"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
Sobotní večer, 19:00. Nejobsazenější stůl v Belgii.
Kdy Belgičané skutečně chodí do restaurací: den po dni, směna po směně, čas po čase.
HappyChef Datahub
Restaurační týden nemá sedm stejných dní. V belgických restauracích nese pátek se sobotou dohromady víc než polovinu všech rezervovaných hostů, pondělí se sotva projeví a neděle se potichu mění v největší oběd týdne. Večeře se soustředí kolem jediného času a v sobotu je sedm z deseti míst obsazeno dřív, než se otevřou dveře. Těchto jedenáct poznatků ukazuje, kdy se jídelna plní – a kdy ne.
Poznatky v tomto článku
- Sobota přivádí 28,5 % týdenních hostů, pondělí jen 4,7 %
- U večeří připadá na samotnou sobotu 34,6 %
- Neděle je den obědů: 31 % všech poledních hostů
- V neděli je 46,6 % rezervací na oběd
- Dvě třetiny všech rezervací jsou na večeři
- 19:00 je nejrezervovanější čas večeře (podíl 31,4 %)
- 12:30 a 12:00 berou 62 % poledních rezervací
- Nejdřív se večeří v neděli, v průměru v 18:30
- 48,5 % rezervací začíná v celou
- Sobota přivádí 42 rezervovaných hostů, středa 19
- V sobotu je 71 % míst rezervováno předem
Poznatek 1 z 11
Sobota přivádí 28,5 % týdenních hostů, pondělí jen 4,7 %
Sobota je zdaleka nejrušnějším dnem s 28,5 % všech rezervovaných hostů, následuje pátek s 23,1 %. Dva víkendové večery dohromady nesou 52 % týdne. Sobota přivede 3,7× tolik hostů co úterý.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 4,7 % |
| Úterý | 7,6 % |
| Středa | 7,1 % |
| Čtvrtek | 12,2 % |
| Pátek | 23,1 % |
| Sobota | 28,5 % |
| Neděle | 16,7 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 020
- Restaurace
- Belgické restaurace: 35
- Metoda
- Podíl týdenních hostů (couverts) každé restaurace, který připadá na jednotlivé dny v týdnu, zprůměrovaný přes restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 2 z 11
U večeří připadá na samotnou sobotu 34,6 %
Večeře je ještě koncentrovanější než týden jako celek: 34,6 % všech večerních hostů přijde v sobotu a 24,8 % v pátek, oproti pouhým 4 % v pondělí.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 4 % |
| Úterý | 7,4 % |
| Středa | 6,4 % |
| Čtvrtek | 12,2 % |
| Pátek | 24,8 % |
| Sobota | 34,6 % |
| Neděle | 10,6 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 31 453
- Restaurace
- Belgické restaurace: 36
- Metoda
- Podíl večerních hostů každé restaurace podle dne v týdnu, zprůměrovaný přes restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 3 z 11
Neděle je den obědů: 31 % všech poledních hostů
Oběd má jiný rytmus. Neděle přivádí 31 % týdenních poledních hostů, 1,6× tolik co pátek (19,1 %), který má nejrušnější oběd pracovního týdne.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 5,5 % |
| Úterý | 7,8 % |
| Středa | 7,6 % |
| Čtvrtek | 13,2 % |
| Pátek | 19,1 % |
| Sobota | 15,8 % |
| Neděle | 31 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 13 650
- Restaurace
- Belgické restaurace: 28
- Metoda
- Podíl poledních hostů každé restaurace podle dne v týdnu, zprůměrovaný přes restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 5 z 11
Dvě třetiny všech rezervací jsou na večeři
Večeře tvoří 67,6 % všech rezervací a oběd 25,5 %. Odpoledne mezi obědem a večeří je téměř prázdné, s 1,2 % rezervací.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| Snídaně | 5,6 % | 662 |
| Oběd | 25,5 % | 13 794 |
| Odpoledne | 1,2 % | 417 |
| Večeře | 67,6 % | 31 535 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 408
- Restaurace
- Belgické restaurace: 41
- Metoda
- Rezervovaný čas začátku zařazený jako snídaně (před 11:00), oběd (11:00–14:59), odpoledne (15:00–16:59) nebo večeře (od 17:00). Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 6 z 11
19:00 je nejrezervovanější čas večeře (podíl 31,4 %)
Téměř třetina večerních rezervací začíná přesně v 19:00 (31,4 %). Následuje 19:30 s 14,9 %, těsně před 18:30 s 14,5 %. Po 20:00 si večeři rezervuje málokdo.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 19:00 | 31,4 % | 8 743 |
| 19:30 | 14,9 % | 4 122 |
| 18:30 | 14,5 % | 4 908 |
| 18:00 | 11,4 % | 4 101 |
| 20:00 | 5,9 % | 1 562 |
| 19:15 | 5,2 % | 1 836 |
