HappyChef Datahub

Tlieta minn erbgħa jirriżervaw online. Spiss wara l-ħin tal-għeluq.

Min jirriżerva online, min għadu jċempel, u f’liema siegħa jidħlu r-riżervi.

HappyChef Datahub

It-telefon m’għadux il-mod kif il-biċċa l-kbira tal-Belġjani jirriżervaw mejda. Kważi tlieta minn kull erba’ riżervi jsiru online mill-mistieden innifsu, u waħda minn kull tmienja minnhom tasal tard filgħaxija, meta xorta waħda ħadd ma jkun jista’ jwieġeb it-telefon. It-telefon iżomm rwol wieħed: gruppi kbar u mwejjed tal-aħħar minuta. Dawn id-disa’ għarfien juru kif jaslu r-riżervi fir-ristoranti Belġjani, u meta.

  • Ristoranti Belġjani
  • 9 għarfien
  • Data sat-30 ta’ Settembru 2026

L-għarfien f’dan l-artiklu

  1. 73% tar-riżervi jsiru online mill-mistieden
  2. Is-sehem online jibqa’ bejn 73% u 78%
  3. Il-koppji jirriżervaw online, il-gruppi kbar iċemplu
  4. Il-Ħamis għandu l-ogħla sehem online
  5. L-imwejjed għall-istess jum għadhom jiġu mitluba aktar bit-telefon
  6. 12.5% tar-riżervi online jidħlu mid-21:00
  7. 36.5% tar-riżervi online jaslu waqt is-servizz
  8. Il-Ġimgħa huwa l-jum li fih il-mistednin jirriżervaw l-aktar
  9. Il-paġna tar-riżervi tikkonverti 18.6%, il-widget fuq il-websajt 3.8%

Għarfien 1 minn 9

73% tar-riżervi jsiru online mill-mistieden

Il-mistednin jagħmlu huma stess 73% tar-riżervi, permezz ta’ paġna tar-riżervi, widget fuq websajt jew Google. Il-bqija, 27%, jiddaħħal mir-ristorant wara telefonata, email jew xi ħadd li jidħol mingħajr riżerva.

  • Online mill-mistieden72.7%
  • Imdaħħla mir-ristorant27.3%
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026 · 38 ristorant Belġjan · 37,644 punt tad-data
Id-data: 73% tar-riżervi jsiru online mill-mistieden
GruppSehem
Online mill-mistieden72.7%
Imdaħħla mir-ristorant27.3%
Perjodu
Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
37,644
Ristoranti
38 ristorant Belġjan
Metodu
Online tfisser li l-mistieden irriżerva permezz tal-paġna tar-riżervi, il-widget fuq il-websajt tar-ristorant jew Reserve with Google; il-bqija daħħlu r-ristorant (telefon, min jidħol mingħajr riżerva, email). Riżervi importati mingħajr kanal jitħallew barra.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 2 minn 9

Is-sehem online jibqa’ bejn 73% u 78%

Xahar b’xahar is-sehem online jvarja bejn 73% u 78%. Ir-riżerva online mhijiex xejra li għadha ġejja: diġà hija l-mod normali kif tirriżerva.

72.5%Jan74.8%Fra75.1%Mar77.8%Apr76%Mej73.9%Ġun73.4%Lul76.1%Aww74.3%Set
Sors: HappyChef Datahub · Żjarat mill-1 ta’ Jannar sat-30 ta’ Settembru 2026 · 42 ristorant Belġjan · 37,680 punt tad-data
Id-data: Is-sehem online jibqa’ bejn 73% u 78%
GruppSehem
Jannar72.5%
Frar74.8%
Marzu75.1%
April77.8%
Mejju76%
Ġunju73.9%
Lulju73.4%
Awwissu76.1%
Settembru74.3%
Perjodu
Żjarat mill-1 ta’ Jannar sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
37,680
Ristoranti
42 ristorant Belġjan
Metodu
Is-sehem online għal kull ristorant għal kull xahar taż-żjara (mill-inqas 20 riżerva), b’medja fuq ir-ristoranti attivi dak ix-xahar.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 3 minn 9

Il-koppji jirriżervaw online, il-gruppi kbar iċemplu

Għal żewġ mistednin, 78% tar-riżervi jsiru online. Għal seba’ jew tmienja jinżel għal 52%, u għal disgħa jew aktar biss 21% jirriżervaw online: il-gruppi kbar għadhom iridu jkellmu lil xi ħadd.

