"Idealne rozwiązanie dla właściciela restauracji! Mogę polecić każdemu. Stosunek jakości do ceny na najwyższym poziomie, z wieloma możliwościami"
Trzy na cztery rezerwacje online. Często po zamknięciu kuchni.
Kto rezerwuje online, kto wciąż dzwoni i o której godzinie spływają rezerwacje.
HappyChef Datahub
Telefon nie jest już sposobem, w jaki większość Belgów rezerwuje stolik. Prawie trzy na cztery rezerwacje gość składa online, a co ósma z nich przychodzi późnym wieczorem, gdy i tak nikt nie mógłby odebrać telefonu. Telefonowi zostaje jedna rola: duże grupy i stoliki na ostatnią chwilę. Te dziewięć wniosków pokazuje, jak i kiedy rezerwacje trafiają do belgijskich restauracji.
Wnioski w tym artykule
- 73% rezerwacji gość składa online
- Udział online utrzymuje się między 73% a 78%
- Pary rezerwują online, duże grupy dzwonią
- Czwartek ma najwyższy udział online
- Stoliki na ten sam dzień wciąż częściej rezerwuje się telefonicznie
- 12,5% rezerwacji online przychodzi od 21:00
- 36,5% rezerwacji online przychodzi w trakcie serwisu
- Piątek to dzień, w którym goście rezerwują najwięcej
- Strona rezerwacji konwertuje 18,6%, widżet na stronie 3,8%
Wniosek 2 z 9
Udział online utrzymuje się między 73% a 78%
Z miesiąca na miesiąc udział online waha się między 73% a 78%. Rezerwacja online to nie trend, który dopiero nadchodzi: to już normalny sposób rezerwowania.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Styczeń | 72,5% |
| Luty | 74,8% |
| Marzec | 75,1% |
| Kwiecień | 77,8% |
| Maj | 76% |
| Czerwiec | 73,9% |
| Lipiec | 73,4% |
| Sierpień | 76,1% |
| Wrzesień | 74,3% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 37 680
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 42
- Metoda
- Udział online dla każdej restauracji według miesiąca wizyty (co najmniej 20 rezerwacji), uśredniony między restauracjami aktywnymi w danym miesiącu.
Wniosek 3 z 9
Pary rezerwują online, duże grupy dzwonią
Przy dwóch gościach 78% rezerwacji składanych jest online. Przy siedmiu lub ośmiu udział spada do 52%, a przy dziewięciu lub więcej online rezerwuje tylko 21%: duże grupy wciąż chcą z kimś porozmawiać.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 1 | 65,1% | 369 |
| 2 | 77,7% | 18 045 |
| 3–4 | 76,8% | 12 388 |
| 5–6 | 74,2% | 3970 |
| 7–8 | 52% | 1467 |
| 9+ | 21% | 1441 |
- Okres
- Rezerwacje złożone od 1 października 2025 na wizyty do 30 września 2026
- Punkty danych
- 37 680
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 42
- Metoda
- Udział online według wielkości grupy, obliczony w obrębie każdej restauracji (co najmniej 10 rezerwacji na grupę), a następnie uśredniony.
Wniosek 4 z 9
Czwartek ma najwyższy udział online
Wizyty w czwartek najczęściej rezerwowane są online (76%). Niedziela ma najniższy udział online (68%), bo więcej rodzin i grup dzwoni.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Poniedziałek | 71,7% |
| Wtorek | 71,4% |
| Środa | 70,6% |
| Czwartek | 75,8% |
| Piątek | 75,4% |
| Sobota | 72,1% |
| Niedziela | 68% |
- Okres
- Rezerwacje złożone od 1 października 2025 na wizyty do 30 września 2026
- Punkty danych
- 37 680
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 42
- Metoda
- Udział online według dnia tygodnia wizyty, obliczony w obrębie każdej restauracji (co najmniej 10 rezerwacji na grupę), a następnie uśredniony.
