"Idealno rješenje za vlasnike restorana! Mogu ga preporučiti svima. Izvrsni omjer cijene i kvalitete, s mnogo funkcija."
Subota navečer, 19:00. Najtraženiji stol u Belgiji.
Kada Belgijanci zaista izlaze na jelo: dan po dan, smjena po smjena, termin po termin.
HappyChef Datahub
Restoranski tjedan nije sedam jednakih dana. U belgijskim restoranima petak i subota zajedno nose više od polovice svih rezerviranih gostiju, ponedjeljak se jedva primijeti, a nedjelja se tiho pretvara u najveći ručak u tjednu. Večera se gomila oko jednog jedinog termina, a subotom je sedam od deset mjesta rezervirano prije nego što se vrata uopće otvore. Ovih jedanaest uvida pokazuje kada se blagovaonica puni, a kada ne.
Uvidi u ovom članku
- Subota donosi 28,5 % tjednih gostiju, ponedjeljak tek 4,7 %
- Na večeri sama subota uzima 34,6 %
- Nedjelja je dan ručka: 31 % svih gostiju na ručku
- Nedjeljom je 46,6 % rezervacija za ručak
- Dvije trećine svih rezervacija su za večeru
- 19:00 je najtraženiji termin za večeru, s 31,4 %
- 12:30 i 12:00 uzimaju 62 % rezervacija za ručak
- Večera najranije počinje nedjeljom, prosječno u 18:30
- 48,5 % rezervacija počinje u puni sat
- Subota donosi 42 rezerviranih gostiju, srijeda 19
- Subotom je 71 % mjesta rezervirano unaprijed
Uvid 1 od 11
Subota donosi 28,5 % tjednih gostiju, ponedjeljak tek 4,7 %
Subota je daleko najprometniji dan s 28,5 % svih rezerviranih gostiju, a slijedi petak s 23,1 %. Zajedno, te dvije vikend-večeri nose 52 % tjedna. Subotom dolazi 3,7× više gostiju nego utorkom.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Ponedjeljak | 4,7 % |
| Utorak | 7,6 % |
| Srijeda | 7,1 % |
| Četvrtak | 12,2 % |
| Petak | 23,1 % |
| Subota | 28,5 % |
| Nedjelja | 16,7 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.020
- Restorani
- Belgijskih restorana: 35
- Metoda
- Udio tjednih gostiju svakog restorana koji pada na pojedini dan u tjednu, prosjek po restoranima. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 2 od 11
Na večeri sama subota uzima 34,6 %
Večera je još koncentriranija od tjedna u cjelini: 34,6 % svih gostiju na večeri dolazi u subotu i 24,8 % u petak, a tek 4 % u ponedjeljak.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Ponedjeljak | 4 % |
| Utorak | 7,4 % |
| Srijeda | 6,4 % |
| Četvrtak | 12,2 % |
| Petak | 24,8 % |
| Subota | 34,6 % |
| Nedjelja | 10,6 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 31.453
- Restorani
- Belgijskih restorana: 36
- Metoda
- Udio gostiju na večeri svakog restorana po danu u tjednu, prosjek po restoranima. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 3 od 11
Nedjelja je dan ručka: 31 % svih gostiju na ručku
Ručak prati drugačiji ritam. Nedjelja donosi 31 % tjednih gostiju na ručku, 1,6× više nego petak (19,1 %), koji je najprometniji ručak radnim danom.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Ponedjeljak | 5,5 % |
| Utorak | 7,8 % |
| Srijeda | 7,6 % |
| Četvrtak | 13,2 % |
| Petak | 19,1 % |
| Subota | 15,8 % |
| Nedjelja | 31 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 13.650
- Restorani
- Belgijskih restorana: 28
- Metoda
- Udio gostiju na ručku svakog restorana po danu u tjednu, prosjek po restoranima. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 5 od 11
Dvije trećine svih rezervacija su za večeru
Večera čini 67,6 % svih rezervacija, a ručak 25,5 %. Poslijepodne između ručka i večere gotovo je prazno, s 1,2 % rezervacija.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Doručak | 5,6 % | 662 |
| Ručak | 25,5 % | 13.794 |
| Poslijepodne | 1,2 % | 417 |
| Večera | 67,6 % | 31.535 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restorani
- Belgijskih restorana: 41
- Metoda
- Rezervirano vrijeme početka razvrstano kao doručak (prije 11:00), ručak (11:00–14:59), poslijepodne (15:00–16:59) ili večera (17:00 i kasnije). Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 6 od 11
19:00 je najtraženiji termin za večeru, s 31,4 %
Gotovo trećina rezervacija za večeru počinje točno u 19:00 (31,4 %). Slijedi 19:30 s 14,9 %, tik ispred 18:30 s 14,5 %. Malo gostiju rezervira večeru nakon 20:00.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 19:00 | 31,4 % | 8.743 |
| 19:30 | 14,9 % | 4.122 |
| 18:30 | 14,5 % | 4.908 |
| 18:00 | 11,4 % | 4.101 |
| 20:00 | 5,9 % | 1.562 |
| 19:15 | 5,2 % | 1.836 |
| 17:30 | 3,4 % | 1.431 |
| 18:45 | 3,3 % | 1.186 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 31.485
- Restorani
- Belgijskih restorana: 37
- Metoda
- Udio rezervacija za večeru svakog restorana po vremenu početka, prosjek po restoranima. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 7 od 11
12:30 i 12:00 uzimaju 62 % rezervacija za ručak
Ručak se rezervira još zbijenije: 12:30 uzima 34,7 %, a 12:00 27,3 %. Zajedno dva termina nose 62 % svih rezervacija za ručak.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| 12:30 | 34,7 % | 4.639 |
| 12:00 | 27,3 % | 3.909 |
| 13:00 | 14,8 % | 1.651 |
| 12:15 | 8,5 % | 1.747 |
| 12:45 | 3,2 % | 541 |
| 13:30 | 2,8 % | 253 |
| 11:30 | 2,3 % | 295 |
| 14:00 | 1,8 % | 138 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 13.694
- Restorani
- Belgijskih restorana: 29
- Metoda
- Udio rezervacija za ručak svakog restorana po vremenu početka, prosjek po restoranima. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 8 od 11
Večera najranije počinje nedjeljom, prosječno u 18:30
Prosječno rezervirano vrijeme večere je 18:52. Gosti počinju najranije nedjeljom (18:30), a najkasnije petkom (18:57), kada počinje vikend.
