"Ideální řešení pro provozovatele restaurace! Mohu doporučit každému. Výborný poměr ceny a výkonu, mnoho funkcí."
11:00 a 17:00. Dvě špičky restaurace.
Pracovní den týmu belgické restaurace, vyčtený z toho, kdy pracuje v dashboardu a zadává rezervace.
HappyChef Datahub
Než si sedne první host, práce už dávno začala. Týmy belgických restaurací jsou ve svém rezervačním dashboardu nejaktivnější v 11:00, když připravují oběd, a znovu kolem 17:00, těsně před večeří, kdy také zadávají nejvíc telefonických rezervací. Nejčastějším zavíracím dnem je pondělí a průměrná restaurace přijímá rezervace pět dní v týdnu. Tyto tři poznatky ukazují rytmus za jídelnou.
Poznatky v tomto článku
Poznatek 1 z 3
Dashboard je nejrušnější v 11:00
Restaurační týmy jsou v dashboardu nejaktivnější v 11:00 (8,8 % denní aktivity), když připravují oběd, s druhou špičkou kolem 17:00. 9 % aktivity proběhne před 9:00 a 6 % po 22:00, kdy se sklízejí poslední stoly.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| 00:00 | 1,6 % |
| 01:00 | 0,8 % |
| 02:00 | 0,3 % |
| 03:00 | 0,2 % |
| 04:00 | 0,2 % |
| 05:00 | 0,3 % |
| 06:00 | 0,6 % |
| 07:00 | 1,6 % |
| 08:00 | 3,5 % |
| 09:00 | 4,5 % |
| 10:00 | 6,9 % |
| 11:00 | 8,8 % |
| 12:00 | 7,2 % |
| 13:00 | 5,9 % |
| 14:00 | 6,7 % |
| 15:00 | 6,8 % |
| 16:00 | 6,9 % |
| 17:00 | 8,7 % |
| 18:00 | 8,5 % |
| 19:00 | 5,3 % |
| 20:00 | 4,3 % |
| 21:00 | 4,1 % |
| 22:00 | 3,7 % |
| 23:00 | 2,6 % |
- Období
- Aktivita v dashboardu od 28. března do 11. října 2026
- Datové body
- 844 970
- Restaurace
- Belgické restaurace: 42
- Metoda
- Hodina dne (belgického času), kdy probíhá aktivita v dashboardu restaurace, jako podíl za každou restauraci, zprůměrovaný.
Poznatek 2 z 3
Telefonické rezervace se zadávají nejvíc v 17:00
Restaurace samy zadávají nejvíc rezervací v 17:00, s 12 % denního součtu: hodinu před večeří, kdy zvoní telefon a tým je na místě, aby ho zvedl.
| Skupina | Podíl | Datové body |
|---|---|---|
| 00:00 | 1,3 % | 36 |
| 01:00 | 0,4 % | 17 |
| 02:00 | 0 % | 3 |
| 03:00 | 0 % | |
| 04:00 | 0,1 % | 1 |
| 05:00 | 0,1 % | 1 |
| 06:00 | 0 % | 4 |
| 07:00 | 0,6 % | 41 |
| 08:00 | 1,2 % | 88 |
| 09:00 | 3,2 % | 335 |
| 10:00 | 7 % | 751 |
| 11:00 | 9,9 % | 1 147 |
| 12:00 | 8,5 % | 971 |
| 13:00 | 7,3 % | 791 |
| 14:00 | 7,6 % | 860 |
| 15:00 | 7,5 % | 877 |
| 16:00 | 8,3 % | 878 |
| 17:00 | 12,4 % | 1 059 |
| 18:00 | 9,1 % | 900 |
| 19:00 | 4,4 % | 471 |
| 20:00 | 4,4 % | 369 |
| 21:00 | 3,7 % | 300 |
| 22:00 | 2,3 % | 162 |
| 23:00 | 0,8 % | 82 |
- Období
- Rezervace zadané restauracemi od 1. října 2025 do 30. září 2026
- Datové body
- 10 144
- Restaurace
- Belgické restaurace: 29
- Metoda
- Hodina (belgického času), ve které personál restaurace zadával rezervace (telefon, host bez rezervace, e-mail). Každá restaurace má stejnou váhu: nejprve se spočítá její vlastní hodnota a teprve potom průměr, takže jedna rušná restaurace nemůže výsledek ovládnout. Restaurace s méně než 30 rezervacemi za období se nezapočítávají.
Poznatek 3 z 3
58 % restaurací má v pondělí zavřeno
58 % restaurací obvykle v pondělí nepřijímá žádné rezervace a 48 % žádné v úterý. V neděli zůstává zavřeno 26 %, zatímco v pátek a sobotu otevírá každá restaurace. Průměrná restaurace přijímá rezervace 5,1 dne v týdnu.
| Skupina | Podíl |
|---|---|
| Pondělí | 58,1 % |
| Úterý | 48,4 % |
| Středa | 38,7 % |
| Čtvrtek | 19,4 % |
| Pátek | 0 % |
| Sobota | 0 % |
| Neděle | 25,8 % |
- Období
- Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
- Datové body
- 46 441
- Restaurace
- Belgické restaurace: 31
- Metoda
- Restaurace se počítá jako obvykle zavřená v určitý den v týdnu, pokud méně než 20 % těchto dnů v období má nějakou rezervaci. Odvozeno z rezervací, ne z nastavení otevírací doby.
Jak vznikl tento článek
Období
Aktivita v dashboardu od 28. března do 11. října 2026 · Rezervace zadané restauracemi od 1. října 2025 do 30. září 2026 · Návštěvy od 1. ledna do 30. září 2026
Datové body
Poznatků: 3; každý stojí alespoň na 10 144 datových bodech (největší na 844 970) z 29–42 belgických restaurací.
Metoda
Anonymní souhrny za belgické restaurace s HappyChef, každá restaurace se stejnou váhou, každé číslo nejméně z pěti restaurací a 1 000 datových bodů.
O těchto datech
Analýza vychází z belgických restaurací, které používají HappyChef: podle poznatku jde o 29–42 restaurací. Restaurace, které se připojily během období, jsou normalizovány, aby rostoucí počet restaurací nikdy uměle nenafukoval trend; demo a testovací účty jsou vyřazeny a zástupné hodnoty (prázdné pole uložené jako nula) se ignorují.
Každé číslo je anonymní souhrn. Každé spojuje alespoň pět restaurací a alespoň 1 000 datových bodů, žádná restaurace není jmenována ani vyčleněna a nikdy se nezveřejňuje jméno, e-mail, telefonní číslo ani poznámka hosta.
Další z Datahubu
"Skvěle přehledná mobilní aplikace i desktopová verze, působí přirozeně. Velmi uživatelsky přívětivá a snadno nastavitelná."
"Skvělá služba pro gastronomy. HappyChef mohu jen doporučit — za mnohem nižší cenu než velcí poskytovatelé."
Využijte tyto poznatky ve své vlastní restauraci
HappyChef vám ukáže stejná čísla pro vaši vlastní restauraci: vaše nejrušnější dny, vaše storna, vaše vracející se hosty.