HappyChef Datahub

Každý deviaty hosť sa vráti. O dva mesiace.

Vracajúci sa hostia, jazyky a kontaktné údaje, od januára do septembra 2026.

HappyChef Datahub

Väčšina hostí reštaurácie príde raz. Medzi januárom a septembrom 2026 sa do tej istej reštaurácie vrátil zhruba každý deviaty hosť, zvyčajne dva mesiace po prvej návšteve, a hostia, ktorí sa vracajú, tvoria každú siedmu rezerváciu. Kto sú títo hostia? Väčšinou starší ako 45 rokov, väčšinou rezervujú v holandčine, takmer všetci sú dostupní cez e-mail a mobil, no newsletter si objednávajú len zriedka. Týchto jedenásť zistení opisuje hosťa za rezerváciou.

  • Belgické reštaurácie
  • Zistenia: 11
  • Údaje do 30. septembra 2026

Zistenia v tomto článku

  1. 10,8 % hostí sa vráti do deviatich mesiacov
  2. Vracajúci sa hostia tvoria 15,1 % rezervácií
  3. Vracajúci sa hostia prídu znova po 63 dňoch
  4. Najväčšia veková skupina je 55 až 64 rokov, s 23,8 %
  5. 88,6 % online rezervácií je v holandčine
  6. Cudzojazyčné rezervácie vrcholia v marci, na 12 %
  7. 5 % hostí uvedie zahraničné telefónne číslo
  8. 69 % rezervácií má belgické mobilné číslo
  9. Gmail vedie s 32,6 %, pred Hotmailom a Telenetom
  10. Len 18 % telefonických rezervácií má e-mailovú adresu
  11. Len 4,7 % online hostí chce newsletter

Zistenie 1 z 11

10,8 % hostí sa vráti do deviatich mesiacov

Medzi januárom a septembrom 2026 sa 10,8 % hostí vrátilo do tej istej reštaurácie aspoň raz. Medzi hosťami, ktorých prvá návšteva bola pred júlom, takže mali aspoň tri mesiace na návrat, je to 13,9 %.

  • Všetci hostia10,8 %
  • Prvá návšteva pred júlom13,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 23 · dátové body: 27 529
Údaje: 10,8 % hostí sa vráti do deviatich mesiacov
SkupinaPodiel
Všetci hostia10,8 %
Prvá návšteva pred júlom13,9 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
27 529
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 23
Metóda
Hostia sa rozpoznávajú podľa e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla v rámci jednej reštaurácie, nikdy naprieč reštauráciami. Pevný panel 23 reštaurácií s rezerváciami vo všetkých deviatich mesiacoch. Podiel hostí s dvoma a viac návštevami, za reštauráciu, spriemerovaný. Druhé číslo počíta len hostí, ktorých prvá návšteva bola pred 1. júlom 2026, takže mali aspoň tri mesiace na návrat.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 2 z 11

Vracajúci sa hostia tvoria 15,1 % rezervácií

89 % hostí prišlo v období raz, no hostia, ktorí sa vracajú, tvoria 15,1 % všetkých rezervácií, pretože niektorí prídu viackrát.

1: 89,2 %89,2 %12: 7,8 %7,8 %23: 1,8 %1,8 %34–5: 0,9 %0,9 %4–56+: 0,3 %0,3 %6+
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 23 · dátové body: 32 624
Údaje: Vracajúci sa hostia tvoria 15,1 % rezervácií
SkupinaPodielDátové body
189,2 %24 481
27,8 %2 200
31,8 %509
4–50,9 %243
6+0,3 %96
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
32 624
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 23
Metóda
Podiel rezervácií, ktoré sú druhou alebo ďalšou návštevou toho istého hosťa v tej istej reštaurácii v danom období, a rozdelenie hostí podľa počtu návštev. Ten istý pevný panel; za reštauráciu, spriemerované.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 3 z 11

Vracajúci sa hostia prídu znova po 63 dňoch

Typický vracajúci sa hosť príde znova 63 dní po prvej návšteve (medián). 25 % sa vráti do mesiaca.

