"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
Stůl pro dva. Rezervuje ho půlka Belgie.
Kolik hostů přijde, ve které dny chodí velké skupiny a co to znamená pro rozmístění stolů.
HappyChef Datahub
Typická rezervace v belgické restauraci je pro dva lidi: přesně takových je polovina všech rezervací. Skupiny jsou vzácné, ale vydatné – soustředí se na neděle a skoro vždy potřebují sražené stoly. Rodiny s dětmi tvoří malý podíl, který o víkendu roste, a večeří dřív. Těchto šest poznatků ukazuje, kdo sedí u stolu a jak velký ten stůl musí být.
Poznatky v tomto článku
Poznatek 1 z 6
Polovina všech rezervací je přesně pro dva
Medián skupiny je 2 hosté: 50 % rezervací je pro dva lidi. Čtyři lidé tvoří 20 % a tři lidé 12 %. Kvůli občasné velké skupině je průměr vyšší, 3,7 hostů.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 2 | 49,7 % | 22 367 |
| 3 | 12 % | 5 560 |
| 4 | 19,6 % | 9 736 |
| 5–6 | 9,3 % | 4 819 |
| 7–8 | 3,7 % | 1 766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1 095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 408
- Restaurace
- Belgické restaurace: 41
- Metoda
- Počet hostů na rezervaci (1 až 60). Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 2 z 6
Hosté o samotě jsou vzácní: 1,4 % rezervací
Jen 1,4 % rezervací je pro jednu osobu. Na druhém konci je 8 % pro sedm a více hostů a 4,3 % pro devět a více.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 7–8 | 3,7 % | 1 766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1 095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 408
- Restaurace
- Belgické restaurace: 41
- Metoda
- Počet hostů na rezervaci (1 až 60). Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 3 z 6
Velké skupiny dávají přednost neděli
Celkem je 6,1 % rezervací pro osm a více hostů. V neděli to stoupá na 6,9 %, zatímco úterý má nejméně skupin, 2,9 %.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 6,2 % |
| Úterý | 3 % |
| Středa | 3,5 % |
| Čtvrtek | 6,8 % |
| Pátek | 4,7 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Neděle | 6,9 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 44 887
- Restaurace
- Belgické restaurace: 29
- Metoda
- Podíl rezervací pro 8 a více hostů podle dne v týdnu. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 4 z 6
4,8 % rezervací zahrnuje děti
V rezervačních formulářích, které se na děti ptají, zahrnuje 4,8 % rezervací alespoň jedno dítě nebo miminko. V neděli je to 7,6 %. Stůl s dětmi má v průměru 5,2 hostů.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 4,1 % |
| Úterý | 3,4 % |
| Středa | 2,4 % |
| Čtvrtek | 3 % |
| Pátek | 4,1 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Neděle | 7,6 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 26 835
- Restaurace
- Belgické restaurace: 34
- Metoda
- Podíl rezervací s alespoň jedním dítětem nebo miminkem, jen z rezervačních formulářů, které se na děti ptají. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 5 z 6
Rodiny rezervují večeři na 18:39, dospělí na 18:52
Stoly s dětmi začínají večeři dřív: v průměru v 18:39, oproti 18:52 u stolů jen s dospělými.
| Skupina | Čas |
|---|---|
| S dětmi | 18:39 |
| Jen dospělí | 18:52 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 26 835
- Restaurace
- Belgické restaurace: 34
- Metoda
- Podíl rezervací s alespoň jedním dítětem nebo miminkem, jen z rezervačních formulářů, které se na děti ptají. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 6 z 6
71 % skupin o sedmi nebo osmi lidech potřebuje sražené stoly
Celkem je 12,6 % rezervací usazeno u dvou a více stolů. U pěti nebo šesti hostů je to 38 %, u sedmi nebo osmi 71 % a u devíti a více 84 %.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| 1–2 | 0,2 % |
| 3–4 | 15,8 % |
| 5–6 | 38,2 % |
| 7–8 | 71,3 % |
| 9+ | 84,1 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 20 076
- Restaurace
- Belgické restaurace: 16
- Metoda
- Podíl rezervací usazených u dvou či více sražených stolů podle velikosti skupiny. Restaurace, které stoly nepřiřazují, jsou vyřazeny.
Jak vznikl tento článek
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
Poznatků: 6; každý stojí alespoň na 20 076 datových bodech (největší na 46 408) z 16–41 belgických restaurací.
Metoda
Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.
O těchto datech
Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 16–41 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.
Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.
Další z Datahubu
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci
HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.