"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
V průměru 4,56 hvězdičky. Zbytek rozhodne jídlo.
Co hosté po návštěvě hodnotí, píší a doporučují – z vlastního recenzního formuláře restaurace.
HappyChef Datahub
Hosté jsou k belgickým restauracím štědří: dva ze tří dávají pět hvězdiček a Net Promoter Score je daleko nad tím, čeho dosahuje většina firem. Nejlépe ze všeho vychází vstřícnost. Když se ale návštěva nepovede, jako první hosté strhnou body jídlu – a tito nespokojení hosté píší třikrát víc než ti spokojení. Těchto jedenáct poznatků pochází z recenzního formuláře, který restaurace posílají po návštěvě, přičemž každý komentář zůstává soukromý.
Poznatky v tomto článku
- Hosté dávají v průměru 4,56 hvězdičky
- Net Promoter Score +74
- Nejlépe vychází vstřícnost: 4,8
- V nízkých recenzích vychází nejhůř jídlo: 3,35
- Nespokojení hosté píší 3krát víc
- Hlavní chod je oblíbený u 71 %
- Málo výtek, v čele jídlo, které málo překvapí
- Velké skupiny hodnotí o něco hůř: 4,54
- Páteční návštěvy vycházejí nejlépe, nedělní nejhůř
- Hodnocení stoupá z 4,34 v lednu na 4,67 v dubnu
- 26 % spokojených hostů zveřejní recenzi i veřejně
Poznatek 1 z 11
Hosté dávají v průměru 4,56 hvězdičky
Průměrné hodnocení je 4,56 z 5. 67 % hostů dává pět hvězdiček a jen 2,8 % dvě hvězdičky nebo méně.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 5 ★ | 66,8 % | 8 116 |
| 4 ★ | 26,1 % | 2 666 |
| 3 ★ | 4,3 % | 480 |
| 2 ★ | 1,5 % | 144 |
| 1 ★ | 1,2 % | 119 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 11 525
- Restaurace
- Belgické restaurace: 29
- Metoda
- Celkové hodnocení hvězdičkami (1 až 5), které hosté dali v recenzním formuláři, jejž restaurace posílá po návštěvě. Za každou restauraci s alespoň 30 recenzemi, zprůměrováno. Recenze importované z jiných platforem jsou vyřazeny.
Poznatek 2 z 11
Net Promoter Score +74
Na otázku, jak pravděpodobně by restauraci doporučili, odpovídá 80 % hostů 9 nebo 10 a jen 5,2 % 6 nebo méně: Net Promoter Score +74.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 0 | 1,3 % | 82 |
| 1 | 0,2 % | 13 |
| 2 | 0,3 % | 19 |
| 3 | 0,2 % | 14 |
| 4 | 0,4 % | 26 |
| 5 | 0,9 % | 57 |
| 6 | 1,1 % | 71 |
| 7 | 2,6 % | 170 |
| 8 | 10,7 % | 695 |
| 9 | 20,5 % | 1 333 |
| 10 | 61,9 % | 4 021 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 6 406
- Restaurace
- Belgické restaurace: 26
- Metoda
- Net Promoter Score z otázky „Jak pravděpodobně byste nás doporučili?“ (0 až 10): podíl odpovědí 9 nebo 10 minus podíl odpovědí 0 až 6, za každou restauraci, zprůměrovaný. Graf ukazuje všechny odpovědi sloučené.
Poznatek 3 z 11
Nejlépe vychází vstřícnost: 4,8
Ze tří aspektů, které hosté hodnotí, vychází nejlépe vstřícnost a obsluha s 4,8, před jídlem (4,66) a interiérem a atmosférou (4,54).
| Skupina | Průměrné hodnocení |
|---|---|
| Jídlo | 4,66 |
| Vstřícnost a obsluha | 4,8 |
| Interiér a atmosféra | 4,54 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 9 760
- Restaurace
- Belgické restaurace: 38
- Metoda
- Průměrné hodnocení od 1 do 5 za každý aspekt, za každou restauraci s alespoň 30 recenzemi, zprůměrované.
Poznatek 4 z 11
V nízkých recenzích vychází nejhůř jídlo: 3,35
V recenzích se třemi a méně hvězdičkami dostává jídlo 3,35, méně než interiér (3,82) a obsluha (3,96). Když návštěva zklame, bývá důvodem talíř.
| Skupina | Průměrné hodnocení |
|---|---|
| Jídlo | 3,35 |
| Vstřícnost a obsluha | 3,96 |
| Interiér a atmosféra | 3,82 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 9 760
- Restaurace
- Belgické restaurace: 38
- Metoda
- V 503 recenzích se třemi a méně hvězdičkami (z 9 760): průměrné hodnocení každého aspektu. Nejníže hodnocený aspekt je nejpravděpodobnější příčinou. Sloučeno, protože nízké recenze jsou v jednotlivé restauraci vzácné.
Poznatek 5 z 11
Nespokojení hosté píší 3krát víc
35 % recenzí obsahuje písemný komentář, typicky dlouhý 10 slov. Recenze se třemi a méně hvězdičkami mají 31 slov, oproti 10 u pětihvězdičkových.
| Skupina | Průměr |
|---|---|
| Recenze se 3 a méně hvězdičkami | 30,5 |
| Recenze s 5 hvězdičkami | 10 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 11 636
- Restaurace
- Belgické restaurace: 38
- Metoda
- Podíl recenzí s písemným komentářem a jeho délka ve slovech (medián za restauraci, poté medián). Samotné komentáře se nikdy nezveřejňují.
