HappyChef Datahub

Každý piaty hosť má požiadavku. Na prvom mieste sú alergie.

Čo hostia píšu do poľa pre poznámky, spočítané, nikdy nečítané nahlas.

HappyChef Datahub

Pole pre poznámky v rezervačnom formulári je miesto, kde hostia povedia reštaurácii, čo je pre nich dôležité. Využije ho každý piaty online hosť a najčastejším dôvodom je alergia alebo intolerancia, pred požiadavkou na terasu a narodeninami. Ryby a plody mora vedú zoznam alergénov, vegetariánske požiadavky sú častejšie ako vegánske a niektorí hostia sa jednoducho pýtajú, či môže prísť aj pes. Týchto osem zistení počíta, o čo hostia žiadajú. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.

  • Belgické reštaurácie
  • Zistenia: 8
  • Údaje do 30. septembra 2026

Zistenia v tomto článku

  1. 20 % online hostí napíše poznámku
  2. Jedna rezervácia z 25 spomína alergiu
  3. V poznámkach vedú alergie, terasa a narodeniny
  4. Ryby a plody mora vedú zoznam alergénov s 6,7 %
  5. Vegetariánskych požiadaviek je trikrát viac ako vegánskych
  6. 8,3 % poznámok spomína narodeniny
  7. Terasa je najžiadanejšie miesto, s 12,4 %
  8. Keď je to možné, 38 % hostí si vyberie menu už pri rezervácii

Zistenie 1 z 8

20 % online hostí napíše poznámku

20 % hostí, ktorí rezervujú online, napíše poznámku: zhruba jeden z 5. Zástupné odpovede ako pomlčka alebo „nie“ sa nepočítajú.

  • Napísali poznámku20,3 %
  • Bez poznámky79,7 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 40 · dátové body: 27 568
Údaje: 20 % online hostí napíše poznámku
SkupinaPodiel
Napísali poznámku20,3 %
Bez poznámky79,7 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
27 568
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 40
Metóda
Podiel online rezervácií, v ktorých hosť napísal poznámku, bez zástupných odpovedí ako pomlčka alebo „nie“. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 2 z 8

Jedna rezervácia z 25 spomína alergiu

4 % všetkých online rezervácií spomína alergiu alebo intoleranciu. Medzi rezerváciami s poznámkou je to 19 %: najčastejší dôvod, prečo ju niekto napíše.

  • Zo všetkých online rezervácií4 %
  • Z rezervácií s poznámkou19,1 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 40 · dátové body: 27 568
Údaje: Jedna rezervácia z 25 spomína alergiu
SkupinaPodiel
Zo všetkých online rezervácií4 %
Z rezervácií s poznámkou19,1 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
27 568
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 40
Metóda
Podiel všetkých online rezervácií, ktorých poznámka spomína alergiu alebo intoleranciu (vyhľadávanie kľúčových slov v holandčine, francúzštine a angličtine), za reštauráciu, spriemerovaný.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 3 z 8

V poznámkach vedú alergie, terasa a narodeniny

Zo všetkých poznámok 19 % spomína alergiu alebo intoleranciu, 12 % sa pýta na terasu a 8 % spomína narodeniny.

  • Alergia alebo intolerancia (akákoľvek)19,1 %
  • Terasa12,4 %
  • Narodeniny8,3 %
  • Mäkkýše, kôrovce alebo ryby6,7 %
  • Okno alebo konkrétny stôl4,9 %
  • Lepok4,3 %
  • Vegetariánske3,7 %
  • Tichý stôl2,9 %
  • Orechy alebo arašidy2,9 %
  • Laktóza alebo mliečne výrobky2,8 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 39 · dátové body: 5 944
Údaje: V poznámkach vedú alergie, terasa a narodeniny
SkupinaPodielDátové body
Alergia alebo intolerancia (akákoľvek)19,1 %1 245
Terasa12,4 %591
Narodeniny8,3 %543
Mäkkýše, kôrovce alebo ryby6,7 %497
Okno alebo konkrétny stôl4,9 %294
Lepok4,3 %264
Vegetariánske3,7 %189
Tichý stôl2,9 %180
Orechy alebo arašidy2,9 %186
Laktóza alebo mliečne výrobky2,8 %186
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
5 944
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 39
Metóda
Vyhľadávanie kľúčových slov (holandčina, francúzština a angličtina) v poznámkach, ktoré hostia napísali pri online rezervácii; podiel poznámok spomínajúcich každú tému, za reštauráciu, spriemerovaný. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 4 z 8

Ryby a plody mora vedú zoznam alergénov s 6,7 %

Ryby a plody mora sa objavujú v 6,7 % poznámok, lepok v 4,3 %, orechy v 2,9 % a laktóza alebo mliečne výrobky v 2,8 %.

