"Idealne rozwiązanie dla właściciela restauracji! Mogę polecić każdemu. Stosunek jakości do ceny na najwyższym poziomie, z wieloma możliwościami"
Co dziewiąty gość wraca. Dwa miesiące później.
Powracający goście, języki i dane kontaktowe, od stycznia do września 2026.
HappyChef Datahub
Większość gości restauracji przychodzi tylko raz. Od stycznia do września 2026 mniej więcej co dziewiąty gość wrócił do tej samej restauracji, zwykle dwa miesiące po pierwszej wizycie, a powracający goście odpowiadają za co siódmą rezerwację. Kim są ci goście? Najczęściej mają ponad 45 lat, najczęściej rezerwują po niderlandzku, prawie wszyscy są osiągalni przez e-mail i komórkę, ale rzadko zapisują się do newslettera. Te jedenaście wniosków opisuje gościa, który stoi za rezerwacją.
Wnioski w tym artykule
- 10,8% gości wraca w ciągu dziewięciu miesięcy
- Powracający goście to 15,1% rezerwacji
- Powracający goście wracają po 63 dniach
- Największa grupa wiekowa to 55–64 lata: 23,8%
- 88,6% rezerwacji online składanych jest po niderlandzku
- Rezerwacje w obcych językach osiągają szczyt w marcu: 12%
- 5% gości zostawia zagraniczny numer telefonu
- 69% rezerwacji zawiera belgijski numer komórkowy
- Prowadzi Gmail z wynikiem 32,6%, przed Hotmailem i Telenetem
- Tylko 18% rezerwacji telefonicznych ma adres e-mail
- Tylko 4,7% gości online prosi o newsletter
Wniosek 1 z 11
10,8% gości wraca w ciągu dziewięciu miesięcy
Od stycznia do września 2026 10,8% gości wróciło do tej samej restauracji co najmniej raz. Wśród gości, których pierwsza wizyta miała miejsce przed lipcem, a więc mieli co najmniej trzy miesiące na powrót, to 13,9%.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Wszyscy goście | 10,8% |
| Pierwsza wizyta przed lipcem | 13,9% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 529
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 23
- Metoda
- Goście są rozpoznawani po adresie e-mail lub numerze telefonu w obrębie jednej restauracji, nigdy między restauracjami. Stały panel 23 restauracji z rezerwacjami we wszystkich dziewięciu miesiącach. Udział gości z dwiema lub więcej wizytami, dla każdej restauracji, uśredniony. Druga liczba uwzględnia tylko gości, których pierwsza wizyta miała miejsce przed 1 lipca 2026, więc mieli co najmniej trzy miesiące na powrót.
Wniosek 2 z 11
Powracający goście to 15,1% rezerwacji
89% gości odwiedziło restaurację w tym okresie raz, ale powracający goście odpowiadają za 15,1% wszystkich rezerwacji, bo niektórzy wracają kilka razy.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 1 | 89,2% | 24 481 |
| 2 | 7,8% | 2200 |
| 3 | 1,8% | 509 |
| 4–5 | 0,9% | 243 |
| 6+ | 0,3% | 96 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 32 624
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 23
- Metoda
- Udział rezerwacji będących drugą lub kolejną wizytą tego samego gościa w tej samej restauracji w danym okresie oraz podział gości według liczby wizyt. Ten sam stały panel; dla każdej restauracji, uśredniony.
Wniosek 3 z 11
Powracający goście wracają po 63 dniach
Typowy powracający gość wraca 63 dni po pierwszej wizycie (mediana). 25% wraca w ciągu miesiąca.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| W ciągu 2 tygodni | 11,1% | 326 |
| 2–4 tygodnie | 13,3% | 421 |
| 1–2 miesiące | 21,5% | 650 |
| 2–3 miesiące | 16,9% | 513 |
| 3–6 miesięcy | 29,2% | 898 |
| Ponad 6 miesięcy | 7,9% | 231 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 3039
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 22
- Metoda
- Dla powracających gości: liczba dni między pierwszą a drugą wizytą w danym okresie. Mediana dla każdej restauracji, a następnie mediana między restauracjami.
Wniosek 4 z 11
Największa grupa wiekowa to 55–64 lata: 23,8%
Wśród gości, którzy podali datę urodzenia, największą grupą są osoby w wieku 55–64 lat (23,8%), tuż przed grupą 45–54 lata (23%). Goście poniżej 25 lat to 3,8%, a mediana wieku wynosi 50.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 16–24 | 3,8% | 103 |
| 25–34 | 15% | 353 |
| 35–44 | 17,8% | 470 |
| 45–54 | 22,9% | 565 |
| 55–64 | 23,8% | 542 |
| 65+ | 16,7% | 381 |
- Okres
- Karty gości na dzień 12 października 2026
- Punkty danych
- 2414
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 26
- Metoda
- Przedziały wiekowe gości, którzy zdecydowali się podać datę urodzenia (na potrzeby ofert urodzinowych). Publikowane są tylko przedziały. Ci goście sami zdecydowali się ją podać, więc nie są próbą losową.
Wniosek 5 z 11
88,6% rezerwacji online składanych jest po niderlandzku
88,6% rezerwacji online składanych jest po niderlandzku, 9,5% po angielsku, a 1,9% po francusku.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Niderlandzki | 88,6% | 24 656 |
| Francuski | 1,9% | 396 |
| Angielski | 9,5% | 2062 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 116
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 34
- Metoda
- Język wybrany przez gościa w formularzu rezerwacji online. Tylko rezerwacje online, bo rezerwacje wprowadzane przez personel przyjmują język restauracji. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 6 z 11
Rezerwacje w obcych językach osiągają szczyt w marcu: 12%
Udział rezerwacji online w języku innym niż niderlandzki jest najwyższy w marcu (12%), a najniższy w styczniu (9,5%).
