HappyChef Datahub

Každý štrnásty ruší. Väčšinou deň vopred.

Ako často, ako neskoro a v ktoré dni sa rezervácie rušia a čo vráti späť čakacia listina.

HappyChef Datahub

Väčšina rezervácií platí, ale nie všetky. V belgických reštauráciách sa každá štrnásta rezervácia zruší pred návštevou a štyri z desiatich storien prídu v posledných 24 hodinách, príliš neskoro na to, aby sa stôl ľahko zaplnil. Online rezervácie sa rušia častejšie ako tie prijaté telefonicky a vo štvrtok sa plány menia najčastejšie. Čakacia listina z toho časť vráti: takmer tri z desiatich žiadostí sa zmenia na rezerváciu. Týchto sedem zistení ukazuje, čo sa s rezerváciou deje pred príchodom hosťa.

  • Belgické reštaurácie
  • Zistenia: 7
  • Údaje do 30. septembra 2026

Zistenia v tomto článku

  1. 7 % rezervácií sa zruší
  2. 40 % storien príde v posledných 24 hodinách
  3. Online rezervácie sa rušia častejšie: 10,6 %
  4. Najviac rušia páry a veľké skupiny
  5. Štvrtok má najviac storien, streda najmenej
  6. 28 % žiadostí z čakacej listiny sa zmení na rezerváciu
  7. 82 % žiadostí z čakacej listiny je na piatok alebo sobotu

Zistenie 1 z 7

7 % rezervácií sa zruší

7 % rezervácií sa zruší pred návštevou, hosťom alebo reštauráciou: zhruba jedna z 14.

  • Dodržané93 %
  • Zrušené7 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 35 · dátové body: 49 605
Údaje: 7 % rezervácií sa zruší
SkupinaPodiel
Dodržané93 %
Zrušené7 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
49 605
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 35
Metóda
Storno je rezervácia odstránená pred návštevou, hosťom cez odkaz v potvrdení alebo reštauráciou. Miera = zrušené ÷ (zrušené + dodržané), za reštauráciu s aspoň 100 rezerváciami, spriemerovaná. Načasovanie = hodiny medzi stornom a rezervovaným časom.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 2 z 7

40 % storien príde v posledných 24 hodinách

35 % storien príde menej ako 24 hodín pred rezervovaným časom a ďalších 5 % až po ňom. Spolu je to 40 %. Len 5 % sa zruší viac ako štyri týždne vopred.

  • Po rezervovanom čase5 %
  • Menej ako 24 hodín pred35,3 %
  • 1–3 dni pred20,9 %
  • 3–7 dní pred15,3 %
  • 1–4 týždne pred18 %
  • Viac ako 4 týždne pred5,5 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 35 · dátové body: 49 605
Údaje: 40 % storien príde v posledných 24 hodinách
SkupinaPodielDátové body
Po rezervovanom čase5 %297
Menej ako 24 hodín pred35,3 %1 085
1–3 dni pred20,9 %665
3–7 dní pred15,3 %488
1–4 týždne pred18 %632
Viac ako 4 týždne pred5,5 %242
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
49 605
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 35
Metóda
Storno je rezervácia odstránená pred návštevou, hosťom cez odkaz v potvrdení alebo reštauráciou. Miera = zrušené ÷ (zrušené + dodržané), za reštauráciu s aspoň 100 rezerváciami, spriemerovaná. Načasovanie = hodiny medzi stornom a rezervovaným časom.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 3 z 7

Online rezervácie sa rušia častejšie: 10,6 %

Zruší sa 10,6 % rezervácií, ktoré hosť vytvoril online, oproti 7,1 % rezervácií zadaných reštauráciou. Telefonát pôsobí záväznejšie ako kliknutie.

  • Online, zadal hosť10,6 %
  • Zadala reštaurácia7,1 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 44 · dátové body: 50 030
Údaje: Online rezervácie sa rušia častejšie: 10,6 %
SkupinaPodiel
Online, zadal hosť10,6 %
Zadala reštaurácia7,1 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
50 030
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 44
Metóda
Miera storien podľa rezervačného kanála, v rámci každej reštaurácie (aspoň 20 rezervácií na skupinu), spriemerovaná.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 4 z 7

Najviac rušia páry a veľké skupiny

Skupiny jedného alebo dvoch rušia v 8,5 % prípadov a skupiny od deviatich osôb v 8,7 %. Najspoľahlivejšie sú stoly pre troch alebo štyroch, s 6,6 %.

