HappyChef Datahub

Každý devátý host se vrátí. O dva měsíce později.

Vracející se hosté, jazyky a kontaktní údaje, od ledna do září 2026.

HappyChef Datahub

Většina hostů restaurace přijde jednou. Mezi lednem a zářím 2026 se do stejné restaurace vrátil zhruba každý devátý host, typicky dva měsíce po první návštěvě, a hosté, kteří se vracejí, tvoří každou sedmou rezervaci. Kdo jsou? Většinou starší 45 let, většinou rezervují nizozemsky, téměř všichni jsou dosažitelní e-mailem a mobilem, ale k newsletteru se přihlašují jen zřídka. Těchto jedenáct poznatků popisuje hosta za rezervací.

  • Belgické restaurace
  • Poznatků: 11
  • Data do 30. září 2026

Poznatky v tomto článku

  1. 10,8 % hostů se do devíti měsíců vrátí
  2. Vracející se hosté tvoří 15,1 % rezervací
  3. Vracející se hosté přijdou znovu po 63 dnech
  4. Největší věková skupina je 55 až 64 let, s 23,8 %
  5. 88,6 % online rezervací je v nizozemštině
  6. Rezervace v cizích jazycích vrcholí v březnu, s 12 %
  7. 5 % hostů zanechá zahraniční telefonní číslo
  8. 69 % rezervací nese belgické mobilní číslo
  9. Vede Gmail s 32,6 %, před Hotmailem a Telenetem
  10. Jen 18 % telefonických rezervací má e-mailovou adresu
  11. Jen 4,7 % online hostů chce newsletter

Poznatek 1 z 11

10,8 % hostů se do devíti měsíců vrátí

Mezi lednem a zářím 2026 se 10,8 % hostů alespoň jednou vrátilo do stejné restaurace. Mezi hosty, jejichž první návštěva byla před červencem a kteří měli alespoň tři měsíce na návrat, je to 13,9 %.

  • Všichni hosté10,8 %
  • První návštěva před červencem13,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 23 · datové body: 27 529
Data: 10,8 % hostů se do devíti měsíců vrátí
SkupinaPodíl
Všichni hosté10,8 %
První návštěva před červencem13,9 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
27 529
Restaurace
Belgické restaurace: 23
Metoda
Hosté se rozpoznávají podle e-mailu nebo telefonního čísla v rámci jedné restaurace, nikdy napříč restauracemi. Pevný panel 23 restaurací s rezervacemi ve všech devíti měsících. Podíl hostů se dvěma a více návštěvami, za každou restauraci, zprůměrovaný. Druhé číslo počítá jen hosty, jejichž první návštěva byla před 1. červencem 2026, takže měli alespoň tři měsíce na návrat.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 2 z 11

Vracející se hosté tvoří 15,1 % rezervací

89 % hostů přišlo v období jednou, ale hosté, kteří se vracejí, tvoří 15,1 % všech rezervací, protože někteří přijdou několikrát.

1: 89,2 %89,2 %12: 7,8 %7,8 %23: 1,8 %1,8 %34–5: 0,9 %0,9 %4–56+: 0,3 %0,3 %6+
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 23 · datové body: 32 624
Data: Vracející se hosté tvoří 15,1 % rezervací
SkupinaPodílDatové body
189,2 %24 481
27,8 %2 200
31,8 %509
4–50,9 %243
6+0,3 %96
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
32 624
Restaurace
Belgické restaurace: 23
Metoda
Podíl rezervací, které jsou druhou či další návštěvou téhož hosta v téže restauraci v období, a rozdělení hostů podle počtu návštěv. Stejný pevný panel; za každou restauraci, zprůměrováno.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 3 z 11

Vracející se hosté přijdou znovu po 63 dnech

Typický vracející se host přijde znovu 63 dní po první návštěvě (medián). 25 % se vrátí do měsíce.