Wniosek 5 z 9
Stoliki na ten sam dzień wciąż częściej rezerwuje się telefonicznie
Przy stoliku na dziś 61% rezerwacji składanych jest online, wobec 77% przy wizycie za dwa do siedmiu dni: to przy stoliku na ostatnią chwilę telefon wciąż ma największe znaczenie.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Ten sam dzień | 61,4% | 7213 |
| Następny dzień | 74,8% | 5036 |
| 2–7 dni | 76,8% | 10 704 |
| 8–30 dni | 73,5% | 8978 |
| Ponad 30 dni | 71,7% | 5478 |
- Okres
- Rezerwacje złożone od 1 października 2025 na wizyty do 30 września 2026
- Punkty danych
- 37 409
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 42
- Metoda
- Udział online według tego, z jakim wyprzedzeniem złożono rezerwację, obliczony w obrębie każdej restauracji (co najmniej 10 rezerwacji na grupę), a następnie uśredniony.
Wniosek 6 z 9
12,5% rezerwacji online przychodzi od 21:00
Rezerwacje online osiągają szczyt o 17:00, gdy goście planują wieczór. Ale 12,5% przychodzi od 21:00, gdy kuchnia się zamyka i nikt nie odebrałby telefonu.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5% | 131 |
| 01:00 | 0,1% | 45 |
| 02:00 | 0% | 14 |
| 03:00 | 0% | 11 |
| 04:00 | 0,1% | 17 |
| 05:00 | 0,1% | 21 |
| 06:00 | 0,5% | 135 |
| 07:00 | 1,7% | 432 |
| 08:00 | 3,3% | 898 |
| 09:00 | 5,6% | 1667 |
| 10:00 | 6% | 1701 |
| 11:00 | 6,5% | 1829 |
| 12:00 | 6,8% | 1877 |
| 13:00 | 6,7% | 1807 |
| 14:00 | 5,8% | 1539 |
| 15:00 | 6,4% | 1544 |
| 16:00 | 7,3% | 1780 |
| 17:00 | 8,5% | 2171 |
| 18:00 | 8,3% | 2202 |
| 19:00 | 7,9% | 2148 |
| 20:00 | 6,7% | 1909 |
| 21:00 | 5,7% | 1586 |
| 22:00 | 4% | 1187 |
| 23:00 | 1,4% | 397 |
- Okres
- Rezerwacje online złożone od 1 października 2025 do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 048
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 34
- Metoda
- Godzina (czasu belgijskiego), o której goście składali rezerwacje online. Godziny serwisu to 12:00–13:59 i 18:00–20:59. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 7 z 9
36,5% rezerwacji online przychodzi w trakcie serwisu
36,5% rezerwacji online składanych jest w trakcie serwisu obiadowego (12:00–13:59) lub kolacyjnego (18:00–20:59) – dokładnie w godzinach, gdy zespół nie ma wolnej ręki do telefonu.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 00:00 | 0,5% | 131 |
| 01:00 | 0,1% | 45 |
| 02:00 | 0% | 14 |
| 03:00 | 0% | 11 |
| 04:00 | 0,1% | 17 |
| 05:00 | 0,1% | 21 |
| 06:00 | 0,5% | 135 |
| 07:00 | 1,7% | 432 |
| 08:00 | 3,3% | 898 |
| 09:00 | 5,6% | 1667 |
| 10:00 | 6% | 1701 |
| 11:00 | 6,5% | 1829 |
| 12:00 | 6,8% | 1877 |
| 13:00 | 6,7% | 1807 |
| 14:00 | 5,8% | 1539 |
| 15:00 | 6,4% | 1544 |
| 16:00 | 7,3% | 1780 |
| 17:00 | 8,5% | 2171 |
| 18:00 | 8,3% | 2202 |
| 19:00 | 7,9% | 2148 |
| 20:00 | 6,7% | 1909 |
| 21:00 | 5,7% | 1586 |
| 22:00 | 4% | 1187 |
| 23:00 | 1,4% | 397 |
- Okres
- Rezerwacje online złożone od 1 października 2025 do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 048
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 34
- Metoda
- Godzina (czasu belgijskiego), o której goście składali rezerwacje online. Godziny serwisu to 12:00–13:59 i 18:00–20:59. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 8 z 9
Piątek to dzień, w którym goście rezerwują najwięcej
Najwięcej rezerwacji online goście składają w piątek (16,5%), a najmniej w poniedziałek (12,8%).
