"Idealno rješenje za vlasnike restorana! Mogu ga preporučiti svima. Izvrsni omjer cijene i kvalitete, s mnogo funkcija."
Jedan od devet gostiju se vraća. Dva mjeseca kasnije.
Povratni gosti, jezici i kontaktni podaci, od siječnja do rujna 2026.
HappyChef Datahub
Većina gostiju restorana dođe jednom. Između siječnja i rujna 2026. otprilike se jedan od devet gostiju vratio u isti restoran, obično dva mjeseca nakon prvog posjeta, a gosti koji se vraćaju čine jednu od sedam rezervacija. Tko su ti gosti? Uglavnom stariji od 45 godina, uglavnom rezerviraju na nizozemskom, gotovo svi su dostupni e-poštom i mobitelom, ali rijetko su pretplaćeni na newsletter. Ovih jedanaest uvida opisuje gosta iza rezervacije.
Uvidi u ovom članku
- 10,8 % gostiju vrati se unutar devet mjeseci
- Povratni gosti čine 15,1 % rezervacija
- Povratni gosti vrate se nakon 63 dana
- Najveća dobna skupina je od 55 do 64 godine, s 23,8 %
- 88,6 % online rezervacija napravi se na nizozemskom
- Rezervacije na stranim jezicima dosežu vrhunac u ožujku, 12 %
- 5 % gostiju ostavi strani broj telefona
- 69 % rezervacija nosi belgijski mobilni broj
- Gmail prednjači s 32,6 %, ispred Hotmaila i Teleneta
- Samo 18 % telefonskih rezervacija ima e-adresu
- Samo 4,7 % online gostiju traži newsletter
Uvid 1 od 11
10,8 % gostiju vrati se unutar devet mjeseci
Između siječnja i rujna 2026. 10,8 % gostiju vratilo se u isti restoran barem jednom. Među gostima čiji je prvi posjet bio prije srpnja, s najmanje tri mjeseca za povratak, to je 13,9 %.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Svi gosti | 10,8 % |
| Prvi posjet prije srpnja | 13,9 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 27.529
- Restorani
- Belgijskih restorana: 23
- Metoda
- Gosti se prepoznaju po e-adresi ili broju telefona unutar jednog restorana, nikada između restorana. Stalni uzorak od 23 restorana s rezervacijama u svih devet mjeseci. Udio gostiju s dva ili više posjeta, po restoranu, prosjek. Druga brojka obuhvaća samo goste čiji je prvi posjet bio prije 1. srpnja 2026., pa su imali najmanje tri mjeseca da se vrate.
Uvid 2 od 11
Povratni gosti čine 15,1 % rezervacija
89 % gostiju posjetilo je restoran jednom u razdoblju, ali gosti koji se vraćaju čine 15,1 % svih rezervacija, jer neki dođu više puta.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 1 | 89,2 % | 24.481 |
| 2 | 7,8 % | 2.200 |
| 3 | 1,8 % | 509 |
| 4–5 | 0,9 % | 243 |
| 6+ | 0,3 % | 96 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 32.624
- Restorani
- Belgijskih restorana: 23
- Metoda
- Udio rezervacija koje su drugi ili kasniji posjet istog gosta istom restoranu u razdoblju te raspodjela gostiju prema broju posjeta. Isti stalni uzorak; po restoranu, prosjek.
Uvid 3 od 11
Povratni gosti vrate se nakon 63 dana
Tipičan povratni gost vrati se 63 dana nakon prvog posjeta (medijan). 25 % se vrati unutar mjesec dana.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Unutar 2 tjedna | 11,1 % | 326 |
| 2–4 tjedna | 13,3 % | 421 |
| 1–2 mjeseca | 21,5 % | 650 |
| 2–3 mjeseca | 16,9 % | 513 |
| 3–6 mjeseci | 29,2 % | 898 |
| 6+ mjeseci | 7,9 % | 231 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 3.039
- Restorani
- Belgijskih restorana: 22
- Metoda
- Za goste koji se vraćaju: dani između njihova prvog i drugog posjeta u razdoblju. Medijan po restoranu, zatim medijan svih restorana.