1: 65.1%65.1%12: 77.7%77.7%23–4: 76.8%76.8%3–45–6: 74.2%74.2%5–67–8: 52%52%7–89+: 21%21%9+
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026 · 42 ristorant Belġjan · 37,680 punt tad-data
Id-data: Il-koppji jirriżervaw online, il-gruppi kbar iċemplu
GruppSehemPunti tad-data
165.1%369
277.7%18,045
3–476.8%12,388
5–674.2%3,970
7–852%1,467
9+21%1,441
Perjodu
Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
37,680
Ristoranti
42 ristorant Belġjan
Metodu
Is-sehem online skont id-daqs tal-grupp, maħdum fi ħdan kull ristorant (mill-inqas 10 riżervi f’kull grupp), imbagħad b’medja.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 4 minn 9

Il-Ħamis għandu l-ogħla sehem online

Iż-żjarat tal-Ħamis jiġu riżervati online l-aktar spiss (76%). Il-Ħadd għandu l-inqas sehem online (68%), b’aktar familji u gruppi li jċemplu.

It-Tnejn: 71.7%71.7%TneIt-Tlieta: 71.4%71.4%TliL-Erbgħa: 70.6%70.6%ErbIl-Ħamis: 75.8%75.8%ĦamIl-Ġimgħa: 75.4%75.4%ĠimIs-Sibt: 72.1%72.1%SibIl-Ħadd: 68%68%Ħad
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026 · 42 ristorant Belġjan · 37,680 punt tad-data
Id-data: Il-Ħamis għandu l-ogħla sehem online
GruppSehem
It-Tnejn71.7%
It-Tlieta71.4%
L-Erbgħa70.6%
Il-Ħamis75.8%
Il-Ġimgħa75.4%
Is-Sibt72.1%
Il-Ħadd68%
Perjodu
Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
37,680
Ristoranti
42 ristorant Belġjan
Metodu
Is-sehem online skont il-jum tal-ġimgħa taż-żjara, maħdum fi ħdan kull ristorant (mill-inqas 10 riżervi f’kull grupp), imbagħad b’medja.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 5 minn 9

L-imwejjed għall-istess jum għadhom jiġu mitluba aktar bit-telefon

Għal mejda għal-lum, 61% tar-riżervi jsiru online, kontra 77% għal żjara żewġ sa seba’ ijiem ’il quddiem: il-mejda tal-aħħar minuta hija fejn it-telefon għadu jgħodd l-aktar.

  • L-istess jum61.4%
  • L-għada74.8%
  • 2–7 jiem76.8%
  • 8–30 jum73.5%
  • 30+ jum71.7%
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026 · 42 ristorant Belġjan · 37,409 punt tad-data
Id-data: L-imwejjed għall-istess jum għadhom jiġu mitluba aktar bit-telefon
GruppSehemPunti tad-data
L-istess jum61.4%7,213
L-għada74.8%5,036
2–7 jiem76.8%10,704
8–30 jum73.5%8,978
30+ jum71.7%5,478
Perjodu
Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
37,409
Ristoranti
42 ristorant Belġjan
Metodu
Is-sehem online skont kemm saret kmieni r-riżerva, maħdum fi ħdan kull ristorant (mill-inqas 10 riżervi f’kull grupp), imbagħad b’medja.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 6 minn 9

12.5% tar-riżervi online jidħlu mid-21:00

Ir-riżervi online jilħqu l-quċċata fil-17:00, meta l-mistednin jippjanaw il-lejla tagħhom. Imma 12.5% jidħlu mid-21:00 ’il quddiem, meta l-kċina tkun qed tagħlaq u ħadd ma jwieġeb it-telefon.

00:00: 0.5%0.5%001:00: 0.1%0.1%02:00: 0%0%03:00: 0%0%304:00: 0.1%0.1%05:00: 0.1%0.1%06:00: 0.5%0.5%607:00: 1.7%08:00: 3.3%09:00: 5.6%910:00: 6%11:00: 6.5%12:00: 6.8%1213:00: 6.7%14:00: 5.8%15:00: 6.4%1516:00: 7.3%17:00: 8.5%18:00: 8.3%1819:00: 7.9%20:00: 6.7%21:00: 5.7%5.7%2122:00: 4%4%23:00: 1.4%1.4%
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026 · 34 ristorant Belġjan · 27,048 punt tad-data
Id-data: 12.5% tar-riżervi online jidħlu mid-21:00
GruppSehemPunti tad-data
00:000.5%131
01:000.1%45
02:000%14
03:000%11
04:000.1%17
05:000.1%21
06:000.5%135
07:001.7%432
08:003.3%898
09:005.6%1,667
10:006%1,701
11:006.5%1,829
12:006.8%1,877
13:006.7%1,807
14:005.8%1,539
15:006.4%1,544
16:007.3%1,780
17:008.5%2,171
18:008.3%2,202
19:007.9%2,148
20:006.7%1,909
21:005.7%1,586
22:004%1,187
23:001.4%397
Perjodu
Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
27,048
Ristoranti
34 ristorant Belġjan
Metodu
Is-siegħa (ħin Belġjan) li fiha l-mistednin għamlu riżervi online. Il-ħinijiet tas-servizz huma 12:00–13:59 u 18:00–20:59. Kull ristorant jgħodd l-istess: l-ewwel tinħadem iċ-ċifra tiegħu stess u mbagħad issir il-medja, għalhekk ristorant wieħed impenjat ma jistax jiddomina. Ristoranti b’inqas minn 30 riżerva fil-perjodu jitħallew barra.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 7 minn 9

