"Idealne rozwiązanie dla właściciela restauracji! Mogę polecić każdemu. Stosunek jakości do ceny na najwyższym poziomie, z wieloma możliwościami"
Sobotni wieczór, 19:00. Najbardziej oblegany stolik w Belgii.
Kiedy Belgowie naprawdę jadają na mieście: dzień po dniu, serwis po serwisie, godzina po godzinie.
HappyChef Datahub
Tydzień restauracji to nie siedem jednakowych dni. W belgijskich restauracjach piątek i sobota razem przynoszą ponad połowę wszystkich gości z rezerwacją, poniedziałek prawie się nie liczy, a niedziela po cichu staje się największym lunchem tygodnia. Kolacja skupia się wokół jednej godziny, a w sobotę siedem na dziesięć miejsc jest zarezerwowanych, zanim jeszcze otworzą się drzwi. Te jedenaście wniosków pokazuje, kiedy sala się zapełnia, a kiedy nie.
Wnioski w tym artykule
- Sobota przynosi 28,5% gości tygodnia, poniedziałek tylko 4,7%
- Na kolację sama sobota to 34,6%
- Niedziela to dzień lunchu: 31% wszystkich gości obiadowych
- W niedzielę 46,6% rezerwacji dotyczy lunchu
- Dwie trzecie wszystkich rezerwacji to kolacje
- 19:00 to najczęściej rezerwowana godzina kolacji: 31,4%
- 12:30 i 12:00 to razem 62% rezerwacji na lunch
- W niedzielę kolacja zaczyna się najwcześniej – średnio o 18:30
- 48,5% rezerwacji zaczyna się o pełnej godzinie
- W sobotę przychodzi 42 gości z rezerwacją, w środę 19
- W sobotę 71% miejsc jest zarezerwowanych z wyprzedzeniem
Wniosek 1 z 11
Sobota przynosi 28,5% gości tygodnia, poniedziałek tylko 4,7%
Sobota to zdecydowanie najbardziej oblegany dzień: przypada na nią 28,5% wszystkich gości z rezerwacją, a na drugim miejscu jest piątek z wynikiem 23,1%. Razem dwa weekendowe wieczory to 52% tygodnia. Sobota przynosi 3,7× tylu gości co wtorek.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Poniedziałek | 4,7% |
| Wtorek | 7,6% |
| Środa | 7,1% |
| Czwartek | 12,2% |
| Piątek | 23,1% |
| Sobota | 28,5% |
| Niedziela | 16,7% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 020
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 35
- Metoda
- Udział tygodniowych gości (nakryć) każdej restauracji przypadający na poszczególne dni tygodnia, uśredniony między restauracjami. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 2 z 11
Na kolację sama sobota to 34,6%
Kolacja jest jeszcze bardziej skoncentrowana niż cały tydzień: 34,6% wszystkich gości kolacyjnych przychodzi w sobotę, a 24,8% w piątek, wobec zaledwie 4% w poniedziałek.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Poniedziałek | 4% |
| Wtorek | 7,4% |
| Środa | 6,4% |
| Czwartek | 12,2% |
| Piątek | 24,8% |
| Sobota | 34,6% |
| Niedziela | 10,6% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 31 453
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 36
- Metoda
- Udział gości kolacyjnych każdej restauracji według dnia tygodnia, uśredniony między restauracjami. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 3 z 11
Niedziela to dzień lunchu: 31% wszystkich gości obiadowych
Lunch ma inny rytm. Na niedzielę przypada 31% tygodniowych gości obiadowych – 1,6× tylu co w piątek (19,1%), który jest najbardziej obleganym lunchem w dzień roboczy.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Poniedziałek | 5,5% |
| Wtorek | 7,8% |
| Środa | 7,6% |
| Czwartek | 13,2% |
| Piątek | 19,1% |
| Sobota | 15,8% |
| Niedziela | 31% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 13 650
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 28
- Metoda
- Udział gości obiadowych każdej restauracji według dnia tygodnia, uśredniony między restauracjami. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 5 z 11
Dwie trzecie wszystkich rezerwacji to kolacje