Uvid 4 od 11
Najveća dobna skupina je od 55 do 64 godine, s 23,8 %
Među gostima koji su podijelili datum rođenja, skupina od 55 do 64 godine najveća je (23,8 %), tik ispred skupine od 45 do 54 (23 %). Gosti mlađi od 25 godina čine 3,8 %, a medijan dobi je 50.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 16–24 | 3,8 % | 103 |
| 25–34 | 15 % | 353 |
| 35–44 | 17,8 % | 470 |
| 45–54 | 22,9 % | 565 |
| 55–64 | 23,8 % | 542 |
| 65+ | 16,7 % | 381 |
- Razdoblje
- Kartoteka gostiju na dan 12. listopada 2026.
- Podatkovne točke
- 2.414
- Restorani
- Belgijskih restorana: 26
- Metoda
- Dobne skupine gostiju koji su odlučili podijeliti datum rođenja (za rođendanske ponude). Objavljuju se samo skupine. Ti su gosti sami odlučili podijeliti podatak, pa nisu nasumičan uzorak.
Uvid 5 od 11
88,6 % online rezervacija napravi se na nizozemskom
88,6 % online rezervacija napravi se na nizozemskom, 9,5 % na engleskom i 1,9 % na francuskom.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Nizozemski | 88,6 % | 24.656 |
| Francuski | 1,9 % | 396 |
| Engleski | 9,5 % | 2.062 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 27.116
- Restorani
- Belgijskih restorana: 34
- Metoda
- Jezik koji je gost odabrao u online obrascu za rezervaciju. Samo online rezervacije, jer rezervacije koje unosi osoblje preuzimaju jezik restorana. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 6 od 11
Rezervacije na stranim jezicima dosežu vrhunac u ožujku, 12 %
Udio online rezervacija na jeziku koji nije nizozemski najveći je u ožujku (12 %), a najmanji u siječnju (9,5 %).
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Siječanj | 9,5 % |
| Veljača | 11,7 % |
| Ožujak | 12 % |
| Travanj | 11 % |
| Svibanj | 10 % |
| Lipanj | 9,9 % |
| Srpanj | 9,9 % |
| Kolovoz | 10 % |
| Rujan | 9,8 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 27.232
- Restorani
- Belgijskih restorana: 40
- Metoda
- Udio online rezervacija napravljenih na jeziku koji nije nizozemski, po restoranu po mjesecu (najmanje 20 rezervacija), prosjek po restoranima aktivnima u tom mjesecu.
Uvid 7 od 11
5 % gostiju ostavi strani broj telefona
5 % rezervacija nosi strani broj telefona. Nizozemska prednjači s 2,6 %, ispred Njemačke, Francuske, Ujedinjenog Kraljevstva i Luksemburga.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Nizozemska | 2,6 % | 1.159 |
| Druga zemlja | 1 % | 204 |
| Njemačka | 0,5 % | 161 |
| Francuska | 0,4 % | 106 |
| Ujedinjeno Kraljevstvo | 0,3 % | 79 |
| Luksemburg | 0,2 % | 59 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restorani
- Belgijskih restorana: 44
- Metoda
- Udio rezervacija sa stranim brojem telefona, po restoranu, prosjek; raspodjela po zemljama je zbirna.
