„Soluția ideală pentru proprietarul de restaurant! O recomand oricui. Raport preț/calitate excelent, cu multe funcționalități"
Ziua Tatălui bate Ziua Îndrăgostiților. La mare distanță.
Lunile, săptămânile și sărbătorile care umplu restaurantele din Belgia, măsurate pe aceleași restaurante tot anul.
HappyChef Datahub
Întreabă pe oricine care este cea mai aglomerată zi a anului la restaurant și îți va spune: Ziua Îndrăgostiților. Datele spun altceva. De Ziua Tatălui, restaurantele din Belgia primesc de peste o dată și jumătate oaspeții unei duminici obișnuite, iar Ziua Mamei nu e departe. De-a lungul anului, august este cea mai puternică lună și septembrie cea mai liniștită, iar terasa urcă de la zero la peste jumătate din toate rezervările în doar câteva luni. Aceste nouă constatări desenează calendarul unui restaurant din Belgia.
Constatările din acest articol
- August este cea mai aglomerată lună, septembrie cea mai liniștită
- Cea mai aglomerată săptămână atinge 122, cea mai liniștită 76
- Ziua Tatălui aduce cu 59 % mai mulți oaspeți decât o duminică obișnuită
- De Ziua Îndrăgostiților, 78 % din mese sunt pentru doi
- Ziua Mamei și Ziua Tatălui aduc și mese mai mari
- Duminica Paștelui aduce cu 26 % mai mulți oaspeți
- Zilele libere ajută, dar mai puțin decât zilele de sărbătoare
- De la 0,3 % în ianuarie la 59 % pe terasă în iulie
- Mijlocul lunii e cu 5 % mai aglomerat decât de obicei
Constatarea 1 din 9
August este cea mai aglomerată lună, septembrie cea mai liniștită
Măsurat pe aceleași 23 restaurante în fiecare lună, august atinge 113 față de o lună medie de 100. Septembrie coboară la 90, când se termină vacanțele și revine rutina.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| Ianuarie | 92 |
| Februarie | 103 |
| Martie | 100 |
| Aprilie | 99 |
| Mai | 111 |
| Iunie | 94 |
| Iulie | 98 |
| August | 113 |
| Septembrie | 90 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 46.112
- Restaurante
- 44 restaurante din Belgia
- Metodă
- Un panel fix de 23 de restaurante cu rezervări în fiecare lună; oaspeții lunari ai fiecărui restaurant sunt indexați la propria lună medie (100), apoi mediați. Totalurile brute nu sunt comparate niciodată, pentru că numărul de restaurante a crescut.
Constatarea 2 din 9
Cea mai aglomerată săptămână atinge 122, cea mai liniștită 76
De la o săptămână la alta, variațiile sunt mai mari. Cea mai aglomerată săptămână a anului atinge 122 față de o săptămână medie: săptămâna Zilei Tatălui. A doua săptămână din ianuarie este cea mai liniștită, la 76: cu 24 % sub normal.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| S2 | 76 |
| S3 | 89 |
| S4 | 99 |
| S5 | 105 |
| S6 | 95 |
| S7 | 120 |
| S8 | 113 |
| S9 | 116 |
| S10 | 105 |
| S11 | 96 |
| S12 | 101 |
| S13 | 108 |
| S14 | 99 |
| S15 | 110 |
| S16 | 106 |
| S17 | 98 |
| S18 | 105 |
| S19 | 112 |
| S20 | 108 |
| S21 | 101 |
| S22 | 88 |
| S23 | 99 |
| S24 | 122 |
| S25 | 101 |
| S26 | 91 |
| S27 | 105 |
| S28 | 104 |
| S29 | 103 |
| S30 | 98 |
| S31 | 120 |
| S32 | 102 |
| S33 | 121 |
| S34 | 116 |
| S35 | 121 |
| S36 | 102 |
| S37 | 91 |
| S38 | 103 |
| S39 | 111 |
- Perioadă
- Săptămânile 2–39 din 2026
- Puncte de date
- 33.548
- Restaurante
- 20 restaurante din Belgia
- Metodă
- Un panel fix de restaurante cu rezervări în cel puțin 35 dintre săptămâni; oaspeții săptămânali ai fiecărui restaurant sunt indexați la propria săptămână medie (100), apoi se ia mediana.
Constatarea 3 din 9
Ziua Tatălui aduce cu 59 % mai mulți oaspeți decât o duminică obișnuită
Comparativ cu aceeași zi a săptămânii din săptămânile din jur, Ziua Tatălui aduce cu 59 % mai mulți oaspeți, iar Ziua Mamei cu 41 % mai mulți. Ziua Îndrăgostiților, care cade într-o sâmbătă deja aglomerată, adaugă 18 %.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| Ziua Tatălui (dum. 14 iun.) | 159 |
| Ziua Mamei (dum. 10 mai) | 141 |
| Duminica Paștelui (5 apr.) | 126 |
| Ziua Îndrăgostiților (sâm. 14 feb.) | 118 |
| Ziua Muncii (vin. 1 mai) | 112 |
| Adormirea Maicii Domnului (sâm. 15 aug.) | 105 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 10.274
- Restaurante
- 30 restaurante din Belgia
- Metodă
- Pentru fiecare sărbătoare și fiecare restaurant deschis în acea zi: oaspeții din acea zi împărțiți la media restaurantului în aceeași zi a săptămânii cu două, trei și patru săptămâni înainte și după. Mediana pe restaurante; 100 este o zi obișnuită din acea zi a săptămânii.
Constatarea 4 din 9
De Ziua Îndrăgostiților, 78 % din mese sunt pentru doi
Ziua Îndrăgostiților schimbă mai degrabă cine vine decât câți vin: 78 % din rezervări sunt pentru exact două persoane, față de 42 % în sâmbetele comparabile. Ziua în sine aduce cu 18 % mai mulți oaspeți.
| Grup | Pondere |
|---|---|
| Ziua Îndrăgostiților | 78 % |
| Sâmbete comparabile | 42 % |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 2.245
- Restaurante
- 44 restaurante din Belgia
- Metodă
- Mărimea grupurilor în ziua sărbătorii, comparată cu aceleași restaurante în aceeași zi a săptămânii cu două până la patru săptămâni înainte și după.
Constatarea 5 din 9
Ziua Mamei și Ziua Tatălui aduc și mese mai mari
De Ziua Mamei, masa medie numără 4,3 oaspeți, iar de Ziua Tatălui 4,2, față de 4 în duminicile comparabile. Mai multe mese și mai mari: Ziua Tatălui ajunge la indicele 159, Ziua Mamei la 141.
| Grup | Scor mediu |
|---|---|
| Ziua Tatălui | 4,18 |
| Ziua Mamei | 4,26 |
| Duminici comparabile | 3,95 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 3.030
- Restaurante
- 44 restaurante din Belgia
- Metodă
- Mărimea grupurilor în ziua sărbătorii, comparată cu aceleași restaurante în aceeași zi a săptămânii cu două până la patru săptămâni înainte și după.
Constatarea 6 din 9
Duminica Paștelui aduce cu 26 % mai mulți oaspeți
Duminica Paștelui este a treia mare zi a familiei din an: restaurantele primesc cu 26 % mai mulți oaspeți decât în duminicile din jur.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| Duminica Paștelui | 126 |
| Duminici comparabile | 100 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 1.206
- Restaurante
- 30 restaurante din Belgia
- Metodă
- Pentru fiecare sărbătoare și fiecare restaurant deschis în acea zi: oaspeții din acea zi împărțiți la media restaurantului în aceeași zi a săptămânii cu două, trei și patru săptămâni înainte și după. Mediana pe restaurante; 100 este o zi obișnuită din acea zi a săptămânii.
Constatarea 7 din 9
Zilele libere ajută, dar mai puțin decât zilele de sărbătoare
Ziua Muncii aduce cu 12 % mai mulți oaspeți decât o vineri obișnuită, iar Adormirea Maicii Domnului cu 5 % mai mulți decât o sâmbătă obișnuită. O zi liberă umple mesele, dar un motiv de sărbătoare le umple și mai mult.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| Ziua Muncii | 112 |
| Adormirea Maicii Domnului | 105 |
| Zi obișnuită | 100 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 3.793
- Restaurante
- 30 restaurante din Belgia
- Metodă
- Pentru fiecare sărbătoare și fiecare restaurant deschis în acea zi: oaspeții din acea zi împărțiți la media restaurantului în aceeași zi a săptămânii cu două, trei și patru săptămâni înainte și după. Mediana pe restaurante; 100 este o zi obișnuită din acea zi a săptămânii.
Constatarea 8 din 9
De la 0,3 % în ianuarie la 59 % pe terasă în iulie
La restaurantele care oferă locuri afară, ponderea terasei crește de la 0,3 % în ianuarie la 27 % în mai și atinge vârful de 59 % în iulie, când peste jumătate din oaspeți aleg să stea afară.
| Grup | Pondere |
|---|---|
| Ianuarie | 0,3 % |
| Februarie | 0,8 % |
| Martie | 2,4 % |
| Aprilie | 3,9 % |
| Mai | 27 % |
| Iunie | 34 % |
| Iulie | 59,1 % |
| August | 43,5 % |
| Septembrie | 37 % |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 8.758
- Restaurante
- 9 restaurante din Belgia
- Metodă
- Ponderea rezervărilor cu opțiunea terasă sau locuri afară, doar la restaurantele al căror formular de rezervare o oferă, pe luni.
Constatarea 9 din 9
Mijlocul lunii e cu 5 % mai aglomerat decât de obicei
Zilele 11–15 ale lunii sunt cu 5 % mai aglomerate decât o zi medie din aceeași zi a săptămânii. Primele zile ale lunii sunt cu 3 % mai liniștite: efectul zilei de salariu există, dar e mic.
| Grup | Indice (100 = normal) |
|---|---|
| 1–5 | 97 |
| 6–10 | 99 |
| 11–15 | 105 |
| 16–20 | 99 |
| 21–25 | 100 |
| 26–31 | 100 |
- Perioadă
- Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026
- Puncte de date
- 46.441
- Restaurante
- 31 restaurante din Belgia
- Metodă
- Oaspeții din fiecare zi comparați cu media aceluiași restaurant pentru acea zi a săptămânii (ceea ce elimină efectul combinației de zile), mediați pe intervale de zile, apoi pe restaurante. 100 este normal.
Cum am construit acest articol
Perioadă
Vizite între 1 ianuarie și 30 septembrie 2026 · Săptămânile 2–39 din 2026
Puncte de date
9 constatări, fiecare bazată pe cel puțin 1.206 puncte de date (cea mai mare pe 46.441), din 9–44 restaurante din Belgia.
Metodă
Agregate anonime pentru restaurantele HappyChef din Belgia, fiecare restaurant cu aceeași pondere, fiecare cifră acoperind cel puțin cinci restaurante și 1.000 de puncte de date.
Despre aceste date
Această analiză se bazează pe restaurantele din Belgia care folosesc HappyChef: 9–44 restaurante, în funcție de constatare. Restaurantele care s-au alăturat în timpul perioadei sunt normalizate, astfel încât numărul tot mai mare de restaurante să nu umfle niciodată o tendință; conturile demo și de test sunt excluse, iar valorile substituent (un câmp gol salvat ca zero) sunt ignorate.
Fiecare cifră este un agregat anonim. Fiecare combină cel puțin cinci restaurante și cel puțin 1.000 de puncte de date, niciun restaurant nu este numit sau scos în evidență și nu se publică niciodată numele, adresa de e-mail, numărul de telefon sau observația vreunui oaspete.
Mai multe din Datahub
„Aplicație mobilă și versiune desktop foarte clare, totul pare natural. Extrem de ușor de folosit și de configurat"
„Servicii excelente pentru antreprenorii din HoReCa. Nu pot decât să recomand HappyChef — la un preț mult mai mic decât marii jucători."
Folosește aceste constatări în propriul restaurant
HappyChef îți arată aceleași cifre pentru propriul restaurant: zilele tale cele mai aglomerate, anulările tale, oaspeții care revin.