HappyChef Datahub

Každý pátý host má přání. Na prvním místě alergie.

Co hosté píší do pole pro poznámky – spočítané, nikdy nečtené nahlas.

HappyChef Datahub

Pole pro poznámky v rezervačním formuláři je místo, kde hosté restauraci sdělí, na čem jim záleží. Používá ho každý pátý online host a nejčastějším důvodem je alergie nebo intolerance, před přáním terasy a narozeninami. Seznamu alergenů vévodí ryby a mořské plody, vegetariánské požadavky jsou častější než veganské a někteří hosté se prostě ptají, jestli může přijít i pes. Těchto osm poznatků počítá, o co hosté žádají. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.

  • Belgické restaurace
  • Poznatků: 8
  • Data do 30. září 2026

Poznatky v tomto článku

  1. 20 % online hostů zanechá poznámku
  2. Každá 25. rezervace zmiňuje alergii
  3. Poznámkám vévodí alergie, terasa a narozeniny
  4. Seznamu alergenů vévodí ryby a mořské plody s 6,7 %
  5. Vegetariánských požadavků je třikrát víc než veganských
  6. 8,3 % poznámek zmiňuje narozeniny
  7. Nejžádanějším místem je terasa: 12,4 %
  8. Pokud je nabídka, 38 % hostů vybere menu už při rezervaci

Poznatek 1 z 8

20 % online hostů zanechá poznámku

20 % hostů, kteří rezervují online, napíše poznámku: zhruba jeden z 5. Zástupné odpovědi jako pomlčka nebo „ne“ se nepočítají.

  • Napsali poznámku20,3 %
  • Bez poznámky79,7 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 40 · datové body: 27 568
Data: 20 % online hostů zanechá poznámku
SkupinaPodíl
Napsali poznámku20,3 %
Bez poznámky79,7 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
27 568
Restaurace
Belgické restaurace: 40
Metoda
Podíl online rezervací, u kterých host napsal poznámku; zástupné odpovědi jako pomlčka nebo „ne“ se ignorují. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 2 z 8

Každá 25. rezervace zmiňuje alergii

4 % všech online rezervací zmiňuje alergii nebo intoleranci. Mezi rezervacemi s poznámkou je to 19 %: nejčastější důvod ji napsat.

  • Ze všech online rezervací4 %
  • Z rezervací s poznámkou19,1 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 40 · datové body: 27 568
Data: Každá 25. rezervace zmiňuje alergii
SkupinaPodíl
Ze všech online rezervací4 %
Z rezervací s poznámkou19,1 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
27 568
Restaurace
Belgické restaurace: 40
Metoda
Podíl všech online rezervací, jejichž poznámka zmiňuje alergii nebo intoleranci (vyhledávání klíčových slov v nizozemštině, francouzštině a angličtině), za každou restauraci, zprůměrovaný.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 3 z 8

Poznámkám vévodí alergie, terasa a narozeniny

Ze všech poznámek 19 % zmiňuje alergii nebo intoleranci, 12 % se ptá na terasu a 8 % zmiňuje narozeniny.

  • Alergie nebo intolerance (jakákoli)19,1 %
  • Terasa12,4 %
  • Narozeniny8,3 %
  • Mořské plody nebo ryby6,7 %
  • U okna nebo konkrétní stůl4,9 %
  • Lepek4,3 %
  • Vegetariánské3,7 %
  • Klidný stůl2,9 %
  • Ořechy nebo arašídy2,9 %
  • Laktóza nebo mléčné výrobky2,8 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 39 · datové body: 5 944
Data: Poznámkám vévodí alergie, terasa a narozeniny
SkupinaPodílDatové body
Alergie nebo intolerance (jakákoli)19,1 %1 245
Terasa12,4 %591
Narozeniny8,3 %543
Mořské plody nebo ryby6,7 %497
U okna nebo konkrétní stůl4,9 %294
Lepek4,3 %264
Vegetariánské3,7 %189
Klidný stůl2,9 %180
Ořechy nebo arašídy2,9 %186
Laktóza nebo mléčné výrobky2,8 %186
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
5 944
Restaurace
Belgické restaurace: 39
Metoda
Vyhledávání klíčových slov (nizozemsky, francouzsky a anglicky) v poznámkách, které hosté napsali při online rezervaci; podíl poznámek zmiňujících jednotlivá témata, za každou restauraci, zprůměrovaný. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 4 z 8

Seznamu alergenů vévodí ryby a mořské plody s 6,7 %

Ryby a mořské plody se objevují v 6,7 % poznámek, lepek v 4,3 %, ořechy v 2,9 % a laktóza nebo mléčné výrobky v 2,8 %.