Uvid 8 od 11
69 % rezervacija nosi belgijski mobilni broj
Gosti ostave belgijski mobilni broj u 69 % rezervacija, a fiksni u samo 2,9 %. 19 % rezervacija uopće nema broj telefona.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Belgijski mobilni | 69 % | 32.932 |
| Bez broja telefona | 19 % | 8.794 |
| Belgijski fiksni | 2,9 % | 1.280 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restorani
- Belgijskih restorana: 41
- Metoda
- Vrsta broja telefona na rezervaciji, prema pozivnom broju (belgijski brojevi s 04 su mobilni). Brojevi se nikada ne objavljuju. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 9 od 11
Gmail prednjači s 32,6 %, ispred Hotmaila i Teleneta
Gmail adrese čine 32,6 % e-adresa gostiju, Hotmail i Outlook 27,9 %, a Telenet 16,2 %. Slijede Proximus i Skynet s 5,4 %.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Gmail | 32,6 % | 10.939 |
| Hotmail / Outlook | 27,9 % | 9.797 |
| Telenet | 16,2 % | 5.983 |
| Ostalo (tvrtka ili vlastita domena) | 13,1 % | 4.085 |
| Proximus / Skynet | 5,4 % | 1.954 |
| Apple iCloud | 2,9 % | 935 |
| Yahoo | 1,8 % | 544 |
| Scarlet | 0,2 % | 70 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 34.307
- Restorani
- Belgijskih restorana: 37
- Metoda
- Pružatelj usluge e-pošte gosta, grupirano po velikim pružateljima; sve ostalo računa se kao ostalo. Adrese se nikada ne objavljuju. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 10 od 11
Samo 18 % telefonskih rezervacija ima e-adresu
Online svaka rezervacija ima e-adresu, jer je obrazac traži. Kada restoran sam unosi rezervaciju, samo 18 % ih ima: ti gosti ne mogu dobiti potvrdu ni zahtjev za recenziju e-poštom.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Online, gost sam | 100 % |
| Unio restoran | 18 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restorani
- Belgijskih restorana: 44
- Metoda
- Udio rezervacija s valjanom e-adresom, po kanalu rezerviranja, po restoranu, prosjek.
Uvid 11 od 11
Samo 4,7 % online gostiju traži newsletter
Kada obrazac za rezervaciju nudi neobavezni okvir za newsletter, 4,7 % gostiju ga označi: otprilike jedan od 21.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Označili okvir za newsletter | 4,7 % |
| Ostavili prazno | 95,3 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 26.410
- Restorani
- Belgijskih restorana: 34
- Metoda
- Udio online gostiju koji su označili neobavezni okvir za newsletter, samo u restoranima koji prikazuju taj okvir. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Kako je nastao ovaj članak
Razdoblje
Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026. · Kartoteka gostiju na dan 12. listopada 2026.
Podatkovne točke
11 uvida, svaki na temelju najmanje 2.414 podatkovnih točaka (najveći na 46.441), iz 22–44 belgijskih restorana.
Metoda
Anonimni zbrojevi za belgijske HappyChef restorane, svaki restoran s jednakom težinom, a svaka brojka obuhvaća najmanje pet restorana i 1.000 podatkovnih točaka.
O ovim podacima
Ova se analiza temelji na belgijskim restoranima koji koriste HappyChef: 22–44 restorana, ovisno o uvidu. Restorani koji su se priključili tijekom razdoblja normalizirani su kako rastući broj restorana nikada ne bi napuhao trend, demo i testni računi nisu uključeni, a zamjenske vrijednosti (prazno polje spremljeno kao nula) zanemaruju se.
Svaka je brojka anonimni zbroj. Svaka objedinjuje najmanje pet restorana i najmanje 1.000 podatkovnih točaka, nijedan restoran nije imenovan niti izdvojen, a ime, e-adresa, broj telefona ili napomena gosta nikada se ne objavljuju.
Još iz Datahuba
"Izvrsno pregledna mobilna aplikacija i desktop verzija, djeluje prirodno. Vrlo jednostavna za korištenje i postavljanje."
"Izvrsna usluga za ugostitelje. Mogu samo preporučiti HappyChef — po znatno nižoj cijeni od velikih igrača."
Iskoristite ove uvide u vlastitom restoranu
HappyChef vam pokazuje iste brojke za vaš vlastiti restoran: vaše najprometnije dane, vaša otkazivanja, vaše goste koji se vraćaju.