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Styczeń | 9,5% |
| Luty | 11,7% |
| Marzec | 12% |
| Kwiecień | 11% |
| Maj | 10% |
| Czerwiec | 9,9% |
| Lipiec | 9,9% |
| Sierpień | 10% |
| Wrzesień | 9,8% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 232
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 40
- Metoda
- Udział rezerwacji online złożonych w języku innym niż niderlandzki, dla każdej restauracji w każdym miesiącu (co najmniej 20 rezerwacji), uśredniony między restauracjami aktywnymi w danym miesiącu.
Wniosek 7 z 11
5% gości zostawia zagraniczny numer telefonu
5% rezerwacji zawiera zagraniczny numer telefonu. Prowadzi Holandia z wynikiem 2,6%, przed Niemcami, Francją, Wielką Brytanią i Luksemburgiem.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Holandia | 2,6% | 1159 |
| Inny kraj | 1% | 204 |
| Niemcy | 0,5% | 161 |
| Francja | 0,4% | 106 |
| Wielka Brytania | 0,3% | 79 |
| Luksemburg | 0,2% | 59 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 441
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 44
- Metoda
- Udział rezerwacji z zagranicznym numerem telefonu, dla każdej restauracji, uśredniony; podział według kraju jest zbiorczy.
Wniosek 8 z 11
69% rezerwacji zawiera belgijski numer komórkowy
Goście zostawiają belgijski numer komórkowy w 69% rezerwacji, a numer stacjonarny tylko w 2,9%. 19% rezerwacji w ogóle nie ma numeru telefonu.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Belgijska komórka | 69% | 32 932 |
| Brak numeru telefonu | 19% | 8794 |
| Belgijski telefon stacjonarny | 2,9% | 1280 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 408
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 41
- Metoda
- Rodzaj numeru telefonu w rezerwacji, odczytany z prefiksu (belgijskie numery zaczynające się od 04 to komórki). Numery nigdy nie są publikowane. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 9 z 11
Prowadzi Gmail z wynikiem 32,6%, przed Hotmailem i Telenetem
Adresy Gmail stanowią 32,6% adresów e-mail gości, Hotmail i Outlook 27,9%, a Telenet 16,2%. Dalej są Proximus i Skynet z wynikiem 5,4%.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Gmail | 32,6% | 10 939 |
| Hotmail / Outlook | 27,9% | 9797 |
| Telenet | 16,2% | 5983 |
| Inne (firmowa lub własna domena) | 13,1% | 4085 |
| Proximus / Skynet | 5,4% | 1954 |
| Apple iCloud | 2,9% | 935 |
| Yahoo | 1,8% | 544 |
| Scarlet | 0,2% | 70 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 34 307
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 37
- Metoda
- Dostawca poczty e-mail gościa, pogrupowany według dużych dostawców; wszystko inne liczy się jako inne. Adresy nigdy nie są publikowane. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 10 z 11
Tylko 18% rezerwacji telefonicznych ma adres e-mail
Online każda rezerwacja ma adres e-mail, bo formularz o niego prosi. Gdy rezerwację wprowadza sama restauracja, adres ma tylko 18%: ci goście nie mogą dostać e-mailem ani potwierdzenia, ani prośby o opinię.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Online przez gościa | 100% |
| Wprowadzona przez restaurację | 18% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 441
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 44
- Metoda
- Udział rezerwacji z prawidłowym adresem e-mail, według kanału rezerwacji, dla każdej restauracji, uśredniony.
Wniosek 11 z 11
Tylko 4,7% gości online prosi o newsletter
Gdy formularz rezerwacji oferuje opcjonalne pole newslettera, zaznacza je 4,7% gości: mniej więcej co 21.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Zaznaczył(a) pole newslettera | 4,7% |
| Zostawił(a) puste | 95,3% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 26 410
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 34
- Metoda
- Udział gości online, którzy zaznaczyli opcjonalne pole newslettera, tylko w restauracjach, które to pole pokazują. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Jak powstał ten artykuł
Okres
Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026 · Karty gości na dzień 12 października 2026
Punkty danych
Wnioski: 11, każdy oparty na co najmniej 2414 punktach danych (największy na 46 441), z 22–44 belgijskich restauracji.
Metoda
Anonimowe agregaty z belgijskich restauracji korzystających z HappyChef, z równą wagą każdej restauracji i każdą liczbą obliczoną na co najmniej pięciu restauracjach i 1000 punktach danych.
O tych danych
Analiza opiera się na belgijskich restauracjach korzystających z HappyChef: od 22–44 restauracji, w zależności od wniosku. Restauracje, które dołączyły w trakcie okresu, są normalizowane, aby rosnąca liczba restauracji nigdy nie zawyżała trendu; konta demonstracyjne i testowe są pomijane, a wartości zastępcze (puste pole zapisane jako zero) ignorowane.
Każda liczba to anonimowy agregat. Każda łączy co najmniej pięć restauracji i co najmniej 1000 punktów danych, żadna restauracja nie jest wymieniana ani wyróżniana i nigdy nie publikujemy imienia, adresu e-mail, numeru telefonu ani uwagi gościa.
Więcej z Datahub
"Super przejrzysta aplikacja i wersja desktopowa, czuje się naturalnie. Bardzo przyjazna w użyciu i łatwa w konfiguracji"
"Doskonała obsługa dla restauratorów. Mogę tylko polecić HappyChef — za znacznie niższą cenę niż wielcy gracze."
Wykorzystaj te wnioski we własnej restauracji
HappyChef pokazuje Ci te same liczby dla Twojej restauracji: Twoje najbardziej oblegane dni, Twoje odwołania, Twoich powracających gości.