  • Do 2 týdnů11,1 %
  • 2–4 týdny13,3 %
  • 1–2 měsíce21,5 %
  • 2–3 měsíce16,9 %
  • 3–6 měsíců29,2 %
  • 6+ měsíců7,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 22 · datové body: 3 039
Data: Vracející se hosté přijdou znovu po 63 dnech
SkupinaPodílDatové body
Do 2 týdnů11,1 %326
2–4 týdny13,3 %421
1–2 měsíce21,5 %650
2–3 měsíce16,9 %513
3–6 měsíců29,2 %898
6+ měsíců7,9 %231
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
3 039
Restaurace
Belgické restaurace: 22
Metoda
U vracejících se hostů: počet dní mezi první a druhou návštěvou v období. Medián za každou restauraci, poté medián přes restaurace.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 4 z 11

Největší věková skupina je 55 až 64 let, s 23,8 %

Mezi hosty, kteří sdíleli datum narození, je největší skupinou 55 až 64 let (23,8 %), těsně před 45 až 54 lety (23 %). Hosté pod 25 let tvoří 3,8 % a medián věku je 50.

16–24: 3,8 %3,8 %16–2425–34: 15 %15 %25–3435–44: 17,8 %17,8 %35–4445–54: 22,9 %22,9 %45–5455–64: 23,8 %23,8 %55–6465+: 16,7 %16,7 %65+
Zdroj: HappyChef Datahub · Karty hostů k 12. říjnu 2026 · belgické restaurace: 26 · datové body: 2 414
Data: Největší věková skupina je 55 až 64 let, s 23,8 %
SkupinaPodílDatové body
16–243,8 %103
25–3415 %353
35–4417,8 %470
45–5422,9 %565
55–6423,8 %542
65+16,7 %381
Období
Karty hostů k 12. říjnu 2026
Datové body
2 414
Restaurace
Belgické restaurace: 26
Metoda
Věkové skupiny hostů, kteří se rozhodli sdílet datum narození (kvůli narozeninovým nabídkám). Zveřejňují se jen skupiny. Tito hosté se ke sdílení rozhodli sami, nejde tedy o náhodný vzorek.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 5 z 11

88,6 % online rezervací je v nizozemštině

88,6 % online rezervací vzniká v nizozemštině, 9,5 % v angličtině a 1,9 % ve francouzštině.

  • Nizozemština88,6 %
  • Francouzština1,9 %
  • Angličtina9,5 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 34 · datové body: 27 116
Data: 88,6 % online rezervací je v nizozemštině
SkupinaPodílDatové body
Nizozemština88,6 %24 656
Francouzština1,9 %396
Angličtina9,5 %2 062
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
27 116
Restaurace
Belgické restaurace: 34
Metoda
Jazyk, který host zvolil v online rezervačním formuláři. Jen online rezervace, protože rezervace zadané personálem přebírají jazyk restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 6 z 11

Rezervace v cizích jazycích vrcholí v březnu, s 12 %

Podíl online rezervací v jiném jazyce než nizozemštině vrcholí v březnu (12 %) a nejnižší je v lednu (9,5 %).

9,5 %Led11,7 %Úno12 %Bře11 %Dub10 %Kvě9,9 %Čvn9,9 %Čvc10 %Srp9,8 %Zář
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 40 · datové body: 27 232
Data: Rezervace v cizích jazycích vrcholí v březnu, s 12 %
SkupinaPodíl
Leden9,5 %
Únor11,7 %
Březen12 %
Duben11 %
Květen10 %
Červen9,9 %
Červenec9,9 %
Srpen10 %
Září9,8 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
27 232
Restaurace
Belgické restaurace: 40
Metoda
Podíl online rezervací vytvořených v jiném jazyce než nizozemštině, za restauraci a měsíc (alespoň 20 rezervací), zprůměrovaný přes restaurace aktivní v daném měsíci.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 7 z 11

5 % hostů zanechá zahraniční telefonní číslo

5 % rezervací nese zahraniční telefonní číslo. Vede Nizozemsko s 2,6 %, před Německem, Francií, Spojeným královstvím a Lucemburskem.

  • Nizozemsko2,6 %
  • Jiná země1 %
  • Německo0,5 %
  • Francie0,4 %
  • Spojené království0,3 %
  • Lucembursko0,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 44 · datové body: 46 441
Data: 5 % hostů zanechá zahraniční telefonní číslo
SkupinaPodílDatové body
Nizozemsko2,6 %1 159
Jiná země1 %204
Německo0,5 %161
Francie0,4 %106
Spojené království0,3 %79
Lucembursko0,2 %59
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
46 441
Restaurace
Belgické restaurace: 44
Metoda
Podíl rezervací se zahraničním telefonním číslem, za každou restauraci, zprůměrovaný; rozdělení podle zemí je sloučené.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 8 z 11

69 % rezervací nese belgické mobilní číslo

Hosté uvedou belgické mobilní číslo u 69 % rezervací a pevnou linku jen u 2,9 %. 19 % rezervací nemá vůbec žádné telefonní číslo.