Kolacje stanowią 67,6% wszystkich rezerwacji, a lunche 25,5%. Popołudnie między lunchem a kolacją jest prawie puste: przypada na nie 1,2% rezerwacji.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Śniadanie | 5,6% | 662 |
| Lunch | 25,5% | 13 794 |
| Popołudnie | 1,2% | 417 |
| Kolacja | 67,6% | 31 535 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 408
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 41
- Metoda
- Zarezerwowana godzina rozpoczęcia zaklasyfikowana jako śniadanie (przed 11:00), lunch (11:00–14:59), popołudnie (15:00–16:59) lub kolacja (od 17:00). Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 6 z 11
19:00 to najczęściej rezerwowana godzina kolacji: 31,4%
Prawie jedna trzecia rezerwacji na kolację zaczyna się dokładnie o 19:00 (31,4%). Dalej jest 19:30 z udziałem 14,9%, tuż przed 18:30 z udziałem 14,5%. Niewielu gości rezerwuje kolację po 20:00.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 19:00 | 31,4% | 8743 |
| 19:30 | 14,9% | 4122 |
| 18:30 | 14,5% | 4908 |
| 18:00 | 11,4% | 4101 |
| 20:00 | 5,9% | 1562 |
| 19:15 | 5,2% | 1836 |
| 17:30 | 3,4% | 1431 |
| 18:45 | 3,3% | 1186 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 31 485
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 37
- Metoda
- Udział rezerwacji na kolację każdej restauracji według godziny rozpoczęcia, uśredniony między restauracjami. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 7 z 11
12:30 i 12:00 to razem 62% rezerwacji na lunch
Lunch rezerwuje się jeszcze bardziej punktowo: na 12:30 przypada 34,7%, a na 12:00 – 27,3%. Razem dwie godziny to 62% wszystkich rezerwacji na lunch.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| 12:30 | 34,7% | 4639 |
| 12:00 | 27,3% | 3909 |
| 13:00 | 14,8% | 1651 |
| 12:15 | 8,5% | 1747 |
| 12:45 | 3,2% | 541 |
| 13:30 | 2,8% | 253 |
| 11:30 | 2,3% | 295 |
| 14:00 | 1,8% | 138 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 13 694
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 29
- Metoda
- Udział rezerwacji na lunch każdej restauracji według godziny rozpoczęcia, uśredniony między restauracjami. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 8 z 11
W niedzielę kolacja zaczyna się najwcześniej – średnio o 18:30
Średnia zarezerwowana godzina kolacji to 18:52. Goście zaczynają najwcześniej w niedzielę (18:30), a najpóźniej w piątek (18:57), gdy zaczyna się weekend.
| Grupa | Godzina |
|---|---|
| Poniedziałek | 18:34 |
| Wtorek | 18:50 |
| Środa | 18:46 |
| Czwartek | 18:50 |
| Piątek | 18:57 |
| Sobota | 18:54 |
| Niedziela | 18:30 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 31 547
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 33
- Metoda
- Średnia zarezerwowana godzina rozpoczęcia kolacji według dnia tygodnia, dla każdej restauracji, a następnie uśredniona. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 9 z 11
48,5% rezerwacji zaczyna się o pełnej godzinie
Goście myślą okrągłymi liczbami: 48,5% rezerwacji zaczyna się o pełnej godzinie, a 35,7% wpół do. Na kwadranse (:15 i :45) przypada 15,2%.
| Grupa | Udział | Punkty danych |
|---|---|---|
| Pełna godzina (:00) | 48,5% | 21 726 |
| Wpół do (:30) | 35,7% | 16 317 |
| Kwadrans (:15/:45) | 15,2% | 7989 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 408
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 41
- Metoda
- Minuty zarezerwowanej godziny rozpoczęcia: pełna godzina, wpół do lub kwadrans. Każda restauracja liczy się tak samo: najpierw obliczamy wynik dla każdej restauracji, a potem uśredniamy, więc jedna bardzo oblegana restauracja nie może zdominować wyniku. Restauracje z mniej niż 30 rezerwacjami w danym okresie są pomijane.
