"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
V priemere 4,56 hviezdičky. O zvyšku rozhoduje jedlo.
Ako hostia hodnotia, čo píšu a čo odporúčajú po návšteve, z vlastného formulára recenzie reštaurácie.
HappyChef Datahub
Hostia sú k belgickým reštauráciám štedrí: dvaja z troch dávajú päť hviezdičiek a Net Promoter Score je ďaleko nad tým, čo dosahuje väčšina firiem. Najvyššie zo všetkého hodnotia ústretovosť. No keď sa návšteva nevydarí, hostia ako prvé strhnú body jedlu, a títo nespokojní hostia píšu trikrát viac ako spokojní. Týchto jedenásť zistení pochádza z formulára recenzie, ktorý reštaurácie posielajú po návšteve, pričom každý komentár zostáva súkromný.
Zistenia v tomto článku
- Hostia dávajú v priemere 4,56 hviezdičky
- Net Promoter Score +74
- Najvyššie sa hodnotí ústretovosť, 4,8
- V slabých recenziách má jedlo najnižšie hodnotenie: 3,35
- Nespokojní hostia píšu 3-krát viac
- Hlavný chod je favoritom pre 71 % hostí
- Málo sťažností, na čele jedlo, ktoré neprekvapí
- Veľké skupiny hodnotia o niečo nižšie: 4,54
- Piatkové návštevy majú najvyššie hodnotenie, nedeľné najnižšie
- Hodnotenia rastú z 4,34 v januári na 4,67 v apríli
- 26 % spokojných hostí zverejní recenziu aj verejne
Zistenie 1 z 11
Hostia dávajú v priemere 4,56 hviezdičky
Priemerné hodnotenie je 4,56 z 5. 67 % hostí dáva päť hviezdičiek a len 2,8 % dáva dve alebo menej.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 5 ★ | 66,8 % | 8 116 |
| 4 ★ | 26,1 % | 2 666 |
| 3 ★ | 4,3 % | 480 |
| 2 ★ | 1,5 % | 144 |
| 1 ★ | 1,2 % | 119 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 11 525
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 29
- Metóda
- Celkové hviezdičkové hodnotenie (1 až 5), ktoré hostia dali vo formulári recenzie, ktorý reštaurácia posiela po návšteve. Za reštauráciu s aspoň 30 recenziami, spriemerované. Recenzie importované z iných platforiem sú vynechané.
Zistenie 2 z 11
Net Promoter Score +74
Na otázku, ako pravdepodobne by reštauráciu odporučili, odpovie 80 % hostí 9 alebo 10 a len 5,2 % 6 alebo menej: Net Promoter Score je +74.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 0 | 1,3 % | 82 |
| 1 | 0,2 % | 13 |
| 2 | 0,3 % | 19 |
| 3 | 0,2 % | 14 |
| 4 | 0,4 % | 26 |
| 5 | 0,9 % | 57 |
| 6 | 1,1 % | 71 |
| 7 | 2,6 % | 170 |
| 8 | 10,7 % | 695 |
| 9 | 20,5 % | 1 333 |
| 10 | 61,9 % | 4 021 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 6 406
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 26
- Metóda
- Net Promoter Score z otázky „Ako pravdepodobne by ste nás odporučili?“ (0 až 10): podiel odpovedí 9 alebo 10 mínus podiel odpovedí 0 až 6, za reštauráciu, spriemerovaný. Graf ukazuje všetky odpovede spolu.
Zistenie 3 z 11
Najvyššie sa hodnotí ústretovosť, 4,8
Z troch aspektov, ktoré hostia hodnotia, vychádza najlepšie ústretovosť a obsluha s 4,8, pred jedlom (4,66) a interiérom a atmosférou (4,54).
| Skupina | Priemerné hodnotenie |
|---|---|
| Jedlo | 4,66 |
| Ústretovosť a obsluha | 4,8 |
| Interiér a atmosféra | 4,54 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 9 760
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 38
- Metóda
- Priemerné hodnotenie od 1 do 5 za každý aspekt, za reštauráciu s aspoň 30 recenziami, spriemerované.
Zistenie 4 z 11
V slabých recenziách má jedlo najnižšie hodnotenie: 3,35
V recenziách s tromi alebo menej hviezdičkami dostáva jedlo 3,35, menej ako interiér (3,82) a obsluha (3,96). Keď návšteva sklame, zvyčajne je dôvodom tanier.
| Skupina | Priemerné hodnotenie |
|---|---|
| Jedlo | 3,35 |
| Ústretovosť a obsluha | 3,96 |
| Interiér a atmosféra | 3,82 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 9 760
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 38
- Metóda
- V 503 recenziách s tromi alebo menej hviezdičkami (z 9 760): priemerné hodnotenie každého aspektu. Najnižší aspekt je najpravdepodobnejšou príčinou. Spoločne, pretože slabé recenzie sú v jednej reštaurácii zriedkavé.
Zistenie 5 z 11
Nespokojní hostia píšu 3-krát viac
35 % recenzií obsahuje písaný komentár, zvyčajne dlhý 10 slov. Recenzie s tromi alebo menej hviezdičkami majú 31 slov, oproti 10 pri päťhviezdičkových.
| Skupina | Priemer |
|---|---|
| Recenzie s 3 a menej hviezdičkami | 30,5 |
| Recenzie s 5 hviezdičkami | 10 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 11 636
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 38
- Metóda
- Podiel recenzií s písaným komentárom a jeho dĺžka v slovách (medián za reštauráciu, potom medián). Samotné komentáre sa nikdy nezverejňujú.