| Skupina | Vrijeme |
|---|---|
| Ponedjeljak | 18:34 |
| Utorak | 18:50 |
| Srijeda | 18:46 |
| Četvrtak | 18:50 |
| Petak | 18:57 |
| Subota | 18:54 |
| Nedjelja | 18:30 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 31.547
- Restorani
- Belgijskih restorana: 33
- Metoda
- Prosječno rezervirano vrijeme početka večere po danu u tjednu, po restoranu, zatim prosjek. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 9 od 11
48,5 % rezervacija počinje u puni sat
Gosti razmišljaju u okruglim brojevima: 48,5 % rezervacija počinje u puni sat, a 35,7 % u pola. Termini na četvrt sata (:15 i :45) uzimaju 15,2 %.
| Skupina | Udio | Podatkovne točke |
|---|---|---|
| Puni sat (:00) | 48,5 % | 21.726 |
| Pola sata (:30) | 35,7 % | 16.317 |
| Četvrt sata (:15/:45) | 15,2 % | 7.989 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.408
- Restorani
- Belgijskih restorana: 41
- Metoda
- Minute rezerviranog vremena početka: puni sat, pola sata ili četvrt sata. Svaki restoran ima jednaku težinu: najprije se izračuna njegova vlastita brojka, a zatim prosjek, tako da jedan prometan restoran ne može prevladati. Restorani s manje od 30 rezervacija u razdoblju nisu uključeni.
Uvid 10 od 11
Subota donosi 42 rezerviranih gostiju, srijeda 19
Na dan s rezervacijama restoran prosječno dočeka 33 rezerviranih gostiju. Subotom to raste na 42, a srijedom pada na 19, i to bez gostiju koji dođu bez najave.
| Skupina | Prosjek |
|---|---|
| Ponedjeljak | 22,3 |
| Utorak | 21,4 |
| Srijeda | 18,7 |
| Četvrtak | 25,1 |
| Petak | 35,8 |
| Subota | 41,7 |
| Nedjelja | 39,3 |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 46.441
- Restorani
- Belgijskih restorana: 31
- Metoda
- Unaprijed rezervirani gosti po restoranu u danima s barem jednom rezervacijom, po danu u tjednu, prosjek po restoranima. Gosti bez rezervacije nisu u podacima, pa se broje samo rezervirani gosti.
Uvid 11 od 11
Subotom je 71 % mjesta rezervirano unaprijed
U odnosu na broj mjesta koji su restorani postavili, subotom navečer već je rezervirano 71 % mjesta, a petkom 56 %. U ponedjeljak je to 27 %; kroz cijeli tjedan 47 %.
| Skupina | Udio |
|---|---|
| Ponedjeljak | 26,9 % |
| Utorak | 43,3 % |
| Srijeda | 34,7 % |
| Četvrtak | 38 % |
| Petak | 55,8 % |
| Subota | 71,1 % |
| Nedjelja | 42,2 % |
- Razdoblje
- Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
- Podatkovne točke
- 31.547
- Restorani
- Belgijskih restorana: 35
- Metoda
- Unaprijed rezervirani gosti na večeri podijeljeni s brojem mjesta koji je restoran postavio u svojim postavkama, za večernje smjene s barem jednom rezervacijom. Restorani bez broja mjesta ili s manje od 10 mjesta nisu uključeni.
Kako je nastao ovaj članak
Razdoblje
Posjeti od 1. siječnja do 30. rujna 2026.
Podatkovne točke
11 uvida, svaki na temelju najmanje 13.650 podatkovnih točaka (najveći na 46.441), iz 28–41 belgijskih restorana.
Metoda
Anonimni zbrojevi za belgijske HappyChef restorane, svaki restoran s jednakom težinom, a svaka brojka obuhvaća najmanje pet restorana i 1.000 podatkovnih točaka.
O ovim podacima
Ova se analiza temelji na belgijskim restoranima koji koriste HappyChef: 28–41 restorana, ovisno o uvidu. Restorani koji su se priključili tijekom razdoblja normalizirani su kako rastući broj restorana nikada ne bi napuhao trend, demo i testni računi nisu uključeni, a zamjenske vrijednosti (prazno polje spremljeno kao nula) zanemaruju se.
Svaka je brojka anonimni zbroj. Svaka objedinjuje najmanje pet restorana i najmanje 1.000 podatkovnih točaka, nijedan restoran nije imenovan niti izdvojen, a ime, e-adresa, broj telefona ili napomena gosta nikada se ne objavljuju.
Još iz Datahuba
"Izvrsno pregledna mobilna aplikacija i desktop verzija, djeluje prirodno. Vrlo jednostavna za korištenje i postavljanje."
"Izvrsna usluga za ugostitelje. Mogu samo preporučiti HappyChef — po znatno nižoj cijeni od velikih igrača."
Iskoristite ove uvide u vlastitom restoranu
HappyChef vam pokazuje iste brojke za vaš vlastiti restoran: vaše najprometnije dane, vaša otkazivanja, vaše goste koji se vraćaju.