36.5% tar-riżervi online jaslu waqt is-servizz

36.5% tar-riżervi online jsiru waqt is-servizz ta’ nofsinhar (12:00–13:59) jew ta’ filgħaxija (18:00–20:59), eżattament is-sigħat meta t-tim m’għandux id ħielsa għat-telefon.

00:00: 0.5%001:00: 0.1%02:00: 0%03:00: 0%304:00: 0.1%05:00: 0.1%06:00: 0.5%607:00: 1.7%08:00: 3.3%09:00: 5.6%910:00: 6%11:00: 6.5%12:00: 6.8%6.8%1213:00: 6.7%6.7%14:00: 5.8%15:00: 6.4%1516:00: 7.3%17:00: 8.5%18:00: 8.3%8.3%1819:00: 7.9%7.9%20:00: 6.7%6.7%21:00: 5.7%2122:00: 4%23:00: 1.4%
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026 · 34 ristorant Belġjan · 27,048 punt tad-data
Id-data: 36.5% tar-riżervi online jaslu waqt is-servizz
GruppSehemPunti tad-data
00:000.5%131
01:000.1%45
02:000%14
03:000%11
04:000.1%17
05:000.1%21
06:000.5%135
07:001.7%432
08:003.3%898
09:005.6%1,667
10:006%1,701
11:006.5%1,829
12:006.8%1,877
13:006.7%1,807
14:005.8%1,539
15:006.4%1,544
16:007.3%1,780
17:008.5%2,171
18:008.3%2,202
19:007.9%2,148
20:006.7%1,909
21:005.7%1,586
22:004%1,187
23:001.4%397
Perjodu
Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
27,048
Ristoranti
34 ristorant Belġjan
Metodu
Is-siegħa (ħin Belġjan) li fiha l-mistednin għamlu riżervi online. Il-ħinijiet tas-servizz huma 12:00–13:59 u 18:00–20:59. Kull ristorant jgħodd l-istess: l-ewwel tinħadem iċ-ċifra tiegħu stess u mbagħad issir il-medja, għalhekk ristorant wieħed impenjat ma jistax jiddomina. Ristoranti b’inqas minn 30 riżerva fil-perjodu jitħallew barra.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 8 minn 9

Il-Ġimgħa huwa l-jum li fih il-mistednin jirriżervaw l-aktar

Il-mistednin jagħmlu l-aktar riżervi online il-Ġimgħa (16.5%) u l-inqas it-Tnejn (12.8%).

It-Tnejn: 12.8%12.8%TneIt-Tlieta: 12.9%12.9%TliL-Erbgħa: 13.9%13.9%ErbIl-Ħamis: 14.8%14.8%ĦamIl-Ġimgħa: 16.5%16.5%ĠimIs-Sibt: 16.2%16.2%SibIl-Ħadd: 13%13%Ħad
Sors: HappyChef Datahub · Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026 · 34 ristorant Belġjan · 27,048 punt tad-data
Id-data: Il-Ġimgħa huwa l-jum li fih il-mistednin jirriżervaw l-aktar
GruppSehemPunti tad-data
It-Tnejn12.8%3,801
It-Tlieta12.9%3,609
L-Erbgħa13.9%4,077
Il-Ħamis14.8%4,001
Il-Ġimgħa16.5%4,191
Is-Sibt16.2%3,799
Il-Ħadd13%3,570
Perjodu
Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026
Punti tad-data
27,048
Ristoranti
34 ristorant Belġjan
Metodu
Il-jum tal-ġimgħa li fih il-mistednin għamlu riżervi online. Kull ristorant jgħodd l-istess: l-ewwel tinħadem iċ-ċifra tiegħu stess u mbagħad issir il-medja, għalhekk ristorant wieħed impenjat ma jistax jiddomina. Ristoranti b’inqas minn 30 riżerva fil-perjodu jitħallew barra.
Niżżel id-data (CSV)

Għarfien 9 minn 9

Il-paġna tar-riżervi tikkonverti 18.6%, il-widget fuq il-websajt 3.8%

Mis-sessjonijiet ta’ riżerva miftuħa fuq il-paġna tar-riżervi ta’ HappyChef, 18.6% jispiċċaw f’riżerva. Fuq il-widget imdaħħal fil-websajt tar-ristorant stess huwa 3.8%, probabbilment għax ħafna viżitaturi jiftħuh biss biex jiċċekkjaw jekk hemmx post.

  • Paġna tar-riżervi ta’ HappyChef18.6%
  • Widget fuq il-websajt tar-ristorant3.8%
Sors: HappyChef Datahub · Sessjonijiet ta’ riżerva mit-12 ta’ Awwissu sat-13 ta’ Ottubru 2026 · 39 ristorant Belġjan · 99,634 punt tad-data
Id-data: Il-paġna tar-riżervi tikkonverti 18.6%, il-widget fuq il-websajt 3.8%
GruppSehemPunti tad-data
Paġna tar-riżervi ta’ HappyChef18.6%32,312
Widget fuq il-websajt tar-ristorant3.8%66,943
Perjodu
Sessjonijiet ta’ riżerva mit-12 ta’ Awwissu sat-13 ta’ Ottubru 2026
Punti tad-data
99,634
Ristoranti
39 ristorant Belġjan
Metodu
Riżervi online kompluti diviżi bis-sessjonijiet ta’ riżerva miftuħa, għal kull ristorant u punt ta’ dħul (mill-inqas 100 sessjoni), b’medja: il-paġna tar-riżervi ta’ HappyChef kontra l-widget fuq il-websajt tar-ristorant stess.
Niżżel id-data (CSV)

Kif bnejna dan l-artiklu

Perjodu

Riżervi magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 għal żjarat sat-30 ta’ Settembru 2026 · Żjarat mill-1 ta’ Jannar sat-30 ta’ Settembru 2026 · Riżervi online magħmula mill-1 ta’ Ottubru 2025 sat-30 ta’ Settembru 2026 · Sessjonijiet ta’ riżerva mit-12 ta’ Awwissu sat-13 ta’ Ottubru 2026

Punti tad-data

9 għarfien, kull wieħed mibni fuq mill-inqas 27,048 punt tad-data (l-akbar fuq 99,634), minn 34–42 ristorant Belġjan.

Metodu

Aggregati anonimi fuq ristoranti Belġjani ta’ HappyChef, kull ristorant b’piż ugwali, b’kull ċifra fuq mill-inqas ħames ristoranti u 1,000 punt tad-data.

Dwar din id-data

Din l-analiżi hija bbażata fuq ristoranti Belġjani li jużaw HappyChef: 34–42 ristorant, skont l-għarfien. Ir-ristoranti li ngħaqdu matul il-perjodu huma normalizzati biex in-numru dejjem jikber ta’ ristoranti qatt ma jonfoħ xejra, il-kontijiet tad-demo u tat-test jitħallew barra, u l-valuri vojta (qasam vojt issejvjat bħala żero) jiġu injorati.

Kull ċifra hija aggregat anonimu. Kull waħda tgħaqqad mill-inqas ħames ristoranti u mill-inqas 1,000 punt tad-data, l-ebda ristorant ma jissemma jew jinħareġ għalih waħdu, u qatt ma jiġi ppubblikat l-isem, l-indirizz tal-email, in-numru tat-telefon jew kumment ta’ xi mistieden.

Aktar mid-Datahub

"Is-soluzzjoni ideali għas-sid ta' ristorant! Nirrakkomandaha lil kulħadd. Prezz/kwalità mill-aqwa, b'ħafna funzjonalitajiet"
Stefaan Van Steenberge L'Homard Bizarre Sint-Martens-Latem
"App mobbli u verżjoni desktop super ċari, tħoss naturali. Faċli ħafna biex tużaha u faċli biex twaqqafha"
Leenken Vervliet Soul Kitchen San Ġiljan
"Servizz mill-aqwa lejn is-sidien tar-ristorazzjoni. Nista' nirrakkomanda biss lil HappyChef — bi prezz ħafna aktar baxx mill-atturi l-kbar."
Mathias Van den Hauwe Trend Neuf Watervliet

Uża dan l-għarfien fir-ristorant tiegħek

HappyChef juruk l-istess ċifri għar-ristorant tiegħek: l-aktar jiem impenjati tiegħek, il-kanċellazzjonijiet tiegħek, il-mistednin li jerġgħu jiġu.

Ibda b'xejn · sir is-sid bi ħlas wieħed biss · l-ebda abbonament