Zistenie 6 z 11
Hlavný chod je favoritom pre 71 % hostí
Na otázku, ktorý chod im chutil najviac, uvedie 71 % hostí hlavný chod, 25 % predjedlo a len 4,1 % dezert.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| Hlavný chod | 71,4 % | 774 |
| Predjedlo | 24,5 % | 384 |
| Dezert | 4,1 % | 57 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 1 215
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 19
- Metóda
- Odpovede na nepovinnú otázku „Ktorý chod vám chutil najviac?“, za reštauráciu, spriemerované.
Zistenie 7 z 11
Málo sťažností, na čele jedlo, ktoré neprekvapí
Len 3,1 % formulárov recenzie má zaškrtnutú pripomienku k interiéru a 2,8 % k jedlu. Najčastejšie zaškrtnutá je, že jedlo nie je dosť prekvapivé (1,2 %), pred príliš hlučnou sálou (0,8 %).
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| Jedlo nedostatočne prekvapivé | 1,2 % | 79 |
| Príliš hlučno | 0,8 % | 51 |
| Nie dosť útulné | 0,7 % | 49 |
| Príliš tma | 0,6 % | 42 |
| Príliš malé porcie | 0,6 % | 40 |
| Príliš rušno | 0,4 % | 26 |
| Príliš malý výber | 0,4 % | 23 |
| Príliš zima | 0,3 % | 21 |
| Príliš slané | 0,2 % | 16 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 6 587
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 38
- Metóda
- Nepovinné zaškrtávacie políčka vo formulári recenzie („čo by mohlo byť lepšie?“): podiel formulárov s každou pripomienkou.
Zistenie 8 z 11
Veľké skupiny hodnotia o niečo nižšie: 4,54
Stoly pre troch alebo štyroch dávajú v priemere 4,66; skupiny od siedmich osôb 4,54. Veľké stoly je ťažšie obslúžiť bezchybne.
| Skupina | Priemerné hodnotenie | Dátové body |
|---|---|---|
| 1–2 | 4,65 | 1 231 |
| 3–4 | 4,66 | 791 |
| 5–6 | 4,63 | 202 |
| 7+ | 4,54 | 102 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 2 326
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 36
- Metóda
- Priemerné celkové hodnotenie podľa veľkosti skupiny v rezervácii spojenej s recenziou. Spoločne.
Zistenie 9 z 11
Piatkové návštevy majú najvyššie hodnotenie, nedeľné najnižšie
Hostia, ktorí prišli v piatok, dávajú v priemere 4,69, tí, čo prišli v nedeľu, 4,57.
| Skupina | Priemerné hodnotenie | Dátové body |
|---|---|---|
| Pondelok | 4,6 | 136 |
| Utorok | 4,68 | 227 |
| Streda | 4,62 | 190 |
| Štvrtok | 4,63 | 298 |
| Piatok | 4,69 | 537 |
| Sobota | 4,66 | 552 |
| Nedeľa | 4,57 | 386 |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 2 326
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 36
- Metóda
- Priemerné celkové hodnotenie podľa dňa návštevy. Spoločne.
Zistenie 10 z 11
Hodnotenia rastú z 4,34 v januári na 4,67 v apríli
Priemerné hodnotenie stúpa z 4,34 v januári na 4,67 v apríli a zostáva vysoké až do júna, potom sa v septembri ustáli na 4,52.
| Skupina | Priemerné hodnotenie |
|---|---|
| Január | 4,34 |
| Február | 4,4 |
| Marec | 4,54 |
| Apríl | 4,67 |
| Máj | 4,65 |
| Jún | 4,67 |
| Júl | 4,53 |
| August | 4,59 |
| September | 4,52 |
- Obdobie
- Recenzie od januára do septembra 2026
- Dátové body
- 7 539
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 30
- Metóda
- Priemerné hodnotenie za reštauráciu a mesiac (aspoň 10 recenzií), spriemerované cez reštaurácie.
Zistenie 11 z 11
26 % spokojných hostí zverejní recenziu aj verejne
Keď sú hostia s vysokým hodnotením pozvaní zdieľať ho na Google alebo Tripadvisor, klikne 26 %: zhruba jeden z 4.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| Zverejnili ju aj verejne | 26,3 % |
| Nechali ju súkromnú | 73,7 % |
- Obdobie
- Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 1 455
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 22
- Metóda
- Hostia, ktorí dali vysoké hodnotenie, sú pozvaní zverejniť recenziu aj na Google alebo Tripadvisor. Podiel tých, ktorí klikli, za reštauráciu s aspoň 20 pozvánkami, spriemerovaný.
Ako vznikol tento článok
Obdobie
Recenzie od 1. januára 2025 do 30. septembra 2026 · Recenzie od januára do septembra 2026
Dátové body
Zistenia: 11, každé opreté o najmenej 1 215 dátových bodov (najväčšie o 11 636), z belgických reštaurácií v počte 19–38.
Metóda
Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.
O týchto údajoch
Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 19–38 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.
Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.
Viac z Datahubu
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii
HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.