Poznatek 6 z 11
Hlavní chod je oblíbený u 71 %
Na otázku, který chod jim chutnal nejvíc, jmenuje 71 % hostů hlavní chod, 25 % předkrm a jen 4,1 % dezert.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| Hlavní chod | 71,4 % | 774 |
| Předkrm | 24,5 % | 384 |
| Dezert | 4,1 % | 57 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 1 215
- Restaurace
- Belgické restaurace: 19
- Metoda
- Odpovědi na nepovinnou otázku „Který chod vám chutnal nejvíc?“, za každou restauraci, zprůměrované.
Poznatek 7 z 11
Málo výtek, v čele jídlo, které málo překvapí
Jen 3,1 % recenzních formulářů zaškrtává výtku k interiéru a 2,8 % k jídlu. Nejčastěji zaškrtávaná je málo překvapivé jídlo (1,2 %), před příliš hlučnou místností (0,8 %).
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| Jídlo málo překvapivé | 1,2 % | 79 |
| Příliš hlučno | 0,8 % | 51 |
| Málo útulné | 0,7 % | 49 |
| Příliš tmavé | 0,6 % | 42 |
| Příliš malé porce | 0,6 % | 40 |
| Příliš plno | 0,4 % | 26 |
| Malý výběr | 0,4 % | 23 |
| Příliš chladno | 0,3 % | 21 |
| Příliš slané | 0,2 % | 16 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 6 587
- Restaurace
- Belgické restaurace: 38
- Metoda
- Nepovinná zaškrtávací políčka v recenzním formuláři („co by mohlo být lepší?“): podíl recenzních formulářů s každou výtkou.
Poznatek 8 z 11
Velké skupiny hodnotí o něco hůř: 4,54
Stoly pro tři nebo čtyři dávají v průměru 4,66; skupiny sedmi a více dávají 4,54. Velké stoly se obsluhují dokonale hůř.
| Skupina | Průměrné hodnocení | Datové body |
|---|---|---|
| 1–2 | 4,65 | 1 231 |
| 3–4 | 4,66 | 791 |
| 5–6 | 4,63 | 202 |
| 7+ | 4,54 | 102 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 2 326
- Restaurace
- Belgické restaurace: 36
- Metoda
- Průměrné celkové hodnocení podle velikosti skupiny v rezervaci spojené s recenzí. Sloučeno.
Poznatek 9 z 11
Páteční návštěvy vycházejí nejlépe, nedělní nejhůř
Hosté, kteří přišli v pátek, dávají v průměru 4,69, ti, kdo přišli v neděli, 4,57.
| Skupina | Průměrné hodnocení | Datové body |
|---|---|---|
| Pondělí | 4,6 | 136 |
| Úterý | 4,68 | 227 |
| Středa | 4,62 | 190 |
| Čtvrtek | 4,63 | 298 |
| Pátek | 4,69 | 537 |
| Sobota | 4,66 | 552 |
| Neděle | 4,57 | 386 |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 2 326
- Restaurace
- Belgické restaurace: 36
- Metoda
- Průměrné celkové hodnocení podle dne návštěvy v týdnu. Sloučeno.
Poznatek 10 z 11
Hodnocení stoupá z 4,34 v lednu na 4,67 v dubnu
Průměrné hodnocení stoupá z 4,34 v lednu na 4,67 v dubnu a drží se vysoko až do června, než se v září ustálí na 4,52.
| Skupina | Průměrné hodnocení |
|---|---|
| Leden | 4,34 |
| Únor | 4,4 |
| Březen | 4,54 |
| Duben | 4,67 |
| Květen | 4,65 |
| Červen | 4,67 |
| Červenec | 4,53 |
| Srpen | 4,59 |
| Září | 4,52 |
- Období
- Recenze od ledna do září 2026
- Datové body
- 7 539
- Restaurace
- Belgické restaurace: 30
- Metoda
- Průměrné hodnocení za restauraci a měsíc (alespoň 10 recenzí), zprůměrované přes restaurace.
Poznatek 11 z 11
26 % spokojených hostů zveřejní recenzi i veřejně
Když jsou hosté, kteří dali vysoké hodnocení, vyzváni, aby ho sdíleli na Google nebo Tripadvisor, 26 % klikne dál: zhruba jeden z 4.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Zveřejnili ji i veřejně | 26,3 % |
| Nechali si ji pro sebe | 73,7 % |
- Období
- Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 1 455
- Restaurace
- Belgické restaurace: 22
- Metoda
- Hosté, kteří dali vysoké hodnocení, jsou vyzváni, aby svou recenzi zveřejnili i na Google nebo Tripadvisor. Podíl těch, kdo klikli dál, za každou restauraci s alespoň 20 výzvami, zprůměrovaný.
Jak vznikl tento článek
Období
Recenze od 1. ledna 2025 do 30. září 2026 · Recenze od ledna do září 2026
Datové body
Poznatků: 11; každý stojí alespoň na 1 215 datových bodech (největší na 11 636) z 19–38 belgických restaurací.
Metoda
Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.
O těchto datech
Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 19–38 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.
Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.
Další z Datahubu
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci
HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.