  • Do 2 týždňov11,1 %
  • 2–4 týždne13,3 %
  • 1–2 mesiace21,5 %
  • 2–3 mesiace16,9 %
  • 3–6 mesiacov29,2 %
  • Viac ako 6 mesiacov7,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 22 · dátové body: 3 039
Údaje: Vracajúci sa hostia prídu znova po 63 dňoch
SkupinaPodielDátové body
Do 2 týždňov11,1 %326
2–4 týždne13,3 %421
1–2 mesiace21,5 %650
2–3 mesiace16,9 %513
3–6 mesiacov29,2 %898
Viac ako 6 mesiacov7,9 %231
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
3 039
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 22
Metóda
Pri vracajúcich sa hosťoch: dni medzi ich prvou a druhou návštevou v období. Medián za reštauráciu, potom medián cez reštaurácie.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 4 z 11

Najväčšia veková skupina je 55 až 64 rokov, s 23,8 %

Medzi hosťami, ktorí uviedli dátum narodenia, je najväčšou skupinou 55 až 64 rokov (23,8 %), tesne pred 45 až 54 rokmi (23 %). Hostia mladší ako 25 rokov tvoria 3,8 % a medián veku je 50.

16–24: 3,8 %3,8 %16–2425–34: 15 %15 %25–3435–44: 17,8 %17,8 %35–4445–54: 22,9 %22,9 %45–5455–64: 23,8 %23,8 %55–6465+: 16,7 %16,7 %65+
Zdroj: HappyChef Datahub · Karty hostí k 12. októbru 2026 · belgické reštaurácie: 26 · dátové body: 2 414
Údaje: Najväčšia veková skupina je 55 až 64 rokov, s 23,8 %
SkupinaPodielDátové body
16–243,8 %103
25–3415 %353
35–4417,8 %470
45–5422,9 %565
55–6423,8 %542
65+16,7 %381
Obdobie
Karty hostí k 12. októbru 2026
Dátové body
2 414
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 26
Metóda
Vekové pásma hostí, ktorí sa rozhodli uviesť dátum narodenia (kvôli narodeninovým ponukám). Zverejňujú sa len pásma. Títo hostia sa rozhodli údaj uviesť, takže nejde o náhodnú vzorku.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 5 z 11

88,6 % online rezervácií je v holandčine

88,6 % online rezervácií vzniká v holandčine, 9,5 % v angličtine a 1,9 % vo francúzštine.

  • Holandčina88,6 %
  • Francúzština1,9 %
  • Angličtina9,5 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 34 · dátové body: 27 116
Údaje: 88,6 % online rezervácií je v holandčine
SkupinaPodielDátové body
Holandčina88,6 %24 656
Francúzština1,9 %396
Angličtina9,5 %2 062
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
27 116
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 34
Metóda
Jazyk, ktorý si hosť zvolil v online rezervačnom formulári. Len online rezervácie, pretože rezervácie zadané personálom preberajú jazyk reštaurácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 6 z 11

Cudzojazyčné rezervácie vrcholia v marci, na 12 %

Podiel online rezervácií v inom jazyku ako holandčine vrcholí v marci (12 %) a najnižší je v januári (9,5 %).

9,5 %Jan11,7 %Feb12 %Mar11 %Apr10 %Máj9,9 %Jún9,9 %Júl10 %Aug9,8 %Sep
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 40 · dátové body: 27 232
Údaje: Cudzojazyčné rezervácie vrcholia v marci, na 12 %
SkupinaPodiel
Január9,5 %
Február11,7 %
Marec12 %
Apríl11 %
Máj10 %
Jún9,9 %
Júl9,9 %
August10 %
September9,8 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
27 232
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 40
Metóda
Podiel online rezervácií vytvorených v inom jazyku ako holandčine, za reštauráciu a mesiac (aspoň 20 rezervácií), spriemerovaný cez reštaurácie aktívne v danom mesiaci.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 7 z 11

5 % hostí uvedie zahraničné telefónne číslo

5 % rezervácií má zahraničné telefónne číslo. Vedie Holandsko s 2,6 %, pred Nemeckom, Francúzskom, Spojeným kráľovstvom a Luxemburskom.

