"Tökéletes megoldás étteremtulajdonosoknak! Mindenkinek ajánlom. Kiváló ár-érték arány, rengeteg funkcióval."
Kilencből egy vendég visszatér. Két hónap múlva.
Visszatérő vendégek, nyelvek és elérhetőségek, 2026 januárjától szeptemberéig.
HappyChef Datahub
A legtöbb éttermi vendég egyszer jön. 2026 januárja és szeptembere között nagyjából minden kilencedik vendég tért vissza ugyanabba az étterembe, jellemzően két hónappal az első látogatás után, és a visszatérők adják a foglalások hetedét. Kik ezek a vendégek? Többnyire 45 év felettiek, többnyire hollandul foglalnak, szinte mind elérhetők e-mailen és mobilon, de ritkán iratkoznak fel hírlevélre. Ez a tizenegy megállapítás a foglalás mögötti vendéget mutatja be.
A cikk megállapításai
- A vendégek 10,8%-a kilenc hónapon belül visszatér
- A visszatérő vendégek adják a foglalások 15,1%-át
- A visszatérő vendégek 63 nap után jönnek újra
- A legnagyobb korcsoport az 55–64 évesek, 23,8%
- Az online foglalások 88,6%-a holland nyelvű
- Az idegen nyelvű foglalások márciusban tetőznek, 12%-kal
- A vendégek 5%-a külföldi telefonszámot ad meg
- A foglalások 69%-án belga mobilszám szerepel
- A Gmail vezet 32,6%-kal, a Hotmail és a Telenet előtt
- A telefonos foglalásoknak csak 18%-án van e-mail-cím
- Az online vendégeknek csak 4,7%-a kér hírlevelet
1. megállapítás / 11
A vendégek 10,8%-a kilenc hónapon belül visszatér
2026 januárja és szeptembere között a vendégek 10,8%-a legalább egyszer visszatért ugyanabba az étterembe. Azoknál, akik július előtt jöttek először, és így legalább három hónapjuk volt visszatérni, ez 13,9%.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Minden vendég | 10,8% |
| Első látogatás július előtt | 13,9% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 27 529
- Éttermek
- 23 belga étterem
- Módszer
- A vendégeket e-mail-cím vagy telefonszám alapján egy étteremen belül azonosítjuk, éttermek között soha. 23 étteremből álló állandó minta, mind a kilenc hónapban foglalásokkal. A két vagy több látogatással rendelkező vendégek aránya éttermenként, átlagolva. A második szám csak azokat a vendégeket számolja, akiknek az első látogatása 2026. július 1. előtt volt, így legalább három hónapjuk volt visszatérni.
2. megállapítás / 11
A visszatérő vendégek adják a foglalások 15,1%-át
A vendégek 89%-a egyszer járt az étteremben az időszakban, a visszatérők mégis az összes foglalás 15,1%-át adják, mert néhányan többször is visszajönnek.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 1 | 89,2% | 24 481 |
| 2 | 7,8% | 2200 |
| 3 | 1,8% | 509 |
| 4–5 | 0,9% | 243 |
| 6+ | 0,3% | 96 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 32 624
- Éttermek
- 23 belga étterem
- Módszer
- Azon foglalások aránya, amelyek ugyanazon vendég második vagy későbbi látogatása ugyanabban az étteremben az időszakon belül, valamint a vendégek megoszlása a látogatások száma szerint. Ugyanaz az állandó minta; éttermenként, átlagolva.
3. megállapítás / 11
A visszatérő vendégek 63 nap után jönnek újra
A tipikus visszatérő vendég 63 nappal az első látogatás után jön újra (medián). 25% egy hónapon belül visszatér.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 2 héten belül | 11,1% | 326 |
| 2–4 hét | 13,3% | 421 |
| 1–2 hónap | 21,5% | 650 |
| 2–3 hónap | 16,9% | 513 |
| 3–6 hónap | 29,2% | 898 |
| 6+ hónap | 7,9% | 231 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 3039
- Éttermek
- 22 belga étterem
- Módszer
- A visszatérő vendégeknél: az időszakon belüli első és második látogatás között eltelt napok száma. Éttermenkénti medián, majd az éttermek mediánja.