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Poniedziałek | 12,8% | 3801 |
| Wtorek | 12,9% | 3609 |
| Środa | 13,9% | 4077 |
| Czwartek | 14,8% | 4001 |
| Piątek | 16,5% | 4191 |
| Sobota | 16,2% | 3799 |
| Niedziela | 13% | 3570 |
- Okres
- Rezerwacje online złożone od 1 października 2025 do 30 września 2026
- Punkty danych
- 27 048
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 34
- Metoda
- Dzień tygodnia, w którym goście składali rezerwacje online. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 9 z 9
Strona rezerwacji konwertuje 18,6%, widżet na stronie 3,8%
Z sesji otwartych na stronie rezerwacji HappyChef 18,6% kończy się rezerwacją. W widżecie osadzonym na własnej stronie restauracji to 3,8%, prawdopodobnie dlatego, że wielu odwiedzających otwiera go tylko po to, by sprawdzić dostępność.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Strona rezerwacji HappyChef | 18,6% | 32 312 |
| Widżet na stronie restauracji | 3,8% | 66 943 |
- Okres
- Sesje rezerwacji od 12 sierpnia do 13 października 2026
- Punkty danych
- 99 634
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 39
- Metoda
- Ukończone rezerwacje online podzielone przez otwarte sesje rezerwacji, dla każdej restauracji i punktu wejścia (co najmniej 100 sesji), uśrednione: strona rezerwacji HappyChef w porównaniu z widżetem na własnej stronie restauracji.
Jak powstał ten artykuł
Okres
Rezerwacje złożone od 1 października 2025 na wizyty do 30 września 2026 · Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026 · Rezerwacje online złożone od 1 października 2025 do 30 września 2026 · Sesje rezerwacji od 12 sierpnia do 13 października 2026
Punkty danych
Wnioski: 9, każdy oparty na co najmniej 27 048 punktach danych (największy na 99 634), z 34–42 belgijskich restauracji.
Metoda
Anonimowe agregaty z belgijskich restauracji korzystających z HappyChef, z równą wagą każdej restauracji i każdą liczbą obliczoną na co najmniej pięciu restauracjach i 1000 punktach danych.
O tych danych
Analiza opiera się na belgijskich restauracjach korzystających z HappyChef: od 34–42 restauracji, w zależności od wniosku. Restauracje, które dołączyły w trakcie okresu, są normalizowane, aby rosnąca liczba restauracji nigdy nie zawyżała trendu; konta demonstracyjne i testowe są pomijane, a wartości zastępcze (puste pole zapisane jako zero) ignorowane.
Każda liczba to anonimowy agregat. Każda łączy co najmniej pięć restauracji i co najmniej 1000 punktów danych, żadna restauracja nie jest wymieniana ani wyróżniana i nigdy nie publikujemy imienia, adresu e-mail, numeru telefonu ani uwagi gościa.
Więcej z Datahub
"Super przejrzysta aplikacja i wersja desktopowa, czuje się naturalnie. Bardzo przyjazna w użyciu i łatwa w konfiguracji"
"Doskonała obsługa dla restauratorów. Mogę tylko polecić HappyChef — za znacznie niższą cenę niż wielcy gracze."
Wykorzystaj te wnioski we własnej restauracji
HappyChef pokazuje Ci te same liczby dla Twojej restauracji: Twoje najbardziej oblegane dni, Twoje odwołania, Twoich powracających gości.