"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Stôl pre dvoch. Rezervuje si ho polovica Belgicka.
Koľko hostí príde, v ktoré dni prichádzajú veľké skupiny a čo to znamená pre rozmiestnenie stolov.
HappyChef Datahub
Typická rezervácia v belgickej reštaurácii je pre dve osoby: presne takých je polovica všetkých rezervácií. Skupiny sú zriedkavé, ale ťažké, sústreďujú sa na nedeľu a takmer vždy potrebujú zrazené stoly. Rodiny s deťmi tvoria malý podiel, ktorý cez víkend rastie, a jedia skôr. Týchto šesť zistení ukazuje, kto sedí pri stole a aký veľký ten stôl musí byť.
Zistenia v tomto článku
Zistenie 1 z 6
Polovica všetkých rezervácií je presne pre dvoch
Medián skupiny je 2 hostí: 50 % rezervácií je pre dve osoby. Štyri osoby tvoria 20 % a tri osoby 12 %. Kvôli občasným veľkým skupinám je priemer vyšší, 3,7 hostí.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 2 | 49,7 % | 22 367 |
| 3 | 12 % | 5 560 |
| 4 | 19,6 % | 9 736 |
| 5–6 | 9,3 % | 4 819 |
| 7–8 | 3,7 % | 1 766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1 095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 46 408
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 41
- Metóda
- Počet hostí na rezerváciu (1 až 60). Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 2 z 6
Sólo hostia sú zriedkaví: 1,4 % rezervácií
Len 1,4 % rezervácií je pre jednu osobu. Na druhom konci je 8 % pre sedem a viac hostí a 4,3 % pre deväť a viac.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 1 | 1,4 % | 411 |
| 7–8 | 3,7 % | 1 766 |
| 9–12 | 1,9 % | 1 095 |
| 13+ | 2,4 % | 654 |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 46 408
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 41
- Metóda
- Počet hostí na rezerváciu (1 až 60). Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 3 z 6
Veľké skupiny uprednostňujú nedeľu
Celkovo je 6,1 % rezervácií pre osem a viac hostí. V nedeľu to stúpne na 6,9 %, kým utorok má najmenej skupín, 2,9 %.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| Pondelok | 6,2 % |
| Utorok | 3 % |
| Streda | 3,5 % |
| Štvrtok | 6,8 % |
| Piatok | 4,7 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Nedeľa | 6,9 % |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 44 887
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 29
- Metóda
- Podiel rezervácií s 8 a viac hosťami podľa dňa v týždni. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 4 z 6
4,8 % rezervácií zahŕňa deti
V rezervačných formulároch, ktoré sa pýtajú na deti, zahŕňa 4,8 % rezervácií aspoň jedno dieťa alebo bábätko. V nedeľu je to 7,6 %. Stôl s deťmi má v priemere 5,2 hostí.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| Pondelok | 4,1 % |
| Utorok | 3,4 % |
| Streda | 2,4 % |
| Štvrtok | 3 % |
| Piatok | 4,1 % |
| Sobota | 6,1 % |
| Nedeľa | 7,6 % |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 26 835
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 34
- Metóda
- Podiel rezervácií s aspoň jedným dieťaťom alebo bábätkom, počítajú sa len rezervačné formuláre, ktoré sa na deti pýtajú. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 5 z 6
Rodiny rezervujú večeru na 18:39, dospelí na 18:52
Stoly s deťmi začínajú večerať skôr: v priemere o 18:39, oproti 18:52 pri stoloch len s dospelými.
| Skupina | Čas |
|---|---|
| S deťmi | 18:39 |
| Len dospelí | 18:52 |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 26 835
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 34
- Metóda
- Podiel rezervácií s aspoň jedným dieťaťom alebo bábätkom, počítajú sa len rezervačné formuláre, ktoré sa na deti pýtajú. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 6 z 6
71 % skupín po siedmich alebo ôsmich potrebuje zrazené stoly
Celkovo je 12,6 % rezervácií usadených pri dvoch alebo viacerých stoloch. Pri piatich alebo šiestich hosťoch je to 38 %, pri siedmich alebo ôsmich 71 % a pri deviatich a viac 84 %.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| 1–2 | 0,2 % |
| 3–4 | 15,8 % |
| 5–6 | 38,2 % |
| 7–8 | 71,3 % |
| 9+ | 84,1 % |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 20 076
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 16
- Metóda
- Podiel rezervácií usadených pri dvoch alebo viacerých zrazených stoloch, podľa veľkosti skupiny. Reštaurácie, ktoré stoly nepriraďujú, sú vynechané.
Ako vznikol tento článok
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
Zistenia: 6, každé opreté o najmenej 20 076 dátových bodov (najväčšie o 46 408), z belgických reštaurácií v počte 16–41.
Metóda
Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.
O týchto údajoch
Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 16–41 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.
Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.
Viac z Datahubu
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii
HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.