  • Mäkkýše, kôrovce alebo ryby6,7 %
  • Lepok4,3 %
  • Orechy alebo arašidy2,9 %
  • Laktóza alebo mliečne výrobky2,8 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 39 · dátové body: 5 944
Údaje: Ryby a plody mora vedú zoznam alergénov s 6,7 %
SkupinaPodiel
Mäkkýše, kôrovce alebo ryby6,7 %
Lepok4,3 %
Orechy alebo arašidy2,9 %
Laktóza alebo mliečne výrobky2,8 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
5 944
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 39
Metóda
Vyhľadávanie kľúčových slov (holandčina, francúzština a angličtina) v poznámkach, ktoré hostia napísali pri online rezervácii; podiel poznámok spomínajúcich každú tému, za reštauráciu, spriemerovaný. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 5 z 8

Vegetariánskych požiadaviek je trikrát viac ako vegánskych

3,7 % poznámok žiada vegetariánsku možnosť a 1,2 % vegánsku. Tehotenstvo, ktoré mení, čo hosť smie jesť, sa objavuje v 2,3 %.

  • Vegetariánske3,7 %
  • Tehotenstvo2,3 %
  • Vegánske1,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 39 · dátové body: 5 944
Údaje: Vegetariánskych požiadaviek je trikrát viac ako vegánskych
SkupinaPodiel
Vegetariánske3,7 %
Tehotenstvo2,3 %
Vegánske1,2 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
5 944
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 39
Metóda
Vyhľadávanie kľúčových slov (holandčina, francúzština a angličtina) v poznámkach, ktoré hostia napísali pri online rezervácii; podiel poznámok spomínajúcich každú tému, za reštauráciu, spriemerovaný. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 6 z 8

8,3 % poznámok spomína narodeniny

Narodeniny sa objavujú v 8,3 % poznámok, 8-krát častejšie ako svadba alebo výročie (1 %).

  • Narodeniny8,3 %
  • Svadba alebo výročie1 %
  • Prekvapenie0,4 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 39 · dátové body: 5 944
Údaje: 8,3 % poznámok spomína narodeniny
SkupinaPodiel
Narodeniny8,3 %
Svadba alebo výročie1 %
Prekvapenie0,4 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
5 944
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 39
Metóda
Vyhľadávanie kľúčových slov (holandčina, francúzština a angličtina) v poznámkach, ktoré hostia napísali pri online rezervácii; podiel poznámok spomínajúcich každú tému, za reštauráciu, spriemerovaný. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 7 z 8

Terasa je najžiadanejšie miesto, s 12,4 %

12,4 % poznámok žiada terasu a 4,9 % okno alebo konkrétny stôl. 2,9 % chce tichý stôl, 2,7 % spomína psa, 2,1 % potrebuje detskú stoličku a 1,2 % spomína vozík alebo obmedzenú pohyblivosť.

  • Terasa12,4 %
  • Okno alebo konkrétny stôl4,9 %
  • Tichý stôl2,9 %
  • Pes2,7 %
  • Detská stolička alebo bábätko2,1 %
  • Vozík alebo obmedzená pohyblivosť1,2 %
  • Príchod neskôr alebo skôr1 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 39 · dátové body: 5 944
Údaje: Terasa je najžiadanejšie miesto, s 12,4 %
SkupinaPodiel
Terasa12,4 %
Okno alebo konkrétny stôl4,9 %
Tichý stôl2,9 %
Pes2,7 %
Detská stolička alebo bábätko2,1 %
Vozík alebo obmedzená pohyblivosť1,2 %
Príchod neskôr alebo skôr1 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
5 944
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 39
Metóda
Vyhľadávanie kľúčových slov (holandčina, francúzština a angličtina) v poznámkach, ktoré hostia napísali pri online rezervácii; podiel poznámok spomínajúcich každú tému, za reštauráciu, spriemerovaný. Samotné poznámky sa nikdy nezverejňujú.
Stiahnuť údaje (CSV)

Ako vznikol tento článok

Obdobie

Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026

Dátové body

Zistenia: 8, každé opreté o najmenej 5 944 dátových bodov (najväčšie o 27 568), z belgických reštaurácií v počte 7–40.

Metóda

Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.

O týchto údajoch

Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 7–40 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.

Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.

Viac z Datahubu

"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Bratislava
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii

HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.

Začnite zadarmo · jednou platbou sa stanete majiteľom · žiadne predplatné