| 17:30 | 3,4 % | 1 431 |
| 18:45 | 3,3 % | 1 186 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 31 485
- Restaurace
- Belgické restaurace: 37
- Metoda
- Podíl večerních rezervací každé restaurace podle času začátku, zprůměrovaný přes restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 7 z 11
12:30 a 12:00 berou 62 % poledních rezervací
Oběd se rezervuje ještě sevřeněji: 12:30 bere 34,7 % a 12:00 bere 27,3 %. Dva časy dohromady nesou 62 % všech poledních rezervací.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 12:30 | 34,7 % | 4 639 |
| 12:00 | 27,3 % | 3 909 |
| 13:00 | 14,8 % | 1 651 |
| 12:15 | 8,5 % | 1 747 |
| 12:45 | 3,2 % | 541 |
| 13:30 | 2,8 % | 253 |
| 11:30 | 2,3 % | 295 |
| 14:00 | 1,8 % | 138 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 13 694
- Restaurace
- Belgické restaurace: 29
- Metoda
- Podíl poledních rezervací každé restaurace podle času začátku, zprůměrovaný přes restaurace. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 8 z 11
Nejdřív se večeří v neděli, v průměru v 18:30
Průměrný rezervovaný čas večeře je 18:52. Nejdřív začínají hosté v neděli (18:30) a nejpozději v pátek (18:57), kdy začíná víkend.
| Skupina | Čas |
|---|---|
| Pondělí | 18:34 |
| Úterý | 18:50 |
| Středa | 18:46 |
| Čtvrtek | 18:50 |
| Pátek | 18:57 |
| Sobota | 18:54 |
| Neděle | 18:30 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 31 547
- Restaurace
- Belgické restaurace: 33
- Metoda
- Průměrný rezervovaný čas začátku večeře podle dne v týdnu, za každou restauraci, poté zprůměrovaný. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 9 z 11
48,5 % rezervací začíná v celou
Hosté myslí v kulatých číslech: 48,5 % rezervací začíná v celou hodinu a 35,7 % v půl. Čtvrthodinové časy (:15 a :45) mají 15,2 %.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| Celá hodina (:00) | 48,5 % | 21 726 |
| Půlhodina (:30) | 35,7 % | 16 317 |
| Čtvrthodina (:15/:45) | 15,2 % | 7 989 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 408
- Restaurace
- Belgické restaurace: 41
- Metoda
- Minuty rezervovaného času začátku: celá hodina, půlhodina, nebo čtvrthodina. Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 10 z 11
Sobota přivádí 42 rezervovaných hostů, středa 19
Ve dni s rezervacemi přivítá restaurace v průměru 33 rezervovaných hostů. V sobotu to stoupá na 42 a ve středu klesá na 19, a to ještě bez hostů bez rezervace.
| Skupina | Průměr |
|---|---|
| Pondělí | 22,3 |
| Úterý | 21,4 |
| Středa | 18,7 |
| Čtvrtek | 25,1 |
| Pátek | 35,8 |
| Sobota | 41,7 |
| Neděle | 39,3 |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 441
- Restaurace
- Belgické restaurace: 31
- Metoda
- Předem rezervovaní hosté na restauraci ve dnech s alespoň jednou rezervací, podle dne v týdnu, zprůměrovaní přes restaurace. Hosté bez rezervace v datech nejsou, počítají se tedy jen rezervovaní hosté.
Poznatek 11 z 11
V sobotu je 71 % míst rezervováno předem
Vzhledem k počtu míst, který restaurace nastavily, je v sobotu večer předem rezervováno 71 % míst a v pátek 56 %. V pondělí je to 27 %; za celý týden 47 %.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 26,9 % |
| Úterý | 43,3 % |
| Středa | 34,7 % |
| Čtvrtek | 38 % |
| Pátek | 55,8 % |
| Sobota | 71,1 % |
| Neděle | 42,2 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 31 547
- Restaurace
- Belgické restaurace: 35
- Metoda
- Předem rezervovaní večerní hosté vydělení počtem míst, který restaurace nastavila, u večerních směn s alespoň jednou rezervací. Restaurace bez nastaveného počtu míst nebo s méně než 10 místy jsou vyřazeny.
Jak vznikl tento článek
Období
Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
Poznatků: 11; každý stojí alespoň na 13 650 datových bodech (největší na 46 441) z 28–41 belgických restaurací.
Metoda
Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.
O těchto datech
Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 28–41 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.
Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.
Další z Datahubu
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci
HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.