  • Belgický mobil69 %
  • Bez telefonního čísla19 %
  • Belgická pevná linka2,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 41 · datové body: 46 408
Data: 69 % rezervací nese belgické mobilní číslo
SkupinaPodílDatové body
Belgický mobil69 %32 932
Bez telefonního čísla19 %8 794
Belgická pevná linka2,9 %1 280
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
46 408
Restaurace
Belgické restaurace: 41
Metoda
Typ telefonního čísla u rezervace, určený podle předvolby (belgická čísla začínající 04 jsou mobilní). Čísla se nikdy nezveřejňují. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 9 z 11

Vede Gmail s 32,6 %, před Hotmailem a Telenetem

Adresy Gmail tvoří 32,6 % e-mailových adres hostů, Hotmail a Outlook 27,9 % a Telenet 16,2 %. Následují Proximus a Skynet s 5,4 %.

  • Gmail32,6 %
  • Hotmail / Outlook27,9 %
  • Telenet16,2 %
  • Ostatní (firemní nebo vlastní doména)13,1 %
  • Proximus / Skynet5,4 %
  • Apple iCloud2,9 %
  • Yahoo1,8 %
  • Scarlet0,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 37 · datové body: 34 307
Data: Vede Gmail s 32,6 %, před Hotmailem a Telenetem
SkupinaPodílDatové body
Gmail32,6 %10 939
Hotmail / Outlook27,9 %9 797
Telenet16,2 %5 983
Ostatní (firemní nebo vlastní doména)13,1 %4 085
Proximus / Skynet5,4 %1 954
Apple iCloud2,9 %935
Yahoo1,8 %544
Scarlet0,2 %70
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
34 307
Restaurace
Belgické restaurace: 37
Metoda
Poskytovatel e-mailu hosta, seskupený do velkých poskytovatelů; vše ostatní spadá pod ostatní. Adresy se nikdy nezveřejňují. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 10 z 11

Jen 18 % telefonických rezervací má e-mailovou adresu

Online nese e-mailovou adresu každá rezervace, protože ji formulář vyžaduje. Když rezervaci zadá restaurace sama, má ji jen 18 %: tito hosté nemohou dostat potvrzení ani žádost o recenzi e-mailem.

  • Online hostem100 %
  • Zadáno restaurací18 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 44 · datové body: 46 441
Data: Jen 18 % telefonických rezervací má e-mailovou adresu
SkupinaPodíl
Online hostem100 %
Zadáno restaurací18 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
46 441
Restaurace
Belgické restaurace: 44
Metoda
Podíl rezervací s platnou e-mailovou adresou podle rezervačního kanálu, za každou restauraci, zprůměrovaný.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 11 z 11

Jen 4,7 % online hostů chce newsletter

Když rezervační formulář nabízí nepovinné políčko pro newsletter, zaškrtne ho 4,7 % hostů: zhruba jeden z 21.

  • Zaškrtli newsletter4,7 %
  • Nechali prázdné95,3 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 34 · datové body: 26 410
Data: Jen 4,7 % online hostů chce newsletter
SkupinaPodíl
Zaškrtli newsletter4,7 %
Nechali prázdné95,3 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
26 410
Restaurace
Belgické restaurace: 34
Metoda
Podíl online hostů, kteří zaškrtli nepovinné políčko pro newsletter, jen v restauracích, které políčko zobrazují. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Stáhnout data (CSV)

Jak vznikl tento článek

Období

Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · Karty hostů k 12. říjnu 2026

Datové body

Poznatků: 11; každý stojí alespoň na 2 414 datových bodech (největší na 46 441) z 22–44 belgických restaurací.

Metoda

Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.

O těchto datech

Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 22–44 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.

Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.

Další z Datahubu

"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Praha
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci

HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.

Začněte zdarma · jedinou platbou se stanete majitelem · žádné předplatné