Wniosek 10 z 11
W sobotę przychodzi 42 gości z rezerwacją, w środę 19
W dniu z rezerwacjami restauracja przyjmuje średnio 33 gości z rezerwacją. W sobotę ta liczba rośnie do 42, a w środę spada do 19 – nie licząc gości bez rezerwacji.
| Grupa | Średnia |
|---|---|
| Poniedziałek | 22,3 |
| Wtorek | 21,4 |
| Środa | 18,7 |
| Czwartek | 25,1 |
| Piątek | 35,8 |
| Sobota | 41,7 |
| Niedziela | 39,3 |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 46 441
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 31
- Metoda
- Goście z rezerwacją na restaurację w dni z co najmniej jedną rezerwacją, według dnia tygodnia, uśrednieni między restauracjami. Goście bez rezerwacji nie występują w danych, więc liczeni są tylko goście z rezerwacją.
Wniosek 11 z 11
W sobotę 71% miejsc jest zarezerwowanych z wyprzedzeniem
W stosunku do liczby miejsc ustawionej przez restauracje w sobotni wieczór zarezerwowanych jest już 71% miejsc, a w piątek 56%. W poniedziałek to 27%; w całym tygodniu 47%.
| Grupa | Udział |
|---|---|
| Poniedziałek | 26,9% |
| Wtorek | 43,3% |
| Środa | 34,7% |
| Czwartek | 38% |
| Piątek | 55,8% |
| Sobota | 71,1% |
| Niedziela | 42,2% |
- Okres
- Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
- Punkty danych
- 31 547
- Restauracje
- Belgijskie restauracje: 35
- Metoda
- Goście z rezerwacją na kolację podzieleni przez liczbę miejsc ustawioną przez restaurację, w kolacyjnych serwisach z co najmniej jedną rezerwacją. Restauracje bez ustawionej liczby miejsc lub z mniej niż 10 miejscami są pomijane.
Jak powstał ten artykuł
Okres
Wizyty od 1 stycznia do 30 września 2026
Punkty danych
Wnioski: 11, każdy oparty na co najmniej 13 650 punktach danych (największy na 46 441), z 28–41 belgijskich restauracji.
Metoda
Anonimowe agregaty z belgijskich restauracji korzystających z HappyChef, z równą wagą każdej restauracji i każdą liczbą obliczoną na co najmniej pięciu restauracjach i 1000 punktach danych.
O tych danych
Analiza opiera się na belgijskich restauracjach korzystających z HappyChef: od 28–41 restauracji, w zależności od wniosku. Restauracje, które dołączyły w trakcie okresu, są normalizowane, aby rosnąca liczba restauracji nigdy nie zawyżała trendu; konta demonstracyjne i testowe są pomijane, a wartości zastępcze (puste pole zapisane jako zero) ignorowane.
Każda liczba to anonimowy agregat. Każda łączy co najmniej pięć restauracji i co najmniej 1000 punktów danych, żadna restauracja nie jest wymieniana ani wyróżniana i nigdy nie publikujemy imienia, adresu e-mail, numeru telefonu ani uwagi gościa.
Więcej z Datahub
"Super przejrzysta aplikacja i wersja desktopowa, czuje się naturalnie. Bardzo przyjazna w użyciu i łatwa w konfiguracji"
"Doskonała obsługa dla restauratorów. Mogę tylko polecić HappyChef — za znacznie niższą cenę niż wielcy gracze."
Wykorzystaj te wnioski we własnej restauracji
HappyChef pokazuje Ci te same liczby dla Twojej restauracji: Twoje najbardziej oblegane dni, Twoje odwołania, Twoich powracających gości.