4. megállapítás / 11
A legnagyobb korcsoport az 55–64 évesek, 23,8%
A születési dátumukat megadó vendégek között az 55–64 évesek alkotják a legnagyobb csoportot (23,8%), épphogy megelőzve a 45–54 éveseket (23%). A 25 év alattiak aránya 3,8%, a medián életkor 50 év.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| 16–24 | 3,8% | 103 |
| 25–34 | 15% | 353 |
| 35–44 | 17,8% | 470 |
| 45–54 | 22,9% | 565 |
| 55–64 | 23,8% | 542 |
| 65+ | 16,7% | 381 |
- Időszak
- Vendégadatlapok 2026. október 12-i állapot szerint
- Adatpontok
- 2414
- Éttermek
- 26 belga étterem
- Módszer
- Azon vendégek korcsoportjai, akik megadták születési dátumukat (születésnapi ajánlatokhoz). Csak a korcsoportokat tesszük közzé. Ezek a vendégek maguk döntöttek a megadásról, így nem véletlenszerű mintát alkotnak.
5. megállapítás / 11
Az online foglalások 88,6%-a holland nyelvű
Az online foglalások 88,6%-a holland, 9,5%-a angol, 1,9%-a francia nyelven érkezik.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Holland | 88,6% | 24 656 |
| Francia | 1,9% | 396 |
| Angol | 9,5% | 2062 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 27 116
- Éttermek
- 34 belga étterem
- Módszer
- Az online foglalási űrlapon a vendég által választott nyelv. Csak online foglalások, mert a személyzet által rögzített foglalások az étterem saját nyelvét kapják. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
6. megállapítás / 11
Az idegen nyelvű foglalások márciusban tetőznek, 12%-kal
A nem holland nyelvű online foglalások aránya márciusban a legmagasabb (12%), januárban a legalacsonyabb (9,5%).
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Január | 9,5% |
| Február | 11,7% |
| Március | 12% |
| Április | 11% |
| Május | 10% |
| Június | 9,9% |
| Július | 9,9% |
| Augusztus | 10% |
| Szeptember | 9,8% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 27 232
- Éttermek
- 40 belga étterem
- Módszer
- A nem holland nyelven leadott online foglalások aránya éttermenként, havonta (legalább 20 foglalás), az adott hónapban aktív éttermek átlagában.
7. megállapítás / 11
A vendégek 5%-a külföldi telefonszámot ad meg
A foglalások 5%-án külföldi telefonszám szerepel. Hollandia vezet 2,6%-kal, Németország, Franciaország, az Egyesült Királyság és Luxemburg előtt.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Hollandia | 2,6% | 1159 |
| Más ország | 1% | 204 |
| Németország | 0,5% | 161 |
| Franciaország | 0,4% | 106 |
| Egyesült Királyság | 0,3% | 79 |
| Luxemburg | 0,2% | 59 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 46 441
- Éttermek
- 44 belga étterem
- Módszer
- A külföldi telefonszámmal leadott foglalások aránya éttermenként, átlagolva; az országok szerinti megoszlás összesített.
8. megállapítás / 11
A foglalások 69%-án belga mobilszám szerepel
A vendégek a foglalások 69%-ánál belga mobilszámot, mindössze 2,9%-ánál vezetékes számot adnak meg. A foglalások 19%-án egyáltalán nincs telefonszám.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Belga mobilszám | 69% | 32 932 |
| Nincs telefonszám | 19% | 8794 |
| Belga vezetékes szám | 2,9% | 1280 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 46 408
- Éttermek
- 41 belga étterem
- Módszer
- A foglaláson szereplő telefonszám típusa az előtag alapján (a 04-gyel kezdődő belga számok mobilszámok). A számokat soha nem tesszük közzé. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
9. megállapítás / 11
A Gmail vezet 32,6%-kal, a Hotmail és a Telenet előtt
A vendégek e-mail-címeinek 32,6%-a Gmail-cím, 27,9%-a Hotmail vagy Outlook, 16,2%-a Telenet. Ezt követi a Proximus és a Skynet 5,4%-kal.
| Csoport | Arány | Adatpontok |
|---|---|---|
| Gmail | 32,6% | 10 939 |
| Hotmail / Outlook | 27,9% | 9797 |
| Telenet | 16,2% | 5983 |
| Egyéb (céges vagy saját domain) | 13,1% | 4085 |
| Proximus / Skynet | 5,4% | 1954 |
| Apple iCloud | 2,9% | 935 |
| Yahoo | 1,8% | 544 |
| Scarlet | 0,2% | 70 |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 34 307
- Éttermek
- 37 belga étterem
- Módszer
- A vendég e-mail-szolgáltatója a nagy szolgáltatók szerint csoportosítva; minden más az egyéb kategóriába kerül. A címeket soha nem tesszük közzé. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
10. megállapítás / 11
A telefonos foglalásoknak csak 18%-án van e-mail-cím
Online minden foglaláson szerepel e-mail-cím, mert az űrlap kéri. Ha az étterem maga rögzíti a foglalást, csak 18%-án van: ezek a vendégek nem kaphatnak e-mailben visszaigazolást vagy értékelési kérést.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Online, a vendég által | 100% |
| Az étterem által rögzítve | 18% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 46 441
- Éttermek
- 44 belga étterem
- Módszer
- Az érvényes e-mail-címmel rendelkező foglalások aránya foglalási csatornánként, éttermenként, átlagolva.
11. megállapítás / 11
Az online vendégeknek csak 4,7%-a kér hírlevelet
Ha a foglalási űrlap opcionális hírlevél-jelölőnégyzetet kínál, a vendégek 4,7%-a jelöli be: nagyjából minden 21. vendég.
| Csoport | Arány |
|---|---|
| Bejelölte a hírlevelet | 4,7% |
| Üresen hagyta | 95,3% |
- Időszak
- Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között
- Adatpontok
- 26 410
- Éttermek
- 34 belga étterem
- Módszer
- Az opcionális hírlevél-jelölőnégyzetet bejelölő online vendégek aránya, csak a jelölőnégyzetet megjelenítő éttermekben. Minden étterem egyenlő súllyal számít: először a saját értékét számoljuk ki, majd ezeket átlagoljuk, így egyetlen forgalmas étterem sem torzíthatja az eredményt. Az időszakban 30-nál kevesebb foglalással rendelkező éttermek kimaradnak.
Így készült ez a cikk
Időszak
Látogatások 2026. január 1. és szeptember 30. között · Vendégadatlapok 2026. október 12-i állapot szerint
Adatpontok
11 megállapítás, mindegyik legalább 2414 adatponton alapul (a legnagyobb 46 441 adatponton), 22–44 belga étteremből.
Módszer
Névtelen, összesített adatok belga HappyChef-éttermekből, minden étterem egyenlő súllyal, és minden szám legalább öt étterem és 1000 adatpont alapján.
Az adatokról
Az elemzés a HappyChefet használó belga éttermeken alapul: megállapítástól függően 22–44 étteremen. Az időszak közben csatlakozott éttermeket normalizáljuk, így az éttermek növekvő száma soha nem fújhat fel egy trendet; a demó- és tesztfiókok kimaradnak, a helykitöltő értékeket (nullaként mentett üres mezőket) pedig figyelmen kívül hagyjuk.
Minden szám névtelen, összesített adat. Mindegyik legalább öt étterem és legalább 1000 adatpont összesítése; egyetlen éttermet sem nevezünk meg vagy emelünk ki, és vendég nevét, e-mail-címét, telefonszámát vagy megjegyzését soha nem tesszük közzé.
Még több a Datahubból
"Remekül áttekinthető mobilalkalmazás és asztali verzió, természetesnek érződik. Nagyon felhasználóbarát és egyszerűen beállítható."
"Kiváló szolgáltatás vendéglátósoknak. Csak ajánlani tudom a HappyChef-et — sokkal alacsonyabb áron, mint a nagy szolgáltatók."
Hasznosítsa ezeket az adatokat a saját éttermében
A HappyChef ugyanezeket a számokat mutatja meg a saját éttermére: a legforgalmasabb napjait, a lemondásait, a visszatérő vendégeit.