  • Holandsko2,6 %
  • Iná krajina1 %
  • Nemecko0,5 %
  • Francúzsko0,4 %
  • Spojené kráľovstvo0,3 %
  • Luxembursko0,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 44 · dátové body: 46 441
Údaje: 5 % hostí uvedie zahraničné telefónne číslo
SkupinaPodielDátové body
Holandsko2,6 %1 159
Iná krajina1 %204
Nemecko0,5 %161
Francúzsko0,4 %106
Spojené kráľovstvo0,3 %79
Luxembursko0,2 %59
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 441
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 44
Metóda
Podiel rezervácií so zahraničným telefónnym číslom, za reštauráciu, spriemerovaný; rozdelenie podľa krajín je spoločné.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 8 z 11

69 % rezervácií má belgické mobilné číslo

Hostia uvedú belgické mobilné číslo v 69 % rezervácií a pevnú linku len v 2,9 %. 19 % rezervácií nemá žiadne telefónne číslo.

  • Belgické mobilné69 %
  • Bez telefónneho čísla19 %
  • Belgická pevná linka2,9 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 41 · dátové body: 46 408
Údaje: 69 % rezervácií má belgické mobilné číslo
SkupinaPodielDátové body
Belgické mobilné69 %32 932
Bez telefónneho čísla19 %8 794
Belgická pevná linka2,9 %1 280
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 408
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 41
Metóda
Typ telefónneho čísla v rezervácii, určený podľa predvoľby (belgické čísla 04 sú mobilné). Čísla sa nikdy nezverejňujú. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 9 z 11

Gmail vedie s 32,6 %, pred Hotmailom a Telenetom

Adresy Gmail tvoria 32,6 % e-mailových adries hostí, Hotmail a Outlook 27,9 % a Telenet 16,2 %. Nasledujú Proximus a Skynet s 5,4 %.

  • Gmail32,6 %
  • Hotmail / Outlook27,9 %
  • Telenet16,2 %
  • Iné (firemná alebo vlastná doména)13,1 %
  • Proximus / Skynet5,4 %
  • Apple iCloud2,9 %
  • Yahoo1,8 %
  • Scarlet0,2 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 37 · dátové body: 34 307
Údaje: Gmail vedie s 32,6 %, pred Hotmailom a Telenetom
SkupinaPodielDátové body
Gmail32,6 %10 939
Hotmail / Outlook27,9 %9 797
Telenet16,2 %5 983
Iné (firemná alebo vlastná doména)13,1 %4 085
Proximus / Skynet5,4 %1 954
Apple iCloud2,9 %935
Yahoo1,8 %544
Scarlet0,2 %70
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
34 307
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 37
Metóda
E-mailový poskytovateľ hosťa, zoskupený do veľkých poskytovateľov; všetko ostatné sa počíta ako iné. Adresy sa nikdy nezverejňujú. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 10 z 11

Len 18 % telefonických rezervácií má e-mailovú adresu

Online má každá rezervácia e-mailovú adresu, pretože formulár si ju vyžaduje. Keď rezerváciu zadá sama reštaurácia, má ju len 18 %: títo hostia nemôžu dostať potvrdenie ani žiadosť o recenziu e-mailom.

  • Online, zadal hosť100 %
  • Zadala reštaurácia18 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 44 · dátové body: 46 441
Údaje: Len 18 % telefonických rezervácií má e-mailovú adresu
SkupinaPodiel
Online, zadal hosť100 %
Zadala reštaurácia18 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
46 441
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 44
Metóda
Podiel rezervácií s platnou e-mailovou adresou podľa rezervačného kanála, za reštauráciu, spriemerovaný.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 11 z 11

Len 4,7 % online hostí chce newsletter

Keď rezervačný formulár ponúka nepovinné políčko newslettera, zaškrtne ho 4,7 % hostí: zhruba jeden z 21.

  • Zaškrtli newsletter4,7 %
  • Nechali prázdne95,3 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 34 · dátové body: 26 410
Údaje: Len 4,7 % online hostí chce newsletter
SkupinaPodiel
Zaškrtli newsletter4,7 %
Nechali prázdne95,3 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
26 410
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 34
Metóda
Podiel online hostí, ktorí zaškrtli nepovinné políčko newslettera, len v reštauráciách, ktoré políčko zobrazujú. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Stiahnuť údaje (CSV)

Ako vznikol tento článok

Obdobie

Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · Karty hostí k 12. októbru 2026

Dátové body

Zistenia: 11, každé opreté o najmenej 2 414 dátových bodov (najväčšie o 46 441), z belgických reštaurácií v počte 22–44.

Metóda

Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.

O týchto údajoch

Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 22–44 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.

Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.

Viac z Datahubu

"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Bratislava
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii

HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.

Začnite zadarmo · jednou platbou sa stanete majiteľom · žiadne predplatné