"Ideálne riešenie pre majiteľa reštaurácie! Odporúčam každému. Výborný pomer ceny a výkonu, veľa funkcií."
Traja zo štyroch rezervujú online. Často po zatváracej hodine.
Kto rezervuje online, kto ešte volá a v ktorú hodinu prichádzajú rezervácie.
HappyChef Datahub
Telefón už nie je spôsob, akým väčšina Belgičanov rezervuje stôl. Takmer tri zo štyroch rezervácií vytvorí hosť online a každá ôsma z nich príde neskoro večer, keď by telefón aj tak nikto nezdvihol. Telefónu zostala jedna úloha: veľké skupiny a stoly na poslednú chvíľu. Týchto deväť zistení ukazuje, ako a kedy sa rezervácie dostávajú do belgických reštaurácií.
Zistenia v tomto článku
- 73 % rezervácií vytvorí hosť online
- Online podiel sa drží medzi 73 % a 78 %
- Páry rezervujú online, veľké skupiny volajú
- Štvrtok má najvyšší online podiel
- Stoly na ten istý deň sa stále častejšie objednávajú telefonicky
- 12,5 % online rezervácií prichádza od 21:00
- 36,5 % online rezervácií príde počas služby
- Piatok je deň, keď hostia rezervujú najviac
- Rezervačná stránka konvertuje 18,6 %, widget na webe 3,8 %
Zistenie 2 z 9
Online podiel sa drží medzi 73 % a 78 %
Z mesiaca na mesiac sa online podiel pohybuje medzi 73 % a 78 %. Online rezervácie nie sú trend, ktorý ešte len prichádza: sú už bežným spôsobom rezervácie.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| Január | 72,5 % |
| Február | 74,8 % |
| Marec | 75,1 % |
| Apríl | 77,8 % |
| Máj | 76 % |
| Jún | 73,9 % |
| Júl | 73,4 % |
| August | 76,1 % |
| September | 74,3 % |
- Obdobie
- Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 37 680
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 42
- Metóda
- Online podiel na reštauráciu a mesiac návštevy (aspoň 20 rezervácií), spriemerovaný cez reštaurácie aktívne v danom mesiaci.
Zistenie 3 z 9
Páry rezervujú online, veľké skupiny volajú
Pri dvoch hosťoch je online vytvorených 78 % rezervácií. Pri siedmich alebo ôsmich to klesne na 52 % a pri deviatich a viac rezervuje online len 21 %: veľké skupiny sa ešte chcú s niekým porozprávať.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 1 | 65,1 % | 369 |
| 2 | 77,7 % | 18 045 |
| 3–4 | 76,8 % | 12 388 |
| 5–6 | 74,2 % | 3 970 |
| 7–8 | 52 % | 1 467 |
| 9+ | 21 % | 1 441 |
- Obdobie
- Rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 na návštevy do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 37 680
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 42
- Metóda
- Online podiel podľa veľkosti skupiny, vypočítaný v rámci každej reštaurácie (aspoň 10 rezervácií na skupinu), potom spriemerovaný.
Zistenie 4 z 9
Štvrtok má najvyšší online podiel
Návštevy vo štvrtok sa najčastejšie rezervujú online (76 %). Nedeľa má najnižší online podiel (68 %), s viac rodinami a skupinami, ktoré volajú.
| Skupina | Podiel |
|---|---|
| Pondelok | 71,7 % |
| Utorok | 71,4 % |
| Streda | 70,6 % |
| Štvrtok | 75,8 % |
| Piatok | 75,4 % |
| Sobota | 72,1 % |
| Nedeľa | 68 % |
- Obdobie
- Rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 na návštevy do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 37 680
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 42
- Metóda
- Online podiel podľa dňa návštevy, vypočítaný v rámci každej reštaurácie (aspoň 10 rezervácií na skupinu), potom spriemerovaný.
