglalt kezdési időpont perce: egész óra, fél óra vagy negyedóra. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

10. megállapítás / 11

Szombaton 42, szerdán 19 foglalással érkező vendég

Egy foglalásos napon egy étterem átlagosan 33 foglalással érkező vendéget fogad. Ez szombaton 42 főre nő, szerdán 19 főre csökken, a foglalás nélkül betérők nélkül.

Hétfő: 22,322,3HKedd: 21,421,4KSzerda: 18,718,7SzeCsütörtök: 25,125,1CsPéntek: 35,835,8PSzombat: 41,741,7SzoVasárnap: 39,339,3V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 31 belga étterem · 46 441 adatpont
Az adatok: Szombaton 42, szerdán 19 foglalással érkező vendég
CsoportÁtlag
Hétfő22,3
Kedd21,4
Szerda18,7
Csütörtök25,1
Péntek35,8
Szombat41,7
Vasárnap39,3
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
46 441
Éttermek
31 belga étterem
Módszer
Előre foglalt vendégek száma éttermenként, legalább egy foglalással rendelkező napokon, a hét napjai szerint, az éttermek átlagában. A foglalás nélkül betérő vendégek nem szerepelnek az adatokban, így csak a foglalással érkezőket számoljuk.
Az adatok letöltése (CSV)

11. megállapítás / 11

Szombaton a helyek 71%-a előre foglalt

Az éttermek által beállított ülőhelyszámhoz képest szombat este a helyek 71%-a, pénteken 56%-a már foglalt. Hétfőn ez 27%; a hét egészében 47%.

Hétfő: 26,9%26,9%HKedd: 43,3%43,3%KSzerda: 34,7%34,7%SzeCsütörtök: 38%38%CsPéntek: 55,8%55,8%PSzombat: 71,1%71,1%SzoVasárnap: 42,2%42,2%V
Forrás: HappyChef Datahub · Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · 35 belga étterem · 31 547 adatpont
Az adatok: Szombaton a helyek 71%-a előre foglalt
CsoportArány
Hétfő26,9%
Kedd43,3%
Szerda34,7%
Csütörtök38%
Péntek55,8%
Szombat71,1%
Vasárnap42,2%
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
Adatpontok
31 547
Éttermek
35 belga étterem
Módszer
Az előre foglalt vacsoravendégek száma osztva az étterem beállításaiban megadott ülőhelyek számával, legalább egy foglalással rendelkező vacsoraműszakokban. Az ülőhelyszám nélküli vagy 10-nél kevesebb ülőhelyes éttermek kimaradnak.
Az adatok letöltése (CSV)

Így készült ez a cikk

Időszak

Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között

Adatpontok

11 megállapítás, mindegyik legalább 13 650 adatponton alapul (a legnagyobb 46 441 adatponton), 28–41 belga étteremből.

Módszer

Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.

Az adatokról

Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 28–41 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.

Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.

Még több a Datahubból

"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Budapest
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében

A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.

Kezdj ingyen · válj tulajdonossá egyetlen egyszeri fizetéssel · nincs előfizetés