  • Mořské plody nebo ryby6,7 %
  • Lepek4,3 %
  • Ořechy nebo arašídy2,9 %
  • Laktóza nebo mléčné výrobky2,8 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 39 · datové body: 5 944
Data: Seznamu alergenů vévodí ryby a mořské plody s 6,7 %
SkupinaPodíl
Mořské plody nebo ryby6,7 %
Lepek4,3 %
Ořechy nebo arašídy2,9 %
Laktóza nebo mléčné výrobky2,8 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
5 944
Restaurace
Belgické restaurace: 39
Metoda
Vyhledávání klíčových slov (nizozemsky, francouzsky a anglicky) v poznámkách, které hosté napsali při online rezervaci; podíl poznámek zmiňujících jednotlivá témata, za každou restauraci, zprůměrovaný. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 5 z 8

Vegetariánských požadavků je třikrát víc než veganských

3,7 % poznámek žádá vegetariánskou variantu a 1,2 % veganskou. Těhotenství, které mění, co host smí jíst, se objevuje v 2,3 %.

  • Vegetariánské3,7 %
  • Těhotenství2,3 %
  • Veganské1,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 39 · datové body: 5 944
Data: Vegetariánských požadavků je třikrát víc než veganských
SkupinaPodíl
Vegetariánské3,7 %
Těhotenství2,3 %
Veganské1,2 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
5 944
Restaurace
Belgické restaurace: 39
Metoda
Vyhledávání klíčových slov (nizozemsky, francouzsky a anglicky) v poznámkách, které hosté napsali při online rezervaci; podíl poznámek zmiňujících jednotlivá témata, za každou restauraci, zprůměrovaný. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 6 z 8

8,3 % poznámek zmiňuje narozeniny

Narozeniny se objevují v 8,3 % poznámek, 8krát častěji než svatba nebo výročí (1 %).

  • Narozeniny8,3 %
  • Svatba nebo výročí1 %
  • Překvapení0,4 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 39 · datové body: 5 944
Data: 8,3 % poznámek zmiňuje narozeniny
SkupinaPodíl
Narozeniny8,3 %
Svatba nebo výročí1 %
Překvapení0,4 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
5 944
Restaurace
Belgické restaurace: 39
Metoda
Vyhledávání klíčových slov (nizozemsky, francouzsky a anglicky) v poznámkách, které hosté napsali při online rezervaci; podíl poznámek zmiňujících jednotlivá témata, za každou restauraci, zprůměrovaný. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.
Stáhnout data (CSV)

Poznatek 7 z 8

Nejžádanějším místem je terasa: 12,4 %

12,4 % poznámek žádá terasu a 4,9 % místo u okna nebo konkrétní stůl. 2,9 % chce klidný stůl, 2,7 % zmiňuje psa, 2,1 % potřebuje dětskou židličku a 1,2 % zmiňuje vozík nebo omezenou pohyblivost.

  • Terasa12,4 %
  • U okna nebo konkrétní stůl4,9 %
  • Klidný stůl2,9 %
  • Pes2,7 %
  • Dětská židlička nebo miminko2,1 %
  • Vozík nebo omezená pohyblivost1,2 %
  • Pozdější nebo dřívější příchod1 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026 · belgické restaurace: 39 · datové body: 5 944
Data: Nejžádanějším místem je terasa: 12,4 %
SkupinaPodíl
Terasa12,4 %
U okna nebo konkrétní stůl4,9 %
Klidný stůl2,9 %
Pes2,7 %
Dětská židlička nebo miminko2,1 %
Vozík nebo omezená pohyblivost1,2 %
Pozdější nebo dřívější příchod1 %
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
5 944
Restaurace
Belgické restaurace: 39
Metoda
Vyhledávání klíčových slov (nizozemsky, francouzsky a anglicky) v poznámkách, které hosté napsali při online rezervaci; podíl poznámek zmiňujících jednotlivá témata, za každou restauraci, zprůměrovaný. Samotné poznámky se nikdy nezveřejňují.
Stáhnout data (CSV)

Jak vznikl tento článek

Období

Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026

Datové body

Poznatků: 8; každý stojí alespoň na 5 944 datových bodech (největší na 27 568) z 7–40 belgických restaurací.

Metoda

Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.

O těchto datech

Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 7–40 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.

Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.

Další z Datahubu

"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Praha
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci

HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.

Začněte zdarma · jedinou platbou se stanete majitelem · žádné předplatné