1–2: 8,5 %8,5 %1–23–4: 6,6 %6,6 %3–45–6: 6,7 %6,7 %5–67–8: 7,1 %7,1 %7–89+: 8,7 %8,7 %9+
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 44 · dátové body: 50 030
Údaje: Najviac rušia páry a veľké skupiny
SkupinaPodiel
1–28,5 %
3–46,6 %
5–66,7 %
7–87,1 %
9+8,7 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
50 030
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 44
Metóda
Miera storien podľa veľkosti skupiny, v rámci každej reštaurácie (aspoň 20 rezervácií na skupinu), spriemerovaná.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 5 z 7

Štvrtok má najviac storien, streda najmenej

Návštevy vo štvrtok sa rušia najčastejšie (8,1 %), návštevy v stredu najmenej často (5,5 %).

Pondelok: 6,3 %6,3 %PoUtorok: 6 %6 %UtStreda: 5,5 %5,5 %StŠtvrtok: 8,1 %8,1 %ŠtPiatok: 6,9 %6,9 %PiSobota: 6,9 %6,9 %SoNedeľa: 7,4 %7,4 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 44 · dátové body: 50 030
Údaje: Štvrtok má najviac storien, streda najmenej
SkupinaPodiel
Pondelok6,3 %
Utorok6 %
Streda5,5 %
Štvrtok8,1 %
Piatok6,9 %
Sobota6,9 %
Nedeľa7,4 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
50 030
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 44
Metóda
Miera storien podľa dňa návštevy, v rámci každej reštaurácie (aspoň 20 rezervácií na skupinu), spriemerovaná.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 6 z 7

28 % žiadostí z čakacej listiny sa zmení na rezerváciu

V reštauráciách, ktoré používajú čakaciu listinu, sa 28 % žiadostí zmení na potvrdenú rezerváciu, keď sa uvoľní stôl. Žiadosť z čakacej listiny má v priemere 2,7 hostí.

  • Stala sa z nej rezervácia28 %
  • Stôl sa neuvoľnil72 %
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 9 · dátové body: 1 775
Údaje: 28 % žiadostí z čakacej listiny sa zmení na rezerváciu
SkupinaPodiel
Stala sa z nej rezervácia28 %
Stôl sa neuvoľnil72 %
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
1 775
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 9
Metóda
Žiadosti o čakaciu listinu v reštauráciách, ktoré ju používajú (aspoň 20 žiadostí). Žiadosť, z ktorej sa stala potvrdená rezervácia, sa počíta ako premenená. Konverzia za reštauráciu, spriemerovaná; rozdelenie podľa dní je tiež spriemerované za reštauráciu.
Stiahnuť údaje (CSV)

Zistenie 7 z 7

82 % žiadostí z čakacej listiny je na piatok alebo sobotu

Hostia sa zapíšu na čakaciu listinu, keď je reštaurácia plná: 58 % žiadostí je na sobotu a 25 % na piatok, spolu 82 %.

Pondelok: 0,7 %0,7 %PoUtorok: 1,5 %1,5 %UtStreda: 2 %2 %StŠtvrtok: 3,8 %3,8 %ŠtPiatok: 24,7 %24,7 %PiSobota: 57,7 %57,7 %SoNedeľa: 9,6 %9,6 %Ne
Zdroj: HappyChef Datahub · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · belgické reštaurácie: 9 · dátové body: 1 775
Údaje: 82 % žiadostí z čakacej listiny je na piatok alebo sobotu
SkupinaPodielDátové body
Pondelok0,7 %6
Utorok1,5 %132
Streda2 %71
Štvrtok3,8 %203
Piatok24,7 %429
Sobota57,7 %863
Nedeľa9,6 %71
Obdobie
Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
Dátové body
1 775
Reštaurácie
Belgické reštaurácie: 9
Metóda
Žiadosti o čakaciu listinu v reštauráciách, ktoré ju používajú (aspoň 20 žiadostí). Žiadosť, z ktorej sa stala potvrdená rezervácia, sa počíta ako premenená. Konverzia za reštauráciu, spriemerovaná; rozdelenie podľa dní je tiež spriemerované za reštauráciu.
Stiahnuť údaje (CSV)

Ako vznikol tento článok

Obdobie

Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026

Dátové body

Zistenia: 7, každé opreté o najmenej 1 775 dátových bodov (najväčšie o 50 030), z belgických reštaurácií v počte 9–44.

Metóda

Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.

O týchto údajoch

Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 9–44 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.

Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.

Viac z Datahubu

"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
Leenken Vervliet Soul Kitchen Bratislava
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii

HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.

Začnite zadarmo · jednou platbou sa stanete majiteľom · žiadne predplatné