Zistenie 5 z 9
Stoly na ten istý deň sa stále častejšie objednávajú telefonicky
Pri stole na dnes je online vytvorených 61 % rezervácií, oproti 77 % pri návšteve o dva až sedem dní: stôl na poslednú chvíľu je miesto, kde telefón stále znamená najviac.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| Ten istý deň | 61,4 % | 7 213 |
| Nasledujúci deň | 74,8 % | 5 036 |
| 2–7 dní | 76,8 % | 10 704 |
| 8–30 dní | 73,5 % | 8 978 |
| Viac ako 30 dní | 71,7 % | 5 478 |
- Obdobie
- Rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 na návštevy do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 37 409
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 42
- Metóda
- Online podiel podľa toho, ako dlho vopred bola rezervácia vytvorená, vypočítaný v rámci každej reštaurácie (aspoň 10 rezervácií na skupinu), potom spriemerovaný.
Zistenie 6 z 9
12,5 % online rezervácií prichádza od 21:00
Online rezervácie vrcholia o 17:00, keď si hostia plánujú večer. No 12,5 % ich prichádza od 21:00, keď kuchyňa zatvára a telefón by nikto nezdvihol.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5 % | 131 |
| 01:00 | 0,1 % | 45 |
| 02:00 | 0 % | 14 |
| 03:00 | 0 % | 11 |
| 04:00 | 0,1 % | 17 |
| 05:00 | 0,1 % | 21 |
| 06:00 | 0,5 % | 135 |
| 07:00 | 1,7 % | 432 |
| 08:00 | 3,3 % | 898 |
| 09:00 | 5,6 % | 1 667 |
| 10:00 | 6 % | 1 701 |
| 11:00 | 6,5 % | 1 829 |
| 12:00 | 6,8 % | 1 877 |
| 13:00 | 6,7 % | 1 807 |
| 14:00 | 5,8 % | 1 539 |
| 15:00 | 6,4 % | 1 544 |
| 16:00 | 7,3 % | 1 780 |
| 17:00 | 8,5 % | 2 171 |
| 18:00 | 8,3 % | 2 202 |
| 19:00 | 7,9 % | 2 148 |
| 20:00 | 6,7 % | 1 909 |
| 21:00 | 5,7 % | 1 586 |
| 22:00 | 4 % | 1 187 |
| 23:00 | 1,4 % | 397 |
- Obdobie
- Online rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 27 048
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 34
- Metóda
- Hodina (belgického času), v ktorej hostia vytvorili online rezervácie. Hodiny služby sú 12:00–13:59 a 18:00–20:59. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 7 z 9
36,5 % online rezervácií príde počas služby
36,5 % online rezervácií vznikne počas obeda (12:00–13:59) alebo večere (18:00–20:59), presne v hodinách, keď tím nemá voľnú ruku na telefón.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5 % | 131 |
| 01:00 | 0,1 % | 45 |
| 02:00 | 0 % | 14 |
| 03:00 | 0 % | 11 |
| 04:00 | 0,1 % | 17 |
| 05:00 | 0,1 % | 21 |
| 06:00 | 0,5 % | 135 |
| 07:00 | 1,7 % | 432 |
| 08:00 | 3,3 % | 898 |
| 09:00 | 5,6 % | 1 667 |
| 10:00 | 6 % | 1 701 |
| 11:00 | 6,5 % | 1 829 |
| 12:00 | 6,8 % | 1 877 |
| 13:00 | 6,7 % | 1 807 |
| 14:00 | 5,8 % | 1 539 |
| 15:00 | 6,4 % | 1 544 |
| 16:00 | 7,3 % | 1 780 |
| 17:00 | 8,5 % | 2 171 |
| 18:00 | 8,3 % | 2 202 |
| 19:00 | 7,9 % | 2 148 |
| 20:00 | 6,7 % | 1 909 |
| 21:00 | 5,7 % | 1 586 |
| 22:00 | 4 % | 1 187 |
| 23:00 | 1,4 % | 397 |
- Obdobie
- Online rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 27 048
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 34
- Metóda
- Hodina (belgického času), v ktorej hostia vytvorili online rezervácie. Hodiny služby sú 12:00–13:59 a 18:00–20:59. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 8 z 9
Piatok je deň, keď hostia rezervujú najviac
Najviac online rezervácií vytvoria hostia v piatok (16,5 %) a najmenej v pondelok (12,8 %).
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| Pondelok | 12,8 % | 3 801 |
| Utorok | 12,9 % | 3 609 |
| Streda | 13,9 % | 4 077 |
| Štvrtok | 14,8 % | 4 001 |
| Piatok | 16,5 % | 4 191 |
| Sobota | 16,2 % | 3 799 |
| Nedeľa | 13 % | 3 570 |
- Obdobie
- Online rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 do 30. septembra 2026
- Dátové body
- 27 048
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 34
- Metóda
- Deň v týždni, v ktorý hostia vytvorili online rezervácie. Každá reštaurácia má rovnakú váhu: najprv sa vypočíta jej vlastné číslo a až potom sa spriemeruje, takže jedna rušná reštaurácia nemôže výsledok prevalcovať. Reštaurácie s menej ako 30 rezerváciami za obdobie sú vynechané.
Zistenie 9 z 9
Rezervačná stránka konvertuje 18,6 %, widget na webe 3,8 %
Z rezervačných relácií otvorených na rezervačnej stránke HappyChef končí rezerváciou 18,6 %. Pri widgete vloženom na vlastnom webe reštaurácie je to 3,8 %, pravdepodobne preto, že ho mnohí návštevníci otvoria len na overenie voľných miest.
| Skupina | Podiel | Dátové body |
|---|---|---|
| Rezervačná stránka HappyChef | 18,6 % | 32 312 |
| Widget na webe reštaurácie | 3,8 % | 66 943 |
- Obdobie
- Rezervačné relácie od 12. augusta do 13. októbra 2026
- Dátové body
- 99 634
- Reštaurácie
- Belgické reštaurácie: 39
- Metóda
- Dokončené online rezervácie vydelené počtom otvorených rezervačných relácií, za reštauráciu a vstupný bod (aspoň 100 relácií), spriemerované: rezervačná stránka HappyChef oproti widgetu na vlastnom webe reštaurácie.
Ako vznikol tento článok
Obdobie
Rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 na návštevy do 30. septembra 2026 · Návštevy od 1. januára do 30. septembra 2026 · Online rezervácie vytvorené od 1. októbra 2025 do 30. septembra 2026 · Rezervačné relácie od 12. augusta do 13. októbra 2026
Dátové body
Zistenia: 9, každé opreté o najmenej 27 048 dátových bodov (najväčšie o 99 634), z belgických reštaurácií v počte 34–42.
Metóda
Anonymné súhrny z belgických reštaurácií používajúcich HappyChef, každá reštaurácia s rovnakou váhou, každé číslo z najmenej piatich reštaurácií a 1 000 dátových bodov.
O týchto údajoch
Táto analýza vychádza z belgických reštaurácií, ktoré používajú HappyChef: podľa zistenia ide o 34–42 reštaurácií. Reštaurácie, ktoré pribudli počas obdobia, sú normalizované, aby rastúci počet reštaurácií nikdy umelo nenafúkol trend. Demo a testovacie účty sú vynechané a zástupné hodnoty (prázdne pole uložené ako nula) sa ignorujú.
Každé číslo je anonymný súhrn. Spája najmenej päť reštaurácií a najmenej 1 000 dátových bodov, žiadna reštaurácia nie je menovaná ani vyčlenená a nikdy sa nezverejňuje meno, e-mailová adresa, telefónne číslo ani poznámka hosťa.
Viac z Datahubu
"Super prehľadná mobilná aplikácia aj desktopová verzia, pôsobí prirodzene. Veľmi užívateľsky prívetivá a ľahko nastaviteľná."
"Výborná služba pre pohostinstvo. Môžem len odporúčať HappyChef — za oveľa nižšiu cenu ako veľkí poskytovatelia."
Využite tieto zistenia vo vlastnej reštaurácii
HappyChef vám ukáže tie isté čísla pre vašu vlastnú reštauráciu: vaše najrušnejšie dni, vaše storná, vašich vracajúcich sa hostí.