HappyChef Datahub

Sobota večer, 19:00. Najobsadenejší stôl v Belgicku.

Kedy Belgičania naozaj chodia na jedlo: deň po dni, služba po službe, termín po termíne.

HappyChef Datahub

Týždeň v reštaurácii nemá sedem rovnakých dní. V belgických reštauráciách nesú piatok a sobota spolu viac ako polovicu všetkých rezervovaných hostí, pondelok sa takmer neprejaví a nedeľa sa potichu mení na najväčší obed týždňa. Večera sa sústreďuje okolo jediného času a v sobotu je sedem z desiatich miest obsadených ešte pred otvorením dverí. Týchto jedenásť zistení ukazuje, kedy sa sála plní a kedy nie.

  • Belgické reštaurácie
  • Zistenia: 11
  • Údaje do 30. septembra 2026

Zistenia v tomto článku

  1. Sobota prináša 28,5 % týždenných hostí, pondelok len 4,7 %
  2. Na večeru pripadá na samotnú sobotu 34,6 %
  3. Nedeľa je deň obedov: 31 % všetkých obedových hostí
  4. V nedeľu je 46,6 % rezervácií na obed
  5. Dve tretiny všetkých rezervácií sú na večeru
  6. 19:00 je najrezervovanejší čas večere, s podielom 31,4 %
  7. 12:30 a 12:00 berú 62 % obedových rezervácií
  8. Večera začína najskôr v nedeľu, v priemere o 18:30
  9. 48,5 % rezervácií začína o celej hodine
  10. Sobota prinesie 42 rezervovaných hostí, streda 19
  11. V sobotu je 71 % miest rezervovaných vopred

Zistenie 1 z 11

Sobota prináša 28,5 % týždenných hostí, pondelok len 4,7 %

Sobota je s veľkým náskokom najrušnejší deň: pripadá na ňu 28,5 % všetkých rezervovaných hostí, nasleduje piatok s 23,1 %. Dva víkendové večery spolu nesú 52 % týždňa. Sobota prinesie 3,7× toľko hostí ako utorok.

Pondelok: 4,7 %4,7 %PoUtorok: 7,6 %7,6 %UtStreda: 7,1 %7,1 %StŠtvrtok: 12,2 %12,2 %ŠtPiatok: 23,1 %23,1 %PiSobota: 28,5 %28,5 %SoNedeľa: 16,7 %16,7 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 35 · dátové body: 46 020
Údaje: Sobota prináša 28,5 % týždenných hostí, pondelok len 4,7 %
SkupinaPodiel
Pondelok4,7 %
Utorok7,6 %
Streda7,1 %
Štvrtok12,2 %
Piatok23,1 %
Sobota28,5 %
Nedeľa16,7 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 020
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 35
Metóda
Podiel týždenných hostí každej reštaurácie, ktorý pripadá na jednotlivé dni v týždni, spriemerovaný cez reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 2 z 11

Na večeru pripadá na samotnú sobotu 34,6 %

Večera je ešte sústredenejšia ako týždeň ako celok: 34,6 % všetkých hostí na večeri príde v sobotu a 24,8 % v piatok, oproti len 4 % v pondelok.

Pondelok: 4 %4 %PoUtorok: 7,4 %7,4 %UtStreda: 6,4 %6,4 %StŠtvrtok: 12,2 %12,2 %ŠtPiatok: 24,8 %24,8 %PiSobota: 34,6 %34,6 %SoNedeľa: 10,6 %10,6 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 36 · dátové body: 31 453
Údaje: Na večeru pripadá na samotnú sobotu 34,6 %
SkupinaPodiel
Pondelok4 %
Utorok7,4 %
Streda6,4 %
Štvrtok12,2 %
Piatok24,8 %
Sobota34,6 %
Nedeľa10,6 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
31 453
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 36
Metóda
Podiel hostí na večeri v každej reštaurácii podľa dňa v týždni, spriemerovaný cez reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 3 z 11

Nedeľa je deň obedov: 31 % všetkých obedových hostí

Obed má iný rytmus. Nedeľa prináša 31 % týždenných hostí na obede, 1,6× toľko ako piatok (19,1 %), ktorý je najsilnejším obedom pracovného týždňa.

Pondelok: 5,5 %5,5 %PoUtorok: 7,8 %7,8 %UtStreda: 7,6 %7,6 %StŠtvrtok: 13,2 %13,2 %ŠtPiatok: 19,1 %19,1 %PiSobota: 15,8 %15,8 %SoNedeľa: 31 %31 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 28 · dátové body: 13 650
Údaje: Nedeľa je deň obedov: 31 % všetkých obedových hostí
SkupinaPodiel
Pondelok5,5 %
Utorok7,8 %
Streda7,6 %
Štvrtok13,2 %
Piatok19,1 %
Sobota15,8 %
Nedeľa31 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
13 650
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 28
Metóda
Podiel hostí na obede v každej reštaurácii podľa dňa v týždni, spriemerovaný cez reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 4 z 11

V nedeľu je 46,6 % rezervácií na obed

V reštauráciách, ktoré podávajú obed aj večeru, je takmer polovica nedeľných rezervácií (46,6 %) na obed. V sobotu je to len 14,4 %: sobota patrí večeri. Cez týždeň je na obed zhruba každá štvrtá rezervácia (27,1 % v stredu).

Pondelok: 42,3 %42,3 %PoUtorok: 27 %27 %UtStreda: 27,1 %27,1 %StŠtvrtok: 28,3 %28,3 %ŠtPiatok: 23,4 %23,4 %PiSobota: 14,4 %14,4 %SoNedeľa: 46,6 %46,6 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 34 · dátové body: 45 352
Údaje: V nedeľu je 46,6 % rezervácií na obed
SkupinaPodiel
Pondelok42,3 %
Utorok27 %
Streda27,1 %
Štvrtok28,3 %
Piatok23,4 %
Sobota14,4 %
Nedeľa46,6 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
45 352
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 34
Metóda
Obed ako podiel zo súčtu obedových a večerných rezervácií podľa dňa v týždni. Počítajú sa len reštaurácie, ktoré prijímajú rezervácie na obed aj na večeru. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 5 z 11

Dve tretiny všetkých rezervácií sú na večeru

Na večeru pripadá 67,6 % všetkých rezervácií a na obed 25,5 %. Popoludnie medzi obedom a večerou je takmer prázdne, s 1,2 % rezervácií.

  • Raňajky5,6 %
  • Obed25,5 %
  • Popoludnie1,2 %
  • Večera67,6 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 41 · dátové body: 46 408
Údaje: Dve tretiny všetkých rezervácií sú na večeru
SkupinaPodielDátové body
Raňajky5,6 %662
Obed25,5 %13 794
Popoludnie1,2 %417
Večera67,6 %31 535
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 408
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 41
Metóda
Rezervovaný začiatok zaradený ako raňajky (pred 11:00), obed (11:00–14:59), popoludnie (15:00–16:59) alebo večera (od 17:00). Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 6 z 11

19:00 je najrezervovanejší čas večere, s podielom 31,4 %

Takmer tretina večerných rezervácií začína presne o 19:00 (31,4 %). Nasleduje 19:30 s 14,9 %, tesne pred 18:30 s 14,5 %. Po 20:00 si večeru rezervuje málokto.

  • 19:0031,4 %
  • 19:3014,9 %
  • 18:3014,5 %
  • 18:0011,4 %
  • 20:005,9 %
  • 19:155,2 %
  • 17:303,4 %
  • 18:453,3 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 37 · dátové body: 31 485
Údaje: 19:00 je najrezervovanejší čas večere, s podielom 31,4 %
SkupinaPodielDátové body
19:0031,4 %8 743
19:3014,9 %4 122
18:3014,5 %4 908
18:0011,4 %4 101
20:005,9 %1 562
19:155,2 %1 836
17:303,4 %1 431
18:453,3 %1 186
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
31 485
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 37
Metóda
Podiel večerných rezervácií každej reštaurácie podľa času začiatku, spriemerovaný cez reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 7 z 11

12:30 a 12:00 berú 62 % obedových rezervácií

Obed sa rezervuje ešte tesnejšie: 12:30 má 34,7 % a 12:00 má 27,3 %. Dva časy spolu nesú 62 % všetkých obedových rezervácií.

  • 12:3034,7 %
  • 12:0027,3 %
  • 13:0014,8 %
  • 12:158,5 %
  • 12:453,2 %
  • 13:302,8 %
  • 11:302,3 %
  • 14:001,8 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 29 · dátové body: 13 694
Údaje: 12:30 a 12:00 berú 62 % obedových rezervácií
SkupinaPodielDátové body
12:3034,7 %4 639
12:0027,3 %3 909
13:0014,8 %1 651
12:158,5 %1 747
12:453,2 %541
13:302,8 %253
11:302,3 %295
14:001,8 %138
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
13 694
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 29
Metóda
Podiel obedových rezervácií každej reštaurácie podľa času začiatku, spriemerovaný cez reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 8 z 11

Večera začína najskôr v nedeľu, v priemere o 18:30

Priemerný rezervovaný čas večere je 18:52. Hostia začínajú najskôr v nedeľu (18:30) a najneskôr v piatok (18:57), keď sa začína víkend.

Pondelok: 18:3418:34PoUtorok: 18:5018:50UtStreda: 18:4618:46StŠtvrtok: 18:5018:50ŠtPiatok: 18:5718:57PiSobota: 18:5418:54SoNedeľa: 18:3018:30Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 33 · dátové body: 31 547
Údaje: Večera začína najskôr v nedeľu, v priemere o 18:30
SkupinaČas
Pondelok18:34
Utorok18:50
Streda18:46
Štvrtok18:50
Piatok18:57
Sobota18:54
Nedeľa18:30
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
31 547
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 33
Metóda
Priemerný rezervovaný začiatok večere podľa dňa v týždni, za každú reštauráciu, potom spriemerovaný. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 9 z 11

48,5 % rezervácií začína o celej hodine

Hostia myslia v okrúhlych číslach: 48,5 % rezervácií začína o celej hodine a 35,7 % o pol. Štvrťhodinové časy (:15 a :45) majú 15,2 %.

  • Celá hodina (:00)48,5 %
  • Pol hodina (:30)35,7 %
  • Štvrťhodina (:15/:45)15,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 41 · dátové body: 46 408
Údaje: 48,5 % rezervácií začína o celej hodine
SkupinaPodielDátové body
Celá hodina (:00)48,5 %21 726
Pol hodina (:30)35,7 %16 317
Štvrťhodina (:15/:45)15,2 %7 989
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 408
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 41
Metóda
Minúty rezervovaného začiatku: celá hodina, pol hodina alebo štvrťhodina. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 10 z 11

Sobota prinesie 42 rezervovaných hostí, streda 19

V deň s rezerváciami privíta reštaurácia v priemere 33 rezervovaných hostí. V sobotu to stúpne na 42 a v stredu klesne na 19, a to ešte bez hostí, ktorí prídu bez rezervácie.

Pondelok: 22,322,3PoUtorok: 21,421,4UtStreda: 18,718,7StŠtvrtok: 25,125,1ŠtPiatok: 35,835,8PiSobota: 41,741,7SoNedeľa: 39,339,3Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 31 · dátové body: 46 441
Údaje: Sobota prinesie 42 rezervovaných hostí, streda 19
SkupinaPriemer
Pondelok22,3
Utorok21,4
Streda18,7
Štvrtok25,1
Piatok35,8
Sobota41,7
Nedeľa39,3
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 441
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 31
Metóda
Vopred rezervovaní hostia na reštauráciu v dňoch s aspoň jednou rezerváciou, podľa dňa v týždni, spriemerovaní cez reštaurácie. Hostia bez rezervácie v údajoch nie sú, takže sa počítajú len rezervovaní hostia.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 11 z 11

V sobotu je 71 % miest rezervovaných vopred

V porovnaní s počtom miest, ktorý si reštaurácie nastavili, je v sobotu večer vopred obsadených 71 % miest a v piatok 56 %. V pondelok je to 27 %; za celý týždeň 47 %.

Pondelok: 26,9 %26,9 %PoUtorok: 43,3 %43,3 %UtStreda: 34,7 %34,7 %StŠtvrtok: 38 %38 %ŠtPiatok: 55,8 %55,8 %PiSobota: 71,1 %71,1 %SoNedeľa: 42,2 %42,2 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 35 · dátové body: 31 547
Údaje: V sobotu je 71 % miest rezervovaných vopred
SkupinaPodiel
Pondelok26,9 %
Utorok43,3 %
Streda34,7 %
Štvrtok38 %
Piatok55,8 %
Sobota71,1 %
Nedeľa42,2 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
31 547
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 35
Metóda
Vopred rezervovaní hostia na večeri vydelení počtom miest, ktorý si reštaurácia nastavila, pri večerných službách s aspoň jednou rezerváciou. Reštaurácie bez nastaveného počtu miest alebo s menej ako 10 miestami sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Ako vznikol tento článok

Obdobie

Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026

Dátové body

Zistenia: 11, každé opreté o najmenej 13 650 dátových bodov (najväčšie o 46 441), z belgických reštaurácií v počte 28–41.

Metóda

Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.

O týchto údajoch

Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 28–41 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.

Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.

Viac z Datahubu

"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Bratislava
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii

HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.

Začnite zadarmo · jednou platbou sa stanete majiteľom · žiadne predplatné