"Idealno rješenje za vlasnike restorana! Mogu ga preporučiti svima. Izvrsni omjer cijene i kvalitete, s mnogo funkcija."
11:00 i 17:00. Dva vršna sata restorana.
Radni dan tima belgijskog restorana, očitan iz toga kada radi na nadzornoj ploči i unosi rezervacije.
HappyChef Datahub
Prije nego što prvi gost sjedne, posao je već počeo. Timovi belgijskih restorana najaktivniji su na svojoj nadzornoj ploči za rezervacije u 11:00, dok pripremaju ručak, i ponovno oko 17:00, neposredno prije večere, kada unose i najviše telefonskih rezervacija. Ponedjeljak je najčešći dan zatvaranja, a prosječni restoran prima rezervacije pet dana u tjednu. Ova tri uvida pokazuju ritam iza blagovaonice.
Uvidi u ovom članku
Uvid 1 od 3
Nadzorna ploča najprometnija je u 11:00
Timovi restorana najaktivniji su na nadzornoj ploči u 11:00 (8,8 % dnevne aktivnosti), dok pripremaju ručak, s drugim vrhuncem oko 17:00. 9 % aktivnosti odvija se prije 9:00, a 6 % nakon 22:00, kada se pospremaju posljednji stolovi.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| 00:00 | 1,6 % |
| 01:00 | 0,8 % |
| 02:00 | 0,3 % |
| 03:00 | 0,2 % |
| 04:00 | 0,2 % |
| 05:00 | 0,3 % |
| 06:00 | 0,6 % |
| 07:00 | 1,6 % |
| 08:00 | 3,5 % |
| 09:00 | 4,5 % |
| 10:00 | 6,9 % |
| 11:00 | 8,8 % |
| 12:00 | 7,2 % |
| 13:00 | 5,9 % |
| 14:00 | 6,7 % |
| 15:00 | 6,8 % |
| 16:00 | 6,9 % |
| 17:00 | 8,7 % |
| 18:00 | 8,5 % |
| 19:00 | 5,3 % |
| 20:00 | 4,3 % |
| 21:00 | 4,1 % |
| 22:00 | 3,7 % |
| 23:00 | 2,6 % |
- Razdoblje
- Aktivnost na nadzornoj ploči od 28. ožujka do 11. listopada 2026.
- Podatkovne točke
- 844.970
- Restorani
- Belgijskih restorana: 42
- Metoda
- Sat u danu (po belgijskom vremenu) aktivnosti na nadzornoj ploči restorana, kao udio po restoranu, prosjek.
Uvid 2 od 3
Telefonske rezervacije najčešće se unose u 17:00
Restorani sami unose najviše rezervacija u 17:00, s 12 % dnevnog ukupnog broja: sat prije večere, kada telefon zvoni, a tim je tu da se javi.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 00:00 | 1,3 % | 36 |
| 01:00 | 0,4 % | 17 |
| 02:00 | 0 % | 3 |
| 03:00 | 0 % | |
| 04:00 | 0,1 % | 1 |
| 05:00 | 0,1 % | 1 |
| 06:00 | 0 % | 4 |
| 07:00 | 0,6 % | 41 |
| 08:00 | 1,2 % | 88 |
| 09:00 | 3,2 % | 335 |
| 10:00 | 7 % | 751 |
| 11:00 | 9,9 % | 1.147 |
| 12:00 | 8,5 % | 971 |
| 13:00 | 7,3 % | 791 |
| 14:00 | 7,6 % | 860 |
| 15:00 | 7,5 % | 877 |
| 16:00 | 8,3 % | 878 |
| 17:00 | 12,4 % | 1.059 |
| 18:00 | 9,1 % | 900 |
| 19:00 | 4,4 % | 471 |
| 20:00 | 4,4 % | 369 |
| 21:00 | 3,7 % | 300 |
| 22:00 | 2,3 % | 162 |
| 23:00 | 0,8 % | 82 |
- Razdoblje
- Rezervacije koje su restorani unijeli od 1. listopada 2025. do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 10.144
- Restorani
- Belgijskih restorana: 29
- Metoda
- Sat (po belgijskom vremenu) u kojem je osoblje restorana unosilo rezervacije (telefon, dolazak bez najave, e-pošta). Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 3 od 3
58 % restorana zatvoreno je ponedjeljkom
58 % restorana obično ne prima rezervacije ponedjeljkom, a 48 % utorkom. Nedjeljom je 26 % zatvoreno, dok je svaki restoran otvoren petkom i subotom. Prosječni restoran prima rezervacije 5,1 dana u tjednu.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Ponedjeljak | 58,1 % |
| Utorak | 48,4 % |
| Srijeda | 38,7 % |
| Četvrtak | 19,4 % |
| Petak | 0 % |
| Subota | 0 % |
| Nedjelja | 25,8 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restorani
- Belgijskih restorana: 31
- Metoda
- Restoran se smatra uobičajeno zatvorenim na neki dan u tjednu kada manje od 20 % tih dana u razdoblju ima ijednu rezervaciju. Očitano iz rezervacija, a ne iz postavki radnog vremena.
Kako je nastao ovaj članak
Razdoblje
Aktivnost na nadzornoj ploči od 28. ožujka do 11. listopada 2026. · Rezervacije koje su restorani unijeli od 1. listopada 2025. do 30. rujna 2026. · Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
Podatkovne točke
3 uvida, svaki na temelju najmanje 10.144 podatkovnih točaka (najveći na 844.970), iz 29–42 belgijskih restorana.
Metoda
Anonimni zbrojevi za belgijske HappyChef restorane, svaki restoran s jednakom težinom, a svaka brojka obuhvaća najmanje pet restorana i 1.000 podatkovnih točaka.
O ovim podacima
Ova se analiza temelji na belgijskim restoranima koji koriste HappyChef: 29–42 restorana, ovisno o uvidu. Restorani koji su se priključili tijekom razdoblja normalizirani su kako rastući broj restorana nikada ne bi napuhao trend, demo i testni računi nisu uključeni, a zamjenske vrijednosti (prazno polje spremljeno kao nula) zanemaruju se.
Svaka je brojka anonimni zbroj. Svaka objedinjuje najmanje pet restorana i najmanje 1.000 podatkovnih točaka, nijedan restoran nije imenovan niti izdvojen, a ime, e-adresa, broj telefona ili napomena gosta nikada se ne objavljuju.
Još iz Datahuba
"Izvrsno pregledna mobilna aplikacija i desktop verzija, djeluje prirodno. Vrlo jednostavna za korištenje i postavljanje."
"Izvrsna usluga za ugostitelje. Mogu samo preporučiti HappyChef — po znatno nižoj cijeni od velikih igrača."
Iskoristite ove uvide u vlastitom restoranu
HappyChef vam pokazuje iste brojke za vaš vlastiti restoran: vaše najprometnije dane, vaša otkazivanja